Gönderen Konu: Finasteride gerçekten bu kadar etkili mi ?  (Okunma sayısı 1022 defa)

brakarr

• Yeni üye
  • *
Finasteride gerçekten bu kadar etkili mi ?
« : 26 Aralık 2022, 01:51:21 »
Arkadaşlar merhaba. Redditte finasteride sonuçları kısmına bakıyorum arada. Bu forumda çoğu kişinin fin ve dut şakak bölgesinde hiç etkili olmadığını yazdığını görüyordum. Bu iki fotoğrafta gördüğünüz kişi 1 yıl boyunca sadece finasteride kullanmış ve ön bölgeyi neredeyse tamamen kurtarmış. Redditte ön bölgede bu tarz sonuçlar alan yüzlerce insan görüyorum fakat bu forumda inatla finin şakak bölgesinde etkili olmadığı konuşuluyor. Benimde saç dökülmem fotoğraftaki arkadaşın dökülmesiyle hemen hemen aynı ve bende fin kullanmayı düşünüyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum sadece fin ile ön bölgede böyle bir sonuç almak mümkünmü ?

orientis

• Hero Member
Ynt: Finasteride gerçekten bu kadar etkili mi ?
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2022, 11:07:26 »
kanka kullan ve deneyip gör
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2022, 12:32:32 »
Bu arkadaşın da finastreid şakaklarını kurtarmamış ama şakaklar harici ön bölgeyi güçlendirdigi için çok kapalı görünmüş diğer fotografa göre
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

brakarr

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2022, 22:11:40 »
Bu arkadaşın da finastreid şakaklarını kurtarmamış ama şakaklar harici ön bölgeyi güçlendirdigi için çok kapalı görünmüş diğer fotografa göre
Hocam valla ilk haline bakınca şakakalrı inanılmaz geride fakat diğer fotoda belliki saç çıkışları olmuş
  • Yaşınız 20

brakarr

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2022, 22:12:55 »
kanka kullan ve deneyip gör
Şakaklarımda gerileme var baya. Finasteride şakaklara etki etmiyor diye bir söylenti dolaşıyor baya. o yüzden doğru olma ihtimaline karşılık o kadar yan etkiyi kucaklayasım gelmiyor işte. Karar veremedim bir türlü. Başliyacam ama büyük ihtimalle. En kötü dökülmeyi durdurup saçları kaliteleştirir 1-2 yıl kullanacağım bakalım
  • Yaşınız 20

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2022, 02:06:12 »
Şakaklarımda gerileme var baya. Finasteride şakaklara etki etmiyor diye bir söylenti dolaşıyor baya. o yüzden doğru olma ihtimaline karşılık o kadar yan etkiyi kucaklayasım gelmiyor işte. Karar veremedim bir türlü. Başliyacam ama büyük ihtimalle. En kötü dökülmeyi durdurup saçları kaliteleştirir 1-2 yıl kullanacağım bakalım

saç dökülmesi sende ciddi psikolojik rahatsızlık yaratıyorsa finasteridden göreceğin olası bir yan etki buna nazaran daha sönük kalır.bundan emin olabilirsin

saç dökülmesi denilen şey kemoterapi gören hastalardaki gibi kısa bir sürede sonuca erişen bir evre değil.sen belki birkaç ay öncesine kadar saçının seyrinde bir değişiklik sezmemiş olabilirsin.genetik dökülme yavaş ilerleyen bir süreç olduğu için ve sen her gün saçının görüntüsüne maruz kaldığın için ilerlemeyi tam olarak fark edemiyorsun.

kilo almak gibi düşün.sen kilo aldığının farkına ancak seni aylardır görmeyen birisi ile karşılaştığında onun sana ‘çok kilo almışsın’ demesiyle fark edersin

saçın için bir şeyler yapacaksan çok uzatma.iyice düşün ve hemen başla
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

brakarr

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2022, 02:39:56 »
saç dökülmesi sende ciddi psikolojik rahatsızlık yaratıyorsa finasteridden göreceğin olası bir yan etki buna nazaran daha sönük kalır.bundan emin olabilirsin

saç dökülmesi denilen şey kemoterapi gören hastalardaki gibi kısa bir sürede sonuca erişen bir evre değil.sen belki birkaç ay öncesine kadar saçının seyrinde bir değişiklik sezmemiş olabilirsin.genetik dökülme yavaş ilerleyen bir süreç olduğu için ve sen her gün saçının görüntüsüne maruz kaldığın için ilerlemeyi tam olarak fark edemiyorsun.

kilo almak gibi düşün.sen kilo aldığının farkına ancak seni aylardır görmeyen birisi ile karşılaştığında onun sana ‘çok kilo almışsın’ demesiyle fark edersin

saçın için bir şeyler yapacaksan çok uzatma.iyice düşün ve hemen başla
Tamamen haklısın hocam. Psikolojik olarak beni çok yordu bu durum fakat bazen ekim ile bile kurtarılamayan saçları görünce finasteride benim saçlarımı ne kadar tutar ne kadar geliştirir diye kara kara düşünüp duruyorum. Fakat bir yandan saç dökülmesine dert yanıp bunun için hiçbir tedbir almamakta yanlış oluyor. En kısa sürede fin temin edip başlayacağım kararım bu yönde artık gerisini zaman gösterir
  • Yaşınız 20

Facebook Twitter Instagram