Gönderen Konu: Saç Ekimi için Uygun Degil miyim?  (Okunma sayısı 3426 defa)

drfrkn

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi için Uygun Degil miyim?
« : 16 Temmuz 2020, 04:25:25 »
Selamlar herkese. Adim Furkan. Yasim 25. Dün sabah ASMED konsültasyon formu göndermistim ve cok kisa sure icerisinde geri donus yaptilar. Son üç yildir dökülmeye basladi saclarim. Onun öncesinde 4 yil saclarim uzundu omuzlara kadar. Uzun saca iyi bakamadim onun da etkisi oldu ama durum beni psikolojik olarak yipratiyor. İlaç tedavisi istemedigimi belirttim. Degerlendirmemizi yapip sizi bilgilendirecegiz dediler ama geri donus olmadi. Sizlerden tavsiyeler almak istiyorum. Birkac zamandir burayi takip ediyorum. Sizlerin dusuncelerini ogrenmek istiyorum. Simdiden tesekkür ederim.
" Doktor Koray Bey göndermiş olduğunuz fotoğrafları inceledi ve dökülmenizin NW 7 pattern’ine yaklaştığını tespit etti. Genç yaşınızdan dolayı saç dökülme paterninizin henüz tam oturmadığını ve ilerleyen zamanda donör bölgesinden de saçlarınızı kaybedeceğinizi öngörmekte.
Bu sebeplerden ötürü Doktor Bey’in size sormak istediği; Finasteride ilacının kullanımı hakkında. Finasterid Proscar 5mg (4e bölünüp düzenli olarak her gün bir çeyrek alacak şekilde) veya Propecia 1mg (hergün 1 tablet alacak şekilde) kullanmayı düşünürmüsünüz?
Saç dökülme paterniniz henüz oturmadığı ve yaklaşık olarak nasıl bir dökülme yaşayacağınızı görebilmek adına ailenizde saç dökülmesi yaşayan bireyler hakkında kısa bir bilgi ve fotoğraf paylaşabilirseniz çok sevinirim. "

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi için Uygun Degil miyim?
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2020, 08:33:56 »
Kankacim merhaba bende 26 yasindayim benim durumum.senden daha kötü  senin büyük ihtimalle ortadaki o kalan  saçlarında dökülecek 2 seans olarak bir planlama yaptırabilirsin ama saçlarını koruman gerekiyor finans tarzı ilaçlarla bununda kararını sen vereceksin çünkü vertex assagiiya doğru inmiş aslında bir sene ilaç kullanıp bekle kardeşim saçlarını takip et senin için daha sağlıklı olur
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2020, 01:00:42 »
Saçlar emanet duruyor. 30 yaşında nw7. Bence ekim işine bulaşma

Jamesbond

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2020, 01:30:50 »
Dostum kafa şeklin on numara şahsi fikrim, kellik de hiç sırıtmıyor gibi, psikolojide mantığa bürüme dersin belki ama:) akışına bırak gitsin

drfrkn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Temmuz 2020, 23:53:47 »

Sacimin guncel hali böyle.

ASMED den sonra Emphair, Asumanhair, Serkan Aydin ile gorusme yaptim whatsapp uzerinden.

Ucu de sac ekimi icin uygun oldugumu soyledi. Forumda gordugum kadariyla Asumanhair den memnun kalan kisi sayisi fazla oldugu icin iclerinde en dogru secim onu dusundum.
 " 3500 - 4000 greft alınarak yeni bir ön saç çizgisi belirlenip ön ve orta bölgeniz ekilecek saç yapınız iyi görünüyor bakımlarla birlikte tek seansta başarılı bir operasyon olur fiyatınız 8000tl " denildi. 18 Agustos icin randevu olusturdular ve 500 TL kapora vermemi istediler.
Sizden yorum yapmanizi, goruslerinizi bekliyorum. Hepinize iyi aksamlar.

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2020, 08:37:27 »
Bence iyi tercih. Önlere yoğunlaşıp ileride olasi bir dokulmede tepe için yeterli grefti birakmayi dusunuyorlar belliki.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2020, 10:12:27 »
Bence donor fotografın net değildi ilk fotoda. İkincide ise kısa old için yorum yapmak zor ama bence uygunmussun.
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

drfrkn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Temmuz 2020, 11:35:19 »
Bence iyi tercih. Önlere yoğunlaşıp ileride olasi bir dokulmede tepe için yeterli grefti birakmayi dusunuyorlar belliki.

peki bu greft sayisi normal mi? Fazla gibi geldi bana sadece onler icinse :) bir de operasyon sonrasi ise basliyicam cok sorun yasar miyim?

alltheother

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 19 Temmuz 2020, 11:52:52 »

peki bu greft sayisi normal mi? Fazla gibi geldi bana sadece onler icinse :) bir de operasyon sonrasi ise basliyicam cok sorun yasar miyim?

Ortaya kadar giderlerse 4000 greft normal.

Operasyondan kaç gun sonra işe baslayacaksiniz?

drfrkn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 19 Temmuz 2020, 13:00:21 »
Ortaya kadar giderlerse 4000 greft normal.

Operasyondan kaç gun sonra işe baslayacaksiniz?

DHY atamasini bekliyorum. Tarihi belli degil ama eylul ayinin ortalari ya da sonu gibi olabilir.

gangnam90

• Full Member
« Yanıtla #10 : 19 Temmuz 2020, 13:09:51 »
Ekimden sonra ödem yüzde şişlik vs komplikasyonlar oluyor. En geç 7-8 günde geçiyor. Biraz da dinlenmek gerekiyor, kafayı darbeden ve güneşten korumak önemli. Hastanede çalışacağınızı düşündüğümden bence operasyon günüyle iş başı arasında bir 10 gün bırakmanızı tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı olsun.

drfrkn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 19 Temmuz 2020, 17:08:02 »
Tesekkurler yorumlariniz icin. Hala tam karar verebilmis degilim. Cevremdeki herkes biraz erken daha sonra ektirirsin diyor yastan dolayi. Sizce erken mi yaptirmam icin? Kafam cok karisik gercekten su an  :(

alltheother

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 19 Temmuz 2020, 17:15:05 »
Mevcut durum çok rahatsız etmiyorsa beklemek her zaman avantajınıza olur. Bu süreçte saçlarınızı takviyelerle kuvvetlendirebilir, ileride daha geniş bir zamanda ekim yaptırabilirsiniz.

Gençevhamlı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 19 Temmuz 2020, 17:29:37 »
Mevcut durum çok rahatsız etmiyorsa beklemek her zaman avantajınıza olur. Bu süreçte saçlarınızı takviyelerle kuvvetlendirebilir, ileride daha geniş bir zamanda ekim yaptırabilirsiniz.
Hocam sacmi kalmış adamda ince ince teller tüyler var ama yakışiyor bence

alltheother

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 19 Temmuz 2020, 17:41:43 »
Hocam sacmi kalmış adamda ince ince teller tüyler var ama yakışiyor bence

Donördekiler saç değil mi? Ayrıca üstteki saçların uzun halinin hala kapatıcılığı olacağını düşünüyorum.

Facebook Twitter Instagram