Gönderen Konu: Şampuanlar hakkında gerçekler  (Okunma sayısı 2509 defa)

Virtüöz

• Hero Member
Şampuanlar hakkında gerçekler
« : 20 Ağustos 2020, 23:23:25 »
Şampuanların büyük kısmı insanların umudlarıyla oynayan ürünlerdir.Kozmetik firmalarının kandırmasından ibarettir.Şöyle bir bakın etrafınıza binbir çeşit şampuan markası ve farklı özellikleri var.İşte saçları dökülen arkadaşlarda bunlardan medet umuyor.Birde içerisi kimyasal deposu olan ürünlere 100-200 hatta daha fazla para isteyenler var.Ya bunun hiç arz talep meselesi olduğunu anlamıyormusunuz? Siz eğer pahalı daha kalitelidir dediğiniz sürece bu adamlar bunları piyasaya sürmeye devam edicek.Çünkü markam var imajım var demek için.Birde derler ki ya işte onun içine daha etkin maddeler konulmuştur.Ne koyarsan koy içerisinde bir o kadarda kimyasal var.Buda onları işe yaramaz ürünler yapıyor.Konuyu açmamdaki amaç hala şampuan konusunda insanlar tartışıyor.Saç telinize uygun gelen şampuanı kullanın yeterli daha fazlasını beklemeyin.Kötü şampuan saç döker evet ama iyi şampuanda saç çıkarmaz.Sadece temizler bu kadar.Ve birçok kişininde yanlış yaptığı şeyleri yaziyim.

1- Şampuanı saçta bekletmek.

Bu yapılan en büyük yanlış.Firmalar yazsada siz uygulamayın.O kimyasalları bekletirken saçınıza zarar veriyorsunuz.Durulayın geçin.Şampuanlar kökleri etkilemez.Bunu kafanıza yazın artık.Sadece ve sadece saç tellerini etkiler.

2- SLS  yok ibaresiyle satmaya çalışmaları

Ya sls denilen madde köpürtücü bir kimyasaldır.%1 üzerine çıkılması aşındırıcılığa sahiptir.Fakat altını çizmem bir nokta var buda kandırmacadır.Sırf içerisinde sls yok diye çıkmış ve satmaya çalışan firmalar var.Olsun yada olmasın çok önemli değil.Zaten saçta bekletmiyceksiniz ve şampuanlarda bu miktar çok çok az.Asıl önemli nokta paraben ve slikondur.

3- Yüklü paralar bayılmayın

Yok ben kerastase aldım müthiş abi.Revita efsane abi.Şu şöyle abi.O kadar para bayılmış iyi geldi diye avutuyor kendini.İnanın 30 tllik şampuan napıyorsa onu yapıyor.Başka hiçbir özelliği yok.Gidin kendiniz deneyin.Adamlar tutturmuş bir vizyon ordan para basıyorlar.

Umarım bir nebze olsun aydınlatmışımdır.

Spencer

• Hero Member
Ynt: Şampuanlar hakkında gerçekler
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2020, 02:33:11 »
Genel anlamda katılıyorum. Bazı konularda farklı düşünüyorum. Egzama, kepek gibi sorunlar varsa amaca uygun ketokonazol zink pirition climbazole selenyum sülfür ve Piracton olamine gibi etkenleri içeren şampuanlar saçta bekletilmeli, kepek egzama ve mantarı tedavi etmek için. Hiçbir şampuan saç dökmez hiçbir şampuan saç çıkarmaz veya saç dökülmesine iyi gelmez. Saç kökü kafa derisinin altındadır ve dolayısıyla %80' i su olan, köpürtücü nemlendirici ve temizleyici içeren şampuanların kafa derisinin altına inmesi ve saç köküne ulaşması mümkün değildir. Dünyada böyle bir şampuan üretilemedi. Bu ticari bir yalan Minoksidil gibi güçlü kanıtlı etkenler bile içeriğinde çözücüler olmasına rağmen 4 saat sonra saç köküne ulaşabiliyor Her zaman söylerim şampuana fazla para vermek enayiliktir.

Şampuan kepek yapar, kızarıklık yapar tahriş eder. Veya kepeği yok eder sebumu bir nebze olsa da azaltır. Faydası ve zararı budur. Sadece kozmetik anlamda fayda veya zarar verir. Zararı saça değil kafa derisinedir tıpkı yararı gibi

Binde satılan aplus kepeğe karşı etkili yağlı saçlar için olan şampuanı kullanıyorum. İçerisinde zink pirition climbazole çay ağacı yağı gibi yağlanmaya ve kepeklenmeye iyi gelen maddeler var saçı çok iyi arındırıp temizliyor çok memnunum 10 lira dev gibi şişesi var. :) Haftada bir gün ise egzama için konazol kullanıyorum ki aplus egzama sorununa da epey iyi geliyor :)
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2020, 09:22:51 »
Şampuanın faydası var mı yok mu dökülmeye bunun hakkında net birşey söyleyemem ama SLS hakkında mesajlarına katılmıyorum ki geceleyin Google'de cevabımı aldım ben
Prozinc Plus şampuan kullanıyorum ve kafamda 2-3 dakika bekleterek kullanmaya devam edeceğim ki zaten daha önceki şampuanlarımında hepsinde değil ama çoğunda SLS vardı ve bekletiyordum lakin hiç sorun yaşamadım

Ayrıcana tamam kozmetiklere inanmayalım ve forumda Virtüöz'e inanalım okey

Not : Zaten ben Proscar 1/4 ve bazı vitaminler kulllanıyorum. Bu yeterli benim saç sorunum için ama yinede hafiften desteklese bile yeterli olacağı için şampuanı bekletiyorum.

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2020, 09:29:28 »
Ayrıca geçmiş mesajlarına baktım ve şu mesajı gördüm. Bu konuyla ne kadar çelişiyor
Bazı x marka şampuanları kötülemişin ve ardından şu mesajı yazmışın!

'''Sana tavsiyem profosyonel markaları tercih etmen.Kerastase, vichy, bc, 3dmen, loreal gibi'''

dunyahali

• Full Member
« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2020, 11:04:49 »
Daha geçerli ve yalın bilgi vermek gerekirse.
doğru şampuan nedir ve dokulmeyi etkiler mi diye düşünüyorsanız
1) saç derisinin  tipine göre ve saç problemine göre en uygun şampuandır.
2) Masaj ve bekletme yöntemi ile şampuanın etkisi uzun vadede yükselir.

Dökülmeye etkisini %1 ilâ %5 arasında düşünebilirsiniz . Tıpkı bir yemek menüsü gibi .
Başlangıç, ana yemek , yardımcılar ve salata .
Şampuan salatadır:)

Not= şampuanların saça zararı yoktur.  Saçta birkaç dakika durun bir ürün saça zarar vermez. Sadece yanlış şampuan saçı yıpratabilir veya renginde değişimlere neden olabilir . Özellikle kepek için kullanılan selenyum ve ketoral içeriğini barındıran ürünler extra dikkatli kullanılmazsa ciddi saç problemi oluşabilir .

Not2= marketten aldigin şampuanla elbette çoğu boş ürün ama örnek için söylüyorum  vichy ve davines gibi markalar asla aynı değildir. 

Bu şekilde özetleyebiliriz.
VICHY HASSAS SACLAR ICIN ŞAMPUAN
SOLGAR BIOTIN
SOLGAR SAW PALMETTO
MINOX

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 21 Ağustos 2020, 14:58:07 »
Şampuanın faydası var mı yok mu dökülmeye bunun hakkında net birşey söyleyemem ama SLS hakkında mesajlarına katılmıyorum ki geceleyin Google'de cevabımı aldım ben
Prozinc Plus şampuan kullanıyorum ve kafamda 2-3 dakika bekleterek kullanmaya devam edeceğim ki zaten daha önceki şampuanlarımında hepsinde değil ama çoğunda SLS vardı ve bekletiyordum lakin hiç sorun yaşamadım

Ayrıcana tamam kozmetiklere inanmayalım ve forumda Virtüöz'e inanalım okey

Not : Zaten ben Proscar 1/4 ve bazı vitaminler kulllanıyorum. Bu yeterli benim saç sorunum için ama yinede hafiften desteklese bile yeterli olacağı için şampuanı bekletiyorum.

Sana şöyle söyliyim SLS'ye çok takılma.Zararsız demiyorum tabiki zararlı fakat bekletirsen zararlı.Hemen yıkarsan ne olabilir? Kullandığın Prozinc şampuanda da SLS var ve hala devam ediyorsun buna nediyceksin? Sen SLS zararlımı diyorsun yoksa umursamıyorum mu diyorsun anlamadım ki.Benim vurguladığım kısım SLS yok ibaresiyle doğal temiz içerik gibi gösterip satma çabaları.Buna karşıyım.Her iki şampuanda aynı etkiye sahip.Sen saçımda bekletiyorum diyorsun bekletebilirsin senin tercihin.Ben sadece sizlerin iyiliği için söylüyorum inan ki başka birşey yok.

Tamam bana inanmayın bildiğinizi okuyun.Saç sizin saçınız zararda fayda da görseniz kendinize.Ama unutmayın ki saçınızı bile isteye siz bozuyorsunuz.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 21 Ağustos 2020, 15:06:57 »
Ayrıca geçmiş mesajlarına baktım ve şu mesajı gördüm. Bu konuyla ne kadar çelişiyor
Bazı x marka şampuanları kötülemişin ve ardından şu mesajı yazmışın!

'''Sana tavsiyem profosyonel markaları tercih etmen.Kerastase, vichy, bc, 3dmen, loreal gibi'''

Haklısın böyle bir yorumda bulundum bir ara.Çünkü profosyonel markalar içeriğinin dengesini daha iyi ayarlayabilirler.Sonuçta salonlara satış yapan yılların markaları.Ancak şunuda anladım ki pekte bir fark yok.Ben schwarzkopft kullanıyordum.Baktım kokusu şişesi kıvamı köpürmesi ve saça verdiği hacim  işte bu dedirtti.Ama belli süre sonra aslında kendimi avutmuşum.Herhangi dolgunluk veren bu ogx oluyor.Aynı işide yapabiliyormuş.Ben saça yoğunluk için almıştım hani ilizyon gibi gösterir diye vaadini gerçekleştiremedi bunun yanında bekleterek kullandığım içinde döktü.Aslında memnundum zamanla kötüleşti.İşte yararını hissettiğim anda bu yorumu yapmıştım.Yani kısacası çokta ahım şahım değiller.Gerek yok.Market şampuanlarını kötülüyorsunuz ama aslında tüm şampuanlar hemen hemen aynı.O kötüledikleriminde hala arkasındayım.Eskiden insanlara şunu desen 100 TLye şampuan aldım diye.Dalga geçer aptalderlerdi.Şimdikiler rahatça alıyor peynir ekmek gibi.300 TLye şampuan görseler onuda alırlar.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 21 Ağustos 2020, 15:13:27 »
Daha geçerli ve yalın bilgi vermek gerekirse.
doğru şampuan nedir ve dokulmeyi etkiler mi diye düşünüyorsanız
1) saç derisinin  tipine göre ve saç problemine göre en uygun şampuandır.
2) Masaj ve bekletme yöntemi ile şampuanın etkisi uzun vadede yükselir.

Dökülmeye etkisini %1 ilâ %5 arasında düşünebilirsiniz . Tıpkı bir yemek menüsü gibi .
Başlangıç, ana yemek , yardımcılar ve salata .
Şampuan salatadır:)

Not= şampuanların saça zararı yoktur.  Saçta birkaç dakika durun bir ürün saça zarar vermez. Sadece yanlış şampuan saçı yıpratabilir veya renginde değişimlere neden olabilir . Özellikle kepek için kullanılan selenyum ve ketoral içeriğini barındıran ürünler extra dikkatli kullanılmazsa ciddi saç problemi oluşabilir .

Not2= marketten aldigin şampuanla elbette çoğu boş ürün ama örnek için söylüyorum  vichy ve davines gibi markalar asla aynı değildir. 

Bu şekilde özetleyebiliriz.

Masaj işe yarar ama bekletmek tamamen fasa fiso.Bizzat kendimden biliyorum.O kadar şampuan kullandım tecrübeli konuşuyorum.O dökülme kısmını anlayamazsım bile %1 %5 fark ne ki? Şampuanların saça zararı yokmudur? İçeriği kimyasal deposu nasıl yok? O 1 dakika içinde SLS deri tarafından emilyor bunu biliyormusun? Hatta SLS için 15sn felanda yeterli.Kansere davatiye.Bir o kadarda slikon saç gözenekleri tıkıyor veyahut başka kimyasallar farklı zararlar veriyor.Tabiki kötü şampuan zarar verir hele pH dengesinide bozabilir.Bu konuda haklısınız fakat markette satılan şampuanlar ile ünlü pahalı markalarla uçurum farkı yok.Zaten çoğu markanın market ürünleri var.Misal loreal.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

dunyahali

• Full Member
« Yanıtla #8 : 21 Ağustos 2020, 17:48:59 »
Masaj işe yarar ama bekletmek tamamen fasa fiso.Bizzat kendimden biliyorum.O kadar şampuan kullandım tecrübeli konuşuyorum.O dökülme kısmını anlayamazsım bile %1 %5 fark ne ki? Şampuanların saça zararı yokmudur? İçeriği kimyasal deposu nasıl yok? O 1 dakika içinde SLS deri tarafından emilyor bunu biliyormusun? Hatta SLS için 15sn felanda yeterli.Kansere davatiye.Bir o kadarda slikon saç gözenekleri tıkıyor veyahut başka kimyasallar farklı zararlar veriyor.Tabiki kötü şampuan zarar verir hele pH dengesinide bozabilir.Bu konuda haklısınız fakat markette satılan şampuanlar ile ünlü pahalı markalarla uçurum farkı yok.Zaten çoğu markanın market ürünleri var.Misal loreal.

Yani seni baz alarak bekletmek faydalı değildir aksine hatta zararlıdır diye bir genelleme mi yapalım?  Dediğim gibi saçta 3 5 dakika bekleyen bir ürün saçına zarar vermez rahat olabilirsin.  Özellikle kepek ürünlerini saçta minumum 3 dakika bekleterek daha iyi sonuç alındığı çoğu kişi tarafından ifade edilir .
SOLGAR BIOTIN
SOLGAR SAW PALMETTO
MINOX

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 21 Ağustos 2020, 19:43:18 »
Yani seni baz alarak bekletmek faydalı değildir aksine hatta zararlıdır diye bir genelleme mi yapalım?  Dediğim gibi saçta 3 5 dakika bekleyen bir ürün saçına zarar vermez rahat olabilirsin.  Özellikle kepek ürünlerini saçta minumum 3 dakika bekleterek daha iyi sonuç alındığı çoğu kişi tarafından ifade edilir .

Kepek olayı başka saç dökülmesi başka.Hiç düşündünmü bu meret bekletince kepekte neden işe yarıyor? Çünkü içindeki kimyasal maddeler saç derisini etkiliyor.Bilhassa deriye kimyasal boşaltıyorsun yakıyorsun.Ben genelleme yapın demiyorum.Saçınıza zarar verdiğinizi ima ediyorum.Ha beklettin ha bekletmedin o saç dökülmesi duruyormu? Hayır aynı etkiyi veriyor.Hal böyleyken bekletmek zarardan başka birşey değil.Uzun vadede saçı inceltir,yıpratır,aşındırır,diplerini kurutur,deriyi bitirir.Belkide zamanından gelen kullanım alışkanlıklarınız yüzünden şuan bu haldesiniz buna bende dahil.Bir bitki düşün sen ona detarjanlı sumu döksen daha iyi saf sumu? İşte saçlarımızda aynen böyle.Toprak o suyu emene kadar beklet sonrada su boşalt.Bak ne oluyor o bitkiye zamanla.Ben burda nacizane bir uyarı yapıyorum.Siz birşeylerin tersini ispatlamaya çabalıyorsunuz.Emin ol 3-5 dakikadan hiç zarar gelmez derken zamanla etkisini görürsün iş işten geçer.Şampuan bu ya şampuan.Bekletildiği nerde görülmüş? Kim çıkarmış? Bundan 10 sene önceye kadar sadece saçı hızlıca yağdan arındırmak için kullanıyordu.Şimdi ise birşeyler bekliyorsunuz yapmayın Allah aşkına.Nano teknoloji gibi birşey olmadığı sürece o kökleri etkilemez.Hatta etkilese bile orda tutunup kalamaz.Sadece uyarır.O da bir ihtimal.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

dunyahali

• Full Member
« Yanıtla #10 : 22 Ağustos 2020, 02:32:23 »
Kepek olayı başka saç dökülmesi başka.Hiç düşündünmü bu meret bekletince kepekte neden işe yarıyor? Çünkü içindeki kimyasal maddeler saç derisini etkiliyor.Bilhassa deriye kimyasal boşaltıyorsun yakıyorsun.Ben genelleme yapın demiyorum.Saçınıza zarar verdiğinizi ima ediyorum.Ha beklettin ha bekletmedin o saç dökülmesi duruyormu? Hayır aynı etkiyi veriyor.Hal böyleyken bekletmek zarardan başka birşey değil.Uzun vadede saçı inceltir,yıpratır,aşındırır,diplerini kurutur,deriyi bitirir.Belkide zamanından gelen kullanım alışkanlıklarınız yüzünden şuan bu haldesiniz buna bende dahil.Bir bitki düşün sen ona detarjanlı sumu döksen daha iyi saf sumu? İşte saçlarımızda aynen böyle.Toprak o suyu emene kadar beklet sonrada su boşalt.Bak ne oluyor o bitkiye zamanla.Ben burda nacizane bir uyarı yapıyorum.Siz birşeylerin tersini ispatlamaya çabalıyorsunuz.Emin ol 3-5 dakikadan hiç zarar gelmez derken zamanla etkisini görürsün iş işten geçer.Şampuan bu ya şampuan.Bekletildiği nerde görülmüş? Kim çıkarmış? Bundan 10 sene önceye kadar sadece saçı hızlıca yağdan arındırmak için kullanıyordu.Şimdi ise birşeyler bekliyorsunuz yapmayın Allah aşkına.Nano teknoloji gibi birşey olmadığı sürece o kökleri etkilemez.Hatta etkilese bile orda tutunup kalamaz.Sadece uyarır.O da bir ihtimal.

Saçla ilgili ne kadar bilginiz var? Her saç kişiye özgüdür.  O saça özgü şampuan kullanılması gerekir . Kaliteli ürünlerde sls paraben gibi bileşenler zaten bulunmuyor.  Ayrıca yaklaşık %75i sudan oluşuyor.  Ayrica Teknik bilgi çok önemli bu konuda . Saçı soğuğa yakın suyla yıkamak gibi . Olası yipranmalari önlemek için ayrıca bakım kürlerini de eklemek gibi .

Senin mantığına göre %100 doğal ürün oluşturacak olsak bu daha doğru bir ürün olacak.  Kimyasalın bulunmadığı bir ürün var mı? Ictigin su da dahil .

Her 3 erkekten biri genelde genetik dökülmeye sahip olduğu için senin bu düşünceye sahip olmanda gayet doğal.   

Yüz yıkamak gibi düşünebilirsin bu konuyu. 
Burada önemli noktalardan biri de şampuanın miktarı. Saçı köpürtecek kadar 2x leblebi boyutunda yeterli olur . Fazlası saçı elbette kurutabilir, yıpratabilir.   

Burada bekletmekteki olay ise düşük dozdaki vitaminleri sacin almasına yardim etmek ve genetikligin getirdigi ölü modunda iyileşme oranını artırmaya çalışmak.  Bu süre 2 3 dakika . 
Bazi uzmanlar her gün saçınızı yıkamayın yağı öldürür diyebilir . Bunlar tamamen erkek genetik dökülmesinde hikayedir . Düzenli saç temizliği yarar sağlar. Yukarıda genel olarak ifade ettiğim şeylere dikkat etmek ve kişiye özgü değerler saçın alacağı katkıyla doğru orantılı. 

SOLGAR BIOTIN
SOLGAR SAW PALMETTO
MINOX

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 22 Ağustos 2020, 20:42:20 »
Şampuan saç dökülmesinde önemli bir eleman şöyle ki;

AGA tedavisinde saçlı deri koşullarının iyi olması kullanılan etkenlerin hep aynı etkiyi vermesini sağlar. Örnek verecek olursak, neden bazı kişilerde minoxidil 2 sene sonra etkisini yitiyor da bazı kişiler 10 yıl kullanıyor ? Çünkü bazı kişilerde saçlı deri koşulları sürekli gerilediği için minoxidil çalışacak uygun ortamı bulamıyor ve etkisini yitirmiş gibi geliyor. Şampuan şu açılardan önemli

1-Scalpta ki DHT ve androjenlerin sebep olduğu serum salgısını temizlemesi
2-Kronik inflamasyonun ve yine DHT ile androjenlerin sebep olduğu uyuşukluk ve ağrı hissini rahatlatması

Tabi bunlar yine kişiden kişiye değişir, kimisi bim şampuanı kullanır çok iyi gelir. Kimisi çok kaliteli bir şampuan kullanır aynı etkiyi alamaz. Burada dökülmenin agresifliği, yaşam tarzı ve beslenme vs. devreye giriyor.

Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 22 Ağustos 2020, 20:47:48 »
Kişilerden örnek vereyim, dünyahali adlı kullanıcı 5 seneden fazladır minoxidil kullanıcısı (iletilerinden gördüğüm kadarıyla) Ve aynı etkiyi almaya devam ediyor saçları geriye gitmiyor. Peki neden kimisinde iki sene sonra etkisi giderken o hala ilk etkiyi almaya devam ediyor ? Bunun cevabını tedavisine bakarak anlayabiliriz aslında.

Kaliteli şampuan ve kaliteli bir yaşam tarzı ile beslenme.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 22 Ağustos 2020, 21:33:07 »
Saçla ilgili ne kadar bilginiz var? Her saç kişiye özgüdür.  O saça özgü şampuan kullanılması gerekir . Kaliteli ürünlerde sls paraben gibi bileşenler zaten bulunmuyor.  Ayrıca yaklaşık %75i sudan oluşuyor.  Ayrica Teknik bilgi çok önemli bu konuda . Saçı soğuğa yakın suyla yıkamak gibi . Olası yipranmalari önlemek için ayrıca bakım kürlerini de eklemek gibi .

Senin mantığına göre %100 doğal ürün oluşturacak olsak bu daha doğru bir ürün olacak.  Kimyasalın bulunmadığı bir ürün var mı? Ictigin su da dahil .

Her 3 erkekten biri genelde genetik dökülmeye sahip olduğu için senin bu düşünceye sahip olmanda gayet doğal.   

Yüz yıkamak gibi düşünebilirsin bu konuyu. 
Burada önemli noktalardan biri de şampuanın miktarı. Saçı köpürtecek kadar 2x leblebi boyutunda yeterli olur . Fazlası saçı elbette kurutabilir, yıpratabilir.   

Burada bekletmekteki olay ise düşük dozdaki vitaminleri sacin almasına yardim etmek ve genetikligin getirdigi ölü modunda iyileşme oranını artırmaya çalışmak.  Bu süre 2 3 dakika . 
Bazi uzmanlar her gün saçınızı yıkamayın yağı öldürür diyebilir . Bunlar tamamen erkek genetik dökülmesinde hikayedir . Düzenli saç temizliği yarar sağlar. Yukarıda genel olarak ifade ettiğim şeylere dikkat etmek ve kişiye özgü değerler saçın alacağı katkıyla doğru orantılı.

Yeteri kadar bilgim tecrübelerime dayanaraktan var.Bu doğru her saç kişiye özgüdür zaten bunu yapısısal farklılıklardan rahatça anlayabiliriz.Fakat saça özgü şampuan diye birşey yok.Daha dünyada öyle birşey çıkmadı.Nasıl ki eskiden kadın ve erkek şampuanları ayrı ayrı yoktu şimdide aynı durum söz konusu.İnce telli saçınmı var? Slikonu bas kalınlaşsın.Dolgunlukmu istiyorsun o maddeyi koy dolgunlaşsın.Kıvırcık saçınmı var? Düzleştirmekmi istiyorsun? Kepekmi var? Herşeyin maddesi mevcut.Ama bu o saça özgü şampuan yapmaz.Kişisel kullanıma yönelik ayarlanır.Kişiye özgü şampuan yapılması için denek olarak firma senin üzerinde yıllarca çalışma yapsın bulsun.Yani anlayacağın deneme yanılma yöntemiyle uğraş dur.Sende diyorsun %75i sudan oluşan bir üründen ne bekliyorsun? Saç bakım ürünleri ne ya? Burdakilerin çoğunun saçı dökülüyor.O dediklerinide zaten uzun saçlı insanlar ve kadınlar kullanabilir.

İçtiğim su çeşme suyu değilse neden kimyasal olsun? Ben %100 doğal ürün olsun demiyorum.Kimyasal içeren ürünü doğru kullanmaktan bahsediyorum.

Genetik dökülme yaşayan bazı kişilerde minoxil finansterid veya dht baskılayıcı bir takım ilaçlarda fayda etmiyor.Olayı sadece genetik dökülmeye bağlamayın.Saç yapısı çok değişik ve özgü bir koddur.Bunun birçok sebebi olabilir.İşte saça zarar veren şampuana bir etmendir.Neyin ne kadar zarar vereceği belli değil.A kişisi etkilenmez şampuandan B kişisi etkilenir.Şimdi A kişisi ya şampuan dökermi ben 5 senedir bekletiyorum bak miss gibi derse o kişi kendi yorumunu katmazmı? Sonra B kişiside ulan adam haklı galiba dersede o da yanlış yapmaya devam etmezmi? Ben genelliyorum çünkü şampuan fasa fisodur.

"Burada bekletmekteki olay ise düşük dozdaki vitaminleri sacin almasına yardim etmek ve genetikligin getirdigi ölü modunda iyileşme oranını artırmaya çalışmak.  Bu süre 2 3 dakika."

Bu ne şimdi? Zaten şampuanların içine attıkları çok çok az vitamin birde o kimyasalın içinde vitaminmi kalır? Bir portakalı bile kestiğinde kısa süre içinde hava ile vitamini giderken sen rafta beklemiş üründe vitamin olduğunu bununda saça geçceğini düşünüyorsun.O yüzden meyveyi çabuk yiyin derler.30 TL'lik şampuana bakıon multivitamin gömmüşler resmen hayırdır koklattılarmı? Bırakın Allah aşkına yapmayın etmeyin.Ölü moddaki saç folekülünü sarımsak bile 2-3 saat bekletilerek 3 ayda canlandırabilirken sen 2-3 dakika banyoda köpük içinde beklemeden bahsediyorsun.Çok cahilce kusura bakmayın.Diş macununu yutarmıydın hergün? Nasıl olsa dişleri besliyor canım dersin.

"Bazi uzmanlar her gün saçınızı yıkamayın yağı öldürür diyebilir . Bunlar tamamen erkek genetik dökülmesinde hikayedir . Düzenli saç temizliği yarar sağlar. Yukarıda genel olarak ifade ettiğim şeylere dikkat etmek ve kişiye özgü değerler saçın alacağı katkıyla doğru orantılı."

Saçı hergün yıkamak tabiki yağı öldürür.O yağın saça faydalı olduğunu biliyormusun? 1 gün arayla yıkanmalıdır saç.Sanayide toz topraktamı çalışıyorsunuzda hergün yıkıyorsunuz? Elini çok yıkayan okb hastalarına bak bakim derisi nasıl değişmiş.Kıl bile bitmiyor elde kıl ! Deriyi mahvediyorsun inceltiyorsun haberin yok.Burdakilerde zaten hepsi aynı kafada.Doğrusunu söylemekte yaramıyor.Milleti yanlış yönlendirmeyin.Gerçi kendileri istiyor nedesem boş.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 22 Ağustos 2020, 21:45:14 »
Şampuan saç dökülmesinde önemli bir eleman şöyle ki;

AGA tedavisinde saçlı deri koşullarının iyi olması kullanılan etkenlerin hep aynı etkiyi vermesini sağlar. Örnek verecek olursak, neden bazı kişilerde minoxidil 2 sene sonra etkisini yitiyor da bazı kişiler 10 yıl kullanıyor ? Çünkü bazı kişilerde saçlı deri koşulları sürekli gerilediği için minoxidil çalışacak uygun ortamı bulamıyor ve etkisini yitirmiş gibi geliyor. Şampuan şu açılardan önemli

1-Scalpta ki DHT ve androjenlerin sebep olduğu serum salgısını temizlemesi
2-Kronik inflamasyonun ve yine DHT ile androjenlerin sebep olduğu uyuşukluk ve ağrı hissini rahatlatması

Tabi bunlar yine kişiden kişiye değişir, kimisi bim şampuanı kullanır çok iyi gelir. Kimisi çok kaliteli bir şampuan kullanır aynı etkiyi alamaz. Burada dökülmenin agresifliği, yaşam tarzı ve beslenme vs. devreye giriyor.

Hayır değildir.Saçlı deri koşulu ne ya? Şampuan zaten kalıntıları temizler ve sana temiz bir saç derisi sunar.Buda yeterlidir.Hayır yani saç dibi şöyle mi diyor; Abi yağlanma 2dk mal yanaşcak ortam hazır gel abi gel abi yol boş gel abi ağır ol tamamdır köklere ulaştı.Çünkü etkiyi çabuk gösteren veya yitiren saçın kendi kodudur.Bunun şampuanla ne alakası var? Bazı insanlarda döngü uzun gerçekleşirken bazısında neden hemen oluyor? Yada birinde çim gibi çıkarırken diğerinde neden tel tel çıkıyor? Bilimsel yanaşmışsın ama altını tam kesin dolduramıyorsun.Bunlar iddadan ibarettir.Saçını 2 günde 1 yıkarsan derin sağlıklı olur.Ama gidipte haftada 1 yıkarsanda yağ içinde kalırsın o da zarara yol açar.

Beslenme çok önemli herşey burda bitiyor.Çünkü vitamin haricinde tam bilimsel olarak anlaşılamayan bazı kimyasallarında vücudumuzda görevi var.Misal meyvenim posası.Kaliteli şampuan kullanmak sadece saçıma kaliteli ürün kullanıyorum diyerek içimizi rahatlatmaktır.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Facebook Twitter Instagram