Gönderen Konu: Ekim veya ilaç önerisi ve saç degerlendirmesi  (Okunma sayısı 533 defa)

saciuzunkel

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim veya ilaç önerisi ve saç degerlendirmesi
« : 28 Eylül 2022, 14:54:12 »
Merhaba abiler kardeşler,

2-3 aydır forumu takip ediyorum öncelikle forumun kurulmasını saglayan ve forumun devamını saglayanlara teşekkür ederim büyük iş.

4 sene önce saçlarım aniden döküldü diyebilirim kendimi bildim bileli seyrektir fakat fotograflarda göreceğiniz hale 4 sene önce geldi vitamin gibi destekler alınca mı durdu yoksa genetikmiydi bilmiyorum ama durdu son dönemde de vertex döküldü ama
 ön taraflar stabil gerilemiyor. Yaş 29.

Sorlarım şunlar

sizce açıklığım ekim için uygun mu ?  Donör yeterli mi ?
Saçım derim yaglıdır, ektirdiklerim tutar mı ?
Ekim yaptırıp mevcut saçlarını kaybeden çok kişi var forumda bende aynısını yaşar mıyım öyleyse dahada dökülmesini beklemelimiyim?

Bu açıklıga sizce en uygun ekim merkezi neresi ?

Yoksa medikal tedavi alsam bir süre toparlar mı ? Beni bi 5 sene götürse yeter diye düşünüyorum. Şuan toppik kullanınca tam istedigim gibi oluyor saçlarım ön çizginin ileri gelmesiyle bir derdim yok.

Daha önce 4 sene önce  1 kutu xpedia kullanmıştım bi farklılık hissetmedim bıraktım. finansterid gibi şeyler denemedim ve açıkcası onlaradan çekiniyorum fizyolojik etkilerinden. Ama çok büyük etkisi olur diyorsanız doktora danışabilirim onun haricinde dermarollerlar veya benim bilmedigim sizin önereceginiz yöntemler var mı?

Saçlar duş sonrası çekildi ıslak yani açıklık iyice belirgin. Açık yerlese küçük küçük saçlar oldıgını ekleyebilirim tam deri yok

Teşekkürler şimdiden biraz uzun tutmuş olabilirim anlayışla karşılarasanız sevinirim.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
Ynt: Ekim veya ilaç önerisi ve saç degerlendirmesi
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2022, 15:09:35 »
donör güzel görünüyor kuru fotoğrafta ekleyebilir misin ? Özellikle şakaklar için ekim şart. Medikal ürün kullanmanız sizin avantajınıza özellikle  verteks için katkı sağlar. Önlerde de incelme var bunlar için finasteride kullanmalısın. Yağlanma için ketoral şampuana başlayabilirsin.
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

saciuzunkel

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2022, 16:27:06 »
Hocam hızlı yanıtın için teşekkür ederim, kuru halini ekledim. Açıkcası vertexi çok umursamıyorum böyle toplayınca kapanıyor ve bende uzun saç seviyorum toplamakta hoşuma gidiyor ektirirsemde en büyük korkum uzatınca döner nasıl duracak veya ekili saç uzatınca nasıl duracak tabi bunlar saç tutarsa birde tutmama ihtimali var açıkcası ben bu forum olmasa direkt gider ektirirdim ama şuan baya bir konuda kararsızlıgım var teşekkürler tekrardan size , açıklıga sizce kaç gref gider 2500 diyende çıktı 4000 de biraz daha uygun bir yerde donörümü çok harcamadan en azından ön bölgeye 2000 greft ektirmeyi düşünüyorum mantıksız mı sizce ?

Sampuan sebamed dökülme karşıtı kullanıyorum degiştimelimiyim ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2022, 17:08:41 »
Öncelikle şunu belirteyim açıklığını tam belli edecek resimler paylaşmamışsın
Saçların uzun açıklıpı o uzun saçları yatırarak paylaşmışsın o yüzden açıklığın tam mevcut değil
Global Moderator

saciuzunkel

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2022, 17:45:06 »
Özellikle kaptmaya çalışmadım aslında, hep böyle kullanıyorum ama toplamadan böyle duruyor. Toppik kullanmadan tepeyi kapatamıyorum saçlarla kapatabilirsem bi vertex. Sizce açıklıgım nasıl hocam ? Mezoterapiyle bir süre toplayıp sonra dökülmeyemi bırakmalı yoksa ilaç falan hiç bişey ugraşmadan direkt ekim mi ? Ekimin var olan saçları dökmesinden korkuyorum toppikle idare edebiliyorum bir şekilde ekim sonucu fiyasko olursa ve toppige devam etmek zorunda kalırsam bir anlamı kalmayacak.

Tekradan tarakla hiç bir yeri kapatmıcak şekilde çekip tekrar yüklüyorum

Son fotoda vertex ışıktan dolayı daha fazla açıkmış gibi çıkmış sanırım.

Saçlarım ince telli ve yumuşak, ah ah

Ektirecegim zaman Saç çizgisini çok aşagı çektirmeyi düşünmüyorum hayta aynı yerler sıkılaştırmak istiyorum dökülürse dımdızlak kalmayalım ön dolu arka boşluk

Ne düşünüyorsunuz hintell ve hairli olsun abiler

Dökülme devam eder mi beklemeli mi bir sürü soru sordum keşke konuşma imkanı olsa :)
Öncelikle şunu belirteyim açıklığını tam belli edecek resimler paylaşmamışsın
Saçların uzun açıklıpı o uzun saçları yatırarak paylaşmışsın o yüzden açıklığın tam mevcut değil
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2022, 19:58:58 Gönderen: zanax »

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2022, 00:29:57 »
Sadece ön kısma dediğin gibi 2000 greft kadar açık olan alana ekim yaptırman çok mantıklı olur .ekim dışında ön tarafı geri getirmenin bir yolu yok malesef .Saçların çok ince telli bu ekim için çok büyük dezavantaj olacaktır ama bu dezavantajıda iyi bir ekim merkezi seçerek bertaraf edebilirsin.
Orta alan ve tepe için dermaroller ,minoxil ve xpecia üçlüsünü kullanırsan sonuç alırsın diye düşünüyorum.Minoxil kullanmak istemiyorsan evocapil gibi procapil içeren bir spreyde kullanabilirsin dermaroller ile birlikte etkili olur.
Yalnız saçların uzun olduğu için dermastamp yada dermapen kullanman daha uygun olur.

saciuzunkel

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2022, 23:56:13 »
Teşekkürler hocam, dermastamp tek basina yetersiz mi kalir ek ilaclari birakinca sonucu kotu oluyor malum
Sadece ön kısma dediğin gibi 2000 greft kadar açık olan alana ekim yaptırman çok mantıklı olur .ekim dışında ön tarafı geri getirmenin bir yolu yok malesef .Saçların çok ince telli bu ekim için çok büyük dezavantaj olacaktır ama bu dezavantajıda iyi bir ekim merkezi seçerek bertaraf edebilirsin.
Orta alan ve tepe için dermaroller ,minoxil ve xpecia üçlüsünü kullanırsan sonuç alırsın diye düşünüyorum.Minoxil kullanmak istemiyorsan evocapil gibi procapil içeren bir spreyde kullanabilirsin dermaroller ile birlikte etkili olur.
Yalnız saçların uzun olduğu için dermastamp yada dermapen kullanman daha uygun olur.

kelceko

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 30 Eylül 2022, 00:25:02 »
saçların aşırı ince telli moralini bozmak istemem ama biraz daha dökülmen devam ederse saç ekimide sende işe yaramaz .yapacağın en güzel iş ön tarafa ekim yaptırıp olan saçlarını ise çeşitli tedaviler ile güçlendirmen.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2022, 00:29:46 »
Saç yapın baya ince duruyor kendi saçlarında da incelme ve dökülmen devam ediyor donör saçların ince ama donör yoğun kapanır bu alan güzel bir saç ekimi ile ama dökülmen devam ederse o sıkıntı olur
Global Moderator

saciuzunkel

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2022, 12:29:45 »
Abi teşekkürler, umarım dökülmez yaş 29 35 e kadar dökülür deniliyor, ben vertexin dökülecegini ve tepenin birazdaha seyrekleşeceni düşünüyorum. Ön taraf düzgünce tutarsa en azından aynada kendimi iyi hissederim fotograf çekinirken kendimi rahat hissederim diye düşünüyorum ön tarafa 2500 gref yeterli olur mu sizce saçlar ince oldugu için soruyorum. Birde sebamed kullanıyorum başka bir şampuana geçsem kalınlaşırmı acaba ?
Saç yapın baya ince duruyor kendi saçlarında da incelme ve dökülmen devam ediyor donör saçların ince ama donör yoğun kapanır bu alan güzel bir saç ekimi ile ama dökülmen devam ederse o sıkıntı olur

saciuzunkel

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2022, 12:31:50 »
Hocam açıksası dökülmesi yeterince bozmuştu zamanında ama ön tarafa ektirirsem ve dökülürse işte o zaman ne olur bilemiyorum pek iç açıcı konuşmamışsın ama gerçekçi olmakta fayda var tutmama ihtimali mevcudun dökülme ihtimalleri eger normal kişilerden fazlaysa hiç ektirmemek daha iyi, toppikle idare ediyorum en azından şimdilik,

Ama bir ekim merkezi saçın ince telli olması ekimde daha dogal durur bu sayede demişti.
saçların aşırı ince telli moralini bozmak istemem ama biraz daha dökülmen devam ederse saç ekimide sende işe yaramaz .yapacağın en güzel iş ön tarafa ekim yaptırıp olan saçlarını ise çeşitli tedaviler ile güçlendirmen.

saciuzunkel

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2022, 22:47:41 »
4 yıl öncesinden bir fotograf buldum, söylemesi üzecek ama o zamanlar fin kullansam bu halde kalırmıydı acaba ? O zaman önlerde çok geri gelmemişti

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2022, 23:22:48 »
 finasterid yuzde 40 tutardı kafada.saçlı deride yuzde 40 baskılıyor.6 ay finasterid dermoller masaj ilerle sonra açıkta kalan yere iyi bir yerde ekim sonra tedavi devam
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

saciuzunkel

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 01 Ekim 2022, 19:01:49 »
Saçın toppikli hali şöyle ve böyle bir sonuç istiyorum saç ekiminden de öyle iddali bir ön çizgi degil. Çok mu şey istiyorum Allah aşkına ya moralim bozuldu forumda

finasterid yuzde 40 tutardı kafada.saçlı deride yuzde 40 baskılıyor.6 ay finasterid dermoller masaj ilerle sonra açıkta kalan yere iyi bir yerde ekim sonra tedavi devam

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 01 Ekim 2022, 22:07:25 »
 belki medikalle guclenipte bu hale gelebilir ekim bundan daha iyi olur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram