Gönderen Konu: Tarihte böyle bir ekim örneği var mı?  (Okunma sayısı 958 defa)

GaMe10

• Hero Member
Tarihte böyle bir ekim örneği var mı?
« : 03 Ekim 2020, 23:59:12 »
Böyle bir ekimden kastım şöyle. Mesela sol şakak kısma 300 greft, sağ şakak kısma 300 greft. Şakakları yandan daraltmak için(tepeden ön çizgi yerinde olacak saç yani ekim şakakları yandan daraltmak için)

Bu şekilde böyle az greft ile şakakları daraltan ekim var mı hiç?

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Tarihte böyle bir ekim örneği var mı?
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2020, 00:16:09 »
Çok anlamadım ama olağan çizginin dışına kimse çıkmak istemez
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2020, 01:28:33 »
Proscar kullanımımda 4. aya yaklaşıyorum. Saçım daha güçlensin, daha zaman geçmesi lazım. O an ki saçımın ve psikolojimin durumuna göre 800-1000 vs gibi bir greftlik ekim yaptırabilirim. Tabi fiyatı pahalı olmayan bir yer olacak çünkü fazla veremem zengin değilim

Kimse net bir cevap veremediğine göre kendi kafama göre hareket edeceğim ve hatta şöyle düşünüyorum
Ön çizgim yay gibi ama bir saçkıran simetriği bozuyor. Şakaklar dışında birde o saçkıran alana ektirmek yerine(zaten fazla büyük değil) ön çizgiyi komple aldırıp tekrardan ektirmek istiyorum donör destekli
Ön çizgiyi böyle mesela ne bileyim atıyorum 2cm falan full aldırıp sonra yeniden ektirmek isteyişimin nedeni, saçkıranlı alan bir tarafta, diğer düzgün alan diğer tarafta. Bu 2 alan da biri sağa, biri sola doğru bakıyor yani tam simetri yok saçın ön çizgisinde. Birde saçımın ön tarafında tam ortasında küçük bir boş alan var ki bu saçkıran değil yani hep öyleydi, böylelikle buraları simetrik şekilde full aynı çizgide ön çizgiye kavuşabilirim diye düşünüyorum. Bunun için de şakaklarla birlikte tahminimce en fazla 1000 greft yeterli diye düşünüyorum

Ama bunlar şuanda tamamen düşünce. Aslında hiçbirşey yaptırmasam ön çizgim iyi ama ben daha iyisi olabilir mi diye düşünüyorum. Hatta ön çizgiden önce bu şakakların biraz genişliğini daha çok kafaya takıyorum. Ön çizgi yerinde ama işte şakaklar bence daha dar olsa daha güzel olurdu. Forumda sadece 2-3 kişiye bir yandan gösterdim şakakları o kadar ama bence buraları tedavilerle fazla bir değişiklik olacağını düşünmüyorum

Aslında saçımda en önemli sorun tepe ortasında. Fazla tüyleşmiş saç var orada. Lakin Proscar'ın buraları çoşturacağını ümit ettiğim için buralara asla ekim yaptırmam
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2020, 01:35:14 Gönderen: Beach »

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2020, 01:36:18 »
Tabiki yapılabilir böyle bir ekim ama tr deki ekim merkezlerinin yüzde 90 yanaşmaz böyle bir ekime maddi sebeplerden dolayı ama siz onlar söylemeden direk bir mega seans ekim ücreti ayarsanız masaya belki yapabilirler.

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2020, 01:42:51 »
Tabiki yapılabilir böyle bir ekim ama tr deki ekim merkezlerinin yüzde 90 yanaşmaz böyle bir ekime maddi sebeplerden dolayı ama siz onlar söylemeden direk bir mega seans ekim ücreti ayarsanız masaya belki yapabilirler.

Hocam bazı yerler varmış galiba mesela 1000 de ekse, 5000 de ekse sabit fiyat. Bunlar yapabilir diye düşünüyorum
Ama mesela 7-8binin falan üzerine çıkmam çok çok zor da bakacaz zaman ne gösterecek
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2020, 02:05:01 Gönderen: Beach »

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2020, 17:13:05 »
Daha çok erken olmasına rağmen hafiften şöyle ekim merkezlerine bakıyorum

Mesela saç yanında sakal yapan da bakıyorum. Sakalımdaki sakalkıranları kapatmak için şöyle 200-300 greft max yeterli olur
Lakin bunları kanal ile açıp ekim yapan olmaz böyle iğne ile kanalları tek tek açıp ekmeleri lazım ki bakalım erkenden bir şeyler araştırıyorum işte

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2020, 17:15:15 »
Saç çıkartmadın mı ?
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 14 Ekim 2020, 17:20:23 »
Saç çıkartmadın mı ?

Uğraşacağım bakalım şimdi Dermaroller alacağım zaten bakalım ne olacak
Ama en fazla saçı korurum diye düşünüyorum bu istediğim şakak falan bu şekilde zor bu yüzden her ihtimale karşılık hafiften yavaş yavaş ekim merkezlerine bakıyorum uygun fiyatlı. E şakak yaptırırsam hafiften ön çizgiye de rütuş yaptırırım herhalde
Bu süreçte de Proscar kullanımımla beraber saçlar güçlenir. Bakalım o zamana kadar benim yapacağım Dermaroller falan nasıl olacak
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2020, 15:45:57 Gönderen: Beach »

Facebook Twitter Instagram