Gönderen Konu: Saç Gri/Gümüş renge boyamak  (Okunma sayısı 1555 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Saç Gri/Gümüş renge boyamak
« : 13 Eylül 2020, 18:28:03 »
Selam herkese son zamanlar da sosyal medya da ana sayfama çok düşer oldu Beyaz/Gümüş/Gri artık ne diyorlarsa Buz Grisi de diye geçen yerler de var herhalde, beyaz saçlı erkek saç modelleri hayatım da hiç saçımı boyamadım tecrübem yok hatta sırma saçlı olduğum zamanlar fön bile çekmezdim jole falan da sürmezdim anlamam bu işlerden.

Saç boyama işlemi saçı yıpratıyor mu ? Bizim saçlarımız zaten naif ilaçlarla spreyler le biraz dirildi ele gelir oldu boyama işlemi saçıma zarar verir mi dökülme sürecini hızlandırır mı? Aramızda saç boyatan var mı acaba. Boyama isteğim ise şundan ben zaten sarışın/kumral arasıyım gördüğüm kadarı ile bu boyanan saçlar da seyreklikler göze batmıyor kafa derisi de beyaz zaten ak saç erkek de eğrelti durmuyor aksine hoşuma gidiyor benim. Ne diyorsunuz erkek tipi dökülme yaşayan saçları incelen biri saç boyamalı mı sizce? Boyatırsa ne kadar sürede yenilenmesi gerekiyor zahmetli masraflı bir iş mi? zaten dökülme karşıtı ürünler ocağıma incir ağacı dikti bu işin maliyeti hakkında hiç bir bilgim yok. Saçı Griye boyarsam kapatıcılık oranı artar diye tahmin ediyorum yoksa yanılıyor muyum etkisi nasıl olur olumlu/olumsuz.

Aşağı referans olsun diye bir kaç fotoğraf bırakıyorum ama benim istediğim sadece gri bazılarının içinde eflatun mor geçişleri var onlar bana göre değil ben bildiğin yaşlanırken oluşan saç renginden bahsediyorum. 

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Gri/Gümüş renge boyamak
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2020, 18:37:03 »
1 ve 3. Foto boya değil orginal ve güzel...
2 ve 4 zaten güzel değil..

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2020, 19:03:33 »
1 ve 3. Foto boya değil orginal ve güzel...
2 ve 4 zaten güzel değil..
1 ve 3 de boya tüm saça değil parçalı parçalı boyanmış adını unuttum kadınlar da yaptırıyor kafaya poşeti geçirip tutam tutam saç çıkartıyorlar bir kısmı içerde bir kısmı dışarda kalıyor boyayıp temizleyince doğal beyazlık oluyor video bulursam paylaşacağım. 2 ve 4 full boya
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2020, 19:26:12 »
Silver Fox oluyorsun bir nevi. Herkese yakışmıyor ama bazılarına gidiyor.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2020, 20:27:54 »
Çok dikkat çekici bir tarz olmaz mı? Çevrede kaç kişi var ki böyle?

Ben de bir ara düşünüyordum sonra vazgeçtim

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2020, 21:31:32 »
1 ve 3 de boya tüm saça değil parçalı parçalı boyanmış adını unuttum kadınlar da yaptırıyor kafaya poşeti geçirip tutam tutam saç çıkartıyorlar bir kısmı içerde bir kısmı dışarda kalıyor boyayıp temizleyince doğal beyazlık oluyor video bulursam paylaşacağım. 2 ve 4 full boya

Perma dan bahaediyorsun sanırım ama sanmıyorum sakallarada perma attıracak degil ya

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2020, 00:32:18 »
Ben beyaza yakin platin yapmistim. Sacim sari olmasina ragmen agzina sicti ama baya guzel durmustu. Ve + olarak beyaz tenliysen seyrekleri mukemmel kapatiyor.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2020, 00:48:05 »
Ben beyaza yakin platin yapmistim. Sacim sari olmasina ragmen agzina sicti ama baya guzel durmustu. Ve + olarak beyaz tenliysen seyrekleri mukemmel kapatiyor.
Evet tam olarak bundan bahsediyorum. Saçını mı döktü bu işlem? Beyaz tenliyim evet.
Çok dikkat çekici bir tarz olmaz mı? Çevrede kaç kişi var ki böyle?

Ben de bir ara düşünüyordum sonra vazgeçtim
Niyetim dikkat çekmek değil, kar beyazı değil griye çalacağı için dikkat çekmez ben ce aksine pasif bi renk ve zaten doğamızda bu saçın ağarması var sadece yaş genç o eğrelti durabilir
Perma dan bahaediyorsun sanırım ama sanmıyorum sakallarada perma attıracak degil ya
Şundan saç boyama bonesi diyince çıkıyor. Sakalı kesinlikle kendi orjinal hali değil abi dikkatli bak işlem var.
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2020, 13:24:44 Gönderen: Kelim Kelsin Keliz »

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2020, 00:25:30 »
Evet tam olarak bundan bahsediyorum. Saçını mı döktü bu işlem? Beyaz tenliyim evet.Niyetim dikkat çekmek değil, kar beyazı değil griye çalacağı için dikkat çekmez ben ce aksine pasif bi renk ve zaten doğamızda bu saçın ağarması var sadece yaş genç o eğrelti durabilirŞundan saç boyama bonesi diyince çıkıyor. Sakalı kesinlikle kendi orjinal hali değil abi dikkatli bak işlem var.

Dokmek degilde asiri inceltiyor telleri. Bir sure kullanip hevesimi alip kesicem diyorsan yap ama surekli yapilacak bir islem degil bence. Saci yakiyor resmen. Birde siyah sacli isen sacini baya acmak gerekecek.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #9 : 17 Eylül 2020, 01:41:37 »
Dokmek degilde asiri inceltiyor telleri. Bir sure kullanip hevesimi alip kesicem diyorsan yap ama surekli yapilacak bir islem degil bence. Saci yakiyor resmen. Birde siyah sacli isen sacini baya acmak gerekecek.
O sıkıntı saçım zaten aşırı ince telli ve sarışınım. Belki bir gün hevesimi almak için yaparım kafam da halen saç varken. Hani bu ölmeden önce yapılacaklar listesinin saç versiyonu  gibi 😄 saçımı çok uzatmak istiyordum askerden gelince uzatıcam dedim 2 yıl geçmiş  şimdi ne haldeyiz uzatmak bi yana dursun olanı korumak için kırk takla 🙂

Facebook Twitter Instagram