Gönderen Konu: 3 AYLIK TEDAVI VE SONUCLARIM  (Okunma sayısı 2733 defa)

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
3 AYLIK TEDAVI VE SONUCLARIM
« : 14 Ekim 2020, 19:14:19 »
Arkadaşlar fazla uzun tutmadan 3 ayda neler yaptım, nasıl bir sonuç elde ettim ve sonrası hakkında biraz bahsedicem sizlere. Umarım faydam dokunur :)

22 yaşındayım. 3-4 yıl önce başlayan ve agresif olmayan sac dokulmem var. Sac dökülmesi üzerine 2 yıl araştırdıktan sonra 11 temmuz da özellikle sakaklarim icin Dermastamp ve Konazol şampuan ile düzenli bir tedaviye başladım. Her ikisinide haftada 1 kullanarak 1 ay devam ettim. Konazol ve Dermastampla sakak mi kurtarılır dediğinizi duyuyorum :D

Uzman bir dermatologta testler yaptırdıktan sonra b12, çinko ve bazi vitamin minerallerin düşük olmasa bile alt sinira yakın olduğunu öğrendim. Bunun üzerine Multivitamin ve K2 vitaminini de tedavime ekledim. DHT ve Serbest Testosteron vb. değerlerim ise gayet normaldi. Anlayacaginiz genetik.

Siteden birkaç kişi ile görüştükten sonra ise 8 ağustosta Alopexy t minoxili sakaklarim icin tedavime ekledim. 1 gun kullanıp 1 gun kullanmıyorum minoxili. Buna rağmen tatmin edici bir sonuç verdi 2 ayda.

Totalde 3 ay hic aksatmadan düzenli bir tedavi ile bu sonuçları aldım. Bundan sonrasi için de bu tedavime aynı şekilde devam ederek haftada 3, 0.5mg propeciayi ekleyeceğim.
Umarim tedavim ve sonuçları size güzel bir örnek olur. Keyifli forumlar :)

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
Ynt: 3 AYLIK TEDAVI VE SONUCLARIM
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2020, 19:16:32 »
5 fotoğrafla sınırlandirildigi icin atamadım. Bu da ön profilden görüntü

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2020, 20:01:52 »
Minoxil işe yaramış gayet guzel

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2020, 19:38:30 »
Minoxil işe yaramış gayet guzel

Minoxil işe yaradı ama propeciayla nasıl bir kombin olacak hem genel hem sakaklar icin merak ediyorum

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2020, 22:35:31 »
Ben de 23 yaşındayım şakaklar benim de aynı şekilde açık hatta bazıları bana norwood 3 de diyorlar, ben de her gün şakaklara minoxile başladım proscar'a da yakında geçeceğim, sana sorum minoxili sadece saçlı deriye mi yediriyorsun yoksa açık kısımlara da uyguluyor musun ?
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2020, 23:24:46 »
Ben de 23 yaşındayım şakaklar benim de aynı şekilde açık hatta bazıları bana norwood 3 de diyorlar, ben de her gün şakaklara minoxile başladım proscar'a da yakında geçeceğim, sana sorum minoxili sadece saçlı deriye mi yediriyorsun yoksa açık kısımlara da uyguluyor musun ?

Benim saçlarım uzun olduğu için bir elimle kaldırıp çapraz bir şekilde incelen yere ve hemen arkasına doğru sıkıyorum. Elimle güzelce yedirdikten sonra az çok açık alana da bulaşıyor. Onları da silmeden açık alana yayiyorum ki işe yaradı. Açık alanda da tüy formundan çıkıp kıl formuna ulaşanlar var. Bunda en büyük ikinci etken de Dermastampi (1mm) özellikle sakaklara elimden geldiğince iyi bir şekilde yapmaya çalışıyorum. Mutlaka eklemeni tavsiye ederim.

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2020, 23:28:32 »

Ayrıca minoxili 1 gun kullanıp 1 gun kullanmayabilirsin. Saç derini fazla yormamak  ve vücudun kisa vadede alismamasi için. Ben saçımı yıkadigim gün kullanmıyorum. Ertesi akşam kullanıp sabah saçımı yıkıyorum. Bu sayede yağlı bir şekilde gezme vb. Problem de olmuyor. 2 aydir boyle kullandım gayette güzel etki yaptığını düşünüyorum

Erolkara

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 16 Ekim 2020, 23:42:10 »
Tedavin başarılı görünüyor bence finans yerine dudas kullanman daha etkili olur ön bölgede fin biraz etkisiz kalıyor dudasa göre.
Konazol kraldır kardeşim bakma sen çoğu kişi saç derisi problemi yaşadığı için saçı dökülüyor.

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 16 Ekim 2020, 23:47:34 »
Tedavin başarılı görünüyor bence finans yerine dudas kullanman daha etkili olur ön bölgede fin biraz etkisiz kalıyor dudasa göre.
Konazol kraldır kardeşim bakma sen çoğu kişi saç derisi problemi yaşadığı için saçı dökülüyor.

Agresif bir dökülmem olmadığı için başta dut ile müdahale etmek istemiyorum. 6 8 ay civarı konuda bahsettiğim gibi kombin yaparak propecia kullanıp ondan sonra bekleneni alamazsam 3 gunde 1 dutasa geçmeyi planlıyorum

Erolkara

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2020, 23:53:25 »
Agresif bir dökülmem olmadığı için başta dut ile müdahale etmek istemiyorum. 6 8 ay civarı konuda bahsettiğim gibi kombin yaparak propecia kullanıp ondan sonra bekleneni alamazsam 3 gunde 1 dutasa geçmeyi planlıyorum

O konuda haklısın aslında senin fine bile ihtiyacın yok dermaroller yada dermstamp yeterli olur bence.

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 17 Ekim 2020, 12:40:43 »
O konuda haklısın aslında senin fine bile ihtiyacın yok dermaroller yada dermstamp yeterli olur bence.

Agresif olmasa da genel bir dokulme ve sakaklarda incelme var. Ondan dolayı fin düşünüyorum

fgurel111

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 17 Ekim 2020, 12:48:34 »
Ayrıca minoxili 1 gun kullanıp 1 gun kullanmayabilirsin. Saç derini fazla yormamak  ve vücudun kisa vadede alismamasi için. Ben saçımı yıkadigim gün kullanmıyorum. Ertesi akşam kullanıp sabah saçımı yıkıyorum. Bu sayede yağlı bir şekilde gezme vb. Problem de olmuyor. 2 aydir boyle kullandım gayette güzel etki yaptığını düşünüyorum

Saçı yağlı yapan minoxil midir ? Sabahlari kullandıktan sonra aksama yağlanıyor saçlarım

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 17 Ekim 2020, 13:14:12 »
Saçı yağlı yapan minoxil midir ? Sabahlari kullandıktan sonra aksama yağlanıyor saçlarım

Saçın normalde de yağlı olabilir. Minox kullanmadan önce ki durumuyla karşılatirabilirsin. Minoxu diplere yedirirken sac uzunsa ister istemez saca bulaşıyor ve yağlı bir görüntü veriyor. O yüzden akşamlari evdeyken kullanıp sabah sacini yıkayıp çıkmak en mantıklısı

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 17 Ekim 2020, 13:51:16 »
Kalsifikasyon var.Yani alnın taşlaşıyor dökülmenin nedeni bu.
Malesef o saçlar minox etkisi minoxidilin etkisi bitince geri dökülecekler.
Kalsifikasyon bende de var.Çözümü yok ne fin ne dut işe yarıyor.En çok minoxidil işe yarıyor ama oda belirli bir süre.
Olumsuz yorum oldu biliyorum evet ama 3-6 ay sonra altıntılarsın adım gibi eminim böyle olacak

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 17 Ekim 2020, 13:58:04 »
Kalsifikasyon var.Yani alnın taşlaşıyor dökülmenin nedeni bu.
Malesef o saçlar minox etkisi minoxidilin etkisi bitince geri dökülecekler.
Kalsifikasyon bende de var.Çözümü yok ne fin ne dut işe yarıyor.En çok minoxidil işe yarıyor ama oda belirli bir süre.
Olumsuz yorum oldu biliyorum evet ama 3-6 ay sonra altıntılarsın adım gibi eminim böyle olacak

Bakalım süreci takip ederek elimden geleni yapacağım. En kötü ihtimal bir kac yıla şakak ekimi yaptırırız

Facebook Twitter Instagram