Gönderen Konu: Kellik sorunu ülkemizde daha yaygın değil mi Avrupa Asya Afrika da az gibi  (Okunma sayısı 1273 defa)

Ahmet28

• Yeni üye
  • *
Gerek ünlüler, gerek sosyal hayattaki sıradan vatandaşlar vs çok dikkat ediyorum analiz etmeye çalışıyorum kellik sorunu bizim ülkemizde daha fazla. Yabancı film ve spor müsabakalarını sıklıkla takip ediyorum dünyanın her ülkesinden film dizi izliyorum özellikle Asya kıtasındakiler fırça gibi saçlara sahip, afirkada öyle gelelim avrupaya misal Yunanistan liginde kel ya da seyrek saçlı sporcular görüyorum. Ama ne biliyim bir Norveç İsveç almanya Polonya vs vs tüm Avrupa gözüme sırma saçlı geliyor. Onlarda da var illaki yok değil ama bizim kadar fazla değil sanki bu neden olabilir sizce

Gregor59

• Hero Member
Evet Akdeniz ülkelerinde ve Araplarda çok yüksek yüzdeli kellik vardır.

İskandinav kuzey avrupalilarda genelde sakakları açıktır ama saçları dökülmez. Bkz: Alexander sorloth, erling haaland vs

İskandinav ve kuzey/batı avrupalılar, güney ve orta Amerikalılar genetik olarak çok karışmış degil, tarih boyunca göç yolları üzerinde olmayan yerlerdi.

Akdeniz kiyilari, Arap coğrafyası hep genetik olarak karışmış coğrafyalar sürekli nüfus hareketleri sebebiyle.

Asyalılar da ayni, onların hem genetik karışması yok hem de hormon olarak avantajlari var. Tabiki bu dediğim yerlerde de kellik oluyor, olmaması saçma olurdu zaten.

Ama Akdeniz kıyıları, Araplar, Anadolu, Kafkaslarda %40 kellik oranı varsa, kuzey batı Avrupa, güney Amerika, İspanya, İskandinavya %15 falandır.

dejavuu86

• Sr. Member
hintlilerin saçlarıda gür oluyor  geneli saçlı az kişde gördüm dökülmüş saçlı hintli şimdi kaç tane hintli gördün diyecekseniz  onuda söyleyeyim  havalimanında çalışıyorum ordan biliyorum ve ayrıca  japonların, çinlierin ve taylandlılarda şöyle bir sey gözlemledim soya , yeşilçay ve sebze ve deniz ürünleri çok tüketiyorlar  kırmızı et pek yemiyorlar  5 kere taylanda gittim  erkeklerin saçları iyi durumda kel pek görmedim kel olanlarda yaşlı olanlar  ama taylandlı erkeklerin horman durumlarıda farklı   çok ladyboy var  yani yedikleri şeylerden ve kadınlık hormanları daha baskın ondan dolayı  ladyboy oluyorlar çok ilginç bir ülke :)

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
Karişik mesele. Kellik neden var bunun nedenlerini düşününce coğrafi olarak da sonuca ulaşılabilir. Turkiyede kellik en çok ve şiddetli orta ve doğu karadenizde görülüyor çünkü güneş az. D vitamini ihtiyacı nedeniyle kellik genetik yapıya işlemiş. Bunlar gibi pek çok neden var. Örneğin japonlarda neden kellik çok az hepsinin farklı nedenleri var.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
HZ Ali de kelmiş ve bundan rahatsız oluyormuş rivayetlere göre
Global Moderator

Snowly12

• Hero Member
Bence beslenmeden ve hayat biciminden cok kaynaklaniyor bu. Genellikle asiri yagli gidalar tuketen milletlerin genlerinde kellik var. Mesela bak bize ve araplara asiri yagli yemekler ve cok et tuketiyoruz en basitinden kebab. Uzak dogulularin, hintlilerin falan beslenme tarzi cook farkli.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

DavyJones

• Hero Member
Karişik mesele. Kellik neden var bunun nedenlerini düşününce coğrafi olarak da sonuca ulaşılabilir. Turkiyede kellik en çok ve şiddetli orta ve doğu karadenizde görülüyor çünkü güneş az. D vitamini ihtiyacı nedeniyle kellik genetik yapıya işlemiş. Bunlar gibi pek çok neden var. Örneğin japonlarda neden kellik çok az hepsinin farklı nedenleri var.
bu mantıkla iskandinavya'nın komple kel olması lazım

ENO7

• Full Member
Vücut heryerde kıl üretirken libido dan tut vücut tamaminda    gel gelelim kafada saç dökülüyor kel oluyorsun ve tıp dünyası buna çare bulamıyor   

Facebook Twitter Instagram