Gönderen Konu: Sizce saçlarım ekime uygun mu ?  (Okunma sayısı 3639 defa)

Bulut06

• Yeni üye
  • *
Sizce saçlarım ekime uygun mu ?
« : 27 Ağustos 2020, 03:56:10 »
Arkadaşlar yaşım 26 saçlarım 3 4 yıl içinde dökülmeye başladı ve çok agresif döküldü ve ilginçtir ki tepe kısmındaki saçlar asla uzamıyor genetik değil gibi ama emin değilim.
Ekim yaptırmayı düşünüyorum ama tepe kısmın çok açıldı sizce güzel sonuç alabilirmiyim ?

Kelbiradam24

• Jr. Member
  • **
Ynt: Sizce saçlarım ekime uygun mu ?
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2020, 06:56:55 »
Imkansiz malesef.Bu saça ekim olmaz.Zaten çogu ekim merkezi yapmak istemez.Belki saç ektirecek son kisisiniz.Cunku saçlarinizda   norwood 7 den bile fazla aciklik var.Cok baskın bir kellige sahipsiniz.Cok etkiliyorsa  hayatiniza sapka yada protez saç ile devam edebilirsiniz.

Danismankemal

• Full Member
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2020, 07:04:20 »
Acikligin cok fazla ve saclar ince. Cok zor olur ekim ama yapmaya cesaret eden de cikar mi cikar.

Nasil geri donus aldin doktorlardan?

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2020, 13:11:38 »
Imkansiz malesef.Bu saça ekim olmaz.Zaten çogu ekim merkezi yapmak istemez.Belki saç ektirecek son kisisiniz.Cunku saçlarinizda   norwood 7 den bile fazla aciklik var.Cok baskın bir kellige sahipsiniz.Cok etkiliyorsa  hayatiniza sapka yada protez saç ile devam edebilirsiniz.
Etkilemez olurmu hocam intihar boyutuna geldim artık. Babamın yaşı 60 benden daha çok saçı var abimin yaşı 37 benden çok saçı var dayım amcam kel değil ben neden böyle oldum bilmiyorum son çarem ekim di oda olmayacak gibi

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2020, 13:13:13 »
Acikligin cok fazla ve saclar ince. Cok zor olur ekim ama yapmaya cesaret eden de cikar mi cikar.

Nasil geri donus aldin doktorlardan?
Hocam yaşım daha 26 neden böyle olmuş olabilir ya. Bu saça çözüm bulunmadi mi hala klonlama kök hücre ile çıkarma falan

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 27 Ağustos 2020, 14:12:31 »

Hocam bide norwood7'den fazla demişşiniz ama benim saçlarım şuan tam norwood 5 ile 6 arası fotoğrafta saçlarımı kazıttığım içinmi öyle gözüküyor acaba

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 27 Ağustos 2020, 14:47:22 »
Etkilemez olurmu hocam intihar boyutuna geldim artık. Babamın yaşı 60 benden daha çok saçı var abimin yaşı 37 benden çok saçı var dayım amcam kel değil ben neden böyle oldum bilmiyorum son çarem ekim di oda olmayacak gibi

Dostum Finasterid kullanmayı düşündün mü?

Bilmiyorum bilgi sahibi misin, biraz riskli bir ilaçtır olası yanetkileri sebebiyle. Forumda tedaviler kısmında dolaşıp, bol bol konu var, inceleyip bilgi sahibi olabilirsin. Alternatif olarak, dutasterid de var. Finas dan daha risklidir. Finas baktın olmadı bir de bunu deneyebilirsin. Yanetki görürsen, kısmet değilmiş der, başka çare ararsın.

Bir de minoxil kullanmanı tavsiye edeceğim. Dermaroller (mikroiğneleme) ile birlikte.

Bence Big3 hatta Big4 denilen tedaviyi denemek için en uygun, denemesi en mantıklı olan kişisin.

Finasterid (1mg, veya dutasterid)
Minoxil
Ketoral şampuan (veya konazol şampuan vs.)
Dermaroller

korkuları olan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 27 Ağustos 2020, 15:46:28 »
Hic moralini bozma inan bazen ekip ortaya sacma goruntu cıkmasındansa kel olup kazıtıp gezmek daha iyi çünkü ekim yaptırıp o ekim tutmazsa ,kazıtmak cesaret istiyor izlerden.s  insallah psikolojinizi yuksek tutarsınız sizi anliyorum ama ne yazıkkı herkes şanslı degil bu konuda

prometeus

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 27 Ağustos 2020, 16:18:37 »
hocam donör bölge çok önemli saçlarınız çok ince o yüzden zor olacağını düşünüyorum ama birkaç uzman ile mutlaka görüşün

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 27 Ağustos 2020, 17:22:33 »

Dostum Finasterid kullanmayı düşündün mü?

Bilmiyorum bilgi sahibi misin, biraz riskli bir ilaçtır olası yanetkileri sebebiyle. Forumda tedaviler kısmında dolaşıp, bol bol konu var, inceleyip bilgi sahibi olabilirsin. Alternatif olarak, dutasterid de var. Finas dan daha risklidir. Finas baktın olmadı bir de bunu deneyebilirsin. Yanetki görürsen, kısmet değilmiş der, başka çare ararsın.

Bir de minoxil kullanmanı tavsiye edeceğim. Dermaroller (mikroiğneleme) ile birlikte.

Bence Big3 hatta Big4 denilen tedaviyi denemek için en uygun, denemesi en mantıklı olan kişisin.

Finasterid (1mg, veya dutasterid)
Minoxil
Ketoral şampuan (veya konazol şampuan vs.)
Dermaroller

Finasteridin yan etkilerini duymuştum. Başka bir forumda finasteridden daha az riskli olan ru58841 diye bişey öneriliyordu yeni saç çıkışları vs. İçin onun hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Minoxil 6 aydan sonra döngüye girip çıkarttıklarını döküyormuş hatta bazen daha fazlasını.

Big3 ve big4 ne hocam internette net bişey bulamadım.

Birde son sorum beyaz saçlar dökülmez deniyordu benim tepedeki bütün beyaz renkli saçlarım döküldü

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 27 Ağustos 2020, 17:23:24 »
hocam donör bölge çok önemli saçlarınız çok ince o yüzden zor olacağını düşünüyorum ama birkaç uzman ile mutlaka görüşün
Donor bölgem yoğun ama saç tellerim ince malesef :( 

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 27 Ağustos 2020, 17:24:58 »
Hic moralini bozma inan bazen ekip ortaya sacma goruntu cıkmasındansa kel olup kazıtıp gezmek daha iyi çünkü ekim yaptırıp o ekim tutmazsa ,kazıtmak cesaret istiyor izlerden.s  insallah psikolojinizi yuksek tutarsınız sizi anliyorum ama ne yazıkkı herkes şanslı degil bu konuda
Hocam saçımı kazitmakta kötü durmuyor Allah'a şükür yüzüm güzel fakat yinede kötü duruyor hiçbir yere foto koymuyorum özgüvenim 0. Tanıştığım kızlara hep eski saçlı fotomu atıyorum kiz çok yakışıklısın diyor bi buluşuyoruz kıvırmaya başlıyorum yok kazittim aslında dökülmüyor falan gerçekten psikolojim iyi değil artık

nemli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 27 Ağustos 2020, 18:08:27 »
gelen yorumlara aldanmayın gidin sağlam bir saö ekim merkezine analiz yaptırın ne keller var saç ekimiyle tüm alanı kapatan senin benim mi kapanmayacak

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 27 Ağustos 2020, 18:45:49 »
gelen yorumlara aldanmayın gidin sağlam bir saö ekim merkezine analiz yaptırın ne keller var saç ekimiyle tüm alanı kapatan senin benim mi kapanmayacak

Aslında yapılan saç ekimlerinde bir tane buldum 5250 greft saçları benden daha açık ve güzelce kapanmış gibi o saç merkeziyle görüşmeyi düşünüyorum. Olmadı vücut kıllarını da kullanamazlar mı ? Orta ve arka bölümler gibi çok göze batmayan yerlerde vücut kılları kullansalar

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 27 Ağustos 2020, 19:23:02 »
Uzun saçlı fotoğrafın yokmu donere bakalım

Facebook Twitter Instagram