Gönderen Konu: Yaş 22 dökülme seyrelme incelme Büyüklerimden destek ve yorum bekliyorum.  (Okunma sayısı 1652 defa)

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
Merhabalar, 3 senedir saç dökülmem her geçen sene daha kötğye gidiyo şuan yaşım 22 3 senedir  bu illetle uğraşıyorum uzun zamandır minoxil kullanıyorum ilk başlarda güzel etkisini gördüm ama artık çıkarttıgı da dökülüyor saçım aşırı derecede yaglanıyor normalde yaglı bir insan degilim bildigim kadarıyla bu da dht kaynaklı. Babam dayılarım kel  tamamen babam gibi dökülüyor saçım.   Uzun süredir minoxil kullandım  Son 4 aydır minoxil+xpecia kullanıyorum  bir değişim yok ama xpecianın tepeye faydası olduğunu düşünüyorum şakaklara ve ön kısma hiçbir etkisini görmedim bide ayrıca belirtmek istediğim şey hayatımda ilk defa sertleşmeme sorunu yaşadım ilişki sırasında xpecia yaptı diyemem veya bir kanıtım da sadece söylemek istedim. Bir çözüm bulamadım min bir işe yaramıyo xpecia fazla bir etkisi yok dökülme durmuyo . Bu durum aşırı derecede moralimi bozuyo kameraya bakmak istemiyorum sürekli aklım saçımda acaba açıklıgı gözüküyo mu diye bu bir takıntı bunun takma kafana demeyin olmuyo. Saçımıın Açıklıgını kapatmaktan bıktım artık normaldede alnı geniş biriyim saç şakaklardan açılınca iyice rezalet oldu özgüvenim sıfır. Birisiyle konuşurken sürekli saçıma bakması çok canımı sıkıyor bu forumda olanlar da bunun sıkıntısını çok çekmiştir  daha öncede  saçımı kazıtmayı düşünüyorum en azından saç görmezsem daha iyi gelir diye veya jilet iyi gelir diye dht kaynaklı olduğunu biliyorım tabi içerden müdahale lazım ama finansterid bu saçı toparlayabilecegine de pek ümidim yok forumdaki abilerimden akıl istiyorum masaj igneleme akla gelecek her şeyi yaptım artı multivitamin de kullanıyorum kımyasal sampuan da kullanmıyorum 4 senedir saçıma fön vurmadım kuruturken bile değerli yorumlarınızı bekliyorum bir çözüm yolu bulalım.

bohemian

• Hero Member
Saclarimiz ayni. Fin kullanmayi denemelisin bu asamada yapicak bisey kalmamış
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
Aynı tedaviyi uyguluyoruz dutlu minoxilden bir cacık olmaz. Finans başlamayı düşünüyorum.

bohemian

• Hero Member
Aynı tedaviyi uyguluyoruz dutlu minoxilden bir cacık olmaz. Finans başlamayı düşünüyorum.

Imzamdaki tedaviyi birakalari cok oldu degismeye üşeniyorum :) 3aydan fazladir 0.5 fin kullaniyorum. Suan cok bir fark oldugunu dusunmuyorum saclarda gorutnu olarak ama dokulmeler azaldi. 8. 9. Ayi bekliyorum
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
Fin’i nasıl kullanıyorsun tarif edermisin

oguzhan.d.turan

• Yeni üye
  • *
Çok geçmiş olsun kardeşim aynı şartlarda mücadele ediyoruz. Yazdıklarının hepsi aynen benim durumum. uzun saçla kurtarmaya çalışıyorum ama zor oluyor bir zaman sonra. sanırım xpeciada 6. ayı gördükten sonra bir değerlendirme yapıp duruma göre fine başlamayı düşünücem galiba ben de.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia

Cardozoo

• Hero Member
Haftada 3 kere 1 mg kullan. İyi bir psikoloji ile başlaman çok önemli. İlaca çük düşürücü gözüyle bakarsan nosebo etkisi yaşarsın.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
Hangi ilacı almam gerekiyor bide finansterid hapını bölüyordular nasıl ayarlamam gerekiyor bi kapsul 1 gram mı ?

Cardozoo

• Hero Member
Proscar alacaksan 4’e bölmen lazım. Şu an propecia ile başlaman daha iyi 2 günde bir 1 mg propecia kullan. Propecia kullan dememin sebebi eğer olurda %1.7-%3 olasılıkla yan etki yaşarsan dozu 0.25’e düşürdüğünde yan etkilerin geçmesinden dolayı.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
Propecia çok pahalı ben şuanlık xpecia’ya devam kararı aldım minoxil’in artık bana bir faydası olduğunu düşünmüyorum 2 yılı aşkındır kullanıyorum şuan alopecia procapil kullanıcam  ıgf+procapil içeriyor pek birşey ummuyorum ama denemekten zarar gelmez  en başa dönseydim dökülmemin başında kesinlikle minox kullanmazdım çıkarttığı tüy oluyo sonrasında. En ufak bir stres veya mevsimsel geçişte hepsi gidiyo olan saçın da anasını aglatıyo kupkuru ediyo ve benim 2 yıldır gözlemimde dökülme olmayan taraftaki saçları da incelttiben şuanlık hiçbir losyonun saç çıkartıp devamlı kalacağını düşünmüyorum procapil denememin sebebi belki duyarlı olur olan saçım kalınlaşır bu işin en son evresi finasterid ve ekim ama yaşımdan dolayı erteliyecegim.

Kellikbey

• Sr. Member
Propecia çok pahalı ben şuanlık xpecia’ya devam kararı aldım minoxil’in artık bana bir faydası olduğunu düşünmüyorum 2 yılı aşkındır kullanıyorum şuan alopecia procapil kullanıcam  ıgf+procapil içeriyor pek birşey ummuyorum ama denemekten zarar gelmez  en başa dönseydim dökülmemin başında kesinlikle minox kullanmazdım çıkarttığı tüy oluyo sonrasında. En ufak bir stres veya mevsimsel geçişte hepsi gidiyo olan saçın da anasını aglatıyo kupkuru ediyo ve benim 2 yıldır gözlemimde dökülme olmayan taraftaki saçları da incelttiben şuanlık hiçbir losyonun saç çıkartıp devamlı kalacağını düşünmüyorum procapil denememin sebebi belki duyarlı olur olan saçım kalınlaşır bu işin en son evresi finasterid ve ekim ama yaşımdan dolayı erteliyecegim.
sırf bu yazıdan sonra minox kullanmayı birakicam büyük ihtimalle

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
3 ay önce o seyrek gözüken yerler simsiyahdı  minoxu devamlı kullanmama ragmen aynı zamanda duştan sonra temiz saça masaj ve dermarollerla kullanıyodum kullanılabilecek en iyi şekilde kullandım yani. Ama ne masrafına ne rezilliğine değmez başa dönsem asla kullanmazdım. Döngü olayını boşverdim zaten ama çıkardıgı tüyler bir mevsimsel geçişte uçuyo gidiyo . Kişiden kişiye değişir belki ben uzun süredir kullandıgım için böyledir yine de etkilemek istemem  sadece kendi tecrübemi yazdım.

bohemian

• Hero Member
Mesaji gormedim kusura bakma. Fini gunlul 0.5mg olacak sekilde aliyorum. Ama muhtemelen 0.8 falan aliyorumdur tam kesemedigimden. Jilet aldim bitane proscari buluyorum 6 7 gun gidiyo 1 hap. Benim su an tedavim gündüzleri xpecia akşamları fin ve min haftada1 dermapen. Fine basladiktan beri dokulmelerim azaldi bence ama bir sac artisi oldugunu soyleyemiyecegim. Kimisi 4.ayda guzel sonuc aliyo kimisi 1.senede oyuzden devam ediyorum
  • Yaşınız 21

Cardozoo

• Hero Member
Mesaji gormedim kusura bakma. Fini gunlul 0.5mg olacak sekilde aliyorum. Ama muhtemelen 0.8 falan aliyorumdur tam kesemedigimden. Jilet aldim bitane proscari buluyorum 6 7 gun gidiyo 1 hap. Benim su an tedavim gündüzleri xpecia akşamları fin ve min haftada1 dermapen. Fine basladiktan beri dokulmelerim azaldi bence ama bir sac artisi oldugunu soyleyemiyecegim. Kimisi 4.ayda guzel sonuc aliyo kimisi 1.senede oyuzden devam ediyorum
Reis Xpecia'yı kullanma bence fin kullanıyorsun zaten. Haftada bir yada 2 haftada bir olacak şekilde kullan Xpecia'yı.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

bohemian

• Hero Member
Reis Xpecia'yı kullanma bence fin kullanıyorsun zaten. Haftada bir yada 2 haftada bir olacak şekilde kullan Xpecia'yı.
Zaten planim o yönde. Ilk 3 ay fin +2xpecia kullandim. Simdi 3 ay fin +1 xpecia kullanicam. Sonra 2 gunde 1 gibi azalticam.
  • Yaşınız 21

Facebook Twitter Instagram