Gönderen Konu: Tepe bölgesinde açılma, ne yapabilirim  (Okunma sayısı 359 defa)

heptagron_35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Tepe bölgesinde açılma, ne yapabilirim
« : 07 Kasım 2023, 20:00:59 »
Merhaba

Yaşım 23 ve saçlarımın tepe bölgesinde epey bir açılma var. Saçlarımın önleri ve yanları sağlıklı ve saçlarımı uzatıyorum, ancak tepe bölgem bende bir eksiklik kaygısı yaşatıyor ve psikolojik olarak etkisinden çıkamıyorum. Yakın zamanda özel bir hastaneye gittim ve kök hücre tedavisi önerdiler, herhangi bir ilaç kullanmak istemiyorum (biotin hariç). Sizce kök hücre tedavisi ile saçlarımı geri kazanabilir miyim, kazanamasam da dökülmesi durur mu?

Teşekkürler

Tokatlikel60

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Tepe bölgesinde açılma, ne yapabilirim
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2023, 20:13:40 »
Dökülmen genetik mi herhangi bir doktora danıştın mî? Genetikse biotin kök hücre fan kurtarabilecek tedaviler değil. Belki yavaşlatırlar ama durdurmazlar. İlaç kullanmak istemiyorsan aga e tablet veya xpecia kullanmaktan başka çare yok önler ve yanlar sağlıklı kalmaya devam ederse alan küçük çok büyük değil ekimle kapatırsın.

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2023, 20:21:06 »
Eğer vitamin eksiğin varsa kapanabilir ama muhtemelen genetik ve ilaç kullanmadan kapatmak istiyorsun ki bu mümkün değil anca saç ekitirisen olabilir ama yaşın daha genç belki daha da ilericek önlerde açılacak ikinci bir Ekim bile gerekebilir kesin bir şey yok ha xpecia kullanabilirsin o da bir nebze olsa saç dökülmeni azaltabilir bir nebze de olsa

Tokatlikel60

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2023, 20:22:47 »
Ekleme yapayım üzmek istemem ama saçlarının yoğun olması saçlarının iyi olduğu anlamına gelmez ben bir iki fotoğraftan anlayamam tabi ki sen kendin karar ver saçlarının canlılık durumu nasıl fotoğrafta ışıktanda olabilir ama cansız duruyor

heptagron_35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2023, 20:27:50 »
Devlet hastanesinde aldığım randevuda doktor sadece 2 dakika bakıp erkek tipi dökülme diyip minoxil sprey ve prostat ilacı yazıp yolladı, kan değerlerime vs. bakmadı. Bir daha randevu alıp direkt bu işlem için kan değerlerime baktıracağım, cevaplarınız için teşekkür ederim.

Önden bir fotoğraf daha ekledim

Tokatlikel60

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2023, 20:30:40 »
Saçlarının sağlıklı olduğunu düşünüyorsan sorun yok ama arkadaşın dediği gibi yaşın genç ne kadar açılır tahmin etmek zor. Ekimle kapatırsın bu halde kalırsa dediğim gibi aga e tablet ve balık yağı başlayabilirsin. Şimdiden senin için en iyisi olsun dileklerimle.

heptagron_35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2023, 20:44:40 »
Teşekkür ederim dostum, yardımcı oldun epey. Umarım hayırlısı olur

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 07 Kasım 2023, 20:49:54 »
 genetik bastan bellide .saçlar iyi daha dokulmese yeter.finasterid dermoller masaj devam et.genetik şu an agresif değil.düzenlide yasa.beslenme uyku stresten uzak vs.. . dutlu mezoda olur pahalu yontem ama 2 ayda bir yaparlar.finasterid ağır gelir diyorsan masajla uğraşamam falan diyorsan 3 gunde bir dermoller yap .hersey kodlanmış genetik dokulmenin agresifliğine bağlı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram