Gönderen Konu: Minoxil tavsiye eder misiniz?  (Okunma sayısı 1146 defa)

Netcesun

• Yeni üye
  • *
Minoxil tavsiye eder misiniz?
« : 01 Kasım 2020, 14:28:09 »
Arkadaşlar merhaba, yeni üye oldum foruma henüz hakim değilim yanlış başlığa konu açtıysam kusurabakmayın şimdiden. Yaklaşık 3 4 senedir yoğun bir saç dökülmem var özellikle tepe bölgesinde. İki sene önce gitmiş olduğum dermatolog minoxil önermişti fakat bırakınca dökülmesin devam edeceğini söylemişti bende biraz daha bekleyeyim dedim. Şu an tepe bölgesinde dökülmem baya arttı. Minoxil kullanmalı mıyım sizce. Ya da nasıl bir yol izlemeliyim. Fotoğrafı yükleyeceğim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: Minoxil tavsiye eder misiniz?
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2020, 15:03:53 »
Minoxidil tek başına bir yere kadar yeter  eğer genetikte dokulmeniz varsa ki var sanırım , anti androjen olmadan saçlarınızı koruyamazsınız bu durumda finasterid ve minoxidil ikilisi ile devam etmen gerekir. Finasteridin yan etki riski var ama psikolojik olarak etkilenmemeye çalış kullanacaksan. Ya da saçların dökülsün Ekim yaptır başka çözümü yok

Netcesun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2020, 15:08:44 »
Teşekkür ederim hocam tavsiyelerin için. Görseldeki açıklığı kapatmak için finastwrid ve minoxil işe yarar mı peki

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2020, 15:12:53 »
Kesin bir şey diyemem ama dermorallerda ekleyebilirsiniz tedavinize bazı kişilerde işe yarıyor bazılarında yaramıyor deneyin bence. Ama sabır gerekiyor bu işler için.

Netcesun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2020, 15:32:12 »
Minoxil ve dermaroller birlikte kullan mı diyorsunuz hocam

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2020, 15:36:26 »
Evet ama yanına finasteridde eklemeni tavsiye ederim yan etki riskini göze alırsan.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2020, 15:38:04 »
hocam bu minoxil kullanmış haliniz mi yoksa ara vermiş haliniz mi ?
ayrıca konu yanlış yere açılmış. burda saç ektirenlerin süreç ve sonuçları paylasılıyor.

Netcesun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2020, 15:41:37 »
Evet ama yanına finasteridde eklemeni tavsiye ederim yan etki riskini göze alırsan.
Teşekkür ederim bakıcam artık eminde olamıyorum tepe bölgesi kurtarılabilse saç ekimi olmadan Minoxil vs uygulayacağım ama biraz daha araştıracağım

Netcesun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2020, 15:45:04 »
hocam bu minoxil kullanmış haliniz mi yoksa ara vermiş haliniz mi ?
ayrıca konu yanlış yere açılmış. burda saç ektirenlerin süreç ve sonuçları paylasılıyor.
Merhaba hocam, hayır hiç minoxil kullanmadım kullanmalı mıyım diye fikir almak istedim sizlerden. Evet haklısınız yanlış yere açtım konuyu galiba. Dediğim gibi yeni üye oldum pek hakim değilim foruma. Başka bir başlığa da açtım aynı konuyu. Ben konuyu kapatabiliyorsam yapabilirim ama onuda bulamadım. Kusurabakmayın tekrar :)

Beyonder

• Sr. Member
  • oo bizim kel gelmiş.
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2020, 16:27:45 »
Hocam minoksidil kullanırsanız ve bırakırsanız kısa sürede dökülüyor 9 ay kullansanız 10. ay kullanmasanız 11.ay a girerken çıkanların hepsi dökülmüş oluyor. Tüm emekleriniz 1 ay da çöp. Paraya da yazık. Kullanması ayrı dert geliyor bana. Kafanıza sıkıp yattığınız zaman çarşafa kılıfa vs akıyor bozuyor kumaşı ve leke oluyor iğrenç bir görüntü. Sabah kafanıza sıkıp gittiğinizde güzel fön çekemiyorsunuz bir yapış yağış oluyor gibi. Ayrıca dökülme de devam ediyor zaten yeni saç çıkarmanın yanında. O spreyi kafanıza sıkarken bir tuhaf oluyor her gece her gece... bir de yedirmek zorundasınız kafanıza ve elinizi yanlışlıkla götürüyorsunuz kafanıza haydii elinizi yıkayın ....... Ve en önemlisi minoksidil herkes de aynı etkiyi vermiyor kimisinde %50 başarılı kimisinde %90. Ama önceki yazdıklarımı ciddiye alın bu cümleden çok.

Sizin önceliğiniz ekim operasyonu olmalı. Saç ektirmek zorundasınız. Bunun yanında Xpecia vitamin ile mezoterapi gibi uygulamalar yaptırın.
  • Yaşınız 26
Prozinc Plus
Xpecia gece 2 sefer (08.09.2021)
Finasterid (08.10.2021)

Netcesun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2020, 16:44:23 »
Hocam minoksidil kullanırsanız ve bırakırsanız kısa sürede dökülüyor 9 ay kullansanız 10. ay kullanmasanız 11.ay a girerken çıkanların hepsi dökülmüş oluyor. Tüm emekleriniz 1 ay da çöp. Paraya da yazık. Kullanması ayrı dert geliyor bana. Kafanıza sıkıp yattığınız zaman çarşafa kılıfa vs akıyor bozuyor kumaşı ve leke oluyor iğrenç bir görüntü. Sabah kafanıza sıkıp gittiğinizde güzel fön çekemiyorsunuz bir yapış yağış oluyor gibi. Ayrıca dökülme de devam ediyor zaten yeni saç çıkarmanın yanında. O spreyi kafanıza sıkarken bir tuhaf oluyor her gece her gece... bir de yedirmek zorundasınız kafanıza ve elinizi yanlışlıkla götürüyorsunuz kafanıza haydii elinizi yıkayın ....... Ve en önemlisi minoksidil herkes de aynı etkiyi vermiyor kimisinde %50 başarılı kimisinde %90. Ama önceki yazdıklarımı ciddiye alın bu cümleden çok.

Sizin önceliğiniz ekim operasyonu olmalı. Saç ektirmek zorundasınız. Bunun yanında Xpecia vitamin ile mezoterapi gibi uygulamalar yaptırın.
Öncelikle teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Saç ekimi düşünüyorum aslında fakat tepe bölgesi olduğu için süreç daha uzun sürüyor gibi şeyler okudum ve tepe bölgesinde ekimi yapacak klinik ve doktorun önemini de okudum. Yani baya Bi araştırma yapmam gerekiyormuş gibi hissediyorum bir yandan da araştırıyorum. Ve şu önümüzdeki süreçte işle ilgili planlarım var yoğun olacağım yani Ekim sonrası süreç beni korkutuyor biraz. Bende saç ekimine kadar kalan saçları nasıl koruyabilirimin derdine düştüm açıkçası :D öneri ve tavsiyeleriniz varsa yazarsanız sevinirim teşekkürler.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 01 Kasım 2020, 16:45:27 »
Hiç tavsiye etmem geçici çözüm huzuri masraf, kepeğide cabası.

Facebook Twitter Instagram