Gönderen Konu: Saç Analizi ve Ekim Zamanı  (Okunma sayısı 795 defa)

Asaf34

• Yeni üye
  • *
Saç Analizi ve Ekim Zamanı
« : 02 Kasım 2020, 01:52:06 »
Merhaba 26 yaşındayım yaklaşık 20 yaşından beri ön hattımdan başlayarak kayıp başladı son 4 senedir vertex bölgemde açıldı süreç biraz hızlı ilerliyor gibi sanırım 1-2 sene sonra daha fazla dökülecegini sanmıyorum dökülmem şuanda stabil seviyede  az yada durmuş olabilir. Fotoraflarıda özellikle ışık altında ve araları açarak cektim normalde bu kadar açık değildir. Temple peak lere düzeltme ve ön hatta suankinin ucundan 1 cm ileride cizilerek ekim yaptırmak şakaklarıda ileri almak yerine cok az ileri alarak ekim yaptırmak istiyorum yani  kısacası norwood 2 gibi gözükmek istiyorum ve vertex bölgesini kapatmak istiyorum . Sanırım asmedde yaptırıcam. Sizce ne kadar daha beklemeliyim? Tabiki biliyorum asmede gidince herşeyi söylicekler yinede ön bilgi olması acısından sizce ne kadar daha beklemem gerekir? Suanda nw 4 olabilirim. Çok sık bir ekim ve 18 yaşındaki sacımı yaptırmak istemiyorum :) saçlarımın uzun oldugu fotoraf 2014 de çekilen halimdir

Salvador

• Hero Member
Ynt: Saç Analizi ve Ekim Zamanı
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2020, 01:54:13 »
Durduğunu sanmıyorum norwood 6ya gider bu saç vertex gidici tepedekiler de ha keza öyle bence medikal tedaviye baslamadan ektirme
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Asaf34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2020, 02:01:51 »
Durduğunu sanmıyorum norwood 6ya gider bu saç vertex gidici tepedekiler de ha keza öyle bence medikal tedaviye baslamadan ektirme
Medikal tedavi önceden neden yapmalıyım? Ve şunu sormak istiyorum fin yada minoxil kullandıgım zaman ve bıraktıgımda kaldıgı yerdenmi dökülmeye başlar yavaş yavaş yoksa birden hepsimi dökülür ? Yani 30 yaşında başlasam fin 40 yaşında bıraksam 40 yaşındamı başlar 30 yaşındaki sökülmem yoksa birden hepsimi dökülür ? Süreci uzatıyormuyuz yani kullanarak? Üstler yanlara göre cansız saçlarım ama yan ve arka tarafım gerçekten saglam donör fazla ve canlılar . Ne kadar daha beklemeliyim ?

PEGO

• Hero Member
  • Saçların dökülmüş kanka
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2020, 12:19:20 »
Dökülme hızı yavaş ve tipi biraz değişik. Ön saçların hala dikiliyor kalitesi bozulmamış, bence 3-4 yıl daha bekleyin derim, kafa daha fazla kel kalsın daha net belli olsun her şey. Donör zaten çok iyi.
Xpecia günde 2 tablet
Prozinc Plus Şampuan

Serkan Aygın 4200 Greft https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16500.0

Asaf34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2020, 14:41:53 »
Dökülme hızı yavaş ve tipi biraz değişik. Ön saçların hala dikiliyor kalitesi bozulmamış, bence 3-4 yıl daha bekleyin derim, kafa daha fazla kel kalsın daha net belli olsun her şey. Donör zaten çok iyi.

Yalnız önleri diktigim saçlar 2014 yılından digerleri son hali saclarım bu haldeyken bu noktaya geldim onu belirtmek icin koydum o fotprafı yukarda yazmıstım ama donör yan taraflarım ve arkası gerçekten cok gür ve canlı saglıklı saçlar

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2020, 21:47:50 »
Sadece öne ve vertekse ektir dostum.serkan aygın ekimlerini incele ve ordaki planlamalara bakarak kararını ver.orda ektir demiyorum ama planlamarına bak ona göre hesabını yap .asmed bile bazen saçlı alanlara giriyor bence yanlış bir uygulama.oraya gidince derdini net anlatabilmen için bu işe hakim olman için diyorum.

Asaf34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2020, 23:08:53 »
Sadece öne ve vertekse ektir dostum.serkan aygın ekimlerini incele ve ordaki planlamalara bakarak kararını ver.orda ektir demiyorum ama planlamarına bak ona göre hesabını yap .asmed bile bazen saçlı alanlara giriyor bence yanlış bir uygulama.oraya gidince derdini net anlatabilmen için bu işe hakim olman için diyorum.
Koray erdoganın çogu videosunu izledim dogru teknik kullanılırsa ve saç dökülmesi durmuşsa dogru teknikle ekilebilir diyor kendisi. Benim aklıma takılan bir kaç soru var en önemlisi ekilen saçlar neden sadace tek yöne dogru taranıyor diger tarafa taranmıyor ve  ters yöne taranınca boşluk olup ucuşuyor ve benim yapmak istedigim ekim ileriye dönük bir ekim 18 yaşımdaki gibi değil şuanki saç cizgisinde ön hattı güçlendirme ve temple peak düzeltme ve vertexi kapatmak istiyorum yani daha cok düzeltme yapmak istiyorum. Saç olan yere girilmesinde sorun oldugunu olmadıgını söylüyor asmed youtube kanalında bir çok video var herkes izlemeli çok yararlı

Facebook Twitter Instagram