Gönderen Konu: 3 AYLIK TEDAVI VE SONUCLARIM  (Okunma sayısı 2735 defa)

fgurel111

• Yeni üye
  • *
Ynt: 3 AYLIK TEDAVI VE SONUCLARIM
« Yanıtla #15 : 18 Ekim 2020, 00:18:15 »
Saçın normalde de yağlı olabilir. Minox kullanmadan önce ki durumuyla karşılatirabilirsin. Minoxu diplere yedirirken sac uzunsa ister istemez saca bulaşıyor ve yağlı bir görüntü veriyor. O yüzden akşamlari evdeyken kullanıp sabah sacini yıkayıp çıkmak en mantıklısı
Normalde yağlı evet. Fakat ister istemez saca bulaşıyor dediginiz gibi. Minox kullaninca aksama hemen yaglaniyor.Akşam kullanıp sabah yıkıyorum fakat yıkadıktan sonra tekrar minox kullanıyorum. Yoksa saçlar çok yaglandigindan hem kotu duruyor hem de rahatsızlık verici.

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #16 : 18 Ekim 2020, 00:35:46 »
Normalde yağlı evet. Fakat ister istemez saca bulaşıyor dediginiz gibi. Minox kullaninca aksama hemen yaglaniyor.Akşam kullanıp sabah yıkıyorum fakat yıkadıktan sonra tekrar minox kullanıyorum. Yoksa saçlar çok yaglandigindan hem kotu duruyor hem de rahatsızlık verici.

Minoxu günde iki defa kullanmak zorunda değilsin. Server hoca da bu konuda hemfikir diye hatırlıyorum. Forum da bir arkadaş bahsetmişti. Günde 1 defa akşamları 7-8 fis olarak deneyebilirsin

baysaçınız

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #17 : 21 Ekim 2020, 22:33:31 »
Kalsifikasyon var.Yani alnın taşlaşıyor dökülmenin nedeni bu.
Malesef o saçlar minox etkisi minoxidilin etkisi bitince geri dökülecekler.
Kalsifikasyon bende de var.Çözümü yok ne fin ne dut işe yarıyor.En çok minoxidil işe yarıyor ama oda belirli bir süre.
Olumsuz yorum oldu biliyorum evet ama 3-6 ay sonra altıntılarsın adım gibi eminim böyle olacak
Bu kalsifikasyonu durduramaz mıyız. Dermaroller ve masaj yaparak. Kan giderse ve deriyi masaj yapa yapa üç dört ayda kalsifikasyonu tersine getirip sonra yine düzenli bi şekilde masaj ve haftada 2 defa dermastamp ile dökülme erteleme gibi bi şansımız var mı

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 22 Ekim 2020, 01:52:00 »
Arka sayfada birinin yazdığı alnın taşlaşıyor ne demek?

Düzenli dermaroller ile oradaki cilde iyi gelir mi? Ki ben zaten ekim düşünüyorum birde

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #19 : 22 Ekim 2020, 19:41:41 »
Arka sayfada birinin yazdığı alnın taşlaşıyor ne demek?

Düzenli dermaroller ile oradaki cilde iyi gelir mi? Ki ben zaten ekim düşünüyorum birde
Kalsifikasyon oluyor demek saçı besleyen kılcal damarlarında Ca+ iyonlarının birikmesi ve orayı adeta bir kemik gibi sert yapması.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Facebook Twitter Instagram