Gönderen Konu: HANGİ TEDAVİYİ KULLANMALIYIM  (Okunma sayısı 1463 defa)

|Logan|

• Hero Member
HANGİ TEDAVİYİ KULLANMALIYIM
« : 11 Ekim 2020, 10:12:22 »
1.5 2 haftadır fin kullanıyordum ama sonra internette vs araştırma yaptım ve bazı kişilerde işe yaramadığını gördüm. Ben de acaba 1 sene boyunca kullanıp ya bende de işe yaramazsa dedim. Avodart alıp 2 gündür kullanıyorum finasi bıraktım. Ama içimde kuşku oldu. Sizce ne yapmaliyim. Yaş 19 küçük biliyorum ama dökülme erken başladığı için kullanmam gerekti

|Logan|

• Hero Member
Ynt: HANGİ TEDAVİYİ KULLANMALIYIM
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2020, 10:18:40 »
Sizce ne yapmalıyım
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2020, 10:52:45 »
Yazarsanız sevinirim
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2020, 11:10:35 »
Lütfen yazabilir misiniz arkadaşlar cevaplara intiyacım var
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2020, 11:18:45 »
1 sene kullan. İşe yaramazsa dutastereide geçersin.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2020, 11:25:16 »
Ben 26 yaşındayım ama kullanmaya çekiniyorum, 19 yaşında nasıl kullanıyorsun kardeşim?

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2020, 11:46:22 »
1 sene kullan. İşe yaramazsa dutastereide geçersin.

Anladım ama bir sorum var fin önleri çok koruyamıyor. Dut daha iyi önleri korumada. Fin kullanırken önleri nası koruycam
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2020, 11:47:31 »
Ben 26 yaşındayım ama kullanmaya çekiniyorum, 19 yaşında nasıl kullanıyorsun kardeşim?

26 yasina gelene kadar norwood 5 6 olabilme ihtimalim olduğu için şu an kullanıyorum. Yani 30 yaşına gelip norwood 7 olunca fin kullanmanin anlami yok bence
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2020, 11:50:22 »
Direk avodart sıkıntılı olur çok bencede. Yaşında küçük illa kullanmak istersen Finasterid kullan yanında minoxidil kullan önlerine istersen. Ama bunları bırakınca olman gereken neyse o olacaksın onuda unutma. Ömür boyu kullanman gerekir

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2020, 11:55:32 »
Direk avodart sıkıntılı olur çok bencede. Yaşında küçük illa kullanmak istersen Finasterid kullan yanında minoxidil kullan önlerine istersen. Ama bunları bırakınca olman gereken neyse o olacaksın onuda unutma. Ömür boyu kullanman gerekir

Minoxil kullanamam egzamadan dolayı. Peki birkaç şey sorucam. Diyelim fin kullandim işe yaradı 2 sene sonra etki etmemeye başladı o zaman dutasteride geçmeye başladım fini bırakıp. Fin bırakıp dut geçerken dut etkisini gösterene kadar fin ile koruduğum saçlar dökülür mü?

Ayrıca fin önlerde etkili değil nasıl koriycam önleri dut önlerde etkili diye onu düşünüyodum.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2020, 12:15:17 »
Sorularıma lütfen bilgili arkadaşlar cevap verebilir mi?

1) Finans önlerde korumada başarısız dut daha başarılı bundan dolayı dut kullanmaya devam edeyim mi?
2) Dut kullanma diyorsanız fin ile saçları korurken ön bölgeyi nasıl koruyabilirim?
3) Diyelim ki fin beni 2 sene boyunca korudu sonra etki etmemeye başladı ve dutasteride geçip fini bıraktım. Dutasteride etki gösterene kadar fin ile koruduğum saçlarda dökülme olabilir mi?

Lütfen yazın bakıp geçmeyin
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 11 Ekim 2020, 13:33:44 »
Finasterid önleri korumaz diye birşey yok , ön taraftaki saçlarımız daha hassas olduğu için dökülmeye daha yatkındır ama çok agresif olmayan bir dökülmede finasterid saçını büyük ölçüde korur. Bazı kişiler yıllarca finasterid kullanıp olanı koruyabiliyor kiminde ise belli bir süre sonra etkisi azalıyor ve kellesme devam ediyor. Kullanmadan bilemezsin. En az 12 ay kullan öncesi sonrası yap 6 ay sonra. Dutasterid daha etkili olur tabiki ama direk ona baslaman riskli olabilir ve uzun süreli kullanımda yan etki riski daha fazla diye biliyorum

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 11 Ekim 2020, 13:35:21 »
Vertex ve tepeyi korursanda finasterid ile, önlerin biraz daha açılırsa gidersin on çizgi ve şakak ekimi yaptırırsın ama 3-4 sene bekle tabi en az

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 11 Ekim 2020, 13:58:21 »
Vertex ve tepeyi korursanda finasterid ile, önlerin biraz daha açılırsa gidersin on çizgi ve şakak ekimi yaptırırsın ama 3-4 sene bekle tabi en az

Hocam vallah zaten norwood 3üm yani ön çizgi diye bir şey kalmadi. Finansla olani korurum şakaklara da ekim yaptırmayı düşünüyorum. Belki ön bölge hassas olduğu için yine dökülebilir ona da yine 2.bi ekim yaptırırım. Zaten finans ile vertex ve diğer bölgelerde dökülme büyük oranda azalır diye düşünüyorum.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Baysavasci

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 11 Ekim 2020, 14:43:04 »
Dut veya finas gibi ilaçların etkisini 1-1.5 haftada göremezsin. Hem yan etkileri hem de etkileri ortalama 3.aydan sonra gözükmeye başlar. Kisa zamanda olacak işler değil. Ben de 20 yaşındayım. Dut ve finasi uzunca araştırdım. Ikisinin de kalici bir yan etkisi yok. Spor yap, uyku saatlerini düzene sok. Eğer kullandigin ilaçlarda yan etki görürsen bırakırsın. Yan etkileri de zamanla azalarak biter. Bu forumda anlamadığım şekilde finansa ve dutasa hadım ettirici ilaç gözüyle bakıyorlar. Bence yanlış bir bakış açısı

Facebook Twitter Instagram