Gönderen Konu: Saç Egzaması Kortizon Losyon Nasıl Kullanılır  (Okunma sayısı 879 defa)

|Logan|

• Hero Member
Saçımda egzama var bundan 1 2 ay önce doktora gitmiştim bana kortizonlu losyon vermişti hala kullanmıyorum çünkü deriyi incelttiğini ve saç köklerinin beslenmekte zorluk çekip döküldüğünü duydum. Ara sıra önlerde egzama çok artınca kullanıyorum o kadar. Betasalic ve betnovate vermişti. Şampuan olarak ketoral kullanmaya başladım başka bir şampuanla birlikte. Şimdi ben bu kortizonlu losyonları saçımın her yerinde kullanmak istiyorum ama korkuyorum deriyi incelticek diye bunun için ne yapmalıyım. Şampuan önerisine gerek yok bu arada teşekkürler

Unkownnn

• Full Member
Ynt: Saç Egzaması Kortizon Losyon Nasıl Kullanılır
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2020, 23:07:58 »
O losyonlarıda şampuanlarıda daha önce kullandım öncelikle losyonlar saçı daha çok döküyor bilgin olsun egzamayı hafifletmek istiyorsan da içebildiğin kadar su iç birde haftada 2-3 kere sirkeli su iç hafifletir kortizonlu şampuan ve losyonlar saçı daha çok döker bizzat kendimden biliyorum haftaada 1 2 kere konazol şampuan kullanırım o losyondan uzak durmak lazım birde finasterid 1/4-1/5 kullanıyorum 11 aydan beri onu kullanmaya başldığım gibi kesildi ara ara geliyor ama o eskisi kadar değil

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2020, 22:08:42 »
O losyonlarıda şampuanlarıda daha önce kullandım öncelikle losyonlar saçı daha çok döküyor bilgin olsun egzamayı hafifletmek istiyorsan da içebildiğin kadar su iç birde haftada 2-3 kere sirkeli su iç hafifletir kortizonlu şampuan ve losyonlar saçı daha çok döker bizzat kendimden biliyorum haftaada 1 2 kere konazol şampuan kullanırım o losyondan uzak durmak lazım birde finasterid 1/4-1/5 kullanıyorum 11 aydan beri onu kullanmaya başldığım gibi kesildi ara ara geliyor ama o eskisi kadar değil

Şu an ketoral şampuan ve finasterid kullanıyorum ama saçımda çok pullanma var beyaz beyaz yani kaşınma yok ama pullanma var. Bunu götürebilecek bir çözüm yok mu ya
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2020, 22:25:48 »
Kortizonlu losyon yüzünden şiddetli burun kanaması geçiren arkadaşım oldu beyindeki kılcal damarlar catlatmis losyon. Ayrıca beyin kanaması riski var. Ve saçı uzun vadede kalıcı olarak döker deriyi inceltir

Facebook Twitter Instagram