Gönderen Konu: Dht testeron AGa Olmayanlarda saca ne gibi etki yapar Hormonların saca etkisi  (Okunma sayısı 3134 defa)

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
Dht ve testeron genetiginde aga  olanlarda dokulme yaparken  olmayanlarda saca ne gibi etki yapar bu hormonlar agası olmayanlarda buyume yaparmı diger soru sacı buyuten hormonlar
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
Aga dedigimiz genetik dökülme dht seviyesinin azlığı çökluğundan çok köklerin bu hormona duyarlılığıdır tabi bu duyarlı kişide saçı dökülüyoken bir şekilde dht artarsa tabiki daha fazla dökülür ama dht misal saç dökebiliyorken aynı zamanda sakal da çıkartıyo agalıysan ve dht fazla ise saçın dökülür ve sakallarında kıl ve kalınlık artışı gözlemlersin ama misal aga lı değilsin dht de normalden biraz daha az agalı olmadıgın için saçın zaten dökülmez ama dht az olduğu için sakal gelişiminde yavaş olucak

ThinBald

• Full Member
AGA olmasa o hormonlar saçlarımızı büyütecek.
Ketoral ketokonazol %2 Şampuan iki günde bir

Ketoralin saçı yıpratmaması için gliss ultimate oil elixir bakım spreyi

Dermastamp 1.5 mm hafta da bir

Mehmetali32

• Hero Member
Aga dedigimiz genetik dökülme dht seviyesinin azlığı çökluğundan çok köklerin bu hormona duyarlılığıdır tabi bu duyarlı kişide saçı dökülüyoken bir şekilde dht artarsa tabiki daha fazla dökülür ama dht misal saç dökebiliyorken aynı zamanda sakal da çıkartıyo agalıysan ve dht fazla ise saçın dökülür ve sakallarında kıl ve kalınlık artışı gözlemlersin ama misal aga lı değilsin dht de normalden biraz daha az agalı olmadıgın için saçın zaten dökülmez ama dht az olduğu için sakal gelişiminde yavaş olucak

Peki bu duyarlılık  yada dht fazlalılıgı icin kullandıgımız androjen ilacları ne kadar etkili  bu duyarlılıgı nasıl engelleyebiliriz cevabını biliyorum ama fikrini almak isitiyorum

• Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member

Yani burda fikrini almak istiyecegin kisi ben olmayabilirim saclarım deli gibi dökülüyo fin kullanmak istemedigim icin dogal tedavi uyguluyorum ama daha yeni basladim
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2020, 19:49:57 Gönderen: kafamdakentseldönüşümler »

Mehmetali32

• Hero Member
 dogal tedavilerin nelerdir   yas kac   ve oral tropikal kullandıkların sampuan vs
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
dogal tedavilerin nelerdir   yas kac   ve oral tropikal kullandıkların sampuan vs
Isırgan otu+yakı otu + lavanta her gün saçımı bunla yıkıyorum daha 4 ya da 5 gün oldu ısırgan ve yakı doğal dht engelleyici ama onemli olan ne kadar tesir ettiği onu da ilerleyen zamanlarda görücem xpecia tablet aynı şekilde ona da yeni başladım bir de yanına kabak cekirdegi kapsülüyle ginko alıcam ginko xpecia da var ama söyle kullanıcam mesela sabah xpecia gün ortasında ginko aksam expecia ertesi günde sabah xpecia gün ortası kabak çekirdeği kapsülü akşam xpecia ama ginkoyla kabak çekirdeğini daha almadım bu arada ot karışımın 3.gunuydu galiba yıkadıktan başım ağrımıştı uyuyana kadar sonra dün yine yıkadım yine başım ağridi uyuyana kadar sürdü değişik geldi acaba etki mi etmeye başladı ya da yanetki mi anlamadım bu arada yaşım 20 otda olsa xpeciada olsa bitkisel kapsülde olsa doktora danışmak lazım tabi

Mehmetali32

• Hero Member
 Kardesim yemin ediyorum tedavin cok guzel genc yasında boyle tedaviler bul  yalnız tedavine sarımsakta soganda  ekle yada karanfil suyu ama hergun sacını bunlarla yıkama haftada 1 yapkı sacın yıpranmasın yada iki kere yap kullandıgın ilaclar cok guzel en azından genc yaslara zararsız devam devam...
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
Kardesim yemin ediyorum tedavin cok guzel genc yasında boyle tedaviler bul  yalnız tedavine sarımsakta soganda  ekle yada karanfil suyu ama hergun sacını bunlarla yıkama haftada 1 yapkı sacın yıpranmasın yada iki kere yap kullandıgın ilaclar cok guzel en azından genc yaslara zararsız devam devam...
Çok teşekkürler açıkcası dökülmem çok yoğun ne kadar etki alıcam veya ne zaman almaya başlarım bilmiyorum ama fin kullanmak istemiyorum doktorda vermedi yaşım gereği o yüzden baya araştırdım bunları buldum yıkama olayını ilk hafta her gün yapıcam ondan sonra sadece duştan sonra yaparım birde nane çayı eklemeyı düşünüyorum bir forumda testesteronu düşürdüğünü söylemişler baya kullanan vardü tıbbi naneydi galiba onu içicem günde bir bardak falan cünku 1.5 sene once doktora saç için gittigimde testom yüksek çıkmıştı o da minoks verdi ama kullanmadım döngü olayından dolayı

Mehmetali32

• Hero Member
bende her gun nane ve yesilcay iciyorum  ben genellikle fin  onerirrim ama yasın 20   baktın 24 e kadar dokulmedurmuyorsa  onuda dene ama bu tedaviler cok ise yarar sonbahar ayında biraz dokulmen artar sabırlı ol devam et  sana son onerim sarımsaklı sampuanlar kullan kokleri uyarıyor yada yagını korkmaa tedaviye devam her gun psikolojik olarak kafaya aynalara bakma sabırlı ol devam devam...
 sonuclarını 6 ay sonra alırsınn ..
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
bende her gun nane ve yesilcay iciyorum  ben genellikle fin  onerirrim ama yasın 20   baktın 24 e kadar dokulmedurmuyorsa  onuda dene ama bu tedaviler cok ise yarar sonbahar ayında biraz dokulmen artar sabırlı ol devam et  sana son onerim sarımsaklı sampuanlar kullan kokleri uyarıyor yada yagını korkmaa tedaviye devam her gun psikolojik olarak kafaya aynalara bakma sabırlı ol devam devam...
 sonuclarını 6 ay sonra alırsınn ..
İçini bi nebze rahatlattınız çok teşekkürler

emekli kel

• Hero Member
 normalde dht saç kokune dokunur geri doner saçı canlandırır ama bizim reseptorler duyarlı oraya bağlanıo işi bitirio
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Mehmetali32

• Hero Member
normalde dht saç kokune dokunur geri doner saçı canlandırır ama bizim reseptorler duyarlı oraya bağlanıo işi bitirio
.      Yani diyesunki agaları olmayan erkekler de testesteron ve dht sac buyutuyor dogrumu anladım 
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
.      Yani diyesunki agaları olmayan erkekler de testesteron ve dht sac buyutuyor dogrumu anladım

dht zaten vücut kıllarında etkili baya saçı da büyütüyor bence saçı döken suçlu dht değil

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Mehmetali32

• Hero Member
Ben paradoksa girdim   dht vucutta agalı bireylerde sac dokuyorsa ama vucutta sac cıkarıyorsa  sac  icin yuksek derecede dut fin kullnıp %90 lara kadar blocklamak akıl isimi  agalı olmayanlarda sac  buyutuyorsa bunlar testo ekstra alsınlar daha gur saglıklı sacları olurdu gelde bu isten cık
cevabını biliyorum sadece yorumlamanızı istiyorum
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Facebook Twitter Instagram