Gönderen Konu: Ekimden sonra terleme  (Okunma sayısı 1614 defa)

kelboy85

• Hero Member
Ekimden sonra terleme
« : 04 Eylül 2020, 16:27:00 »
Sayin keller ve kellesmekte olanlar,
Gerek pandemi sureci gerek ekim dolayisiyla mart basindan beri salona gidemiyordum. Bugun ekimimin 62. gunu ve 6 ay sonra ilk kez salona gidip hayvanlar gibi omuz calistim. Performansimin dusuk olmasina ragmen kas hafizam sayesinde eski gunlerime donucegimi dusunuyorum bir ay icinde. Agirlik calismak bana ozguven veriyor ve mutlu ediyor.
Sadete gelirsek, calisirken cok fazla terledim, ekim bolgesi paril paril parliyordu terden , hafifte bi yanma mevcut oldu. Acaba bu terlemenin ekime etkisi olurmu?

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekimden sonra terleme
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2020, 19:15:28 »
Bence 3 aydan önce başlamayın ağır spora, saçlar otursun iyice, çıkışlar başlasın. Yani zaten ekim yaptırdıysanız saçlar dökülmeye meyilli, kaslar gelişiyorsa bilinki saçlar zayıflayacak. 2 si bir arada çok zor. Ağır spor yerine kardio egzersiz tam tersine saçlara iyi gelir.

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2020, 19:18:17 »
Bence 3 aydan önce başlamayın ağır spora, saçlar otursun iyice, çıkışlar başlasın. Yani zaten ekim yaptırdıysanız saçlar dökülmeye meyilli, kaslar gelişiyorsa bilinki saçlar zayıflayacak. 2 si bir arada çok zor. Ağır spor yerine kardio egzersiz tam tersine saçlara iyi gelir.
neden 2 si bir arada cok zor dostum

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2020, 19:19:44 »
Aynı soruyu ben soracaktım.
Terleme olayını yani , spor yapmasak da ben aşırı terleyen biriyim , acaba terin saça ne kadar zararı var ?
Benim de 60 küsür gün oldu. İlk günler çok dikkat ettim ama artık malesef dikkat edemiyorum.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2020, 19:37:33 »
Ağır spor vucuttaki dht yi artırır, supplement alırsanız takviye miktarına göre dht daha da artar. Özellikle kreatin. Çünkü vucut ağır sporla kasları büyütmeye çalışır, bu da büyüme hormonuyla oluyor. Bu da kandaki dht yi artıracaktır. Kaslar büyüdükçe, egzersizler ağırlaştıkça saçlar geriler, incelir, zayıf saçların dökülme süreci hızlanır. Steroidlerden zaten bahsetmiyotum, onların saçları berbat hale getirdiğini biliniyor. Ayrıca ağır idmanlar vucutta stres yaratır, bu da saçlara iyi gelmiyor. Örneğin finas vb takviyeleri kullanıp kas yapma neredeyse mümkün değil. Kimi sporcuların genetik olarak saçları çok güçlü olduğu için dökülmeleri az olabiliyor, ama çoğu ağır spor yapan bireylerde saç dökülmesi ve incelmesi normal. Yani aslında buntip sporlar doğrudan saçı dökmez, ama dökülmeyi ciddi oranda hızlandırır. Tecrübeyle sabit, ağır spor yerine aerobik egzersiz koşu vb çok daha faydalı. Ya kas ya saç, seçim yapmak gerekiyor.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2020, 19:52:00 »
Ağır spor vucuttaki dht yi artırır, supplement alırsanız takviye miktarına göre dht daha da artar. Özellikle kreatin. Çünkü vucut ağır sporla kasları büyütmeye çalışır, bu da büyüme hormonuyla oluyor. Bu da kandaki dht yi artıracaktır. Kaslar büyüdükçe, egzersizler ağırlaştıkça saçlar geriler, incelir, zayıf saçların dökülme süreci hızlanır. Steroidlerden zaten bahsetmiyotum, onların saçları berbat hale getirdiğini biliniyor. Ayrıca ağır idmanlar vucutta stres yaratır, bu da saçlara iyi gelmiyor. Örneğin finas vb takviyeleri kullanıp kas yapma neredeyse mümkün değil. Kimi sporcuların genetik olarak saçları çok güçlü olduğu için dökülmeleri az olabiliyor, ama çoğu ağır spor yapan bireylerde saç dökülmesi ve incelmesi normal. Yani aslında buntip sporlar doğrudan saçı dökmez, ama dökülmeyi ciddi oranda hızlandırır. Tecrübeyle sabit, ağır spor yerine aerobik egzersiz koşu vb çok daha faydalı. Ya kas ya saç, seçim yapmak gerekiyor.

Hocam yani protein tozu saç mı döküyor ?
Bunun içinde l-carnetine bcaa vs dahil mi ?

Bahsettigim spor olimpiyatlara katılan adamlarla eş değer değil fit vücudum olsun olursa biraz da baklava :)

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2020, 19:57:33 »
hocam ben fin kullaniyorum zaten. Fin testestoronu %15 arttirrip dht yi %70 azaltiyor. Spor yapmadan uzun sure fin kullanimlarda kas kutlesinde ciddi dususler oluyor o yuzden testestoron ignesi olan insanlar bile car.
Fin e baslmadan once cok arastirdim gym de sorun olurmu diye ama hairloss talk ta 5 senedir fin kullanip hem sacini koruyup hep hayvan gibi vucut yapan adamlr var. asagiya link birakiyorum;
https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/peapoddys-story-25-just-starting-finasteride.43163/

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2020, 19:59:22 »
Hocam yani protein tozu saç mı döküyor ?
Bunun içinde l-carnetine bcaa vs dahil mi ?

Bahsettigim spor olimpiyatlara katılan adamlarla eş değer değil fit vücudum olsun olursa biraz da baklava :)
deneyimlerime gore kreatin sac dokuyor, kullandigim zamanlarda bariz farki hissedip birakmistim. Su an sadece antreman gunleri protein tozu kullanicam

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2020, 20:16:46 »
Kelboy dostum haklısın ama istisnalar hep var. Bu forumda gezdiğimize göre saçlarımız ne yazıkki çok güçlü değil. Dediğin örnekteki kişilerin saçları extra güçlü olabilir, ne yiyip içtiklerini de bilmiyoruz. 2 sene vucut geliştirme sürecinde bariz gözlemledim saçlarımın inceldiğini.
Leonidas aslında direk dökmüyor saçı protein tozu ama onlarda da katkılar var büyüme hormonunu tetikleyen. Özellikle creatin içerenler. İnan şimdi diyorum ki keşke giç bulaşmasaydım body işine, steroid falanda kullanmadım ama diğer ne varsa bastım. Kaslar geliştimi evet, ama saçlar inceldi. Sonra kaslar gitti bırakınca, saçlar gelmedi ama. 2 ekim geçirdim bu arada, sonra bu forumu keşfettim. Bilsem body building yerine koşu, rowing, tracking gibi aerobik egzersiz yapardım, bol oksijenli sporlar, herşeye faydalı. Kas yerine, fit ve saçlı olmayı tercih ederim, hem de takviyesiz dengeli beslenme ile.

Facebook Twitter Instagram