Gönderen Konu: Şok Dökülmelerde Yaşanan Saçların Dökülme Biçimleri Hakkında  (Okunma sayısı 336 defa)

onizuka eikichi

  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 2235
Merhaba Arkadaşlar,

Saç ekimini yaptırmamla beraber son günlerde yaşanan şok dökülmeyle ilgili yazılan mesajlar daha çok dikkatimi çekmeye başladı. Ben dökülme tipine açıkcası çok takılmıyordum çünkü eskiden açılan konularda l tipi dökülmelerde sorun olacağını düşünüp, konu açan arkadaşların sonuçlarını takip ettiğimde başarılı olan kişilerin dökülme şekilleri ne olursa olsun yine ekimi başarıya ulaşıyordu. Benim saç dökülmelerimde düz dökülmeler yaşanıyordu ama yıkarken saçlarımı bazılarında ucunda siyah kök benzeri tomurcuk gibi dökülmeler de olduğunu görüyordum. Dediğim gibi bunu kafama takmadım ama forum da benim gibi dökülmeleri olan arkadaşların bundan endişe duyduğunu gördüğümde Asmed'e danışmak istedim bu durumu. Bana söyledikleri mesajı foruma konu açacağımı söyleyerek, yani izin alarak sizlere de aktarıyorum.

Alıntı
Saçlarımız cildin altında biraz farklı gözüküyor ve dökülürken, dökülen saçların ucunda tabiki farklı gözükebilir. Normalde kalın biraz, sizin dediğiniz gibi tomurcuk gibi, ama gerçek "bulb" cildin altında gömülüdür. Yeni saçlar oradan büyüyecektir. Herkesin dökülme şekli farklıdır ve asla aynı değildir.

Danıştım mesaj da attığım fotoğrafı da altta sizlere gönderiyorum.


Yani kısacası dökülmelerde saçların uçlarının kök vermesi zor. Zaten ana greftler deri altına işleniyor. Ben Koray Hocanın bana greftlerimi gösterdiği zaman zaten nasıl olduğunu gördüğüm için çok rahattım bu konuda. Ama endişeli olan arkadaşlar adına bu konuyu açmak istedim. Muhtemelen ana kökler kabuk dökümüne kadar deri altında yerini alıyor. Saç çıkışının oluşmaması yıkamalarda ele gelen saçlardan kaynaklı değil, alımlarda verilen hasarlardan, greft yerleştirmelerden yada vücudun saç ekimini kabul etmemesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Hintell

  • Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 26611
elıne sağlık güzel konu.
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçlari Ekibi.

 

Facebook Twitter Instagram