Gönderen Konu: Sizce saçım ekime uygun mu veya gerekli mi ?  (Okunma sayısı 1288 defa)

mavzers

• Yeni üye
  • *
Sizce saçım ekime uygun mu veya gerekli mi ?
« : 18 Ağustos 2020, 00:57:43 »
Merhabalar,

Yaşım 28, yaklaşık 3-4 senedir saçımın tepe bölgesinin seyrekliğinden şikayetçiyim. Ancak aman aman bir agresif dökülme meydana gelmedi. Saçım uzunken tepe bölgem çok zayıf görünüyordu, bende saçı sıfıra vurup durumunu merak ettim ve kökleri inceledim.15 gün geçti ve resimde gördüğünüz gibi şu an yaklaşık 3 numara saçım. Ancak tepe bölgemde de yoğun olmasa da makul seviyede saç kökü olduğunu gözlemledim.

Yaklaşık 6 aydır biotin 5000mcg kullanıyorum ve şampuan olarak bioxcin kullanıyordum bıraktım, zigavus siyah sarımsağa geçtim ve ek olarak bıttım sabunu aldım yeni, ara ara onu da kullanmayı düşünüyorum.
Saça bakım olarak sarımsak yağı sürüyorum haftada bir olarak.

Sonuç olarak, öneriniz nedir arkadaşlar, ekim gerekli midir gerekli ise kimde olmalı.

mavzers

• Yeni üye
  • *
Ynt: Sizce saçım ekime uygun mu veya gerekli mi ?
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2020, 12:26:11 »
Öneride bulunacak arkadaşları bekliyorum.

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2020, 16:18:02 »
Finasteride oneririm, tabi ki kullanman sana kalmis. Ekim onermem
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

mavzers

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2020, 16:33:25 »
Anladım hocam, o zaman ekimlik bir durumu yok sanırsam, agresif bir dokulmede mevcut değil, üçe vurduktan sonra neredeyse hiç dokulmuyor, kisaliktan anlaşılmaz diye söyleniyor ama ben ıslak elimle kontrol ediyorum.

Finasteride uzun vadede problem yaratır ve bırakamam diye korktugumdan yanasmiyorum hocam.

Ekim gerek yok diyorsanız tamamdır teşekkürler.

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2020, 09:09:34 »
Ekimin gerek olup olmadığına kendin karar vermelisin mevcut durum ne kadar rahatsız ediyor seni? Mesela kendi ekimime birkaç kriter göz önünde bulundurarak karar verdim. Kullandığınız takviyeler de bence pek işe yaramaz. Finasterid kullanmak istemiyorsanız, içinde saw palmetto olan takviyeleri deneyebilirsiniz.
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

mavzers

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2020, 10:56:22 »
Ekim konusunda düşündüm ancak saçı kısa kestirince farkettim ki alttan alttan gelen kısa kökler gözüme çarptı, yani belli takviyeler ile onlarıda besleyebilirim diye düşünüyorum.

Bu bahsettiğiniz saw Palmetto bitkisel takviye için hangi markayı önerirsiniz, arastirmama göre bir yan etkisi de mevcut değil. Bilgilendirirseniz sevinirim. @mr.emre

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2020, 14:23:52 »
Ekim konusunda düşündüm ancak saçı kısa kestirince farkettim ki alttan alttan gelen kısa kökler gözüme çarptı, yani belli takviyeler ile onlarıda besleyebilirim diye düşünüyorum.

Bu bahsettiğiniz saw Palmetto bitkisel takviye için hangi markayı önerirsiniz, arastirmama göre bir yan etkisi de mevcut değil. Bilgilendirirseniz sevinirim. @mr.emre

sadece saw palmetto kullanmak istiyorsanız solgar saw palmetto'yu tavsiye ederim. Saw palmetto'nun yanında içeriğinde farklı  ürünler de olsun diyorsanız xpecia, kerozan, aga-e yi söyleyebilirim.
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

prometeus

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2020, 14:10:23 »
hocam tamamen kendi kişisel tercihinize kalmış kendinizi bu şekilde beğeniyorsanız yeterli, ancak değilse besleyici kozmetik ürünleri kullanmanızı öneriyorum saç ektermenizi gerektirecek kadar bir kellik yok

Facebook Twitter Instagram