Gönderen Konu: Finasteride yan etkileri - (Erkeklik gider mi? Diyenler okumalı)  (Okunma sayısı 3149 defa)

Gregor59

• Hero Member
Doğanın ve evrimin sana biçtiği cinsiyet rolünü 1mg bir hapla degistiremezsiniz. Hatta istediğin ilacı kullan penisini kestirmedigin sürece ereksiyon olursun.

İsterseniz travestiler neler kullanıyor bir araştırın. Değil finasteirde gibi basit ve güvenli sayılabilecek (araştırmalar söylüyor) bir etkeni kullanmak, spironolakton bile yüksek dozlarda kullansanız ereksiyon olursunuz da bosalirsiniz da.

Öyle kolay olsa, cinsiyet değişimi için yuzbinlerce lira harcamaz kimse her gün 1 mg propecia içerdi.

Yani gidip testisleri ya da penisi kestirmediginiz sürece ereksiyon da olursunuz bosalirsniz da. He biraz sıvı olur ejekulasyon ama bosalirsiniz.

İnsan vücudu öyle 1 2 ilaçla değişime uğrayacak bir yapı değil.

Vücut sistemi yüz naklini ve bağışıklık bastirici onlarca ilaç kullanmaya rağmen yüz naklini bile kabul etmiyor genelde.

Bu kadar basit işler değil bunlar. Ve önemli bir nokta, cinsellikte eğer somut bir hastalık yoksa en önemli etken psikoloji ve sartlanmadir.

Adamın borcu oluyor, stresli oluyor, karısından soğumuş oluyor. Hiçbir ilaç kullanmasa da ereksiyon olamıyor mesela.

Prostat hastaları bu ilacı 5 mg olarak günlük kullanıyor. O zaman birisi prostat olunca cinsellik defterini ömür boyu kapatması lazımdı.

Türkiye'de çok fazla göz korkutucu makale var haber sitelerinde. Ama hiçbir bilimsel dayanağı yok.

Şirket %2 yan etki oranı veriyor ve kullandıkça azalacağını da söylüyor. Sırf bilimsel olarak kanitlanamayan, bazı sorunlu adamların kalıcı yan etki görüyoruz suçlamaları yüzünden kendini garantiye almak için kalicivyan etki olabilir maddesi sonradan eklenmistir prospektuse .

Ama neymiş, parayla yaptırıyormus bu çalışmaları.

Arkadaşlar merck firması için propecia proscar ilaç sektörü için çok küçük sayılacak bır paya sahip. Kanser ilacı, gen ilacı değil ki FDAyi bile işin içine katıp manipüle etsinler çalışmaları. İnanın aspirin çok daha büyük bir pastaya sahip bu pazarda. Yüzlerce dolarlık bir gen tedavisi ilacı bağışıklık bastirici ilaç değil bu.

Saçlarınızı korumak istiyorsanız kullanın, baktınız yok artık ereksiyon olamıyorum diyorsunuz bırakırsınız.

Gregor59

• Hero Member
Ayrıca, redditte veya diğer forumlarda kalıcı yan etki gördüm diyenleri araştırın, genelde gidip hormon testi yaptırıyorlar ve hormonları normal değerler aralığında çıkıyor. Yani ilaç DHT üretimini azalttığı için yan etki yapıyorsa ki öyle olması gerekli. İlacı bırakınca DHT aynı seviyelere döndüğünde kalıcı yan etkiyi ne yapabilir?

GaMe10

• Hero Member
3 aydır kullanıyorum ve yan etki görmedim

Lakin yazdıklarına katılmak ile beraber bu ilacı ben kimseye önermeyeceğim. Herkes kendi araştırıp karar versin

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
Erkeklik öyle 5ar enzimini baskılayaral gitmez ancak şimdi doğruları söylemek lazım

-Finaserid ve diğer 5ar inhibitörler mucize ilaçlar değil.

-Finasterid'in uzun dönem kullanımı hakkında net bir bilimsel çalışma yok.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Armaan

• Hero Member
Finasteridin sadece cinsel yan etkilerini ele almışsın. Ama bunun daha farklı yan etkileri de var. Mesela depresif ruh hali, depresyon anksiyete, beyin sisi unutkanlık vsvs.Finasterid kullanıp bırakanlar genelde unutkanlık beyin sisi gibi yan etkilerle karşılaştıkları için bırakıyorlar benim yorumarldan okuduğum kadarıyla. Bende kullandm maalesef son zamanlarda beyin sisi arttı bırakmak zorunda kaldım. Cinsel açıdan hiç Bi şekilde yan etki yoktu (ilk Bikaç gn harici)..

remain calm

• Yeni üye
  • *
bu ilacı kullanıp spermde sıvılaşma, cinsel isteksizlik gibi yan etkileri yaşadığını anlatan insanlar bizi yiyolar senin mantığına göre. herkes yan etki yaşayacak diye bir kaide yok demekle olası yan etkileri yok saymak aynı şey değildir

baldLion

• Hero Member
Finasteridin sadece cinsel yan etkilerini ele almışsın. Ama bunun daha farklı yan etkileri de var. Mesela depresif ruh hali, depresyon anksiyete, beyin sisi unutkanlık vsvs.Finasterid kullanıp bırakanlar genelde unutkanlık beyin sisi gibi yan etkilerle karşılaştıkları için bırakıyorlar benim yorumarldan okuduğum kadarıyla. Bende kullandm maalesef son zamanlarda beyin sisi arttı bırakmak zorunda kaldım. Cinsel açıdan hiç Bi şekilde yan etki yoktu (ilk Bikaç gn harici)..

Finasterid sonuçta bazı hormonların çalışma şeklini değiltiriyor insanların karakterlerini bile hormonlar çoğu zaman etkiliyor  normal yani  :)

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Öyle olsa Serdar İlhanoğlu neden “Çocuğuma bu ilacı vermem,” diyor?

Ziptikci

• Sr. Member
Kullandıkça azalma konusuna katılıyorum. İlk aylarda biraz yan etki vardi. Şu an sıkıntı yok

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
AGA ve finasterid konusunda Türkiye’de çok fazla bilgi kirliliği var. Şimdi siz sonuç olarak vücudunuzda bir enzimi inhibe ediyorsunuz tabi ki bunun vücuda bazı etkileri olacaktır kimisi bundan az kimisi çok etkilenir kimisinde etkisi yıllar sonra olur kimisinde ilk başlarda olur sonra geçer. Kalıcı yan etki konusunda da sağlam bir kaynak yok sadece insanların söylemesiyle biliyoruz ve bunun psikolojik mi yoksa gerçek mi olduğunu bilmiyoruz.Ama asıl sorun bu değil.

Finasterid’i Viyana’yı korurmuş gibi savunanlar var, minoxidil ile felan karşılaştırıp finasterid’i yücelten sanki bir mucize ilaçmış gibi gösteriyorlar. Bunlara bir açıklık getirelim

1-Finasterid eğer mucize bir ilaç olsaydı yabancılardan bu ilacın resmen gardiyanı olmuş Kevin Mann bu ilacı kullanırken aynı anda iki tane topikal anti androjen ve minoxidil kullanmazdı. Çünkü AGA 5ar ile DHT arasında gidip gelmiyor.

2-Bu ilacı kalkıp minoxidil ile karşılaştıranlar var ne alaka ? Birisi uyarıcı birisi 5ar inhibitörü alakasız iki etken madde yani amaç ne ?
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

sade_americano

• Sr. Member
Kimseye tavsiye etmiyorum, bir süre kullandım. Bilerek yan etkileri okumadım psikolojik olmasın diye, ona rağmen bir dolu etki gördüm. Kullanımı bıraktıktan bir ay sonra ancak normale dönebildim. İyi bir ilaç değil

remain calm

• Yeni üye
  • *
bence bu ilaçla ilgili asıl sıkıntı olası yan etkilerinden çok kullanıldığı sürece etki ettiği için kendine bağımlı hale getirmesi. ne olursa olsun hayati bir hastalık olmadıkça saç gibi psikoloji yıpratan bir şey için bile ömür boyu ilaç kullanmak akıl işi değil. zaten finguard'ların sandığı gibi toz pembe bir ilaç olsa jude law, prens william gibi adamlar daha gencecik yaşta kel kalmazlardı. tam bir rus ruleti aslında. https://www.medicalnewstoday.com/articles/247858 örneğin burada fare deneylerinde penis dokusunu tahrip ettiğine ve ilaç kullanımını bıraktıktan sonra bile yan etkilerin devam ettiğine dair bir çalışma var. günün sonunda forumda daha 20'li yaşlarda olan genç insanlara bu ilacı önermeyen abileri çok iyi anlıyorum bu bakımdan. ne kadar yaşlıysan kullanma zorunluluğun (zaman bakımından) o kadar azalıyor çünkü
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2020, 12:46:17 Gönderen: remain calm »

GaMe10

• Hero Member

Bu beyin sisi dediğin şeyi forumdan birisinin bir arkadaşı vitamin desteği diye geçen üründe görmüş buna ne diyorsun? Tabi mesajı ne kadar doğru adamın bilemiyoruz. Verdiğim linkte 2. ve 3. sayfalarda mesajları
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=9743.15

Wesley94

• Full Member
Arkadaşlar ilaçla ilgili çok net yorumlar yapmayın,herkeste farklı etkiler gösterir ama bu kadar net olmak sağlıklı değil,ben 3 hafta kullanımında zayıf ereksiyonla karşılaştım hayatım boyunca hiç böyle birşey olmamıştı sabah kalktığınızda,işerken falan hiç hissetmiyorsunuz bu ilacı birde yıllarca kullanıp sonuçlarını düşünemiyorum o yüzden böyle yazılar biraz sağlıksız

pcd

• Jr. Member
  • **
Bu tip ilaçlarla ilgili tartışmalarda çoğu zaman en büyük sorun, "bro science" denilebilecek unsur. Adam google'dan aratıp, üç-beş saçmasapan şey buluyor, sonra da bunları forumlarda gerçekmiş gibi herkese pazarlıyor. Bu sitede ya da diğer siterlerde yazanların neredeyse hepsi böyle. Finas ile ilgili o kadar çok uydurma şey dolaşıyor ki bu tipler yüzünden, akıl alır gibi değil.

Facebook Twitter Instagram