Gönderen Konu: Boss Hair Transplant-Antalya(Beyza&Osman Çifti) 10.02.23 - Dhi+S.Fue/5600 Greft  (Okunma sayısı 875 defa)

ArtNino

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba…
Öncelikle bu platformu kuran bilgileri bizimle paylaşan forum yöneticisi ve üyelerine sonsuz teşekkür ederim,
Sayfayı sessizce 6 yıldır takip ediyordum ve 2022 yılında üye oldum,

( Öncellikle Hintell seni ayakta alkışlıyorum ) ciddi emeklerin var…

Eklentiyi gecikmeli olarak biraz geç açtım kusura bakmayın…  Deprem yüzünden enerjim çok düşüktü!

İstanbul’da yaşadığım süreçte 10 yıla yakın zamanda araştırmalarım sonucu ve yaşı beklediğimden dolayı yavaş ve titizlikle birçok doktor, hastane ve saç ekim merkezlerini inceleme şansım oldu. Mesleki ve karakter olarak ekstra detaycı ve mükemmeliyetçi bir yapım var. Akabinde birçok yabancı kaynaklardan da araştırmalar yaptım forum, tv, röportaj, hastalar, ilaçlar vs. vs.

Gözlemlerim sonucu birçok aldatmaca, dürüstlükten uzak, hastayı eğitim için kullanan ve isim yapmasına rağmen gelişi güzel iş yapan hatta iş etiğine aykırı, hastayı para makinası olarak gören birçok yere şahit oldum. Sayılı olan uygulama tekniğini kelime cambazlığı yaparak ekstra teknik geliştirdiğini söyleyen ve algıya oynayan yerlerde dahil.
Çevremde operasyona giren birçok arkadaşımı da yakından takip ettim. İstanbul da estetik ve plastik cerrah olan dr. arkadaşlarımın yerleri de dahil eledim. Araştırmalarım sonucu arkadaşım Allesio’nun referansı ile ilk önce Koray Erdoğan ve Hakan Doğanay’ı favori listeme aldım. Bu 2 isim üzerinde yıllara göre uygulama tekniklerini, teknolojisini, hastalarını ve hatta forum üzerindeki bütün hastalarını %70 üzerinde tek tek sonuçlarını takip ederek inceledim. Arkadaşlar Koray hoca bu işin Michelangelo su net...  Alessio’nun yardımı ile Koray hocayla bol bol vakit geçirdim ve gerekli bütün bilgileri detaylı bir şekilde öğrendim. 2018 Yılında Koray hoca 4000 grefte karar verdi ve (Vertex için) proscar ¼ (finasterid) kullanmamı önderdi. Ama bütçe konusunda sınıfta kaldım…

Operasyonu gerçekleştiren dr. dışında ekip çalışanlarının da güzel sonuçlar çıkardığını gördüm. Forumu yakından takip eden üyeler için yazıyorum – forum üzerinde operasyonunu beğendiğiniz hastalara işlemi gerçekleştiren ekip şefi veya ekip isimlerini sorun, Ve aynı merkeze gittiğinizde bu isimlerle çalışmak istediğinizi belirtin. Çünkü karar verdiğiniz bazı merkezlerde 40’ın üzerinde farklı ekip oluyor. Her ekip aynı etkiyi vermez…  Ve buna ekstra olarak yaş, işe olan titizlik, fiziki üstünlük, dayanıklılık ve tecrübe eklenince performans etkisini bizzat görüyorsunuz. Bu forumda vakit geçirmeden, hastaları incelemeden sakın ama sakın karar vermeyin. Dersinize iyi çalışın…
Ve tabi ki saç ekimine uygun bir aday olmanız şart. Donör – Greft  yetersiz ise zorlamayın çim adama dönersiniz.

2022 yılında Antalya ya yerleştim ve Hakan Doğanay ile görüştüm 5000 greft olarak karar verdi. 10 yıllık süreçte bütün merkezlerin fiyat politikasını ekonomist gibi yakından takip ettim. Ancak pandemi öncesi ve 2020-2022 yılı fiyatlarından sonra 2023 yılı fiyatlarına koca bir vah diyorum… Ekim’i yapan Dr. saygım sonsuz ancak 2023 yılında ekip uygulamasının fiyatlarını %200, %300 çıkarmaları üzdü, Türkiye gerçekleri!..

Antalya da olduğum için takribi 12 merkez ile görüştüm,
Ve son olarak Lara Bölgesinde Boss Hair Transplanta karar verdim…

BOSS HAİR TRANSPLANT İLK GÖRÜŞME: Beyza & Osman Çifti

Beyza hanım ile ilk görüşmemde bilinçli bir danışan olduğumu 10 yıllık bilgi ve araştırma süreçlerimi ekstra olarak forum üyesi olduğumu paylaştım. Ekip olarak ilk görüşmede Beyza & Osman çiftinin enerjileri süper ve işlerinde ne kadar iddialı olduklarını uygulama geçmişleri ve göstermiş oldukları datalar ile şahit oldum. Ve elimden geldiğince onları zorlamama rağmen bütün sorularıma tane tane sabırla cevap verdiler. Benim için en önemlisi işlerinde profesyonel, mütevazi ve dürüst olmaları… 

KARAR:

Uygulama Tarihi: 10.02.2023  Boss Hair Transplant / Antalya
Merkezde Buluşma Saati: 08:30
Greft Sayısı: 5000
Uygulama Tekniği: Dhi + Safir Fue (dhi ön ve şakak çizgi – safir fue ön orta ve vertex)
Donör Bölgeden G. Alımı: Mikromotor
Uygulama süresi: 2 gün olarak karar verildi ( Plastik cerrah ile görüşmem sonrası 1 gün olarak karar kıldık ve standart saatten biraz uzun olacağı bilgisi verildi )

Beyza Hanım’ın Uzmanlığı: Anestezi
Osman Bey’in Uzmanlığı: Paramedik

GENEL FİZİKİ DURUM - TAKVİYE - DİYET

Boy   : 188
Yaş   : 38
Saç   : Gri - Siyah
Genetik Saç Dökülmesi Aile: Anne Tarafı = %65, Baba Tarafı = %80
Alkol ve Sigara : Yok
Son 6 Ay: Düzenli B12, Omega 3, Multivitamin takviyesi,
Son 1,5 Ay: Biyotin, D Vitamini, Proscar 1/4 (finasterid)

Belirli döngüde protein ve ketojenik beslenme, Operasyondan 1 ay önce her gün kemik suyu ( elma sirkeli ve limonlu ) çay bardağında shot.

Önemli: Operasyondan 1-2 hafta önce bütün takviye ve ilaçları kesin…

OPERASYON GÜNÜ

Part 1 : Anestezi ve Donör Bölgeden Greft Alımı, Greft Ayrıştırma

06:30 Protein destekli sağlam bir kahvaltı yapıldı. Saç tekrar yıkandı…
Sabah 08:30 merkezde buluştuk. Kan testi yapıldı, Genel görüşme ve prifler sonrasında Beyza Hanım saçın genel çizgisini belirledi ve kan testi yapıldı. (Askerlik fotoğraflarımdaki ön çizgi örnek alındı)
Osman bey öncesi ve sonrası bütün saç profil çekimlerini gerçekleşirdi. Ekip enerjisi üst seviye…
09:30 tansiyon ölçümü ve ekiple tanışma gerçekleşti. Osman bey donör bölgesi için kafama lokal anestezi uygulamaya başladı. Arkadaşlar bir konuya açıklık getirelim iğneyi hafif hissediyorsunuz sinirle bağlantılı kısımlarda hafif ağrı oluyor ama sabır acı hissi eşiğe göre %3-%10 olarak düşünüyorum (gülü seven dikenine katlanır misali)
10:00 Beyza Hanım mikro motor ile donör bölgeden alımları gerçekleştirdi acı hissi %2 5600 greft toplandı,
Donör bölgemin kaliteli ilerleyen yaşlarda ekstra 2 operasyona daha girebileceğim bilgisi verildi,

Not: Lütfen konsantrasyonunuzu yüksek tutun ve ekibe güveninizi hissettirin…

13:30 / 14:45  Öğle – Yemek Molası:

Part 2 : Ekim Zamanı Anestezi, Dhi, Safir Fue Uygulamaları

Ve artık ekim zamanı ön ve orta bölgelere anestezi verildi ( iğneden korkanlar için yazıyorum 30sn sabır )
Veeee dhi ile ekim başladı hissettiğiniz sadece ‘cırt’ sesi bu kadar.  Ön bölge çizgisi ve şakaklarında doğal görünmesi için dhi tekniği 1 parmak kalınlığında çalışıldı. En hassas olduğum konu buydu ve Osman Bey greft ayrımı esnasında greft kalitesi ile ilgili bilgi verince çok daha mutlu oldum. Tekli greftin az, çoklu greftin daha fazla ve kaliteli olduğunu öğrendim. Ön bölüme yapılan dhi tekniği çok sık çalışıldı ve ayna ile kontrolümde beyza hanımın işinde ne kadar titiz ve dikkatli olduğunu anladım. Dhi ve safirde ekstra uzmanlaşmış biri 2 tekniği aynı kalitede çalışıyor. Operasyon devam ederken şakak bölümlerini en sona bıraktık ve ön orta & vertex bölümleri için safir fue tekniğine geçiş yaptık. Dhi tekniğine göre safiri hiç hissetmedim. Sadece greftleri açılan kanala yerleşimi yapılırken hissediyorsunuz acı yok. Ara molalarda ayna ile ön çizgimi sık sık kontrol ettim. Arkadaşlar inan ki o greftlerin ön çizginizde olduğunu görmek size öyle bir motivasyon veriyor ki kelimelerle anlatamam. Aynaya küsen arkadaşlar ne demek isteğimi anlamıştır.

Devam…

Belirli zamanlarda tansiyon kontrolü yapıldı, akşam saatlerinde serum takıldı. Benden kaynaklı sık sık wc molası verildi, yorulduğum noktalarda ekip ara verdi ve ıce-tea, çikolata ikramları yapıldı. Ekim esnasında sık sık Beyza Hanım iletişimde oldu. En sonunda şakak bölgeleri için tekrar anestezi verildi işte burada biraz deri inceliğinden dolayı acı hissi %5 çıkıyor. Şakaklara sağ ve sol toplam 200 tekli greft ekimi yapıldı. Gece saat 23:00 de operasyonum bitti. Emeklerinize, sabrınıza ve sonsuz desteğinize tekrar tekrar teşekkür ederim Beyza & Osman...

Ve son ayna kontrolümde yüzümde şuursuzca bir gülüş  ;D ;D ;D
6. ve 12. ay sonuçlarını az çok tahmin edebiliyorum. Stres bitti.

Arkadaşlar bu süreçte bilinçli ve motivasyonlu olmak çok çok önemli…
Her şey güzel olacak… |-nazarboncugu-|

Yorum ve katkılarınız altın değerinde.

• Hafta içi merkezden gelecek olan fotoğraflar ile konuyu revize edeceğim...
  • İlk 3 yıkama gayet temiz ve sorunsuz yapıldı, Ekstra 1 seans Hiperbarik oksijen terapisi (HBOT) gerçekleştirildi,

Ve son olarak admin ve üyelere '' sürçü lisan ettikse affola ''

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
hayırlı  olsun bu nedir yaf Antalya da bir çift furyasıdır gidiyor :)

hayırlı olsun forum için düşüncelerin için teşekkür ederim
ekimin güzel temiz sık duruyor umarım saç yönleri de güzel olur

tek sevmediğim temle ve ön çizgi birleşiminde yaptıkları garip kavis o alanı daha doğru bir hat ile birleştirselerdi çok daha güzel olurdu bence
Global Moderator

ArtNino

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hintell değerli yorumların için tekrar teşekkür ederim. İlerleyen süreçleri hep beraber detaylı paylaşımlarla göreceğiz. |-onayisareti-|
  • Ekim Tarihi: 10.02.2023
  • Ekim Merkezi ismi Boss Hair Transplant - Antalya - Beyza & Osman Çifti
  • Greft Miktarı 5600
  • Medikal Tedavi Biyotin, Omega 3, Finasterid 1/4

Beygirbey

• Sr. Member
Hintell'in yorumuna katılıyorum, doğallık açısından iddialı bir tercih olmuş oradaki birleşim. Yoğun bir temple ekimi de var sanırım. İnşallah güzel bir sonuç alınır, genel olarak sık bir ekim gibi gözüküyor. |-nazarboncugu-|
Serkan Aygın Saç Ekimim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30196.0

Ersin Bey'in ekibi
4.300 Greft (DHI & Sapphire FUE) ilk ekim
2.000 Greft (DHI) ücretsiz revizyon

Takviyeler: Minox., Topikal Fin, Priorin Intense, Biotin, Omega-3, PRP (4 seans), Mezo (10 seans)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hintell değerli yorumların için tekrar teşekkür ederim. İlerleyen süreçleri hep beraber detaylı paylaşımlarla göreceğiz. |-onayisareti-|

rica ederim inşallah çok güzel sonuç alırsın takip edeceğim konuyu
bu arada bu harika özenli konu içinde ayrıca teşekkür ederim keyifle okudum
ve saç ektirecek arkadaşlara verdiğin uyarılar çok doğru
Global Moderator

Eksi sözlük

• Sr. Member
çok güzel bir konu

saç ekiminde güzel ve sık duruyor umarım çok güzel sonuç olur

Nhympex

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
kullanacağın takviyeleri çok iyi araştırmış ve güzel takviyeler alıyorsunuz bence. Konunuz çok kaliteli bir anlatımla açılmış elinize sağlık
saç ektirecek kişiler için böyle konular Altın değerinde sizin içinde geçmişte bir anı olarak kalacak..
saç ekiminiz güzel ve sık yapılmış kavis umarım yakışır şakak alanın da ki

Beygirbey

• Sr. Member
Bu esnada değinmeyerek haksızlık etmişim gibi hissettim, detaylı ve bilgilendirici başlık için ayrıca teşekkürler |-nazarboncugu-|
Serkan Aygın Saç Ekimim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30196.0

Ersin Bey'in ekibi
4.300 Greft (DHI & Sapphire FUE) ilk ekim
2.000 Greft (DHI) ücretsiz revizyon

Takviyeler: Minox., Topikal Fin, Priorin Intense, Biotin, Omega-3, PRP (4 seans), Mezo (10 seans)

ArtNino

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bu esnada değinmeyerek haksızlık etmişim gibi hissettim, detaylı ve bilgilendirici başlık için ayrıca teşekkürler |-nazarboncugu-|
Hintell'in yorumuna katılıyorum, doğallık açısından iddialı bir tercih olmuş oradaki birleşim. Yoğun bir temple ekimi de var sanırım. İnşallah güzel bir sonuç alınır, genel olarak sık bir ekim gibi gözüküyor. |-nazarboncugu-|
rica ederim inşallah çok güzel sonuç alırsın takip edeceğim konuyu
bu arada bu harika özenli konu içinde ayrıca teşekkür ederim keyifle okudum
ve saç ektirecek arkadaşlara verdiğin uyarılar çok doğru
çok güzel bir konu
saç ekiminde güzel ve sık duruyor umarım çok güzel sonuç olur

Yorumlar için tekrar teşekkür ederim. İlk şoku dökünce az çok rahatlayacağım şuan evde Hellboy gibi geziyorum...  ;D
  • Greft Miktarı 5600

bikkembergs

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Dostum merhaba, ekiminiz hayirli olsun, guzel duruyor, umarim guzel de neticelenir.

Konuyu detayli okudum. Yalniz su kismi anlamadim. Yaklasik bir 10 senelik surecten, hemen hemen bircok yerden ve neden elediginizden bahsetmissiniz, ve forumdaki ekimlerden cok faydalandiginizi belirtmissiniz.
Ekim yaptirdiginiz yeri ilk defa duydum, forumda da arama yaptim, herhangi bir ornegini de gormedim. Sizi orda yaptirmaya iten ne oldu. Beyza & Osman ciftininin konustugunuzda cok iddiali olmasi degildir sanirim sadece, heryeri neden elediginizi niye yazmissiniz ama burayi tam olarak neden sectiginizi yazmamissiniz.

Tekrardan ekiminiz hayirli olsun.

ArtNino

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Dostum merhaba, ekiminiz hayirli olsun, guzel duruyor, umarim guzel de neticelenir.

Konuyu detayli okudum. Yalniz su kismi anlamadim. Yaklasik bir 10 senelik surecten, hemen hemen bircok yerden ve neden elediginizden bahsetmissiniz, ve forumdaki ekimlerden cok faydalandiginizi belirtmissiniz.
Ekim yaptirdiginiz yeri ilk defa duydum, forumda da arama yaptim, herhangi bir ornegini de gormedim. Sizi orda yaptirmaya iten ne oldu. Beyza & Osman ciftininin konustugunuzda cok iddiali olmasi degildir sanirim sadece, heryeri neden elediginizi niye yazmissiniz ama burayi tam olarak neden sectiginizi yazmamissiniz.

Tekrardan ekiminiz hayirli olsun.

Merhaba...
Teşekkür ederim ve seve seve cevap vereyim,
Bu karar bütçe, zaman ve psikoloji işi bu kadar. Ama hoca dışında bir operasyon olacaksa ekip veya takım ÖNEMLİ! Ve her bütçe çalışmasında Tr Saç Borsası dengesizleşti ve yarışa girildi. Artık isime yaptırmak hayal oldu...( bütçesi olan yapar bu kadar )

Gelelim bize bu zaman zarfında eskiden öncesi - sonrası fotoğraflarına bakarak yorumluyordum.
Artık öncesi - sonrası fotoğraflardan daha çok ilk işim operasyondan yeni çıkmış bir hastanın ilk donör ve ekim yapılan bölgesini incelemek oldu...  Arkadaşlar çevremde kardeşim ve dostlarım dahil ekim gerçekleştirdi ve bakımlarını ben yaptım. 12 ay sonraki fotoğrafa değil daha çok uygulama sonrası ve son 15 günü içeren çalışmaları inceledim. Koray hocanın tekniğinden sonra iş beğenmek inanın çok zor. Ve üstüne bu forum bulunmaz nimet size sonsuz analiz veriyor...
Bütçe sınırımdan dolayı dr veya merkez yerine daha çok elini en iyi kullanan ekip ve ekip şeflerini araştırdım. ( sanatla uğraşanlar iyi bilir el terbiyesi dediğimiz bir terim vardır ) Dr. haricinde buradaki en önemli detay ekibin teknik konuda tecrübeli olması. Operasyonu yapan kişiler her teknik için ayrı ayrı eğitim, tecrübe ve zaman harcıyorlar. Her tekniğin ayrı ayrı zorluğu var...
Belli bir birikim ve datadan sonra gittiğiniz yerde bir hasta veya geçmişe ait çalışmaları inceldiğinizde artık ekimdeki kaliteyi görünce karar veriyorsunuz. Ve muhattap olduğunuz kalite önemli... Hizmet alacaksan sana o hizmeti ve hassasiyeti gösterecekler.  Beyza & Osman çiftini bu yüzden tercih ettim ve dürüst olmaları +1...
Lafın kısası butik ve temiz çalışıyorlar reklam fazla yok, laf cambazlığı yok sadece iş var.Osman bey genelde isviçre ve antalya'da 2 ülkede hastası var.
Zaten süreci hep beraber göreceğiz  :)

Ekstra: Donör kalitesi, genetik, psikoloji, beslenme, hayat standartları eğer uygun değilse ilk önce lütfen kendinizi hazırlayın

« Son Düzenleme: 14 Şubat 2023, 23:30:02 Gönderen: ArtNino »
  • Greft Miktarı 5600

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
fiyat olarak ne ödedin ?
Global Moderator

baldLion

• Hero Member
hayırlı olsun düzenli ve temiz bir ekime benziyor,sadece  ufak bir eleştiri eleştiri olarak themple şakak birleşim yerlerini bende çok beğenmedim ama saçlar çıkınca küçük bir ayrıntı olarak kalacaktır büyük ihtimalle.
bu arada siz italyanmısınız? italyansanız bu kadar düzgün türkçe ile nasıl yazabiliyorsunuz ?  :)

ArtNino

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
fiyat olarak ne ödedin ?

Hintell: 35.000 TL
  • Greft Miktarı 5600

ArtNino

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlı olsun düzenli ve temiz bir ekime benziyor,sadece  ufak bir eleştiri eleştiri olarak themple şakak birleşim yerlerini bende çok beğenmedim ama saçlar çıkınca küçük bir ayrıntı olarak kalacaktır büyük ihtimalle.
bu arada siz italyanmısınız? italyansanız bu kadar düzgün türkçe ile nasıl yazabiliyorsunuz ?  :)

Teşekkür ederim...
Eleştiri her zaman iyidir :) Dediğim gibi süreci hep beraber sizinle birlikte göreceğim. Sadece dersimi iyi çalıştım...
Detayları ilerleyen zamanlarda görsel örneklerle paylaşacağım.

Ben türküm :) İnan hızlı ve dikkatsiz yazdım ve bir çok imla hatam var...
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2023, 23:53:36 Gönderen: ArtNino »
  • Greft Miktarı 5600

Facebook Twitter Instagram