Gönderen Konu: bu saç sizce toparlanır mı  (Okunma sayısı 4597 defa)

rangel

• Sr. Member
bu saç sizce toparlanır mı
« : 23 Eylül 2020, 01:50:59 »
23 yaşımdayım 10 aydır minoxil kullanıyorum (2 haftadır azelaik tozu da atıyorum içine) , 2 haftadır da zix losyon kullanıyorum.Ayrıca 2 aydır finasteride ve 1 haftadır haftada 2 defa avodart kullanmaya başladım.
Finasteridden çıkış sağlayan çoğu insan minoxil ile aynı anda başladığı için saçında çok çıkış sağlıyor , ben finasteride ve duta sonradan başlamış olsam da çıkış sağlayabilir miyim.

Günlük rutin:Sabah azelaik asitli minoxil akşam zix losyon.Haftada 5 gün finasterid 2 gün dutasterid.Evde bir saç merkezinin procapil spreyi vardı onu da canım ne zaman isterse 1 saat sürüp sonrasında yıkıyorum saçımı çünkü içinde yağ karışımı da var.

xstorybabe

• Yeni üye
  • *
Ynt: bu saç sizce toparlanır mı
« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2020, 08:42:15 »
Kardeşim döngü yaratan şeylerden niye uzak durmuyorsun ki hayatın boyunca minox mu sıkacaksın kafana ? Yavaş yavaş bırakmaya çalış bırak giden gitsin fine devam et fin dışında da doğal olarak beslemeye çalış saçlarını ama minoxdan uzak dur yine de sen bilrisin

abidingub

• Full Member
« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2020, 09:53:28 »
Kardeşim döngü yaratan şeylerden niye uzak durmuyorsun ki hayatın boyunca minox mu sıkacaksın kafana ? Yavaş yavaş bırakmaya çalış bırak giden gitsin fine devam et fin dışında da doğal olarak beslemeye çalış saçlarını ama minoxdan uzak dur yine de sen bilrisin
Hocam ne alaka minox gayet uygun bu saça ,xpecia veya benzeri bir takviyeyle de çok iyi iş görür hatta bence fine gerek yok bile

xstorybabe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2020, 11:21:52 »
Hocam ne alaka minox gayet uygun bu saça ,xpecia veya benzeri bir takviyeyle de çok iyi iş görür hatta bence fine gerek yok bile
Hayatı boyunca mı kullanacak minoxu

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2020, 13:27:14 »
Hayatı boyunca mı kullanacak minoxu
Ne kullanırsa kullansın hayatı boyunca kullanacak eğer saçlarını korumak istiyorsa.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

rangel

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2020, 13:54:41 »

saç çıkarmak istediğim için en iyi etken minoxil tabii artık bu saatten sonra minox da saç çıkarmayabilir haklısınz.Bu konuyu da o yüzden açtım finin etkisini arttıracak bir etken arıyorum.

rangel

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2020, 13:57:00 »

önceden çok hap kullandım her türlü takviyeyi denedim gerçekten.Şuan fin ve dut kullandığım için vücuduma yük vermek istemiyorum başka bir hapla.Hergün zaten badem fındık ceviz ve en az 1.5 litre su içiyorum.Vitamin mineralleri sağladığımı düşünüyorum.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2020, 14:04:12 »
Minoxu üstüne para verseler sürmem büyük konuşmimde.Hem pahalı hem zararlı.Döngü olayı baştan saçma zaten.Onun yerine procapil içeren birşey kullanırdım yada doğal.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

rangel

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 23 Eylül 2020, 15:07:08 »
Minoxu üstüne para verseler sürmem büyük konuşmimde.Hem pahalı hem zararlı.Döngü olayı baştan saçma zaten.Onun yerine procapil içeren birşey kullanırdım yada doğal.

evde aslında bir saç merkezinden aldığım procapil sprey var fazla kullanmamıştım onu kullanabilirim yada siz ne önerirsiniz.

rangel

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 23 Eylül 2020, 15:07:46 »

dut döngü yapıyor mu

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 23 Eylül 2020, 15:44:56 »
Dut yada Fin kullandığında ilerde tekrar dökülmeler oluyor ama buna döngü değilde yenileri çıkacak diyorlar.Ama 2-3 sene kullan yine dökülse bile görüş yine aynı ya etkisi gider yada kullanmaya devam et ise yariyacaktir derler.minoxilde bir dongudur gidiyor olay ama çoğu sırf yorumlara bakarak korkuyor hak veriyorum bende geçmişte kullanmasaydim düşünürdüm ama şu döngü olayını bir yaşamadım gitti ilginç aslında söyleyenler de ya kullanmıyor öğlesine yorumlardan ezbere konuşur yada adamın saçları baya gitmiş minoxil ise yarayıp sonradan agrasif dökülmesi varsa eğer geri döküldüğünde döngü diyorlar ama öyle tıp saçlara dutta Fin de kullansa yine dökülüyor sonra o yüzden bence bu minoxil olayini çoğu kişi ezbere döngü döngü diyip insanlarin kafalarını karıştırmak dan başka birşey değil dediğim gibi şimdi diyebilirsiniz örnekleri var adam kullanıp etkisi gitti  yada saçlarim dökülüyor diyor vs ama aynı şekilde bu butun ilaçlar için geçerli Fin konusuna gelince saçları Ekim görmüş kişilere bakmayın aynı şekilde Fin dut kullanıp ilk basta ise yarayıp sonradan yine dökülmeleri görüyoruz ise yaramayabiliyor ezbere konuşmayalım bence bunu kendim su döngüyü bir türlü yasamadigim için söylüyorum herkesde bu olay olacak diye birşey yok diğer Fin dut da aynı şekilde artık şunu bir anlayalım bence procapilde kullansan demiceklermi nereye kadar kullanicaksin eee procapil yada panplus vs bunlarda da da döngü olmuyormu şimdi diceksiniki bunlar saç çıkarmıyor saçları koruyor eee ozaman ilerde saçlar incelecek yine dökülecegi varsa dökülecek yani suçu procapile veya panplusami vs losyonlarmi atmak lazım yani ezbere döngü vs demeyelim bence olaya tamamen kişinin saçlarinin agresif dökülmesine yada ek tedavi kullanmaması na bağlıdır bence yoksa direk dongudur diyerek yorum yapmak yanlış.Heleki kullanmayıp bunları söyleyenlere daha çok gülüyorum.Yani milletin kafasını karıştırmak dan başka birşey değil herkes kendince ilaç öneriyor özellikle de kendini motive etme amaçlı kendi kullandıklarını söyler  biri kullanmak istiyorsa nasıl kullanmasını veya araştırmasını öneririz ama direk yok söyle olur yok boyle olur dersek kişi ne yapacak ne kullanicak çok doğal işe yarayan şeyler mi var yani kişi doğal vitamin vs kullanarak tamamen para ve zaman kaybından başka birşey değil ama şu bir gerçek ki yinede bunları kullanıp kendini motive etme amacli ise yarayabiliyor yani saclara değil ama kendini iyi hissetmesi ise yarayabilir.Demem o ki minoxil kullanacak kisilere tavsiyem minoxda kullansan finde dutta kullansan ilerde tekrar dökülmeler yaşayabilirsin yani minixil kullanmayıp Fin ile işi bitirim demekde olmuyor yani aslında bu Tamamen kişinin saçlarinin dokukme durumuna bağlı yani şimdi 5 yıldır minox kullanıp döngü yaşamadım dökülmeler oluyordu ama saçlarımı korudum diyende bu durum neden olmuyor mesala ayni şekilde Fin de öyle yalnız Fin ilede uzun yıllar koruyanlar var bu birtek losyonlara özgü birşey değil topiklallerden bukadar korkmayın finden duttan kormuyorsaniz bu losyonlardan zaten hiç korkmayın.

xstorybabe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 23 Eylül 2020, 19:25:08 »
dut döngü yapıyor mu
Dut ve fin döngü yapmaz minox dan uzak durun elbet bırakacaksınız daha fazlası gidecek gelenlerin gerek var mı?

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 23 Eylül 2020, 20:21:11 »
Dut ve fin döngü yapmaz minox dan uzak durun elbet bırakacaksınız daha fazlası gidecek gelenlerin gerek var mı?
Bırakacağını neye göre söylüyorsun ? Azaltarak kullanabilir. Şu minoxidil den korkmayı bırakın. Finasteride kullandı bıraktı diyelim olan saçları korunacak mı yani ?
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 23 Eylül 2020, 20:29:07 »
Minoxili savunmanızı anlamıyorum.Hadi finansterid eyvallah.Fakat ikisini bir arada kullanmak patlamaya hazır bomba gibi.Ayrıca her kişi o döngüyü elbet birgün tadıcak.Ve döngü sonrasında minoxilin performansı düşüyor.Basbayağı işlevini yitiriyor toparlanamıyor.Bunu göz almaya değermi? Kaldı ki birşeye ömür boyu bağlı kalmak nedir Allah aşkına.Finansteridi ise 30lu yaşların sonunda bırakın zaten o saatten sonra saç olmuş olmamış önemli değil.Minoxil yapay bir saç çıkarıcıdır.Fakat procapil var olan kökü uyaran dht bloklayıcıdır.Yan etkiside yoktur.En son saç buluşlarından biridir.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 23 Eylül 2020, 20:39:44 »
Bırakacağını neye göre söylüyorsun ? Azaltarak kullanabilir. Şu minoxidil den korkmayı bırakın. Finasteride kullandı bıraktı diyelim olan saçları korunacak mı yani ?

Anlatamazsın hocam maalesef losyonları sanki tüy dökücü olarak goruyorlar: )Ama yapacak birşey yok tabi kişi nasıl koruyabiliyorsa saclarinin çoğu dokulen  biri anca kendinde ise yaramayip millete şunu kullanma bende işe yaramadı der durur.Tabi az mantıklı olan biri bu söylediğini bilir diye tahmin ediyorum.bazi kişilerde malesef söylediğin tam tersi görüşü var sanki Fin kullanıp bırakınca kalıcı olacak mis gibi düşünce var tuhaf yapacak birşey yok.

Facebook Twitter Instagram