Gönderen Konu: Saç Dökülmesi Gidişat Değerlendirmesi 23 Yaş  (Okunma sayısı 2019 defa)

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
Saç Dökülmesi Gidişat Değerlendirmesi 23 Yaş
« : 27 Temmuz 2020, 02:05:49 »
Abilerim ve kardeşlerim hepinize merhabalar,

Ben bir süredir sitede ekim sonuçlarını takip ediyorum, tartışmalarınızı okuyorum. Kendimce bilgi edinmeye ve kendi gidişatıma dair çıkarımlar elde etmeye çalışıyorum ama yine de kendimi çaresiz ve bu konuda yalnız hissettiğim için artık sizlerin fikrine bizzat danışmak istedim. Saçımda özellikle 2018de farkında vardığım bir dökülme var. Herhalde daha öncesinden başlamış tepe bölgesi. Nereye gider, üst kısım tamamen boşalır mı diye dert etmekten epey yıprandım. Artık sizlerle saçımı paylaşmak ve gidişata dair fikirlerinizi almak istedim. Bilginize tecrübenize ihtiyacım var, fotoğraflarını ekleyeceğim. Değerlendirirseniz çok sevinirim. Yaşım 23.

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç Dökülmesi Gidişat Değerlendirmesi 23 Yaş
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2020, 02:09:21 »
Üstteki 2 fotoğraf 2017 yılından diye hatırlıyorum. Diğer tüm fotoğraflar ise güncel. En alttaki fotoğraf saçım uzun olduğunda karşıdan görünüş biçimi. Koronada evdeyken birkaç aydır saçımı sıfıra vurduğum için de kısa haldeki çekimleri paylaşma fırsatı buldum. Yorumlarınızı bekliyorum. Sizce üst bölge tamamen gider mi? Giderse kaç yılda gider? Ekim düşünmeli miyim veya ne zaman düşünmeliyim? Fikirlerinize ihtiyacım var :(
  • Ekim Tarihi: 16.09.2021
  • Ekim Merkezi ismi MEDEKS
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2020, 02:16:01 »
Dökülme AGA malesef ama her erkek az veya çok etkileniyor bundan. Ben yinede önceliklen bir dahiliye uzmanına görünüp vitmain ve tiroid değerlerinize baktırmanızı öneririm. Sonrasında masaj, iğneleme gibi tedavileri uygulayın. Bol bol güneşten d vitamini almaya çalışın ve temiz beslenin. Bunları yaptıktan sonra forumdaki medikal tedavilere göz atın şimdi öneririm linç atarlar falan. Ama biran önce başlayın ki şuanki saçlarınızı koruyun.

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2020, 02:23:35 »
Birkaç görselle daha desteklemek istedim daha anlaşılır olması için. Bu gönderide üstteki fotoğraf şu anki saçım uzadığında ortaya çıkan görüntü. Alttaki ise yine saçımın yakın zamanda kısa kesilmiş hali.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2020, 02:27:57 »
Dökülme AGA malesef ama her erkek az veya çok etkileniyor bundan. Ben yinede önceliklen bir dahiliye uzmanına görünüp vitmain ve tiroid değerlerinize baktırmanızı öneririm. Sonrasında masaj, iğneleme gibi tedavileri uygulayın. Bol bol güneşten d vitamini almaya çalışın ve temiz beslenin. Bunları yaptıktan sonra forumdaki medikal tedavilere göz atın şimdi öneririm linç atarlar falan. Ama biran önce başlayın ki şuanki saçlarınızı koruyun.

Merhabalar, mezoterapi önerisi almıştım fakat işe yaramıyor diyenleri duyduğum için dökülene dek çarem kalmamış gibi hissediyorum. Proscar vb birkaç ilaç önerisi okumuştum, hatta burada hararetle tartışıldığını da görüyorum tabii onların :) hangisiydi hatırlamıyorum tabii ama bir ilaçta  cinsellikle ilgili yan etki ihtimali ve meme büyütme riski olduğunu okuyunca onlardan da korktum. Öylece bekliyorum, restorex isimli bir şampuan kullanıyorum. Bundan 2018 yılının sonunda bir cildiye doktoru erkek tipi saç dökülmesi olduğunu söyledi ve bir süre biotin kullandım. Anladığım kadarıyla çok etkili olmadı biotin. Teşekkür ederim önerileriniz için bu arada, hızlıca dönüş yaptınız, çok sağolun.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2020, 02:48:08 »
Türkiye  doktor lar      şampuan  biotin  minoksidil   tavsiye  eder   bunları  babamda biliyor    genetik  saç dökülmesı olan  insan  tek çaresi   finasteride    bu ilaç   yan etkileri  var    sonuçta  bir ilaç  ağrı kesici  bile onlarca yan etkisi var   prp  falan filan hikaye.   Minoxidil    ilk  bir yil  saçlar   uçuruyor  bir yıl sonra    etkisi  yitiriyör  bırakınca  daha kötü  oluyor  saçlar  hiç bir ilaç  ömür  boyu  kullanamazsin  ..  finasterid  kullanmanin  en iyi   şekli  saç ekim  önce  8 9 ay önce kullanmak  saç ekim  sonra  12 kullanıp  bırakmak 

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2020, 03:30:45 »
Arkadan acılması ciddi sorun ve daha 23sün. 25 gibi arka tamamen acılır, sonra ön acılır. Ekim için uygun olacagını sanmam. Yaşında genç. Kelliğe alışmaya bak derim

ahmetrts

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 27 Temmuz 2020, 03:41:46 »
Senin yaşlarda o ssçın daha gürü bnde vardı ah ah kıvır kıcırdı kıymetini bilemedik bi başladı on yıl dır dokuluyo hala dökülüyo tedavi denemedim çok pişmanım ertelerdım blki birazdaha ama sonuçta kaçınılmaz bi son yani finans tabiki önermem tavsiye edenlerede birşey diyemem ama risk ufakta olsa var o yüzden iyi düşünmek lazım

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #8 : 27 Temmuz 2020, 14:26:55 »
Daha 23 yaşında tepede ve arkada açılma iyiye işaret değil. 30a kadar nw 5 - 6 seviyelerine gelebilirsin. Sen ve doktorun geleceği de düşünerek planlama yapın. Biotin falan ise yaramaz para tuzağı. Minoxidil iğneleme ketoral gibi yan etkisi az yöntemleri deneyebilirsin fin istemiyorsan.

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 30 Temmuz 2020, 18:08:07 »
Arkadan acılması ciddi sorun ve daha 23sün. 25 gibi arka tamamen acılır, sonra ön acılır. Ekim için uygun olacagını sanmam. Yaşında genç. Kelliğe alışmaya bak derim

Açıklık çok büyük olacak diye düşündüğün için mi ekime uygun olmaz diyorsunuz? Keşke tamamı dökülmese :/
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 30 Temmuz 2020, 18:09:22 »
Daha 23 yaşında tepede ve arkada açılma iyiye işaret değil. 30a kadar nw 5 - 6 seviyelerine gelebilirsin. Sen ve doktorun geleceği de düşünerek planlama yapın. Biotin falan ise yaramaz para tuzağı. Minoxidil iğneleme ketoral gibi yan etkisi az yöntemleri deneyebilirsin fin istemiyorsan.

Ben de nw 6-7 olmasından korkuyorum açıkçası :( ailede de var.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 30 Temmuz 2020, 18:10:12 »
Başka yorum yapacak olan var mıdır? Üstün tamamı dökülür mü diyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum yorumsuz bırakmayın lütfen
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

Gençevhamlı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 30 Temmuz 2020, 21:53:45 »
Hocam cok seyrelmis bencede o ailedekiler gibi olur sonunuz.Tedbir alsanizda kacinilmaz son olabilir.Net bir bilgim yok hintell abi bakar şimdi

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 31 Temmuz 2020, 16:10:28 »
Hocam cok seyrelmis bencede o ailedekiler gibi olur sonunuz.Tedbir alsanizda kacinilmaz son olabilir.Net bir bilgim yok hintell abi bakar şimdi

Yani bir yanım içten içe böyle olacak diyor, diğer yanımsa şuna güveniyor mesela babamda sakal da çene hariç yok denebilecek kadar az, bende onun gibi değil. Aramızdaki bu fark umut ettiriyor işte... Teşekkür ederim yorumunuz için, Hintell abi de yorum yaparsa onun yorumunu da merak ediyorum tabii.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

rabesandrattana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 08 Ağustos 2020, 23:43:48 »
Saçımın önceki fotoğrafları 0'a yakın uzunluktaykendi belki öyle yanıltıcı olmuştur diye bu akşam çektiğim daha uzun haldeki flaşlı fotoğrafları paylaşmak istedim. Ne dersiniz ne olur sizce bu saç? Yorumlarınız çok önemli benim için lütfen yorum yapın
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24

Facebook Twitter Instagram