Gönderen Konu: İMKANSIZI BAŞARDILAR.Boss Hair Transplant-Antalya (Beyza&Osman Çifti) 4400GREFT  (Okunma sayısı 938 defa)

Oğuzhan Güneş

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 2
Öncelikle size saç ekimi serüvenimde neler yaşadığımı anlatmak istiyorum.

Çocukluğumda herkesin senin bu saçlar dökülecek oğlum demesiyle başlayan bu serüvende Lise hayatım boyunca saçlarım çok ince telli olduğu için zar zor yaptığım saçlarıma dokunan ya da bozacak şekilde temas eden insanlarla kavga ederek geçirdiğim yıllarımı 2015 yılında artık beni terketmeye başlayan ve 2017 yılına kadar dayanmakta zorlanan saç tellerim 2017 yılında askere gidip Yeşil bereyi takmamla beni tamamen terkettiler.

2018 yılında instagram üzerinden,  tanıdıkların yönlendirdiği saç ekim merkezlerinden 1 olmak üzere 2 yere mesaj atmam sonucunda dönör bölgemden fotoğraf göndermemi istemeleriyle de hayatımın şokunu ve üzüntüsünü yaşamaya başlamıştım.Çünkü dönör bölgeme verilen cevaplar Üzgünüz saçlarınız çok zayıf ve dönör bölgeniz yetersiz size saç ekimi yapamayız olmuştu.

2019 yılında birden aklıma gelmesi ile GAZİANTEP'te Özel Hastanesi olan bir arkadaşıma bu konuyu açmak istedim ve o da benden dönör bölgemin fotoğraflarını istedi ve gönderdim. Hastanesinde çalışan doktora göstermesinin ardından Kanka dönör bölgen çok zayıf ama sen gel bir şekilde seni tatmin edecek şekilde ekmeye çalışacak dedi ve bunun üzerine GAZİANTEP'E hemen bilet aldım ve gittim. Doktor ile hastanede karşılaşır karşılmaz bana o ümitsiz gözlerle, bu kadar da beklemiyordum çok gücsüz ve zayıf saçlar dönör bölgeside aşırı az dedi ve ama buraya kadar geldiniz ekim alanını nasıl doldurabiliriz diye fotoğraflar çekip planlar yaptı ve bana ertesi sabah 7'de gel operasyona başlayalım dedi. Sabah gittim, Saçlarımı traş ettiler ve doktor geldi.. Hmmm Tahminimden daha vahim hiç dönör bölge yok ama hadi gel deneyelim diyerek lokal anestezi ve adrenalin ile benden 3-4 greft aldı Sedyede yattığım yerde bana bir mikroskop gözlük vererek gösterdi ve Oğuzcum bak 4 tane greft çektim. Bunun 1 tanesini 3 lü diye çektim 2li çıktı birinin kökü kırık biri çok yağlı, Bir diğerini i 2'li diye çektim 1'li çıktı ve çok zayıf devam etmek doğru değil istiyorsan devam ederim ama Ekilen yer YAMALI olur dedi. Bende doktor bey siz biliyorsunuz ümit yoksa devam etmeyelim dedim ve bana SİZ KEL daha yakışıklısınız Siz GAZİANTEP'i GEZİN boşuna gelmiş olmayın dedi.O zamandan sonra bu durumu kabullenmiş ve kendimi söylenenlere inandirmistım. ÇÜNKÜ BEN BİR EKİM TEŞEBBÜSSÜNDE BULUNDUM ve BU İŞTE UZMAN OLAN BİRİSİ SENİN SAÇLARININ HİÇ BİR ÇÖZÜMÜ YOK BU ALLAH VERGİSİ KADERİNDİR demişti. Neyapabilirdim ki. TAMAM BEN BUNU DENEDİM MADEM ÖYLE HADİ GELİN ŞAPKA SEÇEYİM KENDİME DEDİM VE en pahalı şapkaları almaya ve takmaya başladım...

Sene 2023....Ama içimde sürekli bir saçlı olmak, Şapkayı çıkardığım zaman gördüğüm manzara karşısında bir hüzün oluyordu.
Reklam çekimleri, Prodüksiyon işlerim dolayisiyla tanıdığım  Meryem hanımın nişanlısı olan Dr. Onur bey ile günün birinde yollarım kesişti. Saç ekimi ilgili hikayemi anlattığımda Onur bey "YA OĞUZCUM YOK ÖYLE BİŞEY NEDEN ALINAMIYORMUŞ SENDEN GREFT DÖNÖR BÖLGENDE HİÇ ZAYIF DEĞİL" dedi ve saç ekim konusunda uzman olan ekibi ile tanismami istedi.

Onur bey ile Saç Ekim uzmanı Beyza hanımla ilk görüşmemde Beyza hanım Hocam, evet saçları çok ince ve dönör bölgesi çok zayıf ama 3000-3500greft ile en azından ön kısımları doldururuz. Sakaldan bile faydalanılabilir demesiyle içimde bir IŞIK PARLADI. Ama sönmesi çokta zor olmadı çünkü Dönör bölgem azdı ve oradan alınacak 3500 greft ile oranında kelleşmesinden korkmaya başladım. Çünkü en azından ŞAPKA TAKIYORDUM ve herkesde beni böyle çok beğeniyordu. Şapka taktığım zaman ensemin Kel görünmesini asla İstemezdim..Youtube'de o kadar araştırdım ki korkularım daha da arttı. veee Ekimden vazgeçme durumuna geldim.Yani vazgeçmek için bir bahane bulup vazgeçecektim ve  Saç ekimi için belirlediğimiz günden 1 gün önce Dr. Onur beyin yanına giderek gerekli evrakları teslim ettim ve imzaladım felan derken...

Aklımdaki bazı korkulardan bahsettim. Vazgeçmek için an kolluyordum. Dr. Onur bey ise bana çok fazla moral konuşması yaptı ve tabiki o beklenen ve sürekli akıllarda olan cümleyi kurdu Önünde bir şans var kullanmassan Ömür boyu merak edeceksin. Sen sabah gel Beyza ve Osman bey ile tekrardan konuş onlara bana güvendiğin kadar güvenebilirsin aklındakileri anlat ve onlar sana dürüstçe herşeyi cevaplayacaklardır merak etme Sonrasında üzüleceğin bir işe kalkışmayacaklarından emin ol dedi.

Vee Ekim günü geldi.....
Sabah ayaklarım geri geri gidiyor ve yine bir umutsuzluk içimde vazgeçip geri döneceğim...( SEBEBİ İNANIN BANA YILLARCA YAŞADIĞIM VE DUYDUĞUM OLUMSUZLUKLAR.çünkü ben bunu Kafama Kodladım BENİM SAÇIMA EKİM OLMAZ DÖNÖR BÖLGEM AZ!)

Beyza ve Osman Cifti benimle o kadar ilgilendi ki  aklımdaki tüm soruları büyük bir sabır ile cevapladilar ve açık yüreklilikle bana her şeyi anlattılar. En büyük korkum bu işlemin bir sonuca VARILMAMASI EKİLEN SAÇLARIN DÖKÜLMESİ DEĞİLDİ.  Donör bolgemdeki saçlarla vedalaşmak zorunda kalmamdı.
Beyza ve Osman çifti beni çok iyi anlıyorlardı ama onların gözlerindeki o kendilerinden emin ve olacak biz inanıyoruz ama her işte olduğu gibi bunda da bir ihtimal ekim enasında gelişecek olan durumlardan kaynaklı bir problem olursa üzülmemi istemedikleride belliydi.Ama dedim ya gözlerinde biz BU İŞİ YAPARIZ... bakışları hiç gitmiyordu. Bende bu gözlere inanarak hadi tamam ozaman Ben çok alnıma inan bir başlangıç noktası istemiyorum yaşım zaten 30 , yaşımı belli eden bir alın açıklığı olsun diyerek olmasını istediğim başlangıç yerini göstererek onlarada yardımcı oldum. En nihayetinde bende TARLANINDA,TOHUMUNDA farkındaydım. benim amacım şapkasızda gezebilmek en azından kellikten uzaklaşmak olduğu için 18 yaşlarımdaki alın seviyelerine inmek istemedim.Alın yan taraflardaki açıklığımıda sevdiğim için bir "U" şeklinde ön hattın belirlenmesini istedim.
Tüm değerlendirmeler ve olasi sonuçlar konusulduktan sonra saç ekimi için Sedyeye uzandım veeee....

ANESTEZİ, ADRENALİN derken..İnanmıyorumm Oğuzhan bey burada bir Kök Canavarı var diye bir ses duydum...Beyza hanım köklerimin 4'er 5'er olduğunu ve hepsinin çok güçlü göründüğünü söylüyordu.Ama bi yandan ise daha devamını bilmedikleri içinde heyecanlarını saklamaya çalışıyorlardı. Greftler çekilmeye köklerin sağlıklı ve çoklu olduğundan emin olunca resmen bir bayram havası oluştu.Ekim bir anda Doğum hikayesine dönüştü.
İnanabiliyor musunuz 4400 Greft çıkartıldı. ve 3'erli 4'erli 5'erli....

Beyza hanım ve Osman bey, Oğuzhan bey tepe bölgesine çıkıyoruz arkada çok az bir açıklık kalacak ama ÖN tarafları sıkı arkaya doğru seyrek şeklinde yapıcaz Sakaldan almaya gerek yok dediler. TEPE bölgesindeki o çok az kalacak olan açıklığı önemsemiyordum zaten..

Yaklaşık 9 saatlik bir emeğin sonucunda saç ekimini tamamladık. Bu süre boyunca bile ilgi alakaları, tüm sorularıma verdikleri detaylı yanıtlar, bilgi birikimleri, bu stresli durumda bile verdikleri cevaplarla beni sakinleştirmeleri.. hepsi ama hepsi saymakla bitmez gerçekten. Eğleneerek SAÇ EKİMİ resmen bu...
Operasyon bitti ve Ekilen greftlere baktığımda inanamadım bukadar sık olacağını ve tepe bölgesine ulaşacaklarını aklımın ucundan geçirmiyordum...

ŞAHTI ŞAHPAZ OLDU ekimi değil... Gerçektenn EMEK verilerek gerçekten DOĞAL görünen bir saç tasarımı...

Bu yazıyı yazdığımda işlem sonrası 10. gündeyim. Ve beklediğimizden de öte durum Greftler,Saç telleri oradalar..... VEE EMiNİM MERAK ETTİĞİNİZ DONÖR BÖLGEMİN GREFT ALIMI SONRASI KELLEŞİP KELLEŞMEDİĞİ SORUSUNA
AİLEMİN SORUSUYLA CEVAP VEREYİM... OĞLUM SENİN BU SAÇLARI NEREDEN ALDILAR.....
EVET EN BÜYÜK KORKUM EKİM TUTMAZSA BİLE EN AZINDAN ŞAPKA TAKTIĞIM ZAMAN ENSEMDE KELLİK OLMASIYDI AMA KİMSE EKİLEN SAÇLARIN NEREDEN ALINDIĞINI ANLAMIYOR ŞUAN... Yiğidin hakkını verelimm BEYZA hanımın ince işçiliği ile
kelleştirmeden BU DONÖR BÖLGESİ çok az ekim olmaz denilen yerden
4400greft.... diyecek bişey yok doğrusu PES!...

Onur bey ve ekibi BOSS HAİRTRANSPLANT(BEYZA ve OSMAN çifti) olmadan bunu başarmak imkansız olurdu. ( BUNU GERÇEKTEN SÖYLÜYORUM ÇÜNKÜ HERKES BU SAÇA EKİM OLMAZ İMKANSIZ DEMİŞTİ BU GÜNE KADAR.)

İyi ki yollarımız kesismis. Sayelerinde çok uzun zamandır gerçekleşmesini istediğim hayalim hayat buldu. Her birine ayrı ayrı teşekkür bir borç bilirim.
Kendinizi güvenle bu ellere teslim edebilirsiniz.


SON SÖZLERİM İSE:  BAZI SAÇ EKİM MERKEZLERİNİN İYİ DÖNÖR BULARAK YAPTIĞI İŞLERLE ÇIKTIĞI REKLAMLAR, ZORDAN KAÇMALARI VE BAŞARISIZ BİR EKİM OLABİLME İHTİMALİNDEN KORKARAK ( TİCARİ KAYGI İLE) İNSANLARI YANLIŞ YÖNLENDİREREK, HAYALLERİNDEN UZAKLAŞTIRMALARI.. BU BUKADAR BASİT OLMAMALI. OĞUZHAN BEY SİZİN DONÖR BÖLGENİZ AZ VE BİZ BUKADAR AZ DONÖR BÖLGESİ İÇİN TECRÜBEYE SAHİP DEĞİLİZ  DEMEK YERİNE SİZİN SAÇLARINIZA ASLA EKİM OLMAZ SİZ BU ŞEKİLDE KEL GEZİ DEMEK DAHA BASİT TABİ....BİZİM TOPLUMUMUZDA BEN BU İŞİ BECEREMEM DİYENE RASTLAYAMAZSINIZ ZATEN. SİZDEN KAYNAKLI BU İŞİ YAPAMAYIZ DERLER..

TECRÜBE,DOĞRU BİLGİ,YAPICI BİR KARAKTER,GÜLER YÜZ.USTA ELLER.. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM DR. ONUR BEY VE BOSS HAİRTRANSPLANT (BEYZA ve OSMAN ÇİFTİ)


FOTOĞRAFLAR'DA İŞLEM HEYECANINDAN KENDİM ÇEKMEMİŞTİM MERKEZDE ÇEKİLEN ÖNCESİ FOTOĞRAFLARIMI PAZARTESİ GÖNDERECEKLER OZAMAN EKLEYECEĞİM ŞİMDİLİK KENDİMİN DAHA ÖNCE ÇEKTİĞİ 2 FOTOĞRAFI PAYLAŞIYORUM
DEVAMI GELECEK...Mrhdk

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 39
 • Saç ekimi sonuçları
Ekim öncesi ve sonrası fotoğrafları atsanız herkes görse

Oğuzhan Güneş

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 2
Siteye yüklemede sorun yaşıyorum, aşağıda indirme butonu olarak çıkıyor. Bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz aslında iyi olur. :)

phantom

 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 500
Ekler ve seçeneklerden dosya seçine tıklayıp ordanda fotoğraf yükleyin demeniz lazım.

ArtNino

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 14
 • Saç ekimi sonuçları
Oğuzhan bey geçmiş olsun, ekim sonrası görüntüler çok iyi donör bölgeniz tertemiz...
Planlama gayet güzel beyza hanımın titizliği yine kendini belli ediyor,
Aynı merkezde operasyon geçiren biri olarak sürecinizi de yakından takip edeceğim.
Tekrar hayırlı olsun.
 • Ekim Tarihi: 10.02.2023
 • Ekim Merkezi ismi Boss Hair Transplant - Antalya - Beyza & Osman Çifti
 • Greft Miktarı 5600
 • Medikal Tedavi Biyotin, Omega 3, Finasterid 1/4

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 48759
 • saç ekimi sonuçları
Öncelikle şunu belirteyim geniş açıklık
Ve ekim için uygun olmayan kişilere saç ekmemek kaçınmak değil
Hastayı ve kişiyi doğru yönlendirmektir bu konuda çok yanlış bir düşünce içine girmişsiniz.

Saç ekiminize gelirsek ön çizgi iyi bir çizgi değil saçlar çıkımca ön hat doğal durmayacak gibi umarım yanılırım.

Bu kadar geniş bir açıklık için tek ekim zaten tek şansınız varmış  tepe zor görünüyor umarım ön orta iyi çıkış olur ve umarım saç yönleri güzel olur.


Bu arada evet saç ekimine uygun bir vaka değilsiniz sizi daha önce bilgilendirenler sizi doğru şekilde yönlendirmiş.
Global Moderator

 

Facebook Twitter Instagram