Gönderen Konu: Saç ekimi kararsızlık süreci?  (Okunma sayısı 962 defa)

contavolta

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi kararsızlık süreci?
« : 25 Ekim 2020, 23:04:16 »
Merhabalar,

Forumu bi ay önce keşfettim diyebilirim, keşke daha önceden görseymişim.

Kısaca bahsedersem; daha önceleri saç ektirmekten korkuyordum. En büyük çekincem doğal bir görünümde olmaması ve ekim yapıldıktan sonraki yıllarda kendi saçlarım dökülür ve daha da kötü bir görünüme sahip olur düşüncesinden dolayı hep korktum. Ama forumdaki başarılı sonuçları gördükçe artık saç ektirme düşüncesi kafamda oturdu diyebilirim.

1) Yaşım şu anda 32.
2) Saç dökülmesi 20'li yaşlarımda başladı diyebilirim.
3) Saç dökülme tipim stabil diyebiliriz aslında. 20'li yaşlarımın başında ön bölge ve şakaklarımda açılmalar başladı. Sonradan minoxili keşfettim ve kullanmaya başladım. Biraz dökülme hızı yavaşladı diyebiliriz bu süreçte. Ama son zamanlarda minoxil de işe yaramadı gibi geldiği için son 1 yıldır minoxili de bıraktım ve saçlarım daha da seyreldi. Bende artık ektirmenin doğru bir çözüm olacağını düşündüm.

Fakat ekim merkezi seçmeyle ilgili bazı sorular oluştu aklımda. Şu ana kadar Asuman Hair ve Emphair ile görüştüm. Bi iki ay daha evden çalışacağım için bu arada bu işi halletmek istiyorum.

- Asuman hanım ile ilgili ekimlerde dikkatimi çeken şakak kısmına da ekim yapmasıydı, böylelikle daha doğal bir görünüm oluşuyor gibi geldi.
Fakat Asuman hanım ile görüşmeye gittiğimde baya bekledim görüşmek için. Hiç görevli kimseyi de bulamadım. Bu yüzden çok profesyonel değil gibi geldi.
Kendisiyle görüşmemizde ise saçlarımın güçsüz olduğunu, öncelikle kan tahlili yaptırmamı, eksik bişey varsa onların tespit edilmesi gerektiğini. Daha sonra ekime kadar takviyelerle saçın güçlenmesi gerektiğini iletti. Yaklaşık bi 3500-4000 greft çıkacak gibi duruyor dedi. Ön bölgeye yeterli olur, kalanı da vertex'e ekeriz dedi.

- Emphair'i de arkadaşımın tavsiyesiyle buldum. Emphair'de ilgi alaka çok iyiydi. Daha profesyonel bi yer gibi geldi. Fakat orada ekimi yapacak uzman arkadaş şakaklara ekim yapmanın benim için iyi olmayacağını iletti. Bir de burada hiç saçların güçlenmesine gerek olmadan ekimi istediğim zaman yapabileceklerini ilettiler. Donör fena olmadığını 4000 civarı çıkacağını ama daha çok tekli olduğunu söylediler.

Aklıma takılan sorulara gelirsem;
1) Bir merkez direk ekeyim derken diğeri 1 ay takviyelerle saçları güçlendirelim diyor. Hangisi daha mantıklı?

2) Fotolarıma bakarak saç ekimiyle ilgili yorum yapabilirseniz de sevinirim. Ekim yaptırmalı mıyım sizce?

3) Bu iki ekim merkezi dışında başka yerleri de araştırmalı mıyım?

Aşağıya saçlarımın fotosunu da ekliyorum.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi kararsızlık süreci?
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2020, 23:08:29 »
Asuman hanımın son dönemde ektikleri çıkıyor gibi.

Ortam ve ilgi alaka tabiki önemli ama sonuç odaklı olun.

Ektikleri çıkıyo mu diye bakın. Çok para verince sonuç iyi olmuyor. Bu kesin.liste yapın kendinize ektiklerinde büyük oranda çıkış yakalamış olan ekimcileri tercih edin.
Bu arada donör de zayıf sizin , önerilere katılıyorum çok buyuk bi ekim yaptırmayın 3000 civarı bence ideal eğer donör yeterliyse
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

contavolta

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2020, 23:19:50 »
Asuman hanımın son dönemde ektikleri çıkıyor gibi.

Ortam ve ilgi alaka tabiki önemli ama sonuç odaklı olun.

Ektikleri çıkıyo mu diye bakın. Çok para verince sonuç iyi olmuyor. Bu kesin.liste yapın kendinize ektiklerinde büyük oranda çıkış yakalamış olan ekimcileri tercih edin.
Bu arada donör de zayıf sizin , önerilere katılıyorum çok buyuk bi ekim yaptırmayın 3000 civarı bence ideal eğer donör yeterliyse

Evet hocam donör zayıf malesef. O yüzden tek atımlık bi kurşunum var gibi. Seçici olmak istiyorum açıkçası ama araştırdıkça da insan boğuluyor karar veremiyor. Yapım da biraz kararsız, bi türlü karar veremem ben eğer kendime kalırsa.

contavolta

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2020, 14:22:24 »
Yukarıda sorduğum sorulara bi kaç daha cevap alabilirsem çok sevinirim.

1) Bir merkez direk ekeyim derken diğeri 1 ay takviyelerle saçları güçlendirelim diyor. Hangisi daha mantıklı sizce?

2) Fotolarıma bakarak saç ekimiyle ilgili yorum yapabilirseniz de sevinirim. Ekim yaptırmalı mıyım sizce? Yoksa hiç bulaşma mı dersiniz bu saçlar için.

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2020, 15:50:14 »
Saçları güçlendirdikten sonra yapılan ekim daha verimli olur bence, başka hocalarda ekim öncesi takviye hap önerebiliyor.

Fotoğraftaki gibi bir saçım olsaydı biraz daha beklerdim sanırım ve de büyük ihtimalle çok kısa şekilde kullanırdım saçları. Bu soru aslında çok bireysel, tamamen size kalmış.
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2020, 23:27:42 »
Güçlendirme dedikleri olayda tam olarak bir ayda tamamlanmaz bence. Dht bloklayıp da uykudaki dsaçların uyanıp telojen fazdan çıkması 3-4 ayı bulabilir. Ekime hazırlanma süresi 4. Ayları bulabilir. İstersen şubat sonu marta doğru hemde havalar serin iken yaptır?
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

PEGO

• Hero Member
  • Saçların dökülmüş kanka
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2020, 02:37:15 »
Daha iyi yerler var, araştırmaya devam et. Kendi saç tipine uygun ekim konularını incele, başarılı olanları ayır.
Forumda sonuçları iyi olan, fiyatı normal olan yerler belli. Serkan Aygın, Şahin Çelik, Asuman Hair.
Sibel Ulusan’ın ekibi de uygun ama kendisi ekerse 2 katı.
Xpecia günde 2 tablet
Prozinc Plus Şampuan

Serkan Aygın 4200 Greft https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16500.0

contavolta

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2020, 23:12:28 »
Güçlendirme dedikleri olayda tam olarak bir ayda tamamlanmaz bence. Dht bloklayıp da uykudaki dsaçların uyanıp telojen fazdan çıkması 3-4 ayı bulabilir. Ekime hazırlanma süresi 4. Ayları bulabilir. İstersen şubat sonu marta doğru hemde havalar serin iken yaptır?

2021 ocak'a kadar evden çalışacağım gibi. O ara da halledeyim diyorum aslında. Şok dökülmeyi falan evdeyken atlatsam çok iyi olur diye düşünmüştüm. O yüzden kasım sonu gibi ektirirsem ocak ayına kadar az da olsa toparlar gibime geliyor.
Saçlarım bu şekildeyken ektirsem kötü mü olur?

Halil ?brahim Babür

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 31 Ekim 2020, 00:39:28 »
23 ekimde Asuman hocaya ekim yaptırdım ben de. Forum sayesinde tanıştım Asuman hocayla
Daha önce birçok yere gittim fiyat ve bilgi almak için ve hepsi hemen gel ekelim dediler. Haberleşmek ve bilgi için numaramı verdigimde hepsi her hafta arayıp bize gelin bize gelin diye ısrar ettiler.
Cilt hastalığım olduğu için onu da tüm ekim merkezlerine sordum ve kimse cildiniz problem olmaz demedi. Asuman hocaya gittigimde su an ekim yapmamız riskli dedi enfeksiyon kapma ihtimalin var ve cildin problem yapabilir dedi. 2-3 haftalık bir tedavi verdi. Verdiği ilaçlar gerçekten cildimdeki kabukları azalttı ve saç rengim bile değişti. Daha sonrasında ekim yaptırdım.
Şu an 7. gün akşamından yazıyorum. Sonucun ne olacağını ben de bilmiyorum ama Asuman hoca diğerleri gibi hemen gel ekelim demiyor hastaya para gözüyle bakmıyor gibi geldi bana.
O yüzden Asuman hocayı seçtim ben. Forumda her hocanın saç ekimi sonucu da var. İyice araştırmak lazım yine de. İyi bir ekimle çok güzel olur saçınız inşallah  ;D

Facebook Twitter Instagram