Gönderen Konu: FUE & DHİ Arasında Kararsızlık ve Saç Yapım  (Okunma sayısı 397 defa)

yigitozkan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
FUE & DHİ Arasında Kararsızlık ve Saç Yapım
« : 19 Ocak 2024, 11:23:26 »
Merhabalar Herkese,

Çok yakın süreçte saç ekim operasyonum olacak çok fazla klinik ve hocamız ile görüşme sağladım en son Hintell ile de kontak kurarak karar aşamasına geldim ancak forum olarakta çok değer verilen hocalarımız tarafından bazısı safir fue ile ilerleyelim derken bazısı safir kesinlikle olmaz çok zayıf güçsüzde olsa mevcutta baya kök var fue ile bu köklere ister istemez kanal açarken zarar verebiliriz mevcut köklerinde %15/20 bir kayıp olur dhi ile mevcut köklere fazla baskı yapmadan etrafında kaybı minimumda tutarak sıkılaştırma ön taraf içinde yoğun bir ekim yaparız diyorlar. Safir fue noktasında ise yine mevcut kökler zayıf bunları düşünerek ilerlersek eğer birkaç seneye oralarda sıkıntı yaşarız vertek sağlam duruyor önden sıkı bir planlama yapıp ortalara doğru sıkılaştırma ile (4500/4800graft) güzel sonuç alırız dhi tekniğine göre daha sıkı ve doğal olur ve çok başarılı olur teknik isimlerine takılma derler.
Kararımı kesinleştirme aşamasında olduğum hocam forum tarafında da çok sevilen sayılan çok değerli bir hocamız kendisi fue ile ilerlemek ister ama çok aradayım fue için böyle bir kayıp konuşulduğu için.

Sizler bu tecrübeye sahipsiniz sizin yorumunuz ne olur fue ile ilerlersem mevcut sağlam kökleri de sıklaştırma operasyonunda döker miyim sizlerden alacağım destek bu noktada benim için çok önemli ? Eski resimlerim ve güncel resimlerimi açıklıkları tam ışık altında çekmeye çalıştım yaşım 27.

pear24

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: FUE & DHİ Arasında Kararsızlık ve Saç Yapım
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2024, 14:00:33 »
Hocam bu konuda herkes ayrı bir şey söylüyor. Ben bunu asmedle de (fue) Hakan Doğanay'la (dhi) da konuştum.Herkes kendi tekniğinin (aslında teknik farkı da yok) daha iyi olduğunu söylüyor. (Hakan Hoca'nın böyle bir iddiası olmadı Allah'ı var) Ben dhi yaptırdım Hakan Doğanay'da. Bunun sebebi asmedle görüştüğümde eğer finasterid kullanmazsam mevcut saçların %60'ını kaybedeceğimi söylemeleri (Her ünlü videosunda da konu bu olmasa da kalem tekniği hakkında kötü konuşması da soğuttu beni ayrıca. Hakan hocaya bunu söylediğimde şaşkınlıkla beraber biraz üzüldü yakın arkadaşım dedi çünkü) Ayrıca dhi'nin bir tık daha bana yatkın gelmesi sıklaştırmada dhi en ince kalem ucunun slitlerden mevcut saclara ayrı kanal açılmaksızın (choe kalemle de bir nevi kanal açılsa da) daha az zarar vermesi olarak düşündüm. Kendimce minimum risk. Yabancı kaynaklar daha çok sıklaştırma da kalem öneriyor. Ama gel gör ki binlerce kök ekileceği için iş dönüp dolaşıp teknik farketmeksizin ekimcinin kas hafızana ve tecrübesine kalıyor. İsterse 0.1 mm olsun ekim tool u köke ektiği zaman zaten zarar görülecek. Bir açıdan da bu tarz ekimlerde telojen evresine girmiş saçları da kaybetmeyi göze almak gerekiyor. Kısacası teknik bir yere kadar içine sinen iyi ekimci bulmak gerekiyor gerisi tevekkül.
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2024, 15:59:58 Gönderen: pear24 »

Can13

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2024, 16:06:15 »
Hakan hoca veya ekibini önerebilirim bu konuda hakan hoca ilaç kullanmadan başarılı sonuç alabileceği kişilere ekim yapıyor zaten herkese ekim yapmıyor

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2024, 18:12:33 »
Merhabalar Herkese,

Çok yakın süreçte saç ekim operasyonum olacak çok fazla klinik ve hocamız ile görüşme sağladım en son Hintell ile de kontak kurarak karar aşamasına geldim ancak forum olarakta çok değer verilen hocalarımız tarafından bazısı safir fue ile ilerleyelim derken bazısı safir kesinlikle olmaz çok zayıf güçsüzde olsa mevcutta baya kök var fue ile bu köklere ister istemez kanal açarken zarar verebiliriz mevcut köklerinde %15/20 bir kayıp olur dhi ile mevcut köklere fazla baskı yapmadan etrafında kaybı minimumda tutarak sıkılaştırma ön taraf içinde yoğun bir ekim yaparız diyorlar. Safir fue noktasında ise yine mevcut kökler zayıf bunları düşünerek ilerlersek eğer birkaç seneye oralarda sıkıntı yaşarız vertek sağlam duruyor önden sıkı bir planlama yapıp ortalara doğru sıkılaştırma ile (4500/4800graft) güzel sonuç alırız dhi tekniğine göre daha sıkı ve doğal olur ve çok başarılı olur teknik isimlerine takılma derler.
Kararımı kesinleştirme aşamasında olduğum hocam forum tarafında da çok sevilen sayılan çok değerli bir hocamız kendisi fue ile ilerlemek ister ama çok aradayım fue için böyle bir kayıp konuşulduğu için.

Sizler bu tecrübeye sahipsiniz sizin yorumunuz ne olur fue ile ilerlersem mevcut sağlam kökleri de sıklaştırma operasyonunda döker miyim sizlerden alacağım destek bu noktada benim için çok önemli ? Eski resimlerim ve güncel resimlerimi açıklıkları tam ışık altında çekmeye çalıştım yaşım 27.

Maşallah!! Saçların gerçekten çok güzel ve öpülüp başa konulması gerekir.

Açıklığın vertex olmadığı için nasipli sayıldığının farkında olmanı isterim. Donör alanların ise 3 ekimi rahatlıkla kaldırabilecek güçte, kalitede ve fazlalikta olduğunu düşünüyorum. Yaşın 27  bu bağlamda ekime uygun yaşlardasın. Hiç beklemeni tavsiye etmem en kısa zamanda Ekim yapmalisin. Ekim derken, öyle hemen bir yerde yapayım deme sakin. Nasıl ki sebze manavdan alınır nasıl ki et kasaptan alınır nasıl ki ekmek fırından alınır nasıl ki  elbise giyim mağazasından alınır vesaire. Ekimde ekimci tarafindan yapılır. Ne dediğimi anladın tabi. Doğru ürün doğru yerden alındığı zaman hiç bir sorun olmaz. Gönül rahatlığıyla yola devam edilir. Kendini kanıtlamış cerrahların eline kendini düşünmeden emanet edebilirsin. Sadece seçenekler değişir. Sonuçlar ise mükemmeldir mükemmel olanın ellerinde. Bunu da anladın tabiki. Saç ekim tekniklerine gelirsek, SAFİR ile yapılan ekimler fazla fire vermez belki hiç vermez. Verdiği olduğu şey çok ince tüy gibi olanları yok eder. Zaten o tüylerden hayır görmedik. Burnumuzun üstünde bile var o tüylerden. Safirin faydasını ise gerçek safir ustasından alacaksın. Safir evet ince ince kanallar açılınca ne Ekim alanina ne donöre zarar vermez. DHİ tekniği de çok güzel uzun iş, dikkat ve emek ister. Tek tek kök alınıp yerleştirmek her ekimcinin karı değil. Günümüzde motorlar bu işi yapar oldu. El emeğini gördüğün yerde kaçırma. FUE genel açıklıklar için idealdir.

Bana sorarsan SAFİR FUE ile çalışan, kendini kanıtlamış ustalar bulmandır. Çünkü genel açıklığa bu teknik çok verimli olur. 

Allah sabır versin. Şifa versin. En kısa zamanda güzel ve gür saçlar diliyorum. Çünkü buna çok müsaitsin

pear24

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2024, 19:47:50 »
Maşallah!! Saçların gerçekten çok güzel ve öpülüp başa konulması gerekir.

Açıklığın vertex olmadığı için nasipli sayıldığının farkında olmanı isterim. Donör alanların ise 3 ekimi rahatlıkla kaldırabilecek güçte, kalitede ve fazlalikta olduğunu düşünüyorum. Yaşın 27  bu bağlamda ekime uygun yaşlardasın. Hiç beklemeni tavsiye etmem en kısa zamanda Ekim yapmalisin. Ekim derken, öyle hemen bir yerde yapayım deme sakin. Nasıl ki sebze manavdan alınır nasıl ki et kasaptan alınır nasıl ki ekmek fırından alınır nasıl ki  elbise giyim mağazasından alınır vesaire. Ekimde ekimci tarafindan yapılır. Ne dediğimi anladın tabi. Doğru ürün doğru yerden alındığı zaman hiç bir sorun olmaz. Gönül rahatlığıyla yola devam edilir. Kendini kanıtlamış cerrahların eline kendini düşünmeden emanet edebilirsin. Sadece seçenekler değişir. Sonuçlar ise mükemmeldir mükemmel olanın ellerinde. Bunu da anladın tabiki. Saç ekim tekniklerine gelirsek, SAFİR ile yapılan ekimler fazla fire vermez belki hiç vermez. Verdiği olduğu şey çok ince tüy gibi olanları yok eder. Zaten o tüylerden hayır görmedik. Burnumuzun üstünde bile var o tüylerden. Safirin faydasını ise gerçek safir ustasından alacaksın. Safir evet ince ince kanallar açılınca ne Ekim alanina ne donöre zarar vermez. DHİ tekniği de çok güzel uzun iş, dikkat ve emek ister. Tek tek kök alınıp yerleştirmek her ekimcinin karı değil. Günümüzde motorlar bu işi yapar oldu. El emeğini gördüğün yerde kaçırma. FUE genel açıklıklar için idealdir.

Bana sorarsan SAFİR FUE ile çalışan, kendini kanıtlamış ustalar bulmandır. Çünkü genel açıklığa bu teknik çok verimli olur. 

Allah sabır versin. Şifa versin. En kısa zamanda güzel ve gür saçlar diliyorum. Çünkü buna çok müsaitsin

Donör resmi yok.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2024, 20:02:43 »
Donör resmi yok.

Ben de var demedim. Öyle düşünüyorum

pear24

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2024, 20:07:31 »
Ben de var demedim. Öyle düşünüyorum

Demedin demedim. Donör resmi yok dedim.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2024, 20:20:41 »
Demedin demedim. Donör resmi yok dedim.

Hepten merak ettik değil mi😅 biri bu acıya son verse iyi olur

yigitozkan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2024, 20:32:10 »
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim zaman ayırıp destek oluyorsunuz , bugün Ahmet Hoca ve ekibi ile ekim sürecim tamamlandı. Ahmet hoca kaliteli bilgili ve özellikle espirili yaklaşımı ile tüm korkularımı aldı ekip zaten uzun yıllardır birlikte çalışan bir ekip sohbet ederek müzik dinleyerek bu ağır süreci hafiflettiler yarın ilk yıkama günü bu akşam dinlenir yarında resimleri toparlar yeni konumu açarım   destekleriniz için tekrardan teşekkürler.
  • Ekim Tarihi: 26.01.2024
  • Ekim Merkezi ismi Ahmet Tosun - The Hair Clinic / www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=34270
  • Greft Miktarı 4850
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Mossi Vitamin , Proscar 1/4 , Mossi Ozon Oil Serum

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2024, 20:53:32 »
Hayırlı olsun kardeşim umarım hayalindeki gibi olur saçların.

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Ocak 2024, 21:29:23 »
Ahmet tosun için çok kolay bir Ekim...Avantajlı bir acikliginiz var...

Facebook Twitter Instagram