Gönderen Konu: Solgar Saw Palmetto hakkında  (Okunma sayısı 4062 defa)

Lualua

• Full Member
Solgar Saw Palmetto hakkında
« : 24 Temmuz 2020, 18:14:04 »
Arkadaşlar bu ürünü kullanıpta kafa derimde ki DHT kaynaklı yağı azalttı etkisini gördüm diyebilen var mı? Ben bu takviyeye aşırı yağlanmadan dolayı dün başladım, umarım sonuç alırım..

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
Ynt: Solgar Saw Palmetto hakkında
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2020, 18:44:58 »
Arkadaşlar bu ürünü kullanıpta kafa derimde ki DHT kaynaklı yağı azalttı etkisini gördüm diyebilen var mı? Ben bu takviyeye aşırı yağlanmadan dolayı dün başladım, umarım sonuç alırım..

Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum.
Proscar 1/4 kullanmama rağmen yağlanmanın önüne geçemiyorum. Dht'den dolayı böyleyse saçın gelişimini nasıl etkiler merak ediyorum.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2020, 19:03:38 »
Saw palmetto halen daha araştırılan bir bitki. Etkileri tam olarak belli değil diye biliyorum. Post saw palmetto syndrome diye bişe var araştırabilirsiniz. Bitkisel olsa da çok da masum değil.

Lualua

• Full Member
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2020, 19:14:48 »
Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum.
Proscar 1/4 kullanmama rağmen yağlanmanın önüne geçemiyorum. Dht'den dolayı böyleyse saçın gelişimini nasıl etkiler merak ediyorum.
ekimden sonra zirve yaptı kafamda ki yağlanma. 1 gün bitmeden yağlanma başlıyor, diğer gün yıkamayım saçımı kafa derisi parıl parıl parlıyor. Ekim merkezine söyledim Ekim ile alakası yok diyorlar. Ama ekimden sonra baya arttı bakalım ne olacak tek umudum şuan bu kullandığım ürün..
Saç Ekim Sürecim:

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12980.0

Şampuan: Sebamed anti hair loss hergün kullanım. Haftada 1 Vichy Dercos yeşil kutu.

Takviye: İlk 2 ay Booster Multi Plus, 3 ve 5 Ay arası Kerozan tablet..

Ekstra Her gün 2 bardak Yeşil çay ve 1 avuç kabak çekirdeği

alltheother

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2020, 19:21:50 »
ekimden sonra zirve yaptı kafamda ki yağlanma. 1 gün bitmeden yağlanma başlıyor, diğer gün yıkamayım saçımı kafa derisi parıl parıl parlıyor. Ekim merkezine söyledim Ekim ile alakası yok diyorlar. Ama ekimden sonra baya arttı bakalım ne olacak tek umudum şuan bu kullandığım ürün..

Hocam benim ekimden önce çok daha kötüydü. Özellikle verteks ve alın bölgem aşırı yağlanıyordu. Şu an eskiye nazaran azaldı yağlanma ama hala boncuk boncuk yağlanma oluyor.
Sinir bozucu bir durum nasıl üstesinden gelicem bilmiyorum. Sırf bu yüzden finansteridi bırakıp 15 gün kadar dutasteride geçmeyi düşünüyorum.

alltheother

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2020, 19:49:58 »
Aslında bu illetin kesin ilacı Roaccutane ama çok sıkıntı bir ilaç. Yan etkileri ve cildin güneş ışığına aşırı duyarlı hale gelmesi korkutuyor.

Lualua

• Full Member
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2020, 22:04:09 »
Aslında bu illetin kesin ilacı Roaccutane ama çok sıkıntı bir ilaç. Yan etkileri ve cildin güneş ışığına aşırı duyarlı hale gelmesi korkutuyor.
hocam ben roaccutane ve finassa bulaşmam, tabi büyük konuşmayalım ama saçı düzeltelim derken başka yerden patlak vermeyelim. S. Saw Palmetto tamamen bitkisel denmesine rağmen o bile riskli geliyor bana
Saç Ekim Sürecim:

Şampuan: Sebamed anti hair loss hergün kullanım. Haftada 1 Vichy Dercos yeşil kutu.

alltheother

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2020, 22:40:01 »
hocam ben roaccutane ve finassa bulaşmam, tabi büyük konuşmayalım ama saçı düzeltelim derken başka yerden patlak vermeyelim. S. Saw Palmetto tamamen bitkisel denmesine rağmen o bile riskli geliyor bana

Hocam roaccutane'e ben de korktuğum için başlamıycam ama finansa devam edicem. İnşallah yanetki görmemeye devam ederim.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2020, 23:25:04 »
Yağlanma için günlük  10-15 mg çinko deneyebilirsinz. Bende saç ve alındaki yağlanmayı %50+ azalttı. Finasterid bile bu kadar azaltmamıştı..  kabak çekirdeği yağı da etkili bayağı. sanırım içeriğindeki çinko dan dolayı..

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 24 Temmuz 2020, 23:27:03 »
Örnek ben👍Yağlanma azalıyor ve rahatlıyor kafa
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Lualua

• Full Member
« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2020, 11:06:20 »
Yağlanma için günlük  10-15 mg çinko deneyebilirsinz. Bende saç ve alındaki yağlanmayı %50+ azalttı. Finasterid bile bu kadar azaltmamıştı..  kabak çekirdeği yağı da etkili bayağı. sanırım içeriğindeki çinko dan dolayı..
deneyeceğim hocam saw palmettonun yanına ek olarak çinko takviyesi ekleyeceğim, yaz aylarında çekilmiyor gerçekten böyle yağlı parlak dolaşmak
Saç Ekim Sürecim:

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 25 Temmuz 2020, 11:30:08 »
Kesinlikle ben 2 ay kullanmıştım geçmişte bunun muadilini ve saç dökülmemi de kesmişti.Bence sebum dengeleyeci topikaller şampuanlar kullanmak gerek bu noktada tetradox antibiyotiğini de kullanmayı düşünüyorum topikal olarak çünkü senin salgilanirken bakteriler de bulunuyor ben bunlarında saç kanallarını tikadigini düşünüyorum.Topikal tetradox veyahut rouccatane muadilini topikal olarak deneyebilirim.DHT kaynaklı saç dökülmesi yaşayanlarda hem sivilce geçmişi hem yağlanma olayı hemde kulak kiri üst düzey oluyor.Rouccatane kullanırken kulak kirim bile minimal düzeyde oluyordu.Bununla ilgili ilerde çalışmalar yapılacağı kanaatindeyim.Sivilce hapı kullanırken sebum dengeleyici şampuanda kullanmıştım o dönem saçlarımdan maximum verim almıştım.
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

alltheother

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 25 Temmuz 2020, 12:07:42 »
Kesinlikle ben 2 ay kullanmıştım geçmişte bunun muadilini ve saç dökülmemi de kesmişti.Bence sebum dengeleyeci topikaller şampuanlar kullanmak gerek bu noktada tetradox antibiyotiğini de kullanmayı düşünüyorum topikal olarak çünkü senin salgilanirken bakteriler de bulunuyor ben bunlarında saç kanallarını tikadigini düşünüyorum.Topikal tetradox veyahut rouccatane muadilini topikal olarak deneyebilirim.DHT kaynaklı saç dökülmesi yaşayanlarda hem sivilce geçmişi hem yağlanma olayı hemde kulak kiri üst düzey oluyor.Rouccatane kullanırken kulak kirim bile minimal düzeyde oluyordu.Bununla ilgili ilerde çalışmalar yapılacağı kanaatindeyim.Sivilce hapı kullanırken sebum dengeleyici şampuanda kullanmıştım o dönem saçlarımdan maximum verim almıştım.

Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Tam olarak dediğiniz şeyleri yaşadım, sadece sivilcelenme hiç bir dönem olmadı bende ama her zaman verteks bölgem ve yüzümün t bölgesi yağlıydı. İllallah ettim cidden bu yağlanmadan.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 25 Temmuz 2020, 14:50:48 »
Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Tam olarak dediğiniz şeyleri yaşadım, sadece sivilcelenme hiç bir dönem olmadı bende ama her zaman verteks bölgem ve yüzümün t bölgesi yağlıydı. İllallah ettim cidden bu yağlanmadan.
Rica ederim.Umarım hepimiz saçımızı kurtarırız
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Temmuz 2020, 00:03:18 »
haftada bir defa konozal şampuan yağlanmayı nerdeyse ortadan kaldırıyor denemenizi tavsiye ederim.

Facebook Twitter Instagram