Gönderen Konu: Saç Kaybında Kök Hücre Tedavisi(prp değil) 2020' de Mümkün Olacak mı?  (Okunma sayısı 6830 defa)

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bana hiç mantıklı gelmiyor.

Fikir Alın

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Şu an kulak vs. bazı organlar kök hücreden uretilebiliyor ancak problem saç kök hücresi yapı olarak diğer kök hücrelerden farklı o yüzden saçta bu işlemi yapmak çok zor ama makalede adı geçen labaratuvarlar kök hücreden saç kökünü çoğaltmayı başarmış bu sayede donör sıkıntısı tarihe karışabilir sınırsız miktarda donör üretilebilir. Tarih olarak 2020 demişler ancak bu tarih daha önce de ileri alınmış bakalım.

asensio

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kök hücreyi ürettiler diyelim ama bunu kafaya ekip düzgün bir şekilde çıkmasını sağlamak bence kök hücre üretmekten daha zor olabilir bu yüzden bence fazla umut bağlamayalım.

Fikir Alın

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Fareye ekip çıkmasını sağlamışlar ama bu tip olumlu sonuçlar alınsa da daha kimse çıkıp elle tutulur bir şey yapamıyor haklısın ama bizim işimiz umutla ektirirken bile bur umut riskleri göze alıp ektiriyoruz.

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ben saç için kök hücre tedavisiyle ilgili şurayı buldum

http://www.genkord.com/sac-kil-kok-hucresi

Fikir Alın

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ben saç için kök hücre tedavisiyle ilgili şurayı buldum

http://www.genkord.com/sac-kil-kok-hucresi
Yazıda geçen uygulamalar doğru iki şekilde deneniyor bir saç derisine kök hücre enjekte edilmesi bunu Replicel deniyor ikincisi labaratuvar ortamında saç folikülleri yetiştirilerek donör olarak kullanılması ancak bu merkez sanki şu an yapabiliyormuş gibi yazmış şu an için sadece deney aşamasında bu çalışmalar.

Kel-bradpitt-kel

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Burada en önemli nokta o hücrelerin kanserleşmesi. Yani yapılsa bile riskli bir uygulama olur diye düşünüyorum
Ah angelina kel bredi sevemedin:/

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Yazıda geçen uygulamalar doğru iki şekilde deneniyor bir saç derisine kök hücre enjekte edilmesi bunu Replicel deniyor ikincisi labaratuvar ortamında saç folikülleri yetiştirilerek donör olarak kullanılması ancak bu merkez sanki şu an yapabiliyormuş gibi yazmış şu an için sadece deney aşamasında bu çalışmalar.

Geçenlerde farklı bir platformda bu konu tartışılıyordu. Kök hücre tedavisinin henüz çalışma aşamasında olduğunu belirttim. Genetik mühendisi bir hanımefendi yukarıda verdiğim linki  attı ve şu an yapılıyor diye ısrar etti.

gurko_gg

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
teknolojik gelişmelere kısaca yorum yapmak gerekirse.

Saç klonlama : Ne zaman böbrek klonlama başarılırsa zaman saç kökü klonlanabilir. en az 100 yıl onu geçelim.
Kök hücre tedavisi : Kök hücre hertürlü doku tipine dönüşebilen hücre çeşididir. Şuan için saç kaybına yada ekilen saçların tutunmasına kaydadeğer etkisi yok. kelimenin albeniliği nedeniyle sıkça saç ekimininde karşımıza çıkıyor.

Peki umutlarımızı nelere bağlamamız lazım;

Saç köklerinin beslenemeyerek ölmesine neden olan dihidro testesteron etkisinin saçlara etki etmesini engelleyen yan etkisi sıfır olan ilaçların yakın olduğunu düşünüyorum.
Çünkü farmakoloji sektörünün saç problemine ilgisi artmaya başladı.

Saç ekiminin daha az hasar ve adrenalin kullanmadan ekim yapılması saç ekiminin kalitesini üste taşıyacaktır.
KEEP,DHI gibi yöntemlerin geliştirilmesi, donör alandan en az hasar ile kök alma tekniklerinin gelişmesi bize en yakın gelişmeler.

YasinGuler

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Keşke bir sprey olsa kafaya sıksak hücrelere etki etse bir mucize olsa bangır bangır 18 lik saçlar çıksa ahh ahh

burhan

• Yeni üye
  • *
teknolojik gelişmelere kısaca yorum yapmak gerekirse.

Saç klonlama : Ne zaman böbrek klonlama başarılırsa zaman saç kökü klonlanabilir. en az 100 yıl onu geçelim.
Kök hücre tedavisi : Kök hücre hertürlü doku tipine dönüşebilen hücre çeşididir. Şuan için saç kaybına yada ekilen saçların tutunmasına kaydadeğer etkisi yok. kelimenin albeniliği nedeniyle sıkça saç ekimininde karşımıza çıkıyor.

Peki umutlarımızı nelere bağlamamız lazım;

Saç köklerinin beslenemeyerek ölmesine neden olan dihidro testesteron etkisinin saçlara etki etmesini engelleyen yan etkisi sıfır olan ilaçların yakın olduğunu düşünüyorum.
Çünkü farmakoloji sektörünün saç problemine ilgisi artmaya başladı.

Saç ekiminin daha az hasar ve adrenalin kullanmadan ekim yapılması saç ekiminin kalitesini üste taşıyacaktır.
KEEP,DHI gibi yöntemlerin geliştirilmesi, donör alandan en az hasar ile kök alma tekniklerinin gelişmesi bize en yakın gelişmeler.
Yok 1000 sene abartma istersen kardeş riken takashi tsuji insan denemesinde başarılı oldu bile bir kaç aya sonuçları resmî bir şekilde açıklayacaklar adamların fiyatları bile belli oldu aşağı yukarı 300.000-400.000 dolar arasında olacakmış birde bilim adamı gibi konuşuyorsunuz ya https://www.hairlosscure2020.com/dr-tsujis-hair-loss-cure-in-2020-will-be-costly/

burhan

• Yeni üye
  • *
Şu an kulak vs. bazı organlar kök hücreden uretilebiliyor ancak problem saç kök hücresi yapı olarak diğer kök hücrelerden farklı o yüzden saçta bu işlemi yapmak çok zor ama makalede adı geçen labaratuvarlar kök hücreden saç kökünü çoğaltmayı başarmış bu sayede donör sıkıntısı tarihe karışabilir sınırsız miktarda donör üretilebilir. Tarih olarak 2020 demişler ancak bu tarih daha önce de ileri alınmış bakalım.
kardeşim yanlış bir Bilgi daha çoğaltılması en kolay üç organ saç-diş-tükürük bezi riken organ teknolojileri onların kolay olduğundan dolayı şuan 3 Ünü klonladı bile bunları satışa çıkardıkdan sonra diğer organlara odaklanılacak

Facebook Twitter Instagram