Gönderen Konu: Saç Ekim Merkezi Tavsiyesi - 33 Yaş Seyrek NW4  (Okunma sayısı 3761 defa)

Lauri

• Hero Member
Saç Ekim Merkezi Tavsiyesi - 33 Yaş Seyrek NW4
« : 26 Ağustos 2020, 18:56:03 »
Arkadaşlar Merhaba,

Forumun genellikle saç tedavisi konularının takipçisiydim. Fakat yıllardır uğraşmama rağmen saç durumumda internetteki veya bu forumdaki süper örnekler gibi toparlayamadım. Biraz gelişme oldu. Fakat bir noktadan öteye gidemedi.

Son 4.5 ayın ilk 4 ayında hergün 1/5 Proscar, son 2 haftadır ise 1 gün 1/5Proscar ertesi gün Avodart şeklinde devam ediyor tedavim. Bunun yanısıra 15-16 aydır da, minoxile devam ediyorum. Mİkro iğneleme vs. vitamin destekleri de devam ediyor.

Henüz finasterid,dutasterid etkenlerinden bir etki göremedim. Tedaviyi toplamda  7-8 aya tamamlayıp, eğer ışık gözükmezse, ekim yaptırmayı düşünmeye başladım. Önümdeki 2-3 ayda ise, durumuma uygun bir merkez seçmeye, süreçle ilgili olabildiğince bilgi toplamaya karar verdim. Sizlerin bu konuda tavsiyelerini ve yönlendirmelerini rica ediyorum.

Genel olarak duruma gelirsek,

33 Yaşındayım. Pandemi sürecinde biraz arttırmakla beraber günlük 5-6 sigara içiyorum. (Bırakmayı istiyorum tabi) Alkol ise ayda 1-2 kez az miktarda kullanıyorum.

Saç çizgim NW3 çizgisi seviyesinde sanırım ama, tepemdeki saçlar genel olarak çokça incelmiş, zayıflamış durumda. Genel bir seyreklik var yani. Vertex biraz daha belirgin.

Donör bölgem pek iyi sayılmaz, ince telli denebilir ve ,gür denemez. Kulak üstü çevresinde biraz seyreklik de var. Ancak kafanın tam arkası, yani ense üstü bölge buralara göre daha iyi ama tek başına yeterli olmayacaktır. Muhtmelen maks 3-4 bin greft çıkar. Aşağıya donör ve saç bölgesine ait foto ve videolar ekliyorum. DAha iyi fikir verir sanırım.

Danışmak istediğim konular ise şu şekilde,

1- sizce durum nasıl olur? Nasıl ve nerelere dikkat etmeliyim? Ne civarda bir greft çıkar sizce?

2- DHI veya diğer tekniklerden hangisini tercih etmeliyim? Tepedeki saçların arasına girildiği için onlarda da zayıflama olması muhtemel sanırım. Bunu en aza indirgemek için ne yapmalıyım?

3- Az buçuk bilgim dahilinde mikromotor yerine manuel alım yapan yerleri tercih etmem gerekiyor değil mi?

4- Istanbul Avrupa yakasında önerebileceğiniz hangi merkezler olabilir. 10-15bin lira civarı bütçem var diyebiliriz. Zaman içinde biraz daha artabilir belki. Belki 20 civarına çıkabilir zaman içinde. (Konya ve Ankara da, seçenekler dahilinde olabilir, ama önceliğim İstanbul sonra Konya olur)

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Videolar daha iyi fikir verir diye düşündüm ama biraz yamuk yumuk çekmişim, görüntü kalitesi de pek umduğum gibi değil sanırım. Şimdiden kusuruma bakmayın.

Videolar:

Donör bölgesi ve tepe fotoğraf:

Sonradan ekleme, foruma yüklemek istediğim fotolar gözükmüyor galiba, Google Drive linkleri ise şöyle,
https://drive.google.com/file/d/1gl0Q7iO1J4RHYRPvESOdbWRY7JfpO9Vx/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1PiNi11NB9MLRWZxtwZhO2UvzpwjyrpyL/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/15PMYh357gpIEXlirSXb1FEE2cF5D5OsO/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1FOBlqzcaxCxWOr3pMHWejf-ZHYyGzaUx/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1IQtaHLrPL-_Dg5WYpXnfh9hyX7F2syAD/view?usp=sharing

Emay21

• Sr. Member
  • Kel demeyin bana
Ynt: Saç Ekim Merkezi Tavsiyesi - 33 Yaş Seyrek NW4
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2020, 00:55:28 »
Aynı durum bende de var ne yapacağımı bilmiyorum desem, ama şuanlık 1 Ekim ön için plan yaptım biraz saç çizgimi geriye almayı düşünüyorum eğer ilerleyen dönemlerde donör bölgesi yeterli olursa hatta vertexe Ekim yaparım
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2020, 14:18:58 Gönderen: Emay21 »

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2020, 16:52:26 »
Arkadaşlar merhaba,

Dün saçlarımı genelde kullandığım şekliyle yanlar arka 1-2 numara, üstler de çok kısa (6-7 numara gibi belki) olacak şekilde kestirdim. Şakağın gözüktüğü flaşlı çekimdeki gibi epeyce ince telli saçım var. Kafada genel olarak bir seyreklik var gördüğünüz üzere.

Bu kısa saçlı yeni fotoğrafları da değerlendirerek, saç ekimine uygunluğum, donör kapasitem hakkında arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.

Yukarıda bir süre sonra yapmayı planladığımı belirtmiştim fakat, hem elim yaptırma fikrine her geçen gün ısınıyorum. Hem de çalıştığım şirket şu an evden çalışma yapıyoruz. Durum belirsiz fakat bunun birkaç ay daha süreceğini tahmin ediyorum. Bu süreci evde daha konforlu geçirmenin de mantıklı olması sebebiyle belki 1 ay gibi bir süre içerisinde de ekim yaptırmak dhaa mantıklı gelmeye başladı. Beklemenin bir anlamı yok gibi.

Yorumlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler.

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2020, 17:00:46 »
Bu saça ekim olmaz. Emin ol o takviyeler olması nw7ydin şu anda. Kafanda saç var gözüküyor ama 1 2 seneye olmayacaklar. Donör baya zayıf. Şimdiden kafanı kazıtmaya başla

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2020, 17:38:48 »
Hocam, DHİ Hakkında Çok Bilgim Yok, Sadece Kanallar Çok Daha Küçük Oluyor Galiba, Aralara Girileceği İçin Normal Yöntemle Yapılan Derin Kanal Açılması, Kendi Saçlarınıza Zarar Verebilir, Bencede DHİ Tekniği Düşünmelisiniz.. ???

Emin değilim ama Galiba dökülme Tipi, DUPA, Yani saç derisinin tamamında nüfuz ederek yayılan bir saç dökülmesi tipi, Bu tip saç dökülmesi oksipital saçlı deri alanındaki güvenli donör bölgesi alanları da dahil olmak üzere saç derisinin tüm alanlarını etkiliyor, Bu Dökülme Tipini Biliyorsunuzdur Zaten..

Benim Fikrime Göre Dupa Varsa Eğer Ensenizden Çıkacak Olan, Atıyorum Maksimum 4.000 Greft Çıksa Ense Seyrek Kalıcak Ama Sorun O'da Değil Kesim Stiliyle O'da Hâllolur, Ama Dupa Tipinde Enseden Öne Alınacak Greftlerin De Döküleceği Yüksek İhtimal, Bu Da Uzun Vadede Saç Sorununa Çözüm Olmaz, Aksine İlk Zamanlar Oldu Sanılan Ekim Sürecinin, Ekimden 1 Sene Sonra Tekrar Daha Fazla Dökülmesiyle Hayâl Kırıklığı Olabilir..

Bence Sakal Deeteğini Olabilecek En Yüksek Seviyede Kullanmalısınız Gerekirse Çenenin Alt Kısımlarından Yani Boğaz Çevresinden Vaz Geçmeniz Gerekir, Dupada Ensede Ki Saçlara Güven Olmaz, Ama Sakal En Azından Daha Garanti Olur, Aksi Taktirde Ekim Yaptırmak Bu Dökülme Tipinde Büyük Risk Olur, Zor Bir Dökülme Şekliniz Var, Umarım Yine Hayâl Ettiğiniz Bir Şekilde Sonuçlanır.. |-onayisareti-| (^_^)

• Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2020, 18:31:44 »
Tepe ve vertex için birkaç foto daha ekleyeyim.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 30 Ağustos 2020, 19:11:47 »
Bu donörle ekim çok zor, takviyeler tutmuş üstteki saçları zaten, onlarda emanet duruyor

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Ağustos 2020, 22:22:10 »
Bu saça ekim olmaz. Emin ol o takviyeler olması nw7ydin şu anda. Kafanda saç var gözüküyor ama 1 2 seneye olmayacaklar. Donör baya zayıf. Şimdiden kafanı kazıtmaya başla

Eyvallah hocam, acı gerçeklerle yüzleşmek biraz can sıkıyor ama bir umut işte. Saçlarım geçen sene çok çok daha kötü durumdaydı, fakat minoxil, bloker losyonlarla falan biraz toparlayıp, 1 senedir strabil devam ediyordum. Aslında ben de farkındaydım donör zayıflığını olduğunun zaten yukarıda ilk mesajımda da yazmıştım ama bir umut bir sorayım dedim. Forumda çok güzel saç ekimi sonuçları da görmeye başlayınca, soğuk baktığım saç ekimine ısınmaya başlamıştım. Zaten konuyuu da, hangi ekimci bana daha iyi olur anlayabilmek adına açmıştım.

Ama yine de saçlar biraz uzadıktan sonra, Koray Erdoğan veya başka bir hekim  olan ekimciye danışacağım. Bir de resmi ağızdan duyayım.

Sonuç olarak, sağlık olsun ne diyelim. Finas+Dutas+Minoxile devam o zaman. Onlardan fayda görüp, bir süre sonra daha haffi tedavilerle idare etmeyi, tıbbın medikal tedavi geliştirmesini umut edeceğiz mecbur. Malum, dutas, finas senelerce kullanılabilecek ilaçlar değil. En azından benim için. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 30 Ağustos 2020, 22:27:09 »
Hocam, DHİ Hakkında Çok Bilgim Yok, Sadece Kanallar Çok Daha Küçük Oluyor Galiba, Aralara Girileceği İçin Normal Yöntemle Yapılan Derin Kanal Açılması, Kendi Saçlarınıza Zarar Verebilir, Bencede DHİ Tekniği Düşünmelisiniz.. ???

Emin değilim ama Galiba dökülme Tipi, DUPA, Yani saç derisinin tamamında nüfuz ederek yayılan bir saç dökülmesi tipi, Bu tip saç dökülmesi oksipital saçlı deri alanındaki güvenli donör bölgesi alanları da dahil olmak üzere saç derisinin tüm alanlarını etkiliyor, Bu Dökülme Tipini Biliyorsunuzdur Zaten..

Benim Fikrime Göre Dupa Varsa Eğer Ensenizden Çıkacak Olan, Atıyorum Maksimum 4.000 Greft Çıksa Ense Seyrek Kalıcak Ama Sorun O'da Değil Kesim Stiliyle O'da Hâllolur, Ama Dupa Tipinde Enseden Öne Alınacak Greftlerin De Döküleceği Yüksek İhtimal, Bu Da Uzun Vadede Saç Sorununa Çözüm Olmaz, Aksine İlk Zamanlar Oldu Sanılan Ekim Sürecinin, Ekimden 1 Sene Sonra Tekrar Daha Fazla Dökülmesiyle Hayâl Kırıklığı Olabilir..

Bence Sakal Deeteğini Olabilecek En Yüksek Seviyede Kullanmalısınız Gerekirse Çenenin Alt Kısımlarından Yani Boğaz Çevresinden Vaz Geçmeniz Gerekir, Dupada Ensede Ki Saçlara Güven Olmaz, Ama Sakal En Azından Daha Garanti Olur, Aksi Taktirde Ekim Yaptırmak Bu Dökülme Tipinde Büyük Risk Olur, Zor Bir Dökülme Şekliniz Var, Umarım Yine Hayâl Ettiğiniz Bir Şekilde Sonuçlanır.. |-onayisareti-| (^_^)

Hocam dupa olasılığı benim de aklıma gelmişti de, kulak üstleri dışında pek sıkıntı yok diye düşünüyordum açıkcası. Geçtiğimiz sene 2 farklı dermatoloğa görünmüştüm saç ekimim için, ikisi de klasik erkek tipi dökülme demişlerdi. Birisi xpecia, diğer finas yazıp göndermişti. Tabi hocam dökülme tipim dupe tipi olabilir mi diye direkt sormadığım için detay vermemiş olabiirler. Tabi dupa var ise de, anlayabilirler miydi bilmiyorum. :)

Uygun bir zamanda iyi bir dermatoloğa sormakta ayrıca fayda var tabi.

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 30 Ağustos 2020, 22:27:38 »
Bence kaliteli bir ekim merkezinin, hatta 1'den fazla yer de olabilir bunların vereceği cevapları da bir gör bakalım ne diyecekler

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2020, 22:31:18 »

Hocam dupa olasılığı benim de aklıma gelmişti de, kulak üstleri dışında pek sıkıntı yok diye düşünüyordum açıkcası. Geçtiğimiz sene 2 farklı dermatoloğa görünmüştüm saç ekimim için, ikisi de klasik erkek tipi dökülme demişlerdi. Birisi xpecia, diğer finas yazıp göndermişti. Tabi hocam dökülme tipim dupe tipi olabilir mi diye direkt sormadığım için detay vermemiş olabiirler. Tabi dupa var ise de, anlayabilirler miydi bilmiyorum. :)

Uygun bir zamanda iyi bir dermatoloğa sormakta ayrıca fayda var tabi.

Aynen Hocam, Umarım İşini Görecek Bir Sonuç Alırsın.. Bol Şans |-onayisareti-| (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2020, 22:32:18 »
On ortaya 3500 greftlik ekim yaptir, tedavilere omur boyu devam et. Bakma burda moral bozan uzmanlara.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 31 Ağustos 2020, 00:12:21 »
On ortaya 3500 greftlik ekim yaptir, tedavilere omur boyu devam et. Bakma burda moral bozan uzmanlara.

Bakalım hocam yukarda bir arkadaşın dediği gibi, iyi, dürüstlüğünr güvenilir bir hekime danışarak karar vermek daha iyi olacak. Oradan gelecek karara göre o zaman enseyi karartırız.

Ayrıca dediğiniz gibi, ekimi yaptır sonra yan gel yat yapamayacağımın farkındayım durumum itibariyle. Sürekli bir losyon vitamin vs bir tedavi sürdürmem gerektiğinin faekındayım.

Tabi sakin kalıp, herkesin yorumunu fikrini de almak iyi olur. Forumun tecrübeli abilerinin yorumlarını ayrıca merak ediyorum.

Size de teşekkür ederim ayrıca, yorumunuz için.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #13 : 01 Eylül 2020, 23:47:05 »
Saçlarınız çok zayıf. Kullandığınız takviyeler zayıf saçlarınızı karartmış ancak maalesef mükemmel etki de gösterememiş. Bence takviyelere devam edin varolan saçlarınız antiandrojenlerle ne seviyeye gelecek öncelikle onu görmeniz gerek. Telogen oranı çok fazla var bunlar minoxilin getirdiği tüyler mi? Yoksa kendi incelen saçlarınız mı? Onu da anlamak zor. Eğer kendi incelen saçlarınız ise antiandrojen tedavinizde çok güçlü takviyeler kullanıyorsunuz. 1 sene sonunda kalınlaşma olursa saçlarınız sürekli devam eden bir tedavi kullanacaksanız bir ekim şansı doğabilir. Ama ben yerinizde olsam takviyelerin hepsini bırakıp saç ekimini düşünmezdim. Çok uğraşlı bir süreç yaşayacaksınız, bir noktadan sonra insan sıkılıyor. Benim bunca zaman finasterid kullanma sebebim beklentilerimin çok üzerinde etki etmesi ve çok can sıkıcı yan etkileri yaşamamış olmam. Bunu da söylemek isterim...
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 02 Eylül 2020, 01:36:09 »
Saçlarınız çok zayıf. Kullandığınız takviyeler zayıf saçlarınızı karartmış ancak maalesef mükemmel etki de gösterememiş. Bence takviyelere devam edin varolan saçlarınız antiandrojenlerle ne seviyeye gelecek öncelikle onu görmeniz gerek. Telogen oranı çok fazla var bunlar minoxilin getirdiği tüyler mi? Yoksa kendi incelen saçlarınız mı? Onu da anlamak zor. Eğer kendi incelen saçlarınız ise antiandrojen tedavinizde çok güçlü takviyeler kullanıyorsunuz. 1 sene sonunda kalınlaşma olursa saçlarınız sürekli devam eden bir tedavi kullanacaksanız bir ekim şansı doğabilir. Ama ben yerinizde olsam takviyelerin hepsini bırakıp saç ekimini düşünmezdim. Çok uğraşlı bir süreç yaşayacaksınız, bir noktadan sonra insan sıkılıyor. Benim bunca zaman finasterid kullanma sebebim beklentilerimin çok üzerinde etki etmesi ve çok can sıkıcı yan etkileri yaşamamış olmam. Bunu da söylemek isterim...

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Geçen sene vertex ve tepe çok daha zayıftı. 2019 mayıs-ağustos arası 4 ay kadar bloker losyonlar, min+duta başladım fotlardaki gibi bir gelişme oldu. Sonrasında antiandrojenleri bırakıp, minox yanında seti, ru vs kullandım bir süre. Saçlar son 1 yıldır stabil gibi. Ne ileri ne geri. Dediğiniz gibi minox vs.falan tutuyor olabilir.

Fakat yazdıklarınızdan tedaviye devam mı edeyim, yoksa komple herşeyi bırakayım mı? Her iki yönde de tavsiyeniz olur gibi olmuş. O kısmı tam anlayamadım.

Donör için de zayıf mı diyorsunuz?

Facebook Twitter Instagram