Gönderen Konu: FINANSI BIRAKINCA !  (Okunma sayısı 1462 defa)

Aslan Parcan

• Yeni üye
  • *
FINANSI BIRAKINCA !
« : 01 Eylül 2020, 10:02:09 »
Merhaba forumda çok fazla metin okudum ama hiç bu konu hakkında yorumda görmedim veya gözümden kaçtı

1)Ekim sonrasi finansi kaç ay kullanmak gerekir.
2)Ve finansi bırakınca ayni minoksilde olduğu gibi döngü olayına girip saçı daha da tahrip eder mi ? Yani bu ilacı bir nevi omur boyu mu kullanmamiz gerekiyor.

Cevaplarını aradim bulamadim yardimci olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Ynt: FINANSI BIRAKINCA !
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2020, 11:13:31 »
Finasteride en azından bir sene kullanılmalı, bırakınca 2 ile 6 ay arasında finasteride ile ayakta kalmayı başarmış, güçlenmiş saçlar eski hâline döner/dökülür.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2020, 14:27:56 »
Merhaba forumda çok fazla metin okudum ama hiç bu konu hakkında yorumda görmedim veya gözümden kaçtı

1)Ekim sonrasi finansi kaç ay kullanmak gerekir.
2)Ve finansi bırakınca ayni minoksilde olduğu gibi döngü olayına girip saçı daha da tahrip eder mi ? Yani bu ilacı bir nevi omur boyu mu kullanmamiz gerekiyor.

Cevaplarını aradim bulamadim yardimci olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Birakinca daha da dokebilir .Döngü denen şeyi herkes bir tarafdan kendince yorumlar yapıyor herkesde olmuyor bu durum.Yada olsada döngü mu yoksa agrasif dökülmeye ilaç etki mi etmiyor bilemiyoruz bu kişinin saçlarinin dökülme durumuna bağlı.Simdi burda her ilaç için kullanıp biraktigimizda eski haline döner diyoruz ama öyle değil olay yani şunu diyebilmek mantiklimi sizce ilacı kullanırım uzun yıllar nasıl olsa bıraksam ( en azından eski haline döner) demek  çok mantıksız ve saçma gelir ki bunu herkes böyle bilmeli yani eskiye dönerim en azından olayı yok buda tamamen kişiye göre değişir.Yani eski haline de gelir daha kötüsude olur .Forumda görüyorum bazı kişiler finasterid veya minoxil bıraktığında eski haline gelir diyorlar ama keşke öyle olsaydı da kullanıp biraktigimizda en azından eski haline gelir diyebilsek .O yüzden ömür boyu kullanman gerekiyor .Ama şöyleki ömür boyu dediğimiz de 50 yaş ve üstü artik ilaç konularına girmez hatta 40 üstü nadir goruyorum. Durum bundan ibaret hangi ilacı kullanip bırakırsan eskiyede dönersin daha kötüsude olur .Forumda minoxilin dongusunden bahsederler hep ama finasteridde bu olayı görmezler.Bakiyorumda artık finasterid kullanıp 1 yıl sonra etkisi gitti saçlarımı dokukuyor diyenleri görüyoruz bu durumda ne diyebiliriz mesala minoxilin olayı döngü oldu finasteridin olayı nedir etkisinin yitirmesimi acama  minoxilde döngü diyip diyip insanların kafasında bir korku oluştu minoxilden korkup androcur düşünen genc arakdaslar vardı forumda. finasteridde bu olay olduğu zaman döngü değil de etkisinin gitmesimi oluyor .Yani ya etkisi gidiyor yada döngü dememizmi lazım .O yüzden bu durumlar kişinin saçlarinin gerçekten agrasif veya ilaca yanıt verememesinden kaynaklanıyor o yüzden ancak kendi görüşlerimizi söyleriz kesin bir ifade kullanamıyoruz .Yani kısacasi ne kullanırsan kullan bırakmaman gerektiğini bil finasteridde kullansan döngü denilen şey demiyelimde belli bir zamandan sonra saçların tekrar dökülebilir veya uzun yıllar koruyabilirsin bunu bilemeyiz minoxile özgü birşey değil bu. Forumu araştırdığında görürsün 1 seneden fazla finasterid kullanıp saçlarının şuanda dökülmesinden bahseden veya Fin kullanıp direk saçlarımı daha kötü yapti diyen .Ama şu durumda olabilir kişide aslında Fin veya min hangisini kullanırsan aslında saçlarını koruyor bazen çok iyi yapıyor ama sonrasında kişi daha çok iyi olmasını bekliyor hani insanoglu herzaman fazlasını ister daha iyi olsun daha fazla olsun o yüzden kişi ilaç kullandığında saçlarının aynı durumda kalması bile iyi bir şey yani kişi ilklerde çok mutlu olup saçlar dolgunlasiyor  ama sonradan gözü daha fazlasına gittiği için sanki ilaç işe yaramıyor mus gibi bir his yaratabilir buna dikkat edip ona göre ilaç işe yaramıyor demek nekadar doğru bu ilaç konularinda çok tartışılır.Ama dediğim gibi ne kullanırsan bırakmaman gerektiğini bil.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2020, 14:19:25 Gönderen: Beysev »

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2020, 00:43:04 »
Birakinca daha da dokebilir .Döngü denen şeyi herkes bir tarafdan kendince yorumlar yapıyor herkesde olmuyor bu durum.Yada olsada döngü mu yoksa agrasif dökülmeye ilaç etki mi etmiyor bilemiyoruz bu kişinin saçlarinin dökülme durumuna bağlı.Simdi burda her ilaç için kullanıp biraktigimizda eski haline döner diyoruz ama öyle değil olay yani şunu diyebilmek mantiklimi sizce ilacı kullanırım uzun yıllar nasıl olsa bıraksam ( en azından eski haline döner) demek  çok mantıksız ve saçma gelir ki bunu herkes böyle bilmeli yani eskiye dönerim en azından olayı yok buda tamamen kişiye göre değişir.Yani eski haline de gelir daha kötüsude olur .Forumda görüyorum bazı kişiler finasterid veya minoxil bıraktığında eski haline gelir diyorlar ama keşke öyle olsaydı da kullanıp biraktigimizda en azından eski haline gelir diyebilsek .O yüzden ömür boyu kullanman gerekiyor .Ama şöyleki ömür boyu dediğimiz de 50 yaş ve üstü artik böyle şeylere girmez o yüzden o yaşa kadar kullanirsin sonra artık bırakırsın ilaç konularını tabi kişi erkende bırakır ama 50 yaş ve üstü sanmıyorum artık ilaç konularını araştırsın vs . Durum bundan ibaret hangi ilacı kullanip bırakırsan eskiyede dönersin daha kötüsude olur .Forumda minoxilin dongusunden bahsederler hep ama finasteridde bu olayı görmezler.Bakiyorumda artık finasterid kullanıp 1 yıl sonra etkisi gitti saçlarımı dokukuyor diyenleri görüyoruz bu durumda ne diyebiliriz mesala minoxilin olayı döngü oldu finasteridin olayı nedir etkisinin yitirmesimi acama  minoxilde döngü diyip diyip insanların kafasında bir korku oluştu minoxilden korkup androcur düşünen genc arakdaslar vardı forumda. finasteridde bu olay olduğu zaman döngü değil de etkisinin gitmesimi oluyor .Yani ya etkisi gidiyor yada döngü dememizmi lazım .O yüzden bu durumlar kişinin saçlarinin gerçekten agrasif veya ilaca yanıt verememesinden kaynaklanıyor o yüzden ancak kendi görüşlerimizi söyleriz kesin bir ifade kullanamıyoruz .Yani kısacasi ne kullanırsan kullan bırakmaman gerektiğini bil finasteridde kullansan döngü denilen şey demiyelimde belli bir zamandan sonra saçların tekrar dökülebilir veya uzun yıllar koruyabilirsin bunu bilemeyiz minoxile özgü birşey değil bu. Forumu araştırdığında görürsün 1 seneden fazla finasterid kullanıp saçlarının şuanda dökülmesinden bahseden veya Fin kullanıp direk saçlarımı daha kötü yapti diyen .Ama şu durumda olabilir kişide aslında Fin veya min hangisini kullanırsan aslında saçlarını koruyor bazen çok iyi yapıyor ama sonrasında kişi daha çok iyi olmasını bekliyor hani insanoglu herzaman fazlasını ister daha iyi olsun daha fazla olsun o yüzden kişi ilaç kullandığında saçlarının aynı durumda kalması bile iyi bir şey yani kişi ilklerde çok mutlu olup saçlar dolgunlasiyor  ama sonradan gözü daha fazlasına gittiği için sanki ilaç işe yaramıyor mus gibi bir his yaratabilir buna dikkat edip ona göre ilaç işe yaramıyor demek nekadar doğru bu ilaç konularinda çok tartışılır.Ama dediğim gibi ne kullanırsan bırakmaman gerektiğini bil.

Uzun süreli kullanımda böbreklere ve karaciğerlere zarar vermeyecek mi?

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2020, 12:13:10 »
Uzun süreli kullanımda böbreklere ve karaciğerlere zarar vermeyecek mi?

Yan etki konusunda birşey söylemedim.Sanirim 50 yaşa kadar kullanıp bırakırsın diyerek yanlış anlaşıldı o yaşa kadar kullan birak demiyorum tabi kesinlikle ki dediğin gibi tabikide uzun yıllar büyük sıkıntılara sebep verir genelleme yaptım ben kullan su yaşa kadar demek istemedim ki bu çok büyük sıkıntı eğer öyle anlasilmissa.Yan etki mevzularida forumda bir ton konu açıklamalar tartismalar var zaten. Dediğin gibi ama uzun süreli tabikide büyük sikintilara yol acabilir uzun kullanımı geçtim bir kaç ay sonra sıkıntı yaşayan 1-2 sene sonra sıkıntı yasayip bırakanları görüyoruz. Ama forumda yanlış ve bana göre çok saçma olan şey ise en iyi doktorlara  git diyip sonra buraya şunu önerdi dediğinde forumdaki bazı kişiler kendi kullandığı ilacsa iyi önermiş oluyor değilse sakın bulaşma oluyor hatta şunu onerirse sakın bulaşma diyorlar adama en iyi doktoru söyle ozaman nerden anlicak .Mesala burda minoxile olsun finasteride olsun yada bu iki ilacdan birine  karsi olanlar var gayet normal ama iyi doktor diyerek Türkiyede en iyi doktorlardan biride tanınmış alanında uzman mesala bu adam testler yaparak minoxil öneriyor şimdi noldu mesala alanında uzman olmayan bir doktormu oldu .Yada taninmamis bir doktor Fin öneriyor sırf sen kullanıyorsun diye kim onermisse çok iyi doktormu oldu : ) Yani bunlari forumda gördüğüm için söylüyorum. Yani bu tamamen kişi psikolojisinden kaynaklanıyor çünkü isterki kendi kullandığını çoğu kişiler kullansin benimde içim rahat etsin.Dedigim gibi bu konular gerçekten uzarda gider herkes kendinden sorumlu tabi.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2020, 10:04:25 »
Yan etki konusunda birşey söylemedim.Sanirim 50 yaşa kadar kullanıp bırakırsın diyerek yanlış anlaşıldı o yaşa kadar kullan birak demiyorum tabi kesinlikle ki dediğin gibi tabikide uzun yıllar büyük sıkıntılara sebep verir genelleme yaptım ben kullan su yaşa kadar demek istemedim ki bu çok büyük sıkıntı eğer öyle anlasilmissa.Yan etki mevzularida forumda bir ton konu açıklamalar tartismalar var zaten. Dediğin gibi ama uzun süreli tabikide büyük sikintilara yol acabilir uzun kullanımı geçtim bir kaç ay sonra sıkıntı yaşayan 1-2 sene sonra sıkıntı yasayip bırakanları görüyoruz. Ama forumda yanlış ve bana göre çok saçma olan şey ise en iyi doktorlara  git diyip sonra buraya şunu önerdi dediğinde forumdaki bazı kişiler kendi kullandığı ilacsa iyi önermiş oluyor değilse sakın bulaşma oluyor hatta şunu onerirse sakın bulaşma diyorlar adama en iyi doktoru söyle ozaman nerden anlicak .Mesala burda minoxile olsun finasteride olsun yada bu iki ilacdan birine  karsi olanlar var gayet normal ama iyi doktor diyerek Türkiyede en iyi doktorlardan biride tanınmış alanında uzman mesala bu adam testler yaparak minoxil öneriyor şimdi noldu mesala alanında uzman olmayan bir doktormu oldu .Yada taninmamis bir doktor Fin öneriyor sırf sen kullanıyorsun diye kim onermisse çok iyi doktormu oldu : ) Yani bunlari forumda gördüğüm için söylüyorum. Yani bu tamamen kişi psikolojisinden kaynaklanıyor çünkü isterki kendi kullandığını çoğu kişiler kullansin benimde içim rahat etsin.Dedigim gibi bu konular gerçekten uzarda gider herkes kendinden sorumlu tabi.

Karaciğer ve böbrekler ciddi zarar görecek, ki yüksek ihtimalle olacak olan bir şey bu. Sonra ilacı bıraktığımızda gidecek etkisi. Bu durumda kullanmak ne kadar mantıklı sizce hocam?

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2020, 16:37:07 »
Karaciğer ve böbrekler ciddi zarar görecek, ki yüksek ihtimalle olacak olan bir şey bu. Sonra ilacı bıraktığımızda gidecek etkisi. Bu durumda kullanmak ne kadar mantıklı sizce hocam?

Maalesef bu konuda birşey söyleyemem.Mantiksiz derim biri çıkar Koray hoca 10 senedir kullanıyor ondan daha mı iyi bilceksin yada forum sahibi hintel arkadaş kullanıyor nasıl mantıksız dersin der.Mantıklı derim biri çıkar neresi mantıklı hocam sonucda baya yan etkileri olan bir ilaç nasıl mantıklı diyebiliyorsunuz der umarım anlatabilmisimdir.: ) O yüzden bu konuda birşey soyliyemicem.Ve umarim insanların psikolojisi konusunda nedemek istedigimi anlatabilmisimdir.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2020, 18:21:12 Gönderen: Beysev »

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2020, 17:31:47 »
Maalesef bu konuda birşey söyleyemem.Mantiksiz derim biri çıkar Koray hoca 10 senedir kullanıyor ondan daha mı iyi bilcen yada forum sahibi hintel arkadaş kullanıyor nasıl mantıksız dersin der.Mantıklı derim biri çıkar neresi mantıklı hocam sonucda baya yan etkileri olan bir ilaç nasıl mantıklı diyebiliyorsunuz der umarım anlatabilmisimdir.: ) O yüzden bu konuda birşey soyliyemicem.Ve umarim insanların psikolojisi konusunda nedemek istedigimi anlatabilmisimdir.

Teşekkür ederim hocam yorumlarınız için.

Facebook Twitter Instagram