Gönderen Konu: Saç durumum ve klinik seçimi hakkında bilgilerinizi rica ediyorum.  (Okunma sayısı 783 defa)

ByCasss

• Saç Ekim
  • Full Member
    • Saç Ekimim
Merhabalar bu forumu son 1 aydır keşfettim.
Forumu oluşturan bilgi veren herkese çok teşekkür ederim.Çok faydalı bilgiler mevcut.
Saç ekiminden korkularımdan dolayı hep uzak durdum.
Geçen sene smp saç sümilasyonu yaptırdım ama çok az bi etkisi oldu.
Çevremde de saç ekimi artınca bende bi heves ile karar verdim sanırım saç ektireceğim en kısa sürede karar vermişken hemen harekete geçmek istiyorum.

1) Yaşım 35
2) saç dökülmem 24 yaşımda başladı ufak ufak tepe bölgesinden başladı.Vertex son 4-5 senedir boşalmaya başladı.
3) saç dökülme tipim stabil ilerliyor sanırım,yaklaşık 10 senedir hala tam kel olmadım çünkü:)
4) Herhangi bir ilaç kullanmıyorum sadece bioxin şampuan kullanıyorum 1 yıldır.
5)Saçlarım biraz ince tellidir.son 1.5 senedir uzatıyorum olduğu kadarıyla :)
6)Donör bölge ve yan taraflarda saç olan bölgeler sık uzayınca da kabarıyor bayağı.Ön çizgimden de memnunum sıklaştırma olursa ne mutlu saç ekiminden beklentim ön çizgi ve tepe bölgemin dolu olması.Hayalim saçları uzatıp toplayabilmek o yüzden vertex bölgesinde pek önceliğim yok uzatırsam zaten o bölge kapanacaktır iyi kötü.

Durumum bu şekilde Gaziantep'de yaşıyorum.Yarıyıl tatilinde istanbulda olacağım.
Gaziantep'den bir arkadaşım AKL klinikde olmam konusunda ısrarcı oldu. bende forum aracılığıyla merkezin saç ekimlerine ve sonuçlarına odaklandım fiyatlarıda sanırım 25k bandındaymış.
Bu fiyatlara çıkabilirim kart vs bir şekilde halledebilirim.Fakat siz değerli ve tecrübeli arkadaşlarımdan abilerimden fikir almak istiyorum başka merkezler hakkında da.
Saçın durumu beklentim düşüncem bu yönde merkez seçiminde yardımlarınızı rica ediyorum zaten işlemden yeterince korkuyorum bu yüzden en doğru kararı vermek istiyorum.

ByCasss

• Saç Ekim
  • Full Member
    • Saç Ekimim
.
  • Ekim Tarihi: 23/01/2023
  • Ekim Merkezi ismi AKL Poliklinik
  • Greft Miktarı 4.470
  • Yaşınız 35
AKL Klinik Saç Ekimim : https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30318.0
Takviyeler : Booster Vitamin + Xpecia + Propecia + Solgar Biotin + Solgar L-Arginine + Solgar Pycnogenol
Booster Sprey - Booster Şampuan

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
yaştan dolayı dediğiniz gibi dökülme durumunuz stabil görünüyor uzunca süre bu şekilde gider tahminim yalnız saç telleriniz çok ince ve bu yüzden mega bir seansa uygun değilsiniz bence .ilk etapta ön ve hafif arkaya gidecek şekilde 3000 -4000 arası bir  greft kadar bir ekim yaptırısanız sizin daha için uygun olur.sonuç başarılı olursa geri kalan alanlara ikinci bir ekim yaptırısınız.ekim yeri tavsiyesine gelince zor bir ekim olacağı için bana göre pek doğru olmaz öneride bulunmak  :) özellikle saç telleri çok ince olduğu için herhalükarda sonuç anlamında riskli bir ekim olacaktır.

Musa Turcan

• Full Member
Donör saç kalitesi bence iyi ama tek seansta olmaz 2 seans yapmalısın.

kelveötesi35

• Hero Member
Hocam ekim yaşı gayet iyi. Tek ekimde birşeyler olur, ama iki ekim planı, bu plan dahilinde takviyelerle saçları kuvvetlendirme şeklinde bir yol hat ederseniz gayet güzel sonuçlar alabilirsiniz.

ByCasss

• Saç Ekim
  • Full Member
    • Saç Ekimim
Bugün AKL ile görüştüm tabi fotoğraflar üzerinden bi değerleme yaptılar onlarda 2 aşamalı bir ekimi uygun gördüler.
işlemlerin ve sonrasının korkusundan 2. ekimi olurmuyum emin değilim :)
  • Greft Miktarı 4.470
  • Yaşınız 35
AKL Klinik Saç Ekimim : https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30318.0
Takviyeler : Booster Vitamin + Xpecia + Propecia + Solgar Biotin + Solgar L-Arginine + Solgar Pycnogenol

Trevor

• Hero Member
Bugün AKL ile görüştüm tabi fotoğraflar üzerinden bi değerleme yaptılar onlarda 2 aşamalı bir ekimi uygun gördüler.
işlemlerin ve sonrasının korkusundan 2. ekimi olurmuyum emin değilim :)

fobiniz varsa kesinlikle sedasyon isteyin bu şekilde ekim yapıldığından bile haberiniz olmaz.

ByCasss

• Saç Ekim
  • Full Member
    • Saç Ekimim
Sanırım AKL'de sedasyon uygulaması var bir videolarında görmüştüm sedasyon uygularım demişti Hasan hoca.
Hangi dozda bir ağrı çekeceğimi bilmiyorum dayanamayacağım bi düzeydeyse o aşamada talep edebilirim bunu işlemden önce soracağım kesinlikle.

Ekim öncesi sizce bi tedavi uygulamalımıyım ince telleri güçlendirebilmek adına, 3 hafta gibi bir süre sonra ekim işlemi planlıyoruz.
Aktif kök hücreli saç ekimide var merkezde bunu uygulayan veya etkisi hakkında bilgisi olan varmı ince tellere katkısı olacaksa aktif kök hücre tedaviside istemelimiyim size.
  • Greft Miktarı 4.470
  • Yaşınız 35

Canimo

• Sr. Member
Sanırım AKL'de sedasyon uygulaması var bir videolarında görmüştüm sedasyon uygularım demişti Hasan hoca.
Hangi dozda bir ağrı çekeceğimi bilmiyorum dayanamayacağım bi düzeydeyse o aşamada talep edebilirim bunu işlemden önce soracağım kesinlikle.

Ekim öncesi sizce bi tedavi uygulamalımıyım ince telleri güçlendirebilmek adına, 3 hafta gibi bir süre sonra ekim işlemi planlıyoruz.
Aktif kök hücreli saç ekimide var merkezde bunu uygulayan veya etkisi hakkında bilgisi olan varmı ince tellere katkısı olacaksa aktif kök hücre tedaviside istemelimiyim size.

finasterid kullanılabilir fakat bunun bir doktor kontrolünde olmasını tavsiye ederim ,özellikle dht testi yaptırmak gerekir öncesinde ve kullanımdan iki ay sonra aralıklarda arada yapılması gerekir yan etkilerden kaçınabilmek ve devam edip etmemeye karar vermek anlamında.

murattarum

• Hero Member
Budonor var ya bu donor.cok tehlikeli bir donor cok gorunuyor ama bu yapidaki donorlerin firesi cok olur.yani sacini sifira vuruncada bu donerden alimda az olur.tehlikeli ve riskli bir ekimin olucak
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

ByCasss

• Saç Ekim
  • Full Member
    • Saç Ekimim
Budonor var ya bu donor.cok tehlikeli bir donor cok gorunuyor ama bu yapidaki donorlerin firesi cok olur.yani sacini sifira vuruncada bu donerden alimda az olur.tehlikeli ve riskli bir ekimin olucak

Hocam beni çok korkuttunuz şuan tehlikeli ve riskli deyince:) Aslında saçlarımı sıfıra vurduğum zamanlarda oldu öyle seyrek bi görüntü olmuyordu donör bölgede.Enseden tepe bölgesine olan yükseklik evet biraz az ama sağ sol yan bölgelerede güveniyorum.
  • Greft Miktarı 4.470
  • Yaşınız 35

sahin0397

• Full Member
  • sahin0397
finasterid ve xpecia araştırın hocam saçlar ince takviye kullanmadan ekime girmeyin derim.akl güzel sonuçları olan bir klinik 20-25 bandında medeks ve şahin çelik ilede görüşebilirsiniz,bütçenizi 40 bin tlye kadar çıkartabilirseniz.Serkan aygın , hakan doğanay veya asuman hair düşünebilirsiniz.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Saçlar ince donör saçlarında ince alan da çok geniş
Bence 2 ekim planla ilk ekimi bu çizgiğim sınırı geçirme
Çünkü bu alan 1 ekimle kapanmaz doğru planlama bu şekilde olur senin için
Tepede çok sık olmaz bunu baştan belirteyim

Saçlarını güçlendirmek içinde medikal ürünler kullansan iyi olur
Global Moderator

Serobaba

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Önce bioxin,bioblas gibi şampuanları at gitsin. 18-19 yaşlarımdan buyana saç dökülmesi çözümü zartı zurtuyla uğraşıyorum. Prozinc plus şampuan kadar dışarıdan saça etki eden şampuan kullanmadım.benim saçlarımda tek başına bu şampuan %10-20 arası dökülmeme ve kalınlaşma sağladı 2yıldır kullanıyorum.arada birde losyonunu kullanıyorum.
Saç ekimi içinde araştır kafana yatan merkeze git ektir.Fazla erteleme biran önce ektir rahatlarsın.Ama şimdiden en azından xpecia ve vitamin takviyelerine başlaman lazım. +finasterid de kullansan daha iyi olur.yan etki görürsen bırakırsın.Ekimde o tepedeki zayıflar ölür gider yoksa.

ByCasss

• Saç Ekim
  • Full Member
    • Saç Ekimim
finasterid ve xpecia araştırın hocam saçlar ince takviye kullanmadan ekime girmeyin derim.akl güzel sonuçları olan bir klinik 20-25 bandında medeks ve şahin çelik ilede görüşebilirsiniz,bütçenizi 40 bin tlye kadar çıkartabilirseniz.Serkan aygın , hakan doğanay veya asuman hair düşünebilirsiniz.

Şahin hocam bilgiler için çok teşekkür ederim,sizinde dediğiniz gibi AKL'nin sonuçları forumda genel olarak iyi değerlendirilmiş.Hasan hocada bana samimi geldi işlemlerde kendiside ekibe dahil oluyormuş buda hoşuma gitti saç ektirenlerin çoğu Türk buda dikkatimi çekti yaptıkları paylaşımlardan gözlemlediğim kadarıyla.
bu sebeplerden akl'ye çok yakınım sanırım kararım AKL olacak.40 bin tl bütçemi de aşar ayrıca.
Gaziantep'deyim ben iş dolayısıylada geniş bir vakit bulamıyorum sömestr tatilinde bir boşluk olacak eşiminde desteğiyle biraz korkumu yendim ve ani karar verdim ekime o yüzden saçları güçlendirecek kadar geniş bi vaktimde yok gibi şuan.Ertelersem şuan ki kararlığımı bulamayabilirim tekrar :)

Saçlar ince donör saçlarında ince alan da çok geniş
Bence 2 ekim planla ilk ekimi bu çizgiğim sınırı geçirme
Çünkü bu alan 1 ekimle kapanmaz doğru planlama bu şekilde olur senin için
Tepede çok sık olmaz bunu baştan belirteyim

Saçlarını güçlendirmek içinde medikal ürünler kullansan iyi olur

Hintell hocam değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim sizinde işaretledğiniz gibi tepe bölgesine girmelerini hiç talep etmeyeceğim ön çizgiye ve ortaya yoğunluk verilmesini talep edeceğim AKL'de 2 ekim önerdi zaten donör bölgeyede aşırı zarar vermeden alabildiğiniz kadar alın demeyi düşünüyorum ön ve orta için 2. ekim için sakal ve vücutta müsait ayrıca.Zaten ilk ekimden öncelikli beklentim karşıdan bakınca ön çizgi olabildiğince sık görünsün ön çizginin hemen devamı olan orta bölgede yok denilecek kadar az şuanda orasıda dolsa ilk ekimde beni mutlu eder.
Sizden ricam şuanda medikal takviye olarak ne kullanmamı önerirsiniz acaba 3 hafta bir süre var yarıyıl tatiline hiç kullanmamaktansa şimdiden başlayayım.
Forumda okuduğum finasterid-topical finasterid-minoxil-proscar-xpecia bu ilaçlar reçetesiz temin edilebiliyormu hemen yarın başlamak istiyorum.yan etkielerini gözlemleyip devam edip etmeyeceğime duruma göre karar veririm.

Önce bioxin,bioblas gibi şampuanları at gitsin. 18-19 yaşlarımdan buyana saç dökülmesi çözümü zartı zurtuyla uğraşıyorum. Prozinc plus şampuan kadar dışarıdan saça etki eden şampuan kullanmadım.benim saçlarımda tek başına bu şampuan %10-20 arası dökülmeme ve kalınlaşma sağladı 2yıldır kullanıyorum.arada birde losyonunu kullanıyorum.
Saç ekimi içinde araştır kafana yatan merkeze git ektir.Fazla erteleme biran önce ektir rahatlarsın.Ama şimdiden en azından xpecia ve vitamin takviyelerine başlaman lazım. +finasterid de kullansan daha iyi olur.yan etki görürsen bırakırsın.Ekimde o tepedeki zayıflar ölür gider yoksa.
Prozinc plus'a hemen başlayayım hocam zaten bioxin'in de bi etkisini görmedim.
  • Greft Miktarı 4.470
  • Yaşınız 35

Facebook Twitter Instagram