Gönderen Konu: Dutas ön bölgede etkili mi ?  (Okunma sayısı 765 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Dutas ön bölgede etkili mi ?
« : 05 Kasım 2020, 00:38:09 »
Norwood 3'üm 2 haftadır minox kullanıyorum yaş 23 zaten bazılarınız artık tanıyor, dutasa başlayıp başlamama konusunda çok kararsız kaldım, minoxili 2-3 ay sonra bırakırken dutasla da döngü dökülmelerine engel olmak istiyorum, dutas ön bölgede etkili mi ? Şakakları doldurur mu ya da aynı kalmasını sağlar mı ? Çünkü Ashton Kutcher 10 sene dutas kullanmış ve ön bölge baya toplamış nw3'ten nw1.5'a gelmiş

Spencer

• Hero Member
Ynt: Dutas ön bölgede etkili mi ?
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2020, 06:46:40 »
Fotoğraflar arasında açı mesafe ve saç uzunluğu farklı, sağ fotoğraf saçlar uzun, kamufle edilmiş.

Dutasterid ön bölgede daha etkili deniyor, kimsenin elinde böyle bir veri yok ama genel görüş bu -Ben katılmıyorum.- Dutasterid saçlarını korur ama sakaklarını doldurmaz, bu büyük bir beklenti ve hayalperestlik olur. Ancak minoksidil oralarda iş yapabilir, zamanla görürsün.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2020, 07:14:47 »
Fotoğraflar arasında açı mesafe ve saç uzunluğu farklı, sağ fotoğraf saçlar uzun, kamufle edilmiş.

Dutasterid ön bölgede daha etkili deniyor, kimsenin elinde böyle bir veri yok ama genel görüş bu -Ben katılmıyorum.- Dutasterid saçlarını korur ama sakaklarını doldurmaz, bu büyük bir beklenti ve hayalperestlik olur. Ancak minoksidil oralarda iş yapabilir, zamanla görürsün.
2 hafta oldu minoxil açılmayı arttırdı gibime geldi döngü dediler olan saçtan da olmamak için minoxili bırakıp sadece dutas kullanmayı düşündüm
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2020, 11:10:35 »
2 hafta oldu minoxil açılmayı arttırdı gibime geldi döngü dediler olan saçtan da olmamak için minoxili bırakıp sadece dutas kullanmayı düşündüm

Minoksil ilk kullanımda dökülmeyi biraz arttırır. Bu çoğu kullanıcının başına gelen birşey. Daha sonra dökülenler çıkar. Bunun için biraz daha devam etmelisiniz.

Lakin minoxun en düşünülecek tarafı, başlangıçtaki dökülme değil, döngü olayıdır bence.

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2020, 11:40:05 »

Hocam bir de fotoda açı ve saç modeli farklı ama arada en az 10 yıl var
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Facebook Twitter Instagram