Gönderen Konu: Klinik seçimi !!! acil !!!  (Okunma sayısı 1049 defa)

miko

• Yeni üye
  • *
Klinik seçimi !!! acil !!!
« : 04 Ekim 2020, 22:41:34 »
Arkadaşlar merhaba,

öncelikle yaş 36, dökülme tipi de ağırlıklı genetik olmak üzere stres ve beslenme vs bağlı olduğunu düşünüyorum, genetik dışındaki detaylara dikkat ediyorum ama giden gitti tabiki.. İlk ekimden merkezle ilgili memnuniyetim az olsa da genel anlamda sonuç olumluydu.. daha pratik yöntemler varken aşırı acı yaşadım, yeterli itina gösterildiğini düşünmüyorum, destek ilaç tedavisinde yardımcı olamadılar çünkü doktor kontrolünde denilen doktor sadece kağıt üstünde mevcut kliniğe uğradığını bile sanmıyorum yani vs itici geldi açıkçası çok prof. değildi ve sakaldan da alım yapılmadığı için kesinlikle tekrar tercih etmem artık.. ilk ekim genelde acemiliğe denk geliyo ama neyseki benimki hüsranla sonuçlanmadı..

2. ekimim için 3 merkez arasında kaldım ve karar aşamasındayım. İlk ekimde 3.500 greft(olduğu söylendi ama yazılı bişey yok 3.000’i geçtiğini düşünmüyorum açıkçası) fue ile ön hat yoğun olmak üzere tepeye doğru gidilmişti. Şu an Vertex bölgesi, donör el verdiğince orta ve önlere doğru gidilmesi planım. Saç+sakal donörü kullanılacak. Görüştüğüm yerleri ve ekim alanımı paylaşıcam max. verimlilik adına ayırt edici fikirlere ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Görüştüğüm merkezler ve şartları:

1. Bilgehan aydın:

-safir uçlu fue operasyon ort 8-10 saat
-ekim 2500-3000 enseden greft: 6.500 ₺
-sakal greft 1000 üzeri: 2000 ₺ extra
-ağrısız anestezi fiyata dahil
-1 igf ve 1 aylık ilaç tedavisi fiyata dahil toplam: 8.500 ₺

Ayrıca 8 seans igf 2.000 ₺ olur dediler. (Ekimi burda yaptırmasam bile bu paketi yaptırmayı düşünüyorum)

Bilgehan hoca haliyle merkezde yoktu. Beklemiyodum da zaten bu fiyata. Ekibinden ahmet beyle görüştüm o da donör alımında sorun yaşanmazsa sadece kanal açmada olurum dedi. Bu açıdan ve hangi ekibin denk geleceği belli olmadığı için tereddütte kaldım. Yani hoca zaten yok ve hocanın yetiştirdiği 1. elemanı da büyük ihtimal ekimde yok hal böyleyken sadece merkezin adı bilgehan aydın..

2. Asuman hair transplant:
-elmas uçlu fue operasyon ort 8-10 saat
-2000-2500 enseden greft: 8.000 ₺
-sakal 1000 greft fiyata dahil
-ağrısız anestezi: 500 ₺
-1 adet prp fiyata dahil
-1 aylık ilaçlar 350 ₺ toplam: 8.850 ₺

Asuman hanımla görüştüm donör toplama ve kanal açma işini kendisi yapıyor. Greft yerleştirmeyi ekibi yapıyor. Fue ye karar verirsem burası önceliğim. Genel itibariyle temkinli ve min. şartları vadediyor. Ama bi bizzat ilgilenilmesi ve samimiyeti tercih sebebi olabilir kesinlikle.

3. Esmaserkantetik:
-dhi ile operasyon 2 gün 4 seans şeklinde
-3000 kadar enseden greft: 10.000 ₺
-1000 üzeri sakal greft: 1.000 ₺ extra
-1 aylık ilaç ücrete dahil
-3 gün otel konaklama ücrete dahil toplam : 11.000 ₺

Serkan beyle telefonda görüştük hizmet ve itina yönünden ort 2.500 ₺ diğerlerinden fazla da olsa istanbulda olmama rağmen en çok hitap eden bu oldu.. çünkü ekimin 8 saate sıkıştırılmasını çok doğru bulmuyorum aslında, donör bölgesi kullanımlarını beğendim ve vertexi sakal ağırlıklı yapmalarında da hem fikirim..

Sorun şu ki dhi ile ilgili ilk aşamada güzel bi görüntü olduğu ama sadece şok dökülmeden kurtulanların verimli olduğu gibi şeyler okudum forumdan ve kafamı karıştırdı. Özellikle bu konuda yardıma ihtiyacım var netleştirmek adına, dhi bazı avantajları var ve klinik de hizmet olarak cazip geliyo önceliğim de bunlardı ama Fue ye göre verimlilik bariz az oluyosa diğer faydaları için tercih etmelimiyim bilemiyorum üstelik bölgede zor bi yer 2. ekim de bana göre en önemlisi Çünkü ense donörü sıfırı tüketiyor çünkü acil fikirlerinizi bekliyorum.. Yani tek sorun dhi konusunda ikna olabileceğim donelere ulaşamamak. Diğer görüştüklerime de dhi’ı sordum  ve aldığım cevaplar,

Bilgehan aydın klinik; kalan donör en kalitelisi değil ve bunları kaleme yerleştirmek zor dedi ayrıca sakalda kıvrımlı olduğu için aynı zorluk varmış.. ne derece doğru bilemedim ama ben de tek seans da olamayacağı için(çünkü dhi’ı bir kişi yapabiliyo) sıcak bakmadıklarını düşünüyorum. Yani daha çok 8 saatte risk almadan bitirmek istiyolar biraz sürüme dönmüşler gibi hissettim. 2 seans olsa bi kaç bin ₺ daha fark isteyebilecek ve o da yeni birine ekim yapmaktan cazip gelmiyo bana göre..

Asuman hanım; ben yapmıyorum ama sonuç daha çok yapan kişiye bağlı dedi. Bu daha realist geldi bana. Ben kendi işimi bilirim başkasıyla ilgili yorum yapmıyım halindeydi. Sonuç olarak ikna olamadım malesef Dhi ile ilgili..

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: Klinik seçimi !!! acil !!!
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2020, 22:50:44 »
Serkan aygin neden görüşmedin? Resim yokmu

miko

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2020, 23:02:07 »
Serkan aygin neden görüşmedin? Resim yokmu
fiyat aldım ama görüşmeye gitmedim saç+sakal fue 10.000 ₺ dedi arenamed dimi bu ?

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2020, 23:04:54 »
fiyat aldım ama görüşmeye gitmedim saç+sakal fue 10.000 ₺ dedi arenamed dimi bu ?
arenamed değil  .  serkan  aygin  Clinic   

miko

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2020, 23:09:32 »
arenamed değil  .  serkan  aygin  Clinic
hm tmm serkan aydın arena dimi.. ona da yarın bi bakabilirim aslında ama fiyat ne seviyede bilmiyorum ? yazdıklarımla ilgili önerim var mı ??

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2020, 23:11:17 »
hm tmm serkan aydın arena dimi.. ona da yarın bi bakabilirim aslında ama fiyat ne seviyede bilmiyorum ? yazdıklarımla ilgili önerim var mı ??
Serkan Aydın bana kumar gibi geliyor ekimlere bakınca
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

miko

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2020, 23:13:05 »
ilk ekimden önce

miko

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Ekim 2020, 23:14:45 »
ilk ekimden 14 ay sonra (şuan)
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2020, 23:20:56 Gönderen: miko »

miko

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2020, 23:16:23 »
ekimden sonra 2. ekime bıraktığım vertex

miko

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2020, 23:18:17 »
Serkan Aydın bana kumar gibi geliyor ekimlere bakınca
aynen zaten o yüzden gitmedim oraya ama serkan aygın a bi bakabilirim vaktim olursa.. detaylı araştırdıklarımı yazdım buraya

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 05 Ekim 2020, 00:36:25 »
Dhı tekniği ben başarılı bulmuyorum şahsen.son cümlelerinde dediğin gibi dhı ilk 5 ay güzel oluyor ama sonra extra gelişim olmuyor.
Listende en iyi karar bence asuman hair olur.

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 05 Ekim 2020, 01:21:44 »
Alan halen cok büyük. Dikkat etmen lazım

Burak06

• Full Member
« Yanıtla #12 : 05 Ekim 2020, 01:32:09 »
Listende en iyisi Asumanhair ancak Serkan Aygın'la da görüş.Ona göre kararını ver.

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #13 : 05 Ekim 2020, 07:59:20 »
Belli ki gözükara bir abimizsin. Asuman hocaya git, verdiği takviyeleri de al defteri kapat:))

miko

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 05 Ekim 2020, 08:52:43 »
Belli ki gözükara bir abimizsin. Asuman hocaya git, verdiği takviyeleri de al defteri kapat:))
ah be kardeş ya bu defter zor kapanır da işte imkanlar neye el verirse.. sakal kısmı önemli benim için eğer iz kalma vs durumu olmazsa ordan 3. yü de düşünebilirim son bi aralara sıklaştırma için

Facebook Twitter Instagram