Gönderen Konu: Saçım ekime uygun mu, olumlu sonuç alır mıyım?  (Okunma sayısı 1327 defa)

Murat_0121

• Yeni üye
  • *
Saçım ekime uygun mu, olumlu sonuç alır mıyım?
« : 19 Aralık 2020, 23:55:15 »
Herkese hayırlı akşamlar.

Formda yeniyim, Estpoint klinikte saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum. Ancak ne formlarda ne de internette pek bu merkez ile ilgili bilgi bulamadım. Tercih etmemdeki en büyük sebep bana yakın olması.
Tabii iyi merkezlerin fiyat açısından bana uygun olmaması.
4500 greft olarak öngörüldü ve vertex orta altına girilmeyeceğini belirti danışman.( dönor bölge kalitesini inceleyen doktor değildi)
Üst açık ve dönor bölgesini sizlerle paylaşıyorum.
Görüş ve fikirlerinizi rica ediyorum.

mahlas

• Sr. Member
Ynt: Saçım ekime uygun mu, olumlu sonuç alır mıyım?
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2020, 00:21:00 »
Geniş bir açıklığınız var. Fotoğraflar çok net olmasa da idare eder bir donör bölgeniz olduğunu düşünüyorum. 'Beklentinizin ne olduğuna bağlı olarak' ekime uygunsunuz bence. Ancak dediğim gibi; ekimden ne beklediğiniz çok önemli. Mutlu olabilir ya da hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Murat_0121

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2020, 00:31:48 »
Geniş bir açıklığınız var. Fotoğraflar çok net olmasa da idare eder bir donör bölgeniz olduğunu düşünüyorum. 'Beklentinizin ne olduğuna bağlı olarak' ekime uygunsunuz bence. Ancak dediğim gibi; ekimden ne beklediğiniz çok önemli. Mutlu olabilir ya da hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Hocam öncelikle zaman ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim. Evet üst bölgeyi tam ışık altında çektim ve dönor bölge loş çıkmış tekrar paylaşıyorum.
Dökülmeden önce de kısa saç kullanıyordum genelde ve vertex hariç üst ve ön bölgede yeterli sıklık beklentilerimi karşılar diye düşünüyorum.

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2020, 03:08:41 »
Uygun değilsiniz hocam ama sakal destekli bir kaç ekimi göze alırsanız ve piyasada kendini ispatlamış özellikle bu forumda tutulan ekim merkezlerini tercih ederseniz belki sizi tatmin edecek bir sonuç alabilirsiniz.

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 23 Aralık 2020, 00:10:52 »
Hocam öncelikle zaman ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim. Evet üst bölgeyi tam ışık altında çektim ve dönor bölge loş çıkmış tekrar paylaşıyorum.
Dökülmeden önce de kısa saç kullanıyordum genelde ve vertex hariç üst ve ön bölgede yeterli sıklık beklentilerimi karşılar diye düşünüyorum.

Fotoğraftan görüldüğü kadarıyla donör bölgesinden tek seferde 3.500-4.000 arası greft çıkar gibi. Çoklu greftlerin oranı fazla olursa ekim için büyük avantaj. İlk etapta ön ve orta kısım için bir operasyon düşünülebilir. Ancak burada saç çizginizi ve ekim merkezini iyice düşünün derim. Nasıl bir çizgi istiyorsunuz? Bu saatten sonra Özcan Deniz gibi olmayı değil, Haluk Bilginer gibi olmayı beklemeniz bence daha doğru. Hem bu ileriki yaşlar için de iyi bir planlama olur. İnşallah 70,80’li yaşlarınızı da sağlıkla görürsünüz.

Ancak her şeyden önemlisi acele karar vermemeniz ve saç çizginizle ekim merkezinizi çok dikkatli seçmeniz.

Ankarakel

• Ekim sürecim
  • Full Member
    • Ekim konum
« Yanıtla #5 : 23 Aralık 2020, 00:40:11 »
On profilden değişim istiyorsanız gayet uygunsunuz. Donör bölgede on profil için yeterli. Tamamı kapanır mı? Zor.
Ekim sürecimi buradan görebilirsiniz

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16799.0

Bakbi96

• Full Member
« Yanıtla #6 : 23 Aralık 2020, 00:53:52 »
Aynaya baktığın zaman farklı görünmek istiyorsan hiç düşünme yaptır. Öyle mutlu olacaksın çünkü. Önden ortaya doğru ekim olur tepe bölge kapanmaz.

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 24 Aralık 2020, 01:13:38 »
Saç tellerin ince açıklık ise çok fazla ya medikal tedavi ile saçlarını güçlendirip sakal destekli ekimlere gireceksin yada bekleyip saçların tamamebçn döküldükten sonra ekim yaptırarak şansını deneyeceksin şu halde ekim yaptırırsan ekilenler çıkmayabilir o ayva tüyü saçlarından dolayı.

Matador52

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 28 Aralık 2020, 13:27:43 »
Kardeşim ne karar verdin estpointte mi karar kıldın

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Aralık 2020, 14:55:21 »
Donör bölgen iyi duruyor ama bu alanı kapatmadı zor
Çizdiğim alana kadar 2 ekim düşünmen en mantıklı planlama senin için

2 ekim sıklaşlaştırma olacak şekilde

Kafanda çok minayatürleşmiş saç var onlarıda güçlendirme yoluna gidebilirsin medical tedaviler özelikle dht blocerlar ile
Global Moderator

Murat_0121

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 28 Aralık 2020, 18:48:52 »
Kardeşim ne karar verdin estpointte mi karar kıldın

Yok kardeş Asuman Hair Transplant'a ekim yaptıracağım.

Murat_0121

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 28 Aralık 2020, 19:07:14 »
Donör bölgen iyi duruyor ama bu alanı kapatmadı zor
Çizdiğim alana kadar 2 ekim düşünmen en mantıklı planlama senin için

2 ekim sıklaşlaştırma olacak şekilde

Kafanda çok minayatürleşmiş saç var onlarıda güçlendirme yoluna gidebilirsin medical tedaviler özelikle dht blocerlar ile

Görüşünü paylaştığın için teşekkür ederim Hintel.
Ayrıca SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D teşekkür ederim zaman ayırıp detaylı şekilde bilgi verdiği için.
Ekim merkezi olarak Asuman Hair Transplant ekim merkezini tercih ettim.
Kısmet olursa 06.01.2021 tarihinde ekim için sözleştik.
Planlama bahsettiğin şekilde olacak muhtemelen önler sıkı ve orta arkaya seyrekleşerek gidecek, klasik Asuman hair ekimi diyebiliriz.
Tepeye ekim olmayacak.
Bu süreçte max. grefte ulaşmak için dönor bölgemi yormak ve geri dönüşü olmayacak duruma kendimi sokmak istemiyorum.
Saç+ Sakal + Göğüs destekli bir operasyon daha gerekli dediğin gibi.

Minyatur saçlar için şimdiden başladım takviyelere. Bu şekilde daha iyi bir yoğunluk yakalabilirim inşallah.
Asuman hanım herhangi bir şey demedi kendi kararım ile başladım. Sigarayıda bıraktım:)
Az bir süre var ama ne fayda getirse kardır diye düşünüyorum.
Takviyeler içerisinde birbiriyle çakışan elemanlar var ekim sonra düzenleme yapacağım.
Gelişmeleri paylaşacağım.

1x Xpecia
1x Solgar Biotin 5000 mcg
1x Solgar Saw Palmetto Berries
1x Solgar B12 (Dil altı)
1x Solgar VM 2000
1x Solgar D3 1000 IU
Şampuan Kerestase Defınsuqıe Black (1,5 yıldır kullanıyorum)

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 28 Aralık 2020, 21:10:15 »
Hocam saç için sigarayı da bıraktıysanız bu saç çıkar 😄 irade motivasyon ve moral saç için çok önemli.

Facebook Twitter Instagram