Gönderen Konu: Tepe Bölgesinde Seyreklik  (Okunma sayısı 2816 defa)

jolepling

• Yeni üye
  • *
Tepe Bölgesinde Seyreklik
« : 03 Şubat 2021, 23:08:38 »
Herkese merhabalar, saçlarımla ilgili aklıma takılan bir konuyu danışmak istiyorum. 21 Yaşındayım saçlarım şuan kısa ve bundan birkaç gün önce saçlarıma bakarken tepe bölgesinin seyrek olduğunu fark ettim. Fakat garip olan şu ki, saçlarım uzun olsa da dökülmüyor. Yani yastıkta saç yok, duşta dökülme yok, normal yaşantımda dökülme yok veya olması gerektiği kadar, yani her insanda olabileceği kadar. Saç yapısının bu şekilde bir kısmının seyrek olma ihtimali var mı yani saçlarım normal mi? Doktora gitmeli miyim? Ve o kısmı güçlendirmek, canlandırmak için bir yöntem var mı? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Düzenleme: Cevap veren arkadaşlara ilgileri için teşekkür ederim. Ama benim asıl sormak istediğim soruya kimse cevap vermemiş. Benim saçımda dökülme yok ve hiçbir zaman da olmadı, bu saç nasıl böyle seyrekleşti ben bunu merak ediyorum bu konuda cevap verirseniz sevinirim  :)

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Tepe Bölgesinde Seyreklik
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2021, 23:24:29 »
şakaklar ne alemde, imzamdaki kılavuzu oku

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

jolepling

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2021, 23:29:55 »
O bölgede herhangi bir seyrelme veya dökülme yok. Oralar çocukken nasıl ise şuanda da öyle.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2021, 02:47:13 »
Saçlar gidici

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2021, 06:41:00 »
Seyrelme başlamış
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2021, 07:37:56 »
Bu yağlı saç mı ? Yağlı saçta ve ince telli saçta vertex seyreliyor gibi gözükür çünkü hepimizde oluyor
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

jolepling

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2021, 12:25:54 »
Bu yağlı saç mı ? Yağlı saçta ve ince telli saçta vertex seyreliyor gibi gözükür çünkü hepimizde oluyor

Saç tipim yağlı evet. Ama fotoğrafta yağlı değil, duştan çıktıktan sonra çekilmiş bir fotoğraf.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2021, 15:01:03 »
Basbaya incelmiş tepe bölgesi. Tedavi etmezsen daha kötü olur
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

jolepling

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2021, 15:28:00 »
Basbaya incelmiş tepe bölgesi. Tedavi etmezsen daha kötü olur

Cevap için teşekkürler. Ben en iyisi bir doktora gideyim en azından seyrelmeyi durduramasam bile geciktirmiş olurum diye düşünüyorum

hugo_ramirez

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 05 Şubat 2021, 00:55:51 »
Tepenin döner bölgesi. Loreal serioxy serum uygulayabilirsin bence. İşe yarayabilir oradaki saçlar biraz daha toplayabilir. Bence bir dökülme değil saçlar döner bölgede tersine hareket ediyor seyrelmiş gibi görünmüş.

Yıkarken şampuan ne kullanıyorsunuz merak ettim, gayet sağlıklı saçlar.

ogzzturk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 05 Şubat 2021, 00:59:18 »
Cevap için teşekkürler. Ben en iyisi bir doktora gideyim en azından seyrelmeyi durduramasam bile geciktirmiş olurum diye düşünüyorum
Hocam bilgisizce hemen doktora gideyim deme çoğu dermotoloji doktoru saç dökülmesinde umursamaz ve bilgisiz oluyor,doktora kessinlikle gidilmeli lakin bilgili gidiniz,yani doktora gösterdiğinizde kan tahlili yaptırmak istiyorum de ve troidler ve vitaminler olarak tahlillerine baktır ailendeki genetiğine kendin bak eğer baba tarafın yada dayılarında var ise kellik zaten genetiktir,doktor eğer minoxil kullan derse direk dinleme bile 3 ay sonra minoxil kullandım aşırı dökülmem arttı yardım diye yeni konu açarsın önce kan tahlillerine baktır vitamin eksikliği olabilir eğer genetik ise forumdaki çözümlere bakabilirsin.

jolepling

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 05 Şubat 2021, 01:33:34 »
Tepenin döner bölgesi. Loreal serioxy serum uygulayabilirsin bence. İşe yarayabilir oradaki saçlar biraz daha toplayabilir. Bence bir dökülme değil saçlar döner bölgede tersine hareket ediyor seyrelmiş gibi görünmüş.

Yıkarken şampuan ne kullanıyorsunuz merak ettim, gayet sağlıklı saçlar.

Cevabınız için teşekkür ederim. Umarım dediğiniz gibidir sanırım seyrelme mi yoksa döner bölge yüzünden mi böyle gözüküyor doktora gidince anlayabileceğim ancak.

Şampuan olarak clear men saç dökülmesine karşı olan şampuanı kullanıyorum. Umarım dediğiniz gibidir ve dökülme yoktur  :-\

jolepling

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 05 Şubat 2021, 01:38:01 »
Hocam bilgisizce hemen doktora gideyim deme çoğu dermotoloji doktoru saç dökülmesinde umursamaz ve bilgisiz oluyor,doktora kessinlikle gidilmeli lakin bilgili gidiniz,yani doktora gösterdiğinizde kan tahlili yaptırmak istiyorum de ve troidler ve vitaminler olarak tahlillerine baktır ailendeki genetiğine kendin bak eğer baba tarafın yada dayılarında var ise kellik zaten genetiktir,doktor eğer minoxil kullan derse direk dinleme bile 3 ay sonra minoxil kullandım aşırı dökülmem arttı yardım diye yeni konu açarsın önce kan tahlillerine baktır vitamin eksikliği olabilir eğer genetik ise forumdaki çözümlere bakabilirsin.

Cevabınız ve bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi yapacağım doktorun verdiği her şeyi de zaten araştırmadan kullanmayı düşünmüyorum çünkü saç konusu ince bir konu. Ama doktora dediğiniz gibi tahlil işleri için kesinlikle gideceğim.

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 05 Şubat 2021, 07:11:49 »
Cevabınız ve bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi yapacağım doktorun verdiği her şeyi de zaten araştırmadan kullanmayı düşünmüyorum çünkü saç konusu ince bir konu. Ama doktora dediğiniz gibi tahlil işleri için kesinlikle gideceğim.
Ben sana olacakları söyleyeyim doktora gidiceksin  eldiven takıp saçlarını inceliycek 2 dakika ondan sonra  saç dökülmen genetik diyip minoxidl vericek göndericek

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 05 Şubat 2021, 08:38:08 »
Ben sana olacakları söyleyeyim doktora gidiceksin  eldiven takıp saçlarını inceliycek 2 dakika ondan sonra  saç dökülmen genetik diyip minoxidl vericek göndericek

Hahaha harbi doğru. Hala saç dökülmesi için doktora giden insanları anlamıyorum

Facebook Twitter Instagram