Gönderen Konu: olağandışı incelme  (Okunma sayısı 714 defa)

splenter

• Yeni üye
  • *
olağandışı incelme
« : 12 Ekim 2020, 17:15:32 »
Merhaba fotoğraflarda görüldüğü gibi genelde sorun yaşanmayan bölgede incelmem var. Sizlerin tecrübesi benim için önemli tavsiyeleriniz de..

Durumu anlatayım. 26 yaşındayım ve 10 yıl önce bu bölgedeki incelme yavaş yavaş başladı ve şu an bu vaziyette. Bu süreçte prp-mezoterapi-bakım yağları- tablet-minoksil- tonik vb. hepsini denesem de geçici ve kısa süreli sonuç aldım. Sebze ve yeşillik yemezdim. Ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Gittiğimde doktorlar da genetik veya mevsimseldir test sonucun iyi diyip ilgilenmiyorlar.

Son 1 yılda ise bunu harici takviyelerle yapamayacağımı anladım ve sebze ağırlıklı beslenmeye başladım. Katkısı olacağına inanmasam da günde 10 dk baş aşağı duruyorum ve 10 dk masaj yapıyorum. Ayrıca yine işe yaramayacağına inansam da balayam denilen tırnakları birbirine sürtme yogası yapıyorum. Hintliler saça iyi geldiğini söylüyor..

Sizce düzelme şansı var mı ? Tedavi yöntemine biraz geç başladığım için tedirginliğim var fakat orada herhangi bir dökülme olmaması ve sadece incelme olması da beni umutlandırıyor. Psikoljim gerçekten bozuk. Saçlarımı kazısam bile 3. gün uzuyor ve o  ince yerler diğer yerleri yakalayamıyor ve kötü bir görüntü oluşuyor. Böyle bir durumla karşılaşan kimse de görmedim. İngilizce öğretmeni olduğum için yabancı kaynakları da araştırıyorum ama böyle bir vaka maalesef göremedim. Sizce neler yapmalıyım ? Evet orta ve alında da açıklıklar var onların genetik erkek tipi dökülme olduğunu biliyorum fakat bu yanlardaki incelme ve genetik değil. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Salvador

• Hero Member
Ynt: olağandışı incelme
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2020, 17:34:25 »
O da genetik bazen güvenli bölgede de saç dokulmeleri olabilir yine de vitamin ve hormon testlerini yaptır
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

splenter

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2020, 21:59:59 »
O da genetik bazen güvenli bölgede de saç dokulmeleri olabilir yine de vitamin ve hormon testlerini yaptır

teşekkürler yaş 26. kaç yaşında ektirmeliyim sizce ? yanlara ekim konusunda tereddütüm var. sonuçta orada dökülme yok sadece inceldi saçlarım. orantsızı bir görüntü olur mu ?

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2020, 22:15:55 »
teşekkürler yaş 26. kaç yaşında ektirmeliyim sizce ? yanlara ekim konusunda tereddütüm var. sonuçta orada dökülme yok sadece inceldi saçlarım. orantsızı bir görüntü olur mu ?
Daha gençsin bekle 30a kadar ne demek rica ederim
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Facebook Twitter Instagram