Gönderen Konu: BODY YAPANLAR İÇİN SPOR BİLENLERİN ACİL YARDIMI  (Okunma sayısı 3652 defa)

Kelolmamayacabalayanadam

• Yeni üye
  • *
Öncelikle merhaba daha önce 2017 de bir ekim gerçekleştirdim ışığı iyi ayarlamaya gayret gösterdim net ve bağımsız belli olması için deneyimli arkadasların yardımını istiyorum seyrelmeye devam eden ve her geçen gün dahada kötü giden erkek tipi dht saç dökülmem var spor salonunda aktif spor da yapan bir bireyim protein olsun amino asit olsun kullanıyorum aynı zamanda kas yapımında dht nin çok önemli bir rol oynadıgını da biliyorum kreatinde kullanıyorum aynı zamanda dht yi yükselttiği söyleniyor aynı zamanda bodybuilding yapmamda dht yi yükselttigi söyleniyor şimdi kafamdaki soru finas veyahut avodart Yanında ek olarak + minox yanında dermaroller ile Takviye yapıp tekrar güçlendirme tamamen iş bitmeden müdahele etmek istiyorum öneriniz ne olur dht baskılayıcı kullanmam sporda kas yapımımı ne şekilde etkiler ? Kullanmalımıyım sırf kötü bir yan etki görmemek için saçlarıma ufak ufak topik döküyorum kapatıcı oluyor ama geçici bir çözüm sürekli yardımlarınızı bekliyorum

Kelolmamayacabalayanadam

• Yeni üye
  • *
Ynt: BODY YAPANLAR İÇİN SPOR BİLENLERİN ACİL YARDIMI
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2020, 02:56:55 »
24 yaşındayım bunuda belirtmek isterim saçlarım gün geçtikçe dahada gitmesi beni cok fazla derinden etkiliyor sürekli klonlama gibi haberleri gelişmeleri takip ediyorum şuan için birçok firma araştırma yapıyor ama bir çözüm bulunabilmiş değil en az 5 10 sene kadarda yenilik gelecek gibi gözükmemekte sanırım şuan için tek fda onaylı 2 ana etken bulunmakta ikisini bir arada kullanayım diyorum birde finası bi eczacı ile tanıştım bana yazdıkları şu oldu

Finası losyon haline getirip özel şekilde dışarıdan saça uygulamalı halinin etkili oldugunu söylemekte kendisi eczacı beyefendi.

Sizce ne yapmalıyım bu saçları tekrar en iyi şekilde toparlamak adına

İki losyon önereceğim bir tanesi growth faktör içeren sprey 150 TL 50 ml

Diğeri minoksidil finas içeren bir formül 100 ml 250 TL

İsterseniz ağızdan destek supplement i 1 aylık dozu 150 TL

Kaliteli bir şampuan 120 TL

Ne diyorsunuz

Kelolmamayacabalayanadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2020, 04:28:25 »
İlk etapta dışarıdan uygulama adına

Ketoral,katazol, yada nizoral şampuan

(Saçlarım hem inanılmaz yağlanıyor hergün kesinlikle 24 saat bile cok uzun süre kesinlikle yıkamak zorundayım yoksa yağ dökmüşler gibi her sabah gece yıkayıp yatsam dahi ayrıca etken maddesinin anti androjen oldugunu biliyoruz destekleyici olacağını düşünüyorum)

Ek olarak

Minoxidil

Yutarak olacak tedavidede

Finas (hergün 1mg) yada avodart (haftada 1.5)

Minimum 6 aylık bir süreç belirledim kendime herşey yolunda gider ise bu 3 ürünü konbin edip
Bu konu üzerinden aylık kısa aynı saç kısalıgında tekrarlı paylaşımlarda bulunmayı düşünmekteyim önerilerinizi beklemekteyim herşey için hazır hissettiğimde pazartesi baslayacağım

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2020, 10:40:34 »
Dht nin kas yapimin da hic bir etkisi yoktur. Hatta dht nin ergenlikten sonra erkege hic bir olumlu etkisi yoktu. Sac doker, yaslandirir ve prostati buyutur. Kas yapan normal testosterondur yani anaboliktir. Dht androjeniktir. Sporda testosteron artar dogru bu da dht miktarini arttirir bu finasla dengelenebilir. Finas dht yi dusurur ama serbest testosteron ve ostrojeni yukseltir. Sporda ostrojenin yukselmesi performansini dusurebilir. Bunyene bagli

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2020, 13:07:10 »
Dht nin kas yapimin da hic bir etkisi yoktur. Hatta dht nin ergenlikten sonra erkege hic bir olumlu etkisi yoktu. Sac doker, yaslandirir ve prostati buyutur. Kas yapan normal testosterondur yani anaboliktir. Dht androjeniktir. Sporda testosteron artar dogru bu da dht miktarini arttirir bu finasla dengelenebilir. Finas dht yi dusurur ama serbest testosteron ve ostrojeni yukseltir. Sporda ostrojenin yukselmesi performansini dusurebilir. Bunyene bagli
DHT nin ergenlikten sonra insana hiçbir olumlu etkisi yokmudur ? Buraya DHT nin ergenlikte ve ömür boyu vücuttaki görevleri hakkında bir tablo bırakıyorum her tedavi bu yüzden dozunda ve ayarlı olmalıdır kesinlikle DHT çok önemlidir ve dutastreid ile yüzde 90 oranında tıp 1 ve tıp 2 yi baskılarsan çok ciddi yan etkiler görebilirsin.
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2020, 13:12:38 »
Ben finas kullaniyorum hicbir sikintisini gormedim hos 5-6 aydir saldim pek idman yapamiyorum ama yaparken de sikinti yasamadin
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Kelolmamayacabalayanadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2020, 13:31:50 »
Ürünleri eczaneden az önce aldım avodartı oral yoldan kullanmayacağım normal şartlarda bir tarif gördüm minoxun içinde 10 adet avodart şeklinde ben bunu 5 e düşüreceğim haftada 2 3 defa ketoral şampuan ile yıkayıp hergün minoxil ile gece yatmadan dermoller yardımı ile tedavi deneyeceğim tedavi şeklinde buna karar kıldım umarım güzel sonuclar alacağım

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2020, 13:59:31 »
Ürünleri eczaneden az önce aldım avodartı oral yoldan kullanmayacağım normal şartlarda bir tarif gördüm minoxun içinde 10 adet avodart şeklinde ben bunu 5 e düşüreceğim haftada 2 3 defa ketoral şampuan ile yıkayıp hergün minoxil ile gece yatmadan dermoller yardımı ile tedavi deneyeceğim tedavi şeklinde buna karar kıldım umarım güzel sonuclar alacağım
Güzel tedavi ancak minoxidil ile dermaroller arasına en az 12 saat koymanızı öneririm sisteme karışması iyi olmayabilir sonuçta ilk başta tansiyon hastaları için kullanılıyordu kalpte sıkıntı çıkarmaması için dikkatli olun. Ketoral şampuanı da en fazla 2 kere kullanmanızı öneririm içeriğinde ki maddeler sert biraz saçı yıpratabilir.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

Kelolmamayacabalayanadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2020, 14:21:05 »
Güzel tedavi ancak minoxidil ile dermaroller arasına en az 12 saat koymanızı öneririm sisteme karışması iyi olmayabilir sonuçta ilk başta tansiyon hastaları için kullanılıyordu kalpte sıkıntı çıkarmaması için dikkatli olun. Ketoral şampuanı da en fazla 2 kere kullanmanızı öneririm içeriğinde ki maddeler sert biraz saçı yıpratabilir.

Örneğin her gece yatmadan dermaroller kullanımına 3 gün evvel basladım minox tarifinede bugun baslayacağım 12 saat ara koymam mümkün olmuyor çünkü minox hem sabah hem aksam olarak önerilmiş günlük kullanom konusunda saat ile öneri yazabilirmisiniz

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2020, 15:09:14 »

Örneğin her gece yatmadan dermaroller kullanımına 3 gün evvel basladım minox tarifinede bugun baslayacağım 12 saat ara koymam mümkün olmuyor çünkü minox hem sabah hem aksam olarak önerilmiş günlük kullanom konusunda saat ile öneri yazabilirmisiniz
Minoxidil’i günde iki kere ile bir kere kullanmak arasında hiçbir fark yok tamamen ticari bir prospektüs. Dermaroller her gün kullanmak fazla olmaz mı sonuçta vücudunda kendisini onarmasının bir sınırı var sürekli akut yaralanma başlatırsanız o kronik yaralanmaya döner vücut iflas eder. Bence hafta da bir yeterli bence. Benim tavsiyem kendinize bir gün belirleyin mesela pazartesi akşam min-dut yaptınız salı akşamı dermaroller yapın ve min-dut kullanmayın sonra ki günlerin akşamı kullanmaya devam edin min-dut’u. Kendinize bir gün belirleyin o gün sadece dermarolller uygulayın.

Pazartesi Sabah : Boş.         Akşam : Min-Dut

Salı Sabah : Boş.         Akşam : Dermaroller

Çarşamba Sabah : Boş.      Akşam : Min-Dut
.
.
.

Şeklinde
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

Kelolmamayacabalayanadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2020, 15:54:49 »
Minoxidil’i günde iki kere ile bir kere kullanmak arasında hiçbir fark yok tamamen ticari bir prospektüs. Dermaroller her gün kullanmak fazla olmaz mı sonuçta vücudunda kendisini onarmasının bir sınırı var sürekli akut yaralanma başlatırsanız o kronik yaralanmaya döner vücut iflas eder. Bence hafta da bir yeterli bence. Benim tavsiyem kendinize bir gün belirleyin mesela pazartesi akşam min-dut yaptınız salı akşamı dermaroller yapın ve min-dut kullanmayın sonra ki günlerin akşamı kullanmaya devam edin min-dut’u. Kendinize bir gün belirleyin o gün sadece dermarolller uygulayın.

.
.
.

Şeklinde

Evet harika çözümcü bi yaklaşımınız olmuş hergün dermaroller kullanımı yaralanmaları sürekli hale getirir birde mesela ben dermaroller kullanımı yapıyorum ama kanama vesaire gibi şeyler bende olmuyor ben öyle bastırmıyorum deriye kanatıcam diye kafa derisi üzerinde normal dozunda ufak bir bastırma ile 5 dakika kadar yapmaktayım özellikle vertex biraz daha açık dökülme oldugundan orası daha cok acıyor dediğinizi kesinlikle kulakarkası etmeyeceğim

1 er gün ara ile uygulamaları gerçekleştireceğim minox günde 2 kez kullanım konusunda daha öncede buna benzer birşey söyleyeni görmüştüm

İlk baslangıcı bugun yapacağım dün dermaroller kullandıgımdan dolayı

Sabahları boş geçip geceleri yapacagım uygulamayı

Bu aksam cumartesi örneğin dediginiz şekilde

Cumartesi
Min-dut kullanacağım

Pazar dermoroller (KETORAN ŞAMPUAN)

Pazartesi min dut

Salı dermoroller

Çarşamba OFF

Perşembe Min dut

Cuma Dermaroller (KETORAL ŞAMPUAN)

BÖYLELİKLE EŞİT BÖLÜP 3 min dut
3 dermoroller aralıkları oluşturacağım dermaroller günlerinden 2 sinde
Ketoral şampuan ekleyeceğim herhangi bir ilaç kullanılmadıgı için

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 12 Eylül 2020, 18:04:49 »
Miracle losyon u bir araştır. Bunu da bir süre sonra deneyebilirsin, eğer üşenmezsen şimdi de kullanabilirsin

Alkol ve distile su içeren bir saç toniği içerisine

1 kutu aldactone
1 kutu diane35
1 ampul dekort

Hapların tonik içerisinde erimesini beklediktem sonra tercihen 1 gün, bir tülbent veya kağıt filtre ile süzüp, losyonu 1 ay kullanabilirsin. İlaçların oranları değiştirilebilir duruma göre.

Bu losyonu araştır, etkili bir bloker losyondur. Tabi yanetkileri de söz konusu olabilir.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2020, 18:33:01 »

.
.
.

Şeklinde

Minoxidil günde iki kere kullanılması bence en doğru olanı o.

Bayanlar için %2 olan günde bir defa yeterli ama erkeklerde günde en az iki kere kullanılması gerekiyor , kendim bizzat gözlemledim halen daha saf minoxidil kullanıyorum günde en uygun 2 defa en iyisi. Ha başkasına günde bir iyi gider bilemiyorum ama gördüğüm günlük iki defa en iyisi

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 12 Eylül 2020, 19:14:42 »
Tedaviyi losyon olarak tercih etmende ki sebep nedir? Direkt hap olarak kullanınca yan etki konusundan falan mı böyle Minoxil'in içine döküyorsun?

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 12 Eylül 2020, 19:21:09 »
Ben finas kullaniyorum hicbir sikintisini gormedim hos 5-6 aydir saldim pek idman yapamiyorum ama yaparken de sikinti yasamadin

Hocam sen 1 yıldır kullanıyordun galiba? Testosteron seviyeni ölçtürdün mü hiç nasıl?

Facebook Twitter Instagram