Gönderen Konu: Saçda seyreklik önleme  (Okunma sayısı 904 defa)

Kratos1990

• Yeni üye
  • *
Saçda seyreklik önleme
« : 30 Ekim 2020, 11:56:18 »
Merhaba arkadaşlar,  benim sorunum kafanin orta kısmindaki saçlarin seyrekligiyle ilgili,  tam olarak ne zamandan böyle  bilmiyorum ama tahminimce son 1 senede saç dokulmeleri hızlandi. Bunun sebebi büyük olasılıkla yaşadığım stress ve ya vitamin eksikliğidir. Şu an tam olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, yani saçda seyreklik var ama büyük ölçüde değil ve buna göre sizden tavsiye ve yardım istiyorum: ilk olarak şu an ki mevcut saçı korumanın yolu ne ? (daha fazla dökülmenin karşısını almak yani) ikinci sorum seyrek olan bölgelere nasıl tedavi uygulanmalı ve hangisi daha olumlu sonuç verir ? (Minioxidil mi, saç ekimimi yoksa ilaçlar mı?) son sorum ise şu azalan kısımlara saç ektirirsem sonradan dökülme ihtimali var mı ? ve en kötü senaryo: tüm bu yöntemleri kullanırken mevcut saça zarar gelir mi?

Gregor59

• Hero Member
Ynt: Saçda seyreklik önleme
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2020, 12:14:56 »
Vitamin eksikliği kendini kandirmaktir dostum kabullenip erkek tipi tedavisine başlaman senin hayrına olur. Vitamin eksikliği tepeyi açmaz. Kendimden biliyorum

Kratos1990

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2020, 12:20:20 »
Vitamin eksikliği kendini kandirmaktir dostum kabullenip erkek tipi tedavisine başlaman senin hayrına olur. Vitamin eksikliği tepeyi açmaz. Kendimden biliyorum
erkek tipi tedavi nedir? Biraz daha geniş açıklaya bilirmisin? Ayrıca vitamin olayı belki yanlış ola bilir ama stress 100 % doğru stress yüzünden ilaçlarda aldım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2020, 12:28:14 »
Yaş kaç?
Global Moderator

Kratos1990

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 30 Ekim 2020, 12:30:56 »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 30 Ekim 2020, 13:25:22 »
Yaşına göre saç durumun iyi tepeyi ancak finasterid toparlar araştır kullanmazsan xpecia
Global Moderator

Kratos1990

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2020, 13:49:41 »
Yaşına göre saç durumun iyi tepeyi ancak finasterid toparlar araştır kullanmazsan xpecia
öncelikle faydalı yorumun için teşekkür ederim fakat bence 26 yaşa göre saçım baya incelmiş durumda, babam ve amcalarımın 40-45 yaşlarına kadar gur saçları vardı benimkinden farklı olarak. İnternetde bir kaç araştırma yapmıştım finastetidle ilgili çoğu kaynak bu ilacın zararlı olduğunu söylüyordu (cinsel zayıflama gibi) bu nr kadae doğru? Xpecianı pek bilmiyorum onun cinsel duruma zararları var mı? Son olarak xpecia kullanırsam ve bir süre sonra bırakırsam etkisi kaybolacak mı?

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Ekim 2020, 14:02:32 »
Bence finasterid cinsel arzularin çok düşükse olumsuz etkiler ama normal olduğunu düşünüyorsan haftada 3-4 aklına geliyorsa 2-3 gelir , ben kendimde böyle etki yaptığını düşünüyorum ki daha iyi bence. Kullanırsın yan etki gördüğümü düşünürsen bırakırsın

Kratos1990

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 30 Ekim 2020, 14:19:59 »
Bence finasterid cinsel arzularin çok düşükse olumsuz etkiler ama normal olduğunu düşünüyorsan haftada 3-4 aklına geliyorsa 2-3 gelir , ben kendimde böyle etki yaptığını düşünüyorum ki daha iyi bence. Kullanırsın yan etki gördüğümü düşünürsen bırakırsın
peki etkisini gordun mu ? Ölmüş saç köklerinde işe yarıyor mu peki bırakırsam nasıl ? Önceki haline mi gelir? Ayrıca xpecia hakkında ne düşünüyorsun?

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 30 Ekim 2020, 15:10:38 »
2 ay oldu kullanmaya başlayalı yan etkisi olduğunu düşünmüyorum ekimden 10 gün önce başladım şu anda kendi var olan saçlarımda dökülme vs yok belki kısa diye farketmiyorum ama belli uzunluğa geldiler sonuçta, ölmüş saç kökünü canlandırmaz ama incelen saçlarınıza kalınlaştırır ve yeni saç çıkmış hissiyatı yaratır , xpecia vitamin takviyesi Ekim filan olmadıysa finasterid kullanan birisinin kullanması mantıksız bence ama dersen finasterid kullanmam o zaman kullan ama etkisi finasteridin yanından bile geçemez

Kratos1990

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 30 Ekim 2020, 15:44:34 »
2 ay oldu kullanmaya başlayalı yan etkisi olduğunu düşünmüyorum ekimden 10 gün önce başladım şu anda kendi var olan saçlarımda dökülme vs yok belki kısa diye farketmiyorum ama belli uzunluğa geldiler sonuçta, ölmüş saç kökünü canlandırmaz ama incelen saçlarınıza kalınlaştırır ve yeni saç çıkmış hissiyatı yaratır , xpecia vitamin takviyesi Ekim filan olmadıysa finasterid kullanan birisinin kullanması mantıksız bence ama dersen finasterid kullanmam o zaman kullan ama etkisi finasteridin yanından bile geçemez
anladim. Peki şu finasterid cinsel zayiflik yaratırsa ve bir süre sonra kullanmayı bırakırsam cinsel zayiflik sorunu gider mi? Ayrıca saçlar eski haline döner mi?

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 30 Ekim 2020, 16:06:36 »
Genel kanı yan etkilerin geçeceği yönünde ama bir kaç kişiden farklı şeylerde okudum ama çok azdı. ve yapılan deneylerde vs %2-3 yan etki oranı , ama mesela forumda %20-25 dir ben bunun nedeninin psikolojik olduğunu düşünüyorum. Finasterid çalışma mekanizması şöyle , saçlarımız DHT hormonuna magruz kalıyor ve sağlıklı beslenmemeye başlıyor finasterid bu hormonu baskiliyor ve kullandığın zaman içinde saçların bu hormona aşırı magruz kalmıyor. Bıraktığın zamanda DHT yine serbest kalıyor ve saçların eski haline dönüyor ama bence belli aralikla bıraksan bir sorun olmayabilir. Bir yorum okumuştum 1 yıl kullandım 6 ay bıraktım diyen birisini ve eskiye donmedigini ama şundan eminim 1-2 sene içerisinde eski haline gelmesi mümkün o yüzden belki belli aralıklarla bırakılıp başlanabilir belki. Tamamen kendi teorim bu , hintell filan daha iyi yorum yapabilir bu bırakma konusunda

Kratos1990

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 31 Ekim 2020, 07:44:12 »
Genel kanı yan etkilerin geçeceği yönünde ama bir kaç kişiden farklı şeylerde okudum ama çok azdı. ve yapılan deneylerde vs %2-3 yan etki oranı , ama mesela forumda %20-25 dir ben bunun nedeninin psikolojik olduğunu düşünüyorum. Finasterid çalışma mekanizması şöyle , saçlarımız DHT hormonuna magruz kalıyor ve sağlıklı beslenmemeye başlıyor finasterid bu hormonu baskiliyor ve kullandığın zaman içinde saçların bu hormona aşırı magruz kalmıyor. Bıraktığın zamanda DHT yine serbest kalıyor ve saçların eski haline dönüyor ama bence belli aralikla bıraksan bir sorun olmayabilir. Bir yorum okumuştum 1 yıl kullandım 6 ay bıraktım diyen birisini ve eskiye donmedigini ama şundan eminim 1-2 sene içerisinde eski haline gelmesi mümkün o yüzden belki belli aralıklarla bırakılıp başlanabilir belki. Tamamen kendi teorim bu , hintell filan daha iyi yorum yapabilir bu bırakma konusunda
anladim. Yardimlarin için teşekkür ederim.

Facebook Twitter Instagram