Gönderen Konu: Saç egzaması yardım  (Okunma sayısı 1278 defa)

Unkownnn

• Full Member
Ynt: Saç egzaması yardım
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2021, 15:36:31 »
Bende de vardıda 14-15 ay finasterid kullandım bitti bırakalı da 3-4 ay oluyor normalde kafamı kaşıdığım da beyaz beyaz olurdu tırnağımın içi şuan tertemiz

Keloks

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2021, 21:22:21 »
finasterid ile egzamanın ne alakası var hocam onu anlamadım

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2021, 21:28:25 »
finasterid ile egzamanın ne alakası var hocam onu anlamadım

Finasteride, DHT kaynaklı biriken yağları kesiyor. Bu yüzden egzamayı, Seboreik Dermatiti de kesiyor.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2021, 21:29:13 »
Bende de vardıda 14-15 ay finasterid kullandım bitti bırakalı da 3-4 ay oluyor normalde kafamı kaşıdığım da beyaz beyaz olurdu tırnağımın içi şuan tertemiz

Hocam, sırf seboreik dermatit için kullanmayı düşünüyorum, ama bırakınca tekrar eder diye başlamadım. Sizin kaçıncı ayda kesilmişti egzama?

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2021, 02:14:32 »
Kullandığım gibi 1 ay içinde yok oldu seboreik dermatitim varken saçımı okşayınca bile dökülüyordu finasterid kullanınca dökülmem durdu saçlarımı duşta bayağı bastırarak köpürtüyordum oda bi alışkanlık oldu tırnaklarla falan kazıyorum hafif saç derim normal ama seboreik dermatit egzama vs saç için illet bişey ben çok rahatsızdım zamanında bu konudan 1-2 yıl saçlarımı perişan etti

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2021, 10:48:22 »
Kullandığım gibi 1 ay içinde yok oldu seboreik dermatitim varken saçımı okşayınca bile dökülüyordu finasterid kullanınca dökülmem durdu saçlarımı duşta bayağı bastırarak köpürtüyordum oda bi alışkanlık oldu tırnaklarla falan kazıyorum hafif saç derim normal ama seboreik dermatit egzama vs saç için illet bişey ben çok rahatsızdım zamanında bu konudan 1-2 yıl saçlarımı perişan etti

Hocam, bende de seboreik dermatit var, gerçekten berbat bir durum, yaşayan bilir. Finasterid kullanıp dermatitim geçince bıraksam tekrar eder mi sizce?

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2021, 13:56:42 »
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975.0

Yazın tuz oranı yüksek denize girerek dermatitten kurtulmuştu konu sahibi. İyot takviyeside alıyor, önce tiroid testi yaptırıp duruma göre kullanmak lazım diye biliyorum.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2021, 20:41:40 »
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975.0

Yazın tuz oranı yüksek denize girerek dermatitten kurtulmuştu konu sahibi. İyot takviyeside alıyor, önce tiroid testi yaptırıp duruma göre kullanmak lazım diye biliyorum.

Hocam, tiroid testi yaptırmadan alınamıyor mu iyot?

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 13 Haziran 2021, 22:10:54 »
Hocam, tiroid testi yaptırmadan alınamıyor mu iyot?
Konunun sahibine bunu sorduğum da önce tiroid testi şart demişti. İyot seviyesini ölçtürebiliyormuyuz bilmiyorum, bende deniz sezonu bitsin öyle test yaptırıcam. Dökülme değil de derideki sb gibi sorunların sebebi sanırım iyot.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2021, 13:28:51 »
Konunun sahibine bunu sorduğum da önce tiroid testi şart demişti. İyot seviyesini ölçtürebiliyormuyuz bilmiyorum, bende deniz sezonu bitsin öyle test yaptırıcam. Dökülme değil de derideki sb gibi sorunların sebebi sanırım iyot.

Teşekkür ederim hocam, dahiliye mi oluyor bölüm?

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 14 Haziran 2021, 14:18:05 »
Teşekkür ederim hocam, dahiliye mi oluyor bölüm?
İç hastalıkları evet

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 14 Haziran 2021, 23:36:56 »
İç hastalıkları evet

Teşekkür ederim hocam. Gidip iyot eksikliği var mı yok mu diye sorsam yardımcı olurlar sanırım

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 14 Haziran 2021, 23:41:40 »
Teşekkür ederim hocam. Gidip iyot eksikliği var mı yok mu diye sorsam yardımcı olurlar sanırım
Valla bilmiyorum öyle bi test var mı yokmu, sormak lazım

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 15 Haziran 2021, 09:08:06 »
Valla bilmiyorum öyle bi test var mı yokmu, sormak lazım

Teşekkür ederim hocam.

Facebook Twitter Instagram