Gönderen Konu: Sorun dht değil gibi  (Okunma sayısı 519 defa)

kelaynak3636

• Sr. Member
Sorun dht değil gibi
« : 12 Mayıs 2021, 20:06:09 »
Sabah bir doktoru izliyordum,adam vücut kılları çok fazla olanların kel olduğunu söylüyordu.Dht nin vücut kıllarını güçlendirdiğini de biliyoruz zaten.Ama bu konuda birsürü gözlem yapmama rağmen genel bir yargıya varamıyorum.Bir hocam yazın t-shirt giyince gömlek giymiş sanardık,tırnaklara kadar kıl dolu adamın vücudu ve 50 yaşında olmasına rağmen nw0,böyle birçok kişi gördüm aynı şekilde vücudu çok kılsız olan ama saçları dökülen de pek çok insan var.O zaman mesele testosteron ya da Dht nin yüksek olması değil de bazılarının saçının Dht ye duyarlılığı mı?Eğer öyleyse biz neden o kısmı engellemeye değil de direkt hormunu bastırmaya çalışıyoruz?

Xeth

• Hero Member
Ynt: Sorun dht değil gibi
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2021, 20:13:22 »
Reseptörleri kapatan ilaçlar var zaten hocam mesela ru58841 gibi. Ama ulaşılması zor. Ve fin kadar güçlü değil.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2021, 20:35:39 »
O tespit tamamen balon ya

Kürtlere bakarsan neredeyse hepsi ayı gibi kıllıdır ama saç problemi yaşayanların oranı biz türklerin oranına göre baya az
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Design

• Full Member
« Yanıtla #3 : 12 Mayıs 2021, 20:51:07 »
Sorunun kafadaki kemiklerle ilgili olduğu bence bariz ortada ayrıca kılların tek tek kodlandığını da düşünmüyorum.
  • Medikal Tedavi .

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 12 Mayıs 2021, 21:15:37 »
Sorunun kafadaki kemiklerle ilgili olduğu bence bariz ortada ayrıca kılların tek tek kodlandığını da düşünmüyorum.

Bence galea daki bir sorundan dolayi tansiyon artiyor inflamasyon olusuyor sonrasinda dht nin yardimiyla vucut o bolgeyi korumaya aliyor kalsifikasyon olusuyor. E anti androjenlerde dht yi azalttigi icin dolayli yoldan englelliyor kelligi.

Eger sorun sacin dht ye duyarliligi olsaydi herkes sacini en gec 30 da kaybederdi. Bazilari 60 yasinda kellesiyor.  Cunku dht nin en peak noktasi 20-25 te oluyor ve daha da artmiyor.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Facebook Twitter Instagram