Gönderen Konu: Ekim zamanı mı? Analize ihtiyacım var  (Okunma sayısı 1497 defa)

Mutlu Akkurt

• Full Member
Ekim zamanı mı? Analize ihtiyacım var
« : 09 Kasım 2020, 20:40:26 »
Merhaba. Saç ekim merkezleri ile ilgili bölümde birçok bilmediğim şeyi öğrendim ve karar almam olumlu etki etti. Bunu daha önce sormam gerekirdi ama ben burdakilerin çok tecrübeli olduğunu görünce fikir almak istedim.

Öncelikle yaşım 30. Dökülme 23 gibi başladı. İlk 2 yıl 3 yıl yani 26'ya kadar daha hızlı döküldü son 2-3 yıla nazaran. Yani yavaşlamış hatta durmuş gibi.

Saçım birçok kişiye göre ekim aşamasında değil. Ama ekim olması gerektiğini düşünenler de var. Ben kendim rahatsızım. Ama özellikle 3-4 yıl önce daha rahatsızdım. İnsan gittikçe alışıyor ama en fazla %40-50 oranında bir alışma bu.

Çoğu zaman aynaya bakınca veya fotoğraflarda açık yerlerden rahatsızlık duyuyorum. Ama bazen de yok ya şu an iyi gibi diyorum. Veya eski bazı fotolarda çok kötü görüyorken bazen de yok ya baksana gayet iyi diyorum. Tabi bu durumu banyodan çıktıktan yakın zaman sonra olup olmaması, o anki açı ışık da etkiliyor. Bazen bir fotoğrafa bakıp ohaa benim saçım aslında iyiymiş ya diyebiliyorum. Ama genel olarak memnuniyetsizlik daha fazla. Ve döküme sadece ön kısmın yanlarında. Fazla uzatmayıp fotoğraf ekleyim. Ona göre fikir almak istiyorum. Tabi ki bu konuda son karar bende olacak ama en azından fikir,yorum duymak isterim. Bir de tabi 40-45'li yaşlarda dökülme devam ettikçe daha kötü durur mu onu da düşünmem lazım.

Mutlu Akkurt

• Full Member
Ynt: Ekim zamanı mı? Analize ihtiyacım var
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2020, 20:43:37 »
Daha normal ve iyi gözükenleri de ekliyim.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2020, 21:08:05 »
Değişik saç modeli ile kurtarılabilir bence görüntü çok da kötü degil

sade_americano

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2020, 21:36:36 »
Ekime gerek yok bence ama çok kafaya yakıyorsanız ön çizgiye 1200-2000 greft arası bir ekim yapılabilir

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Kasım 2020, 23:09:59 »
Templeler tam ekimlik ama sanki hiç ekim olmasada sıkıntı yapacak bir durum yok hocam.
Görüntünüzü çok bozmuyor bu haliyle doğal görünüyor bence.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Kasım 2020, 23:11:30 »
 yuzle uyumlu saç çizgisini plastik cerrah belirler.paragoz olmayan durust bir plastik cerrah bu halinmi daha iyi yoksa ekim yapılırsa yuzune dahamı çok yakısıcak bunu kestirebilir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2020, 00:13:53 »
Ekime gerek yok bence ama çok kafaya yakıyorsanız ön çizgiye 1200-2000 greft arası bir ekim yapılabilir
Evet dediğim gibi çoğu zaman kafama takıyorum. E tabi siz bir de eski halini görmediniz.  Ben yıllarca eski haline maruz kaldıktan sonra alışmam ve kabullenmem zor oldu

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #7 : 10 Kasım 2020, 00:16:13 »
Templeler tam ekimlik ama sanki hiç ekim olmasada sıkıntı yapacak bir durum yok hocam.
Görüntünüzü çok bozmuyor bu haliyle doğal görünüyor bence.
Hem tam ekimlik demişsiniz hem ekim olmasa da sıkıntı yapacak bi durum yok demişsiniz :)) Kafam iyice karıştı

PEGO

• Hero Member
  • Saçların dökülmüş kanka
« Yanıtla #8 : 10 Kasım 2020, 02:26:00 »
Bazı insanların şakakları bomboş kalsa da diğer taraflar da tam tersi kaliteli oluyor ve sen onlardan birisin. O ön, vertex bu zamana kadar ciddi dökülmediyse demek ki 40 yaşına kadar her türlü idare edecek demektir.
Ben olsam bu saça düşünmeden ekim yaptırırdım tabii iyi ellerde :) i
Xpecia günde 2 tablet
Prozinc Plus Şampuan

Serkan Aygın 4200 Greft https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16500.0

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #9 : 10 Kasım 2020, 11:17:37 »
Bazı insanların şakakları bomboş kalsa da diğer taraflar da tam tersi kaliteli oluyor ve sen onlardan birisin. O ön, vertex bu zamana kadar ciddi dökülmediyse demek ki 40 yaşına kadar her türlü idare edecek demektir.
Ben olsam bu saça düşünmeden ekim yaptırırdım tabii iyi ellerde :) i
Öyle bir başladın ki diğer taraflar kaliteli falan. Tam boş ver ektirme diyeceksin sandım ki sonu süprizli bitti :) Neden ektir dediniz? Ben de ektirme taraftarıyım daha çok ama yukarıda arkadaşlar gerek yok demiş sanki. Kafam karıştı baya

PEGO

• Hero Member
  • Saçların dökülmüş kanka
« Yanıtla #10 : 10 Kasım 2020, 12:38:15 »
Öyle bir başladın ki diğer taraflar kaliteli falan. Tam boş ver ektirme diyeceksin sandım ki sonu süprizli bitti :) Neden ektir dediniz? Ben de ektirme taraftarıyım daha çok ama yukarıda arkadaşlar gerek yok demiş sanki. Kafam karıştı baya

Çünkü saç çizgisi önemli, diğer saçların çok kaliteli olsa bile o çizgi kaybolduğunda 5 yaş ileri atıyor direkt. Donör iyi olduğu için de sonuç iyi ellerde çok güzel olacağını düşünüyorum.
Xpecia günde 2 tablet
Prozinc Plus Şampuan

Serkan Aygın 4200 Greft https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16500.0

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #11 : 10 Kasım 2020, 21:11:03 »
Çünkü saç çizgisi önemli, diğer saçların çok kaliteli olsa bile o çizgi kaybolduğunda 5 yaş ileri atıyor direkt. Donör iyi olduğu için de sonuç iyi ellerde çok güzel olacağını düşünüyorum.
Evet güzel olur dimi ektirsem? Amacım daha genç görünmek falan değil. Ben sadece eski saçlarıma geri döneyim yeter. Peki kimi önerirsin şakaklar için? Serkan Aygın iyi mi

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 11 Kasım 2020, 01:39:00 »
Benim konuma bakabirlisin bi göz at istersen insanın on saç çizgisi bozuldu mu arka fırça gibide olsa bi önemi olmiyor

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 11 Kasım 2020, 01:55:47 »
Yaşın 30 ise tam zamanı. Şu saatten sonra agresif dökülme olmaz. Ayrıca açıklığın sadece ön tarafta olması büyük avantaj, usta ellerde saç sorununu ömür boyu kapatırsın.

Mutlu Akkurt

• Full Member
« Yanıtla #14 : 11 Kasım 2020, 13:25:37 »
Benim konuma bakabirlisin bi göz at istersen insanın on saç çizgisi bozuldu mu arka fırça gibide olsa bi önemi olmiyor
Hangi konu hocam bulamadım. Link atma şansınız var mı?

Facebook Twitter Instagram