Gönderen Konu: 19 YAŞINDA SAÇ EKİMİ  (Okunma sayısı 3380 defa)

|Logan|

• Hero Member
Ynt: 19 YAŞINDA SAÇ EKİMİ
« Yanıtla #15 : 01 Ekim 2020, 01:13:43 »
Öndeki dökülmeyi durdurmak çok zordur hatta bir yerden sonra imkansızdır ama iğneleme magnezyum yağı okaliptüs ve nane yağı karışımı iğneleme sonrası sürülürse doğal olarak yavaslatabilir

Tamam o zaman şakaklara ektirirm hem önlerde öyle aman aman bir dökülme yok zaten. Hem dökülse de şakaklara olan ekimle fazla belli olmaz. Belli olursa da yine ektiririm

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #16 : 01 Ekim 2020, 01:21:00 »
Rica ederim.

Finas disinda sac dokulmesini durdurma 'ihtimali' olan baska bir sey yok literaturde maalesef.

Eger kararini vermissen ektirmek icin, hic bosuna yorma kendini burayla. Git ektir, kaybin devam ederse tekrar ekime girersin. Ama bizlere veya herhangi 'duzgun/vicdanli' bir hocaya sorarsan, 19 yasinin cok erken oldugunu, dokulme paterninin bile henuz belli olmadigi cok genc bir yas oldugu icin ekime karsi cikacaktir.

Abi anlamadığım bir şey var. Şimdi şakaklara ekim yaptırsam bir müddet sonra dökümem yine olsa yine gidip ekim yaptırabilirim. Neden illa bekliyorum onu anlamadım. Zaten ekimimi yapan doktora da söylerim bu saç ilerde yine dökülebilir ona göre ekim yapın vs diye. Ama anlamıyorum yani donör bölge yetmez falanla da ilgisi yok abi. Sen de biliyosun saçı sadece ense ve yanlarda olan biri bile 2 3 defa ekim yaptırabiliyo. Yani yanlış anlama düşüncene saygım var. Ekim yaptıracağım insanlar niye karşı geliyor onu anlamadım abi youtubeda ve internette birçok ekimcinin röportajı var ve 18 19 yaşında ekim yapılabildiği yazıyor. Dökülme olursa da 2.bir ekim yaptırılır diyor.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 01 Ekim 2020, 01:33:09 »
Abi anlamadığım bir şey var. Şimdi şakaklara ekim yaptırsam bir müddet sonra dökümem yine olsa yine gidip ekim yaptırabilirim. Neden illa bekliyorum onu anlamadım. Zaten ekimimi yapan doktora da söylerim bu saç ilerde yine dökülebilir ona göre ekim yapın vs diye. Ama anlamıyorum yani donör bölge yetmez falanla da ilgisi yok abi. Sen de biliyosun saçı sadece ense ve yanlarda olan biri bile 2 3 defa ekim yaptırabiliyo. Yani yanlış anlama düşüncene saygım var. Ekim yaptıracağım insanlar niye karşı geliyor onu anlamadım abi youtubeda ve internette birçok ekimcinin röportajı var ve 18 19 yaşında ekim yapılabildiği yazıyor. Dökülme olursa da 2.bir ekim yaptırılır diyor.
Kardeşim yolcudur Abbas bağlasan durmaz diye boşa dememişler sen var git ekimini yaptır ilerde pişman olursan bizi hatırlarsın.Genc yaşta heleki bu kadar genç yaşta Ekim yapilamamasinin belli basli nedenleri var birincisi bu saç boyle durmayacak dökülme ilerleyecek ikincisi kel alan genişleyecek Ekim de bekle dememiz bu yüzden saç ekimi yapan doktor o alana mevcut saçları homojen şekilde dagitabilmeli.Ben 19 yaşındayken değil şakak açılması saçlarımda gram seyreklik yoktu dökülmeler başlamıştı ama daha dokulmenin boyutunun ilerleyen yaşlarda nereye varacağı bile mechulken bizden ne dememizi bekliyorsun?Bizim yorumumuz beklemen yönünde gerisi sana kalmış.Bu konuya ilişkin son yorumum hadi kal sağlıcakla
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 01 Ekim 2020, 01:40:37 »

Bunlar daha once farkli konularda defaatle anlatildi ama muhtemelen gormemissindir.

Cunku donorun limitli. Acilan yere bir daha bir daha ektiririm diye bir dunya yok, cunku donor en iyi halinde bile 7000-8000, ortalama olarak 6000 diye dusun cunku donorden bile kayip oluyor zamanla. Malzeme kisitli olunca, acilan heryere kok yetismiyor. Cok akillica, dogru planlarla yurumek ve bu planlarin sonradan suya dusmemesi icin de belirli sure beklenilip, dokulmenin nerelere gittiginin gorulmesi gerekiyor.

Yani dokulmenin ne kadar zaman daha devam edecegi, nerede duracagi, acikliginin buyuklugu, hangi bolgelerden acilacagi henuz belli degil bu yaslarda. Bu da demektir ki su anda yapilan planlama (senin aklindakiler) tamamen suya dusebilir. Ornek olarak, asagidaki arkadas 19 filan degil, 25 yasinda 3800 kokluk ekim yaptirmis. O zaman icin aciklik ondeymis, bak ne hale gelmis sonra.

Senin sacin da bu hale gelebilir, daha az acilabilir veya belki su haliyle kalabilir (en dusuk ihtmal bu) Hormonlarinin gumbur gumbur salgilandigi, tasi siksan suyu cikarir yaslardasin. Bu yaslardaki hormon duzeyine cogu zaman sac kokleri dayanamiyor ve veda ediyorlar. O yuzden, hormonlarin kismen azaldigi, dokulme seklinin de iyi kotu belli oldugu 20li yaslarin sonundan once ekim tavsiye edilmiyor.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 01 Ekim 2020, 02:58:31 »
Bunlar daha once farkli konularda defaatle anlatildi ama muhtemelen gormemissindir.

Cunku donorun limitli. Acilan yere bir daha bir daha ektiririm diye bir dunya yok, cunku donor en iyi halinde bile 7000-8000, ortalama olarak 6000 diye dusun cunku donorden bile kayip oluyor zamanla. Malzeme kisitli olunca, acilan heryere kok yetismiyor. Cok akillica, dogru planlarla yurumek ve bu planlarin sonradan suya dusmemesi icin de belirli sure beklenilip, dokulmenin nerelere gittiginin gorulmesi gerekiyor.

Yani dokulmenin ne kadar zaman daha devam edecegi, nerede duracagi, acikliginin buyuklugu, hangi bolgelerden acilacagi henuz belli degil bu yaslarda. Bu da demektir ki su anda yapilan planlama (senin aklindakiler) tamamen suya dusebilir. Ornek olarak, asagidaki arkadas 19 filan degil, 25 yasinda 3800 kokluk ekim yaptirmis. O zaman icin aciklik ondeymis, bak ne hale gelmis sonra.

Senin sacin da bu hale gelebilir, daha az acilabilir veya belki su haliyle kalabilir (en dusuk ihtmal bu) Hormonlarinin gumbur gumbur salgilandigi, tasi siksan suyu cikarir yaslardasin. Bu yaslardaki hormon duzeyine cogu zaman sac kokleri dayanamiyor ve veda ediyorlar. O yuzden, hormonlarin kismen azaldigi, dokulme seklinin de iyi kotu belli oldugu 20li yaslarin sonundan once ekim tavsiye edilmiyor.

Abi şakaklarıma yaptıracağım ekimde zaten bunu da planlanmasını söylerim. Yani ilerde yeniden dökülmeye karşı ekim yapılır ona göre dağılım yapılır. Donör limitli biliyorum. Ancak nw7 adama bile o donör yetiyorsa ve 2 3 kere de ektirebiliyorsa bana da yeticeğini düşünüyorum. Şakaklara ekimimi ilerde saçım dökülebileceğini söyleyerek yaptırıcam. O zaman diğer ilerde dökülcek bölgeler için de donör kalmış olur. Ayrıca finasteride kullanıyorum doktor kontrolü ile. Hadi finasteride önleri koruyamaz ama vertex ve arkayı hayli hayli korur. Diyelim koruyamadı vertexde falan açılmalar başladı. Bu sefer direkt gidip ekim yaptırmam biraz beklerim çünkü zaten şakaklarıma ekim yapılmış önden güzel arka da biraz açılsın ekim yaptırırım derim. Belki de o attığın fotodaki gibi olucam. İşte bunları ekim uzmanlarına söylerim. Yani ekimciye ilerde belkide baya tepenin falan dökülebiliceğini ona göre ekim yapılmasını söylerim ama finas ile tepe bana kalır diye düşünüyorum. Sağol ilgin için abi. Yorumun nedir bu düşüncem hakkında
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 01 Ekim 2020, 07:21:22 »
Abi şakaklarıma yaptıracağım ekimde zaten bunu da planlanmasını söylerim. Yani ilerde yeniden dökülmeye karşı ekim yapılır ona göre dağılım yapılır. Donör limitli biliyorum. Ancak nw7 adama bile o donör yetiyorsa ve 2 3 kere de ektirebiliyorsa bana da yeticeğini düşünüyorum. Şakaklara ekimimi ilerde saçım dökülebileceğini söyleyerek yaptırıcam. O zaman diğer ilerde dökülcek bölgeler için de donör kalmış olur. Ayrıca finasteride kullanıyorum doktor kontrolü ile. Hadi finasteride önleri koruyamaz ama vertex ve arkayı hayli hayli korur. Diyelim koruyamadı vertexde falan açılmalar başladı. Bu sefer direkt gidip ekim yaptırmam biraz beklerim çünkü zaten şakaklarıma ekim yapılmış önden güzel arka da biraz açılsın ekim yaptırırım derim. Belki de o attığın fotodaki gibi olucam. İşte bunları ekim uzmanlarına söylerim. Yani ekimciye ilerde belkide baya tepenin falan dökülebiliceğini ona göre ekim yapılmasını söylerim ama finas ile tepe bana kalır diye düşünüyorum. Sağol ilgin için abi. Yorumun nedir bu düşüncem hakkında

Yorumum yanlis dusundugun seklindedir. Eger senin dedigin gibi donor Nw7'ye yetseydi, milyonlarca insan azicik acilmasi oldugu an ekimini yaptirirdi arkasina bakmadan ama oyle olmuyor iste, yetmiyor donor o kadar acikligi kapatmaya. Sac derisini gostermeyecek sekilde bir ekim istersen (genel konusuyorum) Nw4'un ustune donor yetmiyor.

Bak ben sana kiziyor filan degilim ama sende sunu goruyorum: Sen israrla kendi dusuncenin mantikli oldugunu savunuyorsun, oyle zannediyorsun. Benim icin sorun yok ama kararin kesinse, hem kendini hem de baskalarini bosuna ugrastirma, zaman kaybettirme. Bu yaslar ekim icin cok cok erken, sana ayrintili olarak da nedenlerini anlattim, ornegini de gosterdim. Ikna olmadiysan (olmak durumunda da degilsin) git yaptirt ekimini, dediklerini anlat hangi vicdanli/etik hoca ekimi yapacaksa, simdiden nasil planlayabiliyorsa planlasin. Ondan sonra da acildikca ektirirsin zaman icerisinde.

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 01 Ekim 2020, 08:43:18 »
Git ektir kardesim sen. Kimseyi dinlemezsin belli, kimsenin fikrine de ihtiyacin yok sen kendini tatmin etmeye calisiyorsun
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Burak06

• Full Member
« Yanıtla #22 : 02 Ekim 2020, 00:33:02 »
Daha yaşın 19 yani şuan icin sadece  bir şakak problemine saç ektirmen bence yanlış.Ha desen benim yas 27 28 sadece sorun burada tamam derim.Bak benim yaşım 25 benimde şakak sorunum ve biraz sacimda seyrelme var ama ben suanki saçımı korumaya çalışıyorum ve 2-3 sene sonrasi icin ekim düşünüyorum.Bu yaslarda dökülmenin nasıl olacagi tam olarak kestirilemedigi icin düzgün planlamada olması zor.Sen şimdi sakaklara öne biraz ektirecen bu sefer önden ortadan fln saclar gidicek seni bu rahatsiz edecek tekrar ekim isteyecen belki 25 yasina bile gelmeden 3 ekim yaptirmaya kalkacan.
Dönör zaten en verimli zamanlarında bile 7500-8000 fln.Sen şimdi böyle daha dokulme planın belli olmadan ekim yaptırıp ileriki zamanlara ekilecek belki dönör birakmayacan.Bu seni ileride daha mutsuz edecek belki.Ha yine sen bilirsin ektireceksen ektir kimse sana engel olamaz.

Facebook Twitter Instagram