Gönderen Konu: Anabolik Steroid ve Finasterid  (Okunma sayısı 1389 defa)

Snowly12

• Hero Member
Anabolik Steroid ve Finasterid
« : 10 Eylül 2020, 03:29:52 »
Birisi testesteron fışkırtıyor diğeri testesteron düşürüp dht düşürüyor. İkisini bir arada kullansak dengelenmezmi ?
edit: Üstüne ağır sporda yaparsak belkide finasterid'in jinekomasti, kas kütlesi azalışı gibi etkilerini es geçeriz. Çünkü zaten vücut bu durumda testesteron deposu olacak üstüne üstlük Finasterid ile dht bloklayacaksın.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Ynt: Anabolik Steroid ve Finasterid
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2020, 13:12:01 »
Selam bildiklerimi anlatmaya çalışayım.
Finasterid testo düşürmez aksine serbest testesteron miktarı artar dht azaldığında buna bağlı östorjen salınımı da artar.
Stereoid finasteridin yanında zehir kalır resmen. musabık sporcu musunuz ? Markaların reklamlarını mı alıyorsunuz. Vücut geliştiren modellerin kürlerini hazırlayan ve sürekli sağlık kontrolllerini yapan birimler var tek işleri bu, sıradan vatandaşın kullanması ile bir modelin girdiği kürler de ayni değil. Eger bu iş den ekmek yemiyorsanız bulaşmayın derim. Finasteridin yan etkisin den korkan birinin stereoid gruplarını kullanmasını da anlamadım

Dediğim gibi finasterid/dutasterid bonibon kalır bu tip stereoid grubu ilaçların yanında zaten jinekomasti yapması için sıfır hareket ve aşırı kilolu olman lazım ki bu grup finasteridsiz de jinekomasti oluyorlar genelde, östrojen yağ oluşumunu arttırıyor artan yağ kütlesi ise  östrojeni arttırıyor birbirini böyle besliyor östrojenin fazlalığında böyle sorunlar çıkıyor. Stereoid kullanan kişilerin çoğunda ise jinekomasti oluyor testesteronun anormal artması ile östrojen salınımı kaynaklı sen fotoğraflarında görmezsin belki çünkü küçük bir operasyon meme dokusunda ki bezeyi kesip aldırıyorlar yenilenmediği içi o beze tek seferde hallediliyor. Ama profesyonel sporcularda jinekomasti çok yüksek oranda yaygın

DHT düşüreyim ama fin alsam %70 civarı düşecek ben bunu istemiyorum diyorsan ki zaten spor yapıyorsan bence sorun yok ama Doğal supplement grubundan creatin al yükleme yaparak kullananlar da %45 civarın da  Dht arttıyor diye biliyorum. Ya da hiç birine bulaşma daha zayıf Dht baskılayan içerikler kullan saw palmetto, kabak çekirdeği yagi falan.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2020, 13:21:54 »
Finasterid testo düşürmez aksine serbest testesteron miktarı artar dht azaldığında buna bağlı östorjen salınımı da artar.
Stereoid finasteridin yanında zehir kalır resmen. musabık sporcu musunuz ? Markaların reklamlarını mı alıyorsunuz. Vücut geliştiren modellerin kürlerini hazırlayan ve sürekli sağlık kontrolllerini yapan birimler var tek işleri bu, sıradan vatandaşın kullanması ile bir modelin girdiği kürler de ayni değil. Eger bu iş den ekmek yemiyorsanız bulaşmayın derim. Finasteridin yan etkisin den korkan birinin stereoid gruplarını kullanmasını da anlamadım

Dediğim gibi finasterid/dutasterid bonibon kalır bu tip stereoid grubu ilaçların yanında zaten jinekomasti yapması için sıfır hareket ve aşırı kilolu olman lazım ki bu grup finasteridsiz de jinekomasti oluyorlar genelde, östrojen yağ oluşumunu arttırıyor artan yağ kütlesi ise  östrojeni arttırıyor birbirini böyle besliyor östrojenin fazlalığında böyle sorunlar çıkıyor. Stereoid kullanan kişilerin çoğunda ise jinekomasti oluyor testesteronun anormal artması ile östrojen salınımı kaynaklı sen fotoğraflarında görmezsin belki çünkü küçük bir operasyon meme dokusunda ki bezeyi kesip aldırıyorlar yenilenmediği içi o beze tek seferde hallediliyor. Ama profesyonel sporcularda jinekomasti çok yüksek oranda yaygın

DHT düşüreyim ama fin alsam %70 civarı düşecek ben bunu istemiyorum diyorsan ki zaten spor yapıyorsan bence sorun yok ama Doğal supplement grubundan creatin al yükleme yaparak kullananlar da %45 civarın da  Dht arttıyor diye biliyorum. Ya da hiç birine bulaşma daha zayıf Dht baskılayan içerikler kullan saw palmetto, kabak çekirdeği yagi falan.

Proscar 1/4'de 2.5 ayı geçtim. 6. ayda Dihidrotestosteron ve Total Testosteron testi yaptırcaktım. Bunların yanında Serbest Testosteron testi de mi yaptırmalıyım?

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2020, 17:11:28 »

Aciklayici cevabiniz icin cok tesekkurler.

Steroid kullaniyordum cok yogun sac dokulmesinden dolayi kur almayi biraktim. Biraz gorsellikten para kazaniyorum diyebilirim. Oyuncuyum. yani genel olarak gorsellik, cinsellikten daha onemli benim icin. Size sorum su hocam finasterid kullanip natural bir sekilde agir body yapsam finasteridin yan etkilerini minimize edebilirmiyim? Ve finasterid bende gorsel olarak bir bozukluk olustururmu?

Dedigim gibi cinsel acidan yan etkileri umrumda degil cunku sacim dokuldugu an isimi kaybedebilirim. Suanda Kerozan kullaniyorum bir tek.

Edit: Asiri sikintili durumdayin anlayacaginiz sacimi kaybedersem kariyerim biter cunku trademarkim direk sari sac ustune. Caresiz durumdayim.
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2020, 17:19:43 Gönderen: Snowly12 »
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Keletabies

• Full Member
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2020, 17:27:59 »

Steroid kullaniyordum cok yogun sac dokulmesinden dolayi kur almayi biraktim. Biraz gorsellikten para kazaniyorum diyebilirim. Oyuncuyum. yani genel olarak gorsellik, cinsellikten daha onemli benim icin. Size sorum su hocam finasterid kullanip natural bir sekilde agir body yapsam finasteridin yan etkilerini minimize edebilirmiyim? Ve finasterid bende gorsel olarak bir bozukluk olustururmu?

Dedigim gibi cinsel acidan yan etkileri umrumda degil cunku sacim dokuldugu an isimi kaybedebilirim. Suanda Kerozan kullaniyorum bir tek.

Edit: Asiri sikintili durumdayin anlayacaginiz sacimi kaybedersem kariyerim biter cunku trademarkim direk sari sac ustune. Caresiz durumdayim.

Sarı protez saç

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2020, 17:49:06 »
Saçını seviyorsan steroide bulaşma dostum. Doğal yollarda tölare etmeyi dene vucudunu.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2020, 21:06:35 »

Şimdi öyle deme bugün belki önceliklerin farklı ama yarın? Bunun evliliği var çocuk sahibi olması var eğer finasterid de bunları tehdit ediyorsa bunları da bırak hiç bir şey geri alamayıcağın sağlıkdan önemli değil
 Mesleğin için ölüm kalım meselesi ise protez saç kullanırsın çoğu ünlü gibi çünkü Nw 2 bile olsan saç tarzının önemli olduğu bir sektörde sıkıntı yaşarsın. Sağlıklı beslenme ve spor tabi ki yan etkileri minimize eder hiç 90-100 kilo vucüdü yağ bağlamış hareketsiz bir insanın bu ilacı kullanmasıyla sağlıklı insanın gördüğü yan etki bir olur mu? olmaz.
Fin saçını kurtarır mı bilmiyorum belki hiç yardımcı olmayacak belki uzun yıllar koruyacak, saçının durumunu da bilmiyorum ama vucüdunda en fazla östrojen salınımı çok çok artarsa kadın tipi yağlanma kalça ve bu yanlar dan bir de göğüs de yağlanma yapabilir onu da spor ile önüne geçersin ara ara hormonlara da baktırmak lazım östrojen illeti erkek için sıkıntı, yıllardır kullanan biri olmadığım için kendi üstümden örnek de veremem fakat forumda ağır spor yapmamasına rağmen jinekomasti falan yaşayan kimse görmedim ben.
Diğer yönden manken vucüdü zaten doğal olarak bir kaç senede ulaşabilecek bir vücut tipi eğer genetiğin berbat değilse. Ne gerek var steroide he, her kullanan sanki Prof. mu değil ama yanlış yapıyorlar çoğunun Kür dönemi kuşu bile ötmüyor bir de onun için ayrıca ilaç atıyorlar vucüt aşırı yıpranıyor. Yotube da gençliğinde kullanan bir çok vücütcu var eğrisiyle doğrusuyla anlatıyorlar satıcıdan değil kullanıcısından dinleyeceksin ki gerçekleri duyasın bol şans.
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2020, 21:15:12 Gönderen: Kelim Kelsin Keliz »

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2020, 21:22:35 »
Proscar 1/4'de 2.5 ayı geçtim. 6. ayda Dihidrotestosteron ve Total Testosteron testi yaptırcaktım. Bunların yanında Serbest Testosteron testi de mi yaptırmalıyım?
"Sadece Total Testosteronu Ölçmek Yeterli Değildir
Toplam testosteronun sadece yaklaşık %2'si serbest halde bulunur. Yaklaşık %45'ı seks hormonu bağlayıcı globüline (SHBG), %53’ü ise albümin proteinine bağlanır. SHBG’ne bağlanan testosteron vücut tarafından kullanılamaz. Depo olarak görev yapar. Serbest testosteron azalınca devreye girer. Kullanılabilir olan serbest testosterondur.
Bu nedenle sadece total testosteronu ölçmek bizi yanıltabilir"
İnternet'te böyle geçiyor zaten sen üroloji doktoruna söylersen o hangi testleri yapması gerektiğini bilir de bunları devlet de yaparlar mı bilmiyorum bir şikayetin olmadan kontrol için diye, ben hiç yaptırmadım üroloji tecrübem yok henüz.

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2020, 14:04:17 »
"Sadece Total Testosteronu Ölçmek Yeterli Değildir
Toplam testosteronun sadece yaklaşık %2'si serbest halde bulunur. Yaklaşık %45'ı seks hormonu bağlayıcı globüline (SHBG), %53’ü ise albümin proteinine bağlanır. SHBG’ne bağlanan testosteron vücut tarafından kullanılamaz. Depo olarak görev yapar. Serbest testosteron azalınca devreye girer. Kullanılabilir olan serbest testosterondur.
Bu nedenle sadece total testosteronu ölçmek bizi yanıltabilir"
İnternet'te böyle geçiyor zaten sen üroloji doktoruna söylersen o hangi testleri yapması gerektiğini bilir de bunları devlet de yaparlar mı bilmiyorum bir şikayetin olmadan kontrol için diye, ben hiç yaptırmadım üroloji tecrübem yok henüz.

Sadece Hormon testi ve Total Testosteron sonucumu biliyorum Dahiliye'de yaptırmıştım. 6 ay dolsun bu sefer ürolojiye gideceğim inşallah. Total testosteron normal sınırda da olsa pek iyi değildi kilo vs'den dolayı bakalım daha 6. aya 3.5 ay var ozamana kadar iyi spor ve kilo vermeyle bakalım nasıl sonuç olacak. Şuan 3. aya yaklaşıyorum Proscar 1/4'de ve hafiften canlanmalar var sanki saçımda yani tüyleşenler kendine gelmeye başladı gibi bakalım nasıl olacak bilmiyorum. Sorunum özellikle tepe ortası ve hafiften şakak üst ama açılma yok tüyleşme var baya

Facebook Twitter Instagram