Gönderen Konu: açıklık alan büyüklüğü ve uygun doktor seçimi  (Okunma sayısı 3765 defa)

nochoice

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
açıklık alan büyüklüğü ve uygun doktor seçimi
« : 29 Ağustos 2017, 13:53:18 »
arkadaşlar merhaba,
uzun zamandır 18 yaşından beri saç sorunu yaşıyorum ve 30 yaşındayım. yıllardır gittiğin doktorlar, rogaine ve minoxil'e rağmen artık saçlarım kalmadı diyebilirim(tıpkı babam ve amcam gibi). açıklık alan çok olduğundan yoğun toppik kullanımı yapıyorum hatta topiksiz evden adımımı atmıyorum(7 yıldır her gün topik ve minoxil kullanıyorum) ama artık usandım diyebilirim.
geçen hafta görüştüğüm bir saç ekimci(kendisi doktor değil 2 tanıdığım onda ektirdi ve sonuçları iyi) hem ekim alanımın yetersiz olduğunu hem de ön bölgedeki az da olsa duran saçlarımın tamamen döküleceğini, buna göre çok da verimli bir sonuç beklemememi söyledi.
bu çatı altında saç işine gönül veren yüzlerce arkadaşım, kardeşim var. aşağıda konularda görüşleriniz benim için çok ama çok değerli,

*bu açıklık seviyesinde tavsiye edeceğiniz doktorlar kimlerdir? tahminim boşluk alanım 200 cm2, doğru hesaplamış mıyım?
*saç ekim öncesinde donör alanı ve ön bölgede kalan az sayıda saçım için yapabileceğim herhangi birşey var mı(minoxil dışında)
*saç ekimi yaptırdıktan sonra açıklık alanın fazlalığı sebebiyle saç similasyonu yaptırmak istiyorum, her ikisini de yaptıranlardan görüş alabilir miyim?
şimdiden teşekkür ederim

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: açıklık alan büyüklüğü ve uygun doktor seçimi
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2017, 14:43:18 »
merhaba kardeşim ilk önce açıklığın büyük en az bi 9-10k greft ile normalimsi saçların olur. sonra finas kullanmana gerek kalır mı bilmiyorum çünkü zaten norwood 7sin. kulak üstünde saç olmaması kötü bişi benimde kulak üstleri dökülmeye başladı 20 yaşında finasla korumaya çalışıyorum.

İlk önce yapabilceklerini sırayla yazayım.
Türkiyede işin çok zor çünkü vücuttan ve ya fut yöntemiyle kapatabilirsin saçı.

1-İlle fue olcak diyosan sakaldan ve saçtan karışımlarla belki diğer yerlerden  en az 9k greft lazım. Saçtan 4k falan alınır çok sırıtmadan ama fazlası zarar.

2-Yurt dışına gitme imkanın varsa ve maddi sıkıntın yoksa dr jerry wong'a fut yaptır. İnternette gördüğüm senin dozunda insanlara 2-3 seansta saç verebilen nadir insanlardan birisi. Tabi saçını uzun kullanman büyük bir artı sağlar ve fut ilk günlerde fueye göre daha fazla dikkat gerektiren birşey . Türkiyede fut yaptırma çünkü türkiye büyük bir fue pazarı ve fut yapanlar kötü yapıyor(ali emre karadeniz var galiba en iyi yapanlardan ama yine de bi hasson wong olamaz)

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2017, 16:31:43 »
birde sadece fue+toppikte idare edebilir bilmiyorum.

nochoice

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2017, 17:41:35 »
tşk ederim yorumların için. yurtdışında işlem yaptıracak kadar durumum yok, burda da asla fut yaptırmam zaten.
artık topikten usandım, yağmur mu yağacak, klima suyu mu düşecek, havuz-deniz vs. donör de çok sağlam olmadığı için manuel ekim yapan bir doktora ihtiyacım var, ama uçuk paralar da veremem.
diğer arkadaşlarımın da yorumlarını almak isterim, teşekkür ederim

Martineden1903

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2017, 18:22:40 »
Manuel alim ile ekim yaptirabilirsiniz serdar gorkem ve hakan doganay butcenize uygun olabilir 2500 3000 greft on ve orta bolgeye ekim yapilip daha sonra ikinci bir seansta sakal arti donorun durumunu gore 2000 greft ile tepeye dogru ekim yaptirabilirsiniz cok yogun bir sac beklentiniz yoksa ekim yaptırabilirsiniz

Martineden1903

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2017, 18:24:08 »
İki seans sakalla beraber 4000 4500 greft alinsa bile ensenize dogru acik kalan yere grefr yetersiz olacaktir donor o kadar kuvvetli degil

kadiköy1

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2017, 21:33:34 »
çok geniş bir açıklık var ve bu açıklığı kapatacak bir dönor kapasitesi var mı, soru işareti. siz yinede forumu inceleyin. açıklığınıza yakın ekimler mevcut. kafanıza yatan ekimcilerle görüşün. bu arada toppik kullanıyorum demişsiniz ama ön taraftaki saç miktarı çok az. bu kafayı nasıl kamufle ediyorsunuz merak ettim doğrusu.. toppikli fotunuzu görme imkanımız var mı

no name

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2017, 21:40:59 »
çok geniş bir açıklık var ve bu açıklığı kapatacak bir dönor kapasitesi var mı, soru işareti. siz yinede forumu inceleyin. açıklığınıza yakın ekimler mevcut. kafanıza yatan ekimcilerle görüşün. bu arada toppik kullanıyorum demişsiniz ama ön taraftaki saç miktarı çok az. bu kafayı nasıl kamufle ediyorsunuz merak ettim doğrusu.. toppikli fotunuzu görme imkanımız var mı

Aynen topik nasıl kapatıyo bı açıklığı bende merak ettim doğrusu

ismael

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 29 Ağustos 2017, 23:11:57 »

Aynen topik nasıl kapatıyo bı açıklığı bende merak ettim doğrusu

ben daha açık alanları kapatanı gördüm :)

nochoice

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 30 Ağustos 2017, 20:48:44 »
aslında fotolarda görülmese de birsürü küçük kıl ve tüy var kafamda (onları da nasıl canlandıracağımı araştırıyorum bu arada)
o yüzden topik tutuyor. bir de 7 yıldır kullanmaktan artık topik profesörü oldum sanırım, fotoları ekliyorum
daha fazla arkadaşımdan görüş alırsam çok memnun olurum

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 31 Ağustos 2017, 13:41:43 »
daha az toppikle daha gür görüntü elde edersin anca ekimden sonra. çünkü çıkacak greft maximum 4k gerekli olan ise minimum 9k. 4kyı yayarsın kafaya toppikle idare edersin sonra

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 31 Ağustos 2017, 15:47:13 »
yan etkilerini goze alıyorsan finasteridle donoru guclendirip olanıda koruyuo oyle ektirirsin sakallarla tepenin arka kısmını kapatırsın serdar gorkem buyuk alanlarda basarılı diyorlar
saçları ekmeydi dersin

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 28 Eylül 2017, 22:39:27 »
Kardeşim benim en cok merak ettigim nokta bu kafayı toppikle nasıl kapatiyon pes gercekten benim saclarım senin saca gore cok cok iyi durumda hemde cok saclarım var tepede seyrek ama senin saca bakarak dedim ben bu kadar kapatamiyorm

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 29 Eylül 2017, 13:33:05 »
Topiği kafanıza Tuzluk gibi serpistirmek gerıne kapagını acıp parmagınızı hafif nemlendirim batırıp saç dıplerınıze surersenız hem daha gerçekçi anlasılmaz olur hemde topikten büyük tasaruf edersiniz.
Global Moderator

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Eylül 2017, 18:51:12 »
Deneyecegim hintek kardeş sagol

Facebook Twitter Instagram