Gönderen Konu: SAÇ EKİMİ SONRASI PRP ETKİLİ Mİ GERÇEKTEN?  (Okunma sayısı 2208 defa)

Asdjdjdh

• Yeni üye
  • *
SAÇ EKİMİ SONRASI PRP ETKİLİ Mİ GERÇEKTEN?
« : 08 Eylül 2020, 22:02:01 »
SAÇ EKİMİ SONRASI PRP GERÇEKTEN ETKİLİ Mİ?

Pubmedden aşağıda linkini de paylaşacağım çalışmada 40 hasta üzerinde saç ekimi sonrası 20 hastaya PRP (1., 2. , 3. VE 6. ay protokolü ile 4 seans) uygulanırken 20 hastaya ise PRP uygulanmamış ve 6 ay sonunda kıyaslama yapılmış.

PRP UYGULANAN 20 hastanın %100 ünde ekilen greftlerin %80-100 ü sağlıklı şekilde çıkarken;

PRP yapılmayan diğer 20 hastanın ise sadece :

%20 sinin %80-100 arası grefti çıkmış..

%80 hastanın ise etkilen greft sayısının %50-75 i tutmuş sadece.  Yani saç ekimi sonrası tedavi uygulamayan hastaların  örneğin ekilen 4000 greftinin 1000-2000 tanesi fire verip kaba tabir ile çöpe gider..

İşlem öncesi kan tahlilini yorumlayarak hastaya özel tedavi düzenleyip hastayı doğru şekilde yönlendirmek en az işlem kadar önemli...

DR. FATİH YILDIZ

@dr.fth (instagram)

Kaynak:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5064679/#!po=40.2778

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: SAÇ EKİMİ SONRASI PRP ETKİLİ Mİ GERÇEKTEN?
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2020, 22:13:53 »
2011 yılında İstanbul'da görüşmeye gittiğim bir doktor tamamen tras para tuzağı demişti . 2018 yılında aynı doktorla tekrar görüştüm prp işine girmiş . Eski konusmamizdan haberi yok tabi bana 3 seans prp kesinlikle almalısın diye anlatmıştı koskoca doktor  . Onun adına ben utanmıştım.

Ülkenin en iyi ekimcileri prp kullanmıyor bu bile bir göstergedir. Nerede pazarlama yapan ( Sapphire fue , organik dhi , Gold fue ) gibi saçma sapan isimler uyduran merkezler genelde prp yapiyor ...

İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Asdjdjdh

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2020, 22:18:53 »
2011 yılında İstanbul'da görüşmeye gittiğim bir doktor tamamen tras para tuzağı demişti . 2018 yılında aynı doktorla tekrar görüştüm prp işine girmiş . Eski konusmamizdan haberi yok tabi bana 3 seans prp kesinlikle almalısın diye anlatmıştı koskoca doktor  . Onun adına ben utanmıştım.

Ülkenin en iyi ekimcileri prp kullanmıyor bu bile bir göstergedir. Nerede pazarlama yapan ( Sapphire fue , organik dhi , Gold fue ) gibi saçma sapan isimler uyduran merkezler genelde prp yapiyor ...

Kullandıkları prp kitinin orijinal olması(çoğu yer klasik kan tüpü kullanır) santrifüj cihazınin kalitesi ve uygun devir ve süre ile çok yüksek trombosit sayısı ile kesinlikle fayda görülür...

Bu paylaşımımda aslında uluslararasi bir deneyin emeğin ve deneyimin sonucu çok güzel izah edilmiş. Linkini attım. İstifade edebilirsiniz

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2020, 22:43:02 »
Prp denilen tıbbı bir geçerliliği pek olmayan bir uygulama yaraların daha cabuk iyileşmesine faydalı  ama saç dokülmesine faydası yoktur

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2020, 23:05:17 »
Hocam ülkenin en iyi ekimcisi Muttalip Keser yapmıyorsa benim için gerekli değildir . Saça sürülen mavi serumdan farkı yok gözümde . Yaptıran kişilere saygım sonsuz...

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

barbaross

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2020, 00:50:52 »
ben yaptırdım ekim kötü olduktan sonra hiç bir işe yaramıyor önemli olan ekimin kalitesi prp  falan teferruat

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2020, 02:13:03 »
Bir video vardı doktora soruyorlar prp faydalı mı tabi yapan için faydalı diyip gülümsemişti sen düşün 😀 para kazanmanin baska bir kolay yolu.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 09 Eylül 2020, 02:33:10 »
tırı vırı .. çok ekim yaptıran gördüm prp yaptırmayıp çok güzel sonuç alan aynı zamanda pro yaptırıp çok kötü sonuç alan  :D

Asdjdjdh

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 09 Eylül 2020, 08:05:11 »
Prp denilen tıbbı bir geçerliliği pek olmayan bir uygulama yaraların daha cabuk iyileşmesine faydalı  ama saç dokülmesine faydası yoktur

Kaynak?

Emay21

• Sr. Member
  • Kel demeyin bana
« Yanıtla #9 : 09 Eylül 2020, 08:50:35 »
Kaynak?
kaynak nasıl olsun hocam sokaktan geçen adam bile artık PRP merkezi açmış doğru kit kullanmadıkları için toplum içinde bunlara artık kötü gözle bakmayan mı kaldı.?

Asdjdjdh

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 09 Eylül 2020, 09:36:32 »
kaynak nasıl olsun hocam sokaktan geçen adam bile artık PRP merkezi açmış doğru kit kullanmadıkları için toplum içinde bunlara artık kötü gözle bakmayan mı kaldı.?

Peki

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 09 Eylül 2020, 22:58:18 »
ben prp nin faydası olduğuna inanıyorum fakat ekim kalitesi sıkıntılıysa prp fayda etmesi imkansız.önce ekimin düzgün olması gerekiyor.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 10 Eylül 2020, 08:05:13 »
Beyler yukarıda arkadaş yazmış prp yapana gerçekten faydalı . Prp kitlerinin toptan satış fiyatlarını tesadüfen bir klinikte görmüştüm gerçekten yapana çok faydalı :) büyük kârlılık

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 10 Eylül 2020, 08:13:57 »
zararı olmaz faydası olur, ücretsizse yaptırın.

Facebook Twitter Instagram