Gönderen Konu: saç ektirmeden önce nasıl bir süreçle ekim merkezine gidilmeli  (Okunma sayısı 3238 defa)

Blacksmith

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
arkadaşlar saç ektirmeden önce nasıl bir süreçle ekim merkezine gidilmeli sizce?bazıları en az 3 ay finasterid kullanıp gidiyor bazıları 1 2 ay biotin kullanıp gidiyor bazılarıysa hiç birşey kullanmıyor direk gidiyor saçını ektiriyor ve ekimden sonra ilaçlara başlıyor.peki sizce bu süreç nasıl olmalı?

secret115

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam şimdi o sizin insiyatifinize  kalmış bir durum. Herkesin fizyolojik yapısı, ilaçlardan aldığı verim farklıdır.
Herkesin kendi bünyesinde etkileri farklıdır. Kimi biotin kullanır saçını kalınlaştırır öyle ektirir kimi finas.
Ben olsam saç ekiminden 6 ay önce biotin ve bilumum derecede finas gibi ilaçlar kullanıp en azından dönor bölgeyi kalınlaştırıp öyle giderdim.
Suistimal edilmeye en musait yer insanın zaaflarıdır.

Blacksmith

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
aynen kardeşim bende seninle aynı fikirdeyim.bana görede bir miktar 2 ay olabilir minimum ekimden önce finasterid ve biotin ile hem saç kalitesini arttırmamız hemde donor bölgesindeki saçı kalınlaştırmamız lazım diye düşünüyorum.ama bazı arkadaşlar saç ektirmeden önce finasterid de biotinde kullanmamaktalar.yani şunu diyen varmı ben saç ektirmeden önce saçlarım kalitesizdi ama ektirdikten sonra finasterid yada biotin ile saçlarım ve donör bölgesini kaliteli bir hale getirdim.yada şöyle diyelim ben saçlarımı kalınlaştırdım ilaçlarla ve ekimim yapıldı 1 sene sonra takviyelerimi bıraktım,acaba bu ekilen saçlarda diğer saçlar gibi inceliyorlar mı?

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Evet kardesim bunu yemek gibi düşun yedigin zaman kilo alirsin az yersen almazsin daha az yersen zayiflarsin bu ilaclarida boyle dusun biraktigin zaman dht denen illet saldiriya geciyor saclar gene eski haline donuyor gecici bir durum yani.ayrica ben finas kullandim doktor tavsiyesi ile bana getirisi hic olmadi aksine geriledi saclarim biraktim simdi minox kullaniyorum dokulme inanilmaz derecede devam ediyir daha once kullanmistim minox 4 ay sonrasi guzel sonuc aldim döngü diye birsey var sacta gene eski haline geldi ve daha kotu diyebilirim tepem seyrek degildi biraktiktan sonra seyrrldi orasida denize dusen yilana sarilirmiş bizde oyle yapiyoruz simdilik

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimine karar verdirdiysen muayene ol öncelikle doktorun dönor bölgen gücsüz zayıf derse kullan iyi görünüyor dönor derse çok bir kullanmana gerek yok gibi

Blacksmith

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
benim asıl merak ettiğim şimdi diyelim kullandık bu ilaçları saçlar kalınlaştı saç ekimi yaptırdık yine bir 6 7 ay kullandık ilaçlarla çıkan saçlarda kalınlaştı.daha sonrasında ilacı bıraktık diyelim bu ekilen saçlarda inceliyormu.yani normalde saçlar incelir ilaçları bırakırsak ama ekilen saçda bir fark oluyor mu acaba.yani ilk hali nasılsa ekilen saçın o şekilde mi duruyor yoksa oda inceliyor mu.

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
benim asıl merak ettiğim şimdi diyelim kullandık bu ilaçları saçlar kalınlaştı saç ekimi yaptırdık yine bir 6 7 ay kullandık ilaçlarla çıkan saçlarda kalınlaştı.daha sonrasında ilacı bıraktık diyelim bu ekilen saçlarda inceliyormu.yani normalde saçlar incelir ilaçları bırakırsak ama ekilen saçda bir fark oluyor mu acaba.yani ilk hali nasılsa ekilen saçın o şekilde mi duruyor yoksa oda inceliyor mu.
Dönorun bölgesine göre değişebilir hocam kulak üst saçların DHT'a maruziyeti var ama kulak altı ensedekiler için böyle bir durum söz konusu değil yani ilacı kesersen kulak üstü saçlarındaki güclenme eski haline dönebilir ama kesin birşey denemez ensedeki ekilenler oldugu gibi kalır zaten cok bir güclenmede bekleme ilac kullanırken ense icin

Blacksmith

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
niye beklemeyeyim ki finasterid en çok tepe ve donörde etkı etmiyormu

Blacksmith

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
birde şunu tartışalım sizce ekimden ne zaman önce kullanıyorsak minoxidil bırakılmalı yada sigara alkol vs bunları ne zaman ekim öncesinden bırakmamız lazım sizce?

Facebook Twitter Instagram