Gönderen Konu: DÖKÜLME İÇİN ŞAMPUAN ALAYIM MI  (Okunma sayısı 1208 defa)

|Logan|

• Hero Member
DÖKÜLME İÇİN ŞAMPUAN ALAYIM MI
« : 05 Ekim 2020, 14:05:21 »
1.5 aydır saçımda dökülme artışı var bu dökülme artışı doktorun bana egzama için verdiği şampuanı kullandıktan 1 ay sonra başladı. Doktorun verdiği şampuan saçımı parlatıyor ancak ne egzamamı geçiriyor ne de dökülmemi geçiriyor. İnternette baktığımda benim gibi saçında dökülme artışı yaşayıp tresan ısırgan otlu şampuan kullanan var ben de almayı düşünüyorum ancak beni bir şey korkutuyor. Şimdi bu tresanın içinde sls var ve egzaması olan kişiler için sls zararlı yani egzamayı daha da tetikliyor. Ancak şöyle bir şey var ben doktora gitmeden önce normal market şampuanları kullanıyordum her zaman. Elidor, Pantene gibi ve bunlar sls içeriyor saçımda egzama oluyordu ancak dökülmem hiç olmuyordu. Şimdi düşünüyorum tresanın içinde sls var belki egzamayı arttırıcak ama dökülmemi azaltacağını düşünüyorum. Şimdi biliyorum bazılarınız şampuan dökülmeyi falan azaltmaz diyiceksiniz ancak yanlış şampuan kullanımı arttırır. Ayrıca benim gibi çok kişi var dökülmesi arttıktan sonra tresan kullanıp dökülmesi azalan yani sizce alayım mı?

|Logan|

• Hero Member
Ynt: DÖKÜLME İÇİN ŞAMPUAN ALAYIM MI
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2020, 14:11:57 »
Abilerim kardeşlerim önerilinizi alabilir miyim lütfen
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2020, 14:17:36 »
vichy egzama için şampuanı var forumda kullanan arkadaşlar var arama kısmımdan arat egzama konularını incele neler kullandıklarına bak
Global Moderator

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2020, 14:21:53 »
vichy egzama için şampuanı var forumda kullanan arkadaşlar var arama kısmımdan arat egzama konularını incele neler kullandıklarına bak

Ben egzama için fototerapi tedavisi oluyorum zaten başkan. Ayrıca vichy egzamaya iyi geliyor evet ancak 2-3 aydan sonra etkisini kaybediyor ve vichiyi kullanırsam eminim saç dökülmem daha da artıcak. Çünkü içindeki egzamayı temizlemesi için olan madde saç köklerini yıpratıyor ve dökülmeyi arttırıyıor. Sence tresanı alayım mı ya egzamamı arttırabilir ama en azından dökülmem azalır.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2020, 14:35:44 »
up
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2020, 15:06:55 »
Dökülme ile şampuanın ilgisi yok temizledim yeter

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2020, 15:22:57 »
Dökülme ile şampuanın ilgisi yok temizledim yeter

Haftada 2-3 defa saçına bir şey döküyorsun ve 2-3 dakika bekletiyorsun saç derin bunu emiyor ve bunun saçının dökülmesinde hiçbir rol oynamadığını düşünmek bana garip geliyor bilmiyorum.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Ekim 2020, 06:13:51 »
Haftada 2-3 defa saçına bir şey döküyorsun ve 2-3 dakika bekletiyorsun saç derin bunu emiyor ve bunun saçının dökülmesinde hiçbir rol oynamadığını düşünmek bana garip geliyor bilmiyorum.
[/quote

Garip değil gerçek, %80 90'ı su olan, köpürtücü, temizleyici, nemlendirici özelliği olan bir şeyin genetik saç dökülmesine iyi gelmesini beklemek bilgisizlik daha doğrusu cahilliktir.

Şampuan kafa derisi ile ilgilidir. Kafa derisinin altına inip kökü etkilemez. Ne saç döker ne saç dökülmesine iyi gelir. İçerisinde alkol çözücü taşıyıcı ve çok güçlü bir etken olan minoksidil bile kafa derisine uygulandıktan 4 saat sonra saç köküne ulaşıyor. Emilimi bozuk bir köpük olan şampuan ne yapsın?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 07 Ekim 2020, 00:24:49 »
Doktor hangi şampuanı önerdi hiç bir şey anlamadım kardeşim.

Facebook Twitter Instagram