Gönderen Konu: Finasteride'in bu kadar dökmesi normal mi?  (Okunma sayısı 1822 defa)

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Finasteride'in bu kadar dökmesi normal mi?
« : 21 Şubat 2023, 14:52:33 »
2.5 ay olacak neredeyse. Garip bir şekilde kullanım öncesinden daha fazla dökmeye başladı. Bazı arkadaşlar kullanımın başlarında böyle oluyor demişler. Şakaklara etki ediyor özellikle bu durun norma mi?

Hakan Hakkn

• Full Member
Ynt: Finasteride'in bu kadar dökmesi normal mi?
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2023, 22:12:37 »
2.5 ay olacak neredeyse. Garip bir şekilde kullanım öncesinden daha fazla dökmeye başladı. Bazı arkadaşlar kullanımın başlarında böyle oluyor demişler. Şakaklara etki ediyor özellikle bu durun norma mi?
Bende başladım proscara neredeyse 2 ay oldu
Araştırmalarıma göre 6 ay beklemek lazım.
O zaman daha sağlıklı olur işe yarayıp yaramadığı konusunda

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2023, 20:43:00 »
Nw2'den neredeyse nw3'e döndüm. Bunun sebebi ne olabilir? Lütfen yardımcı olun...

@Hintell hocam en bilgili olan sizsiniz. Bir ayda psikolojim bozuldu

Minoxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2023, 14:35:27 »
Bende kullanmaya başlayalı 3 ay olacak eskiye oranla çok daha kötü oldu. Özellikle şakaklar ve ön bölgede seyrelme ve incelme söz konusu. Minox başlamayı bile düşünüyorum ama onda da döngü olayı varmış ne yapıcam bilmiyorum psikolojimi çok etkiledi.

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2023, 18:21:38 »
Bende kullanmaya başlayalı 3 ay olacak eskiye oranla çok daha kötü oldu. Özellikle şakaklar ve ön bölgede seyrelme ve incelme söz konusu. Minox başlamayı bile düşünüyorum ama onda da döngü olayı varmış ne yapıcam bilmiyorum psikolojimi çok etkiledi.
Evet aynısını yaşıyorum şakaklar bildiğin döküldü tüy bile kalmadı. Minox için bi şey diyemeyeceğim daha önce başlayıp bıraktım bana iyi gelmedi

Minoxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2023, 22:14:10 »
Evet aynısını yaşıyorum şakaklar bildiğin döküldü tüy bile kalmadı. Minox için bi şey diyemeyeceğim daha önce başlayıp bıraktım bana iyi gelmedi

Siz kaç aydır kullanıyorsunuz, yağlanmada vs bir azalma oldu mu ?

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 05 Nisan 2023, 23:12:44 »
bı senedir kullanıyorum böyle bişey olmadı bende , evet ilk zamanlar dökülme artmıştı ama bı seyrelme göremedim kendimde
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2023, 01:07:41 »
bı senedir kullanıyorum böyle bişey olmadı bende , evet ilk zamanlar dökülme artmıştı ama bı seyrelme göremedim kendimde
Dökülme ne zaman durdu sende kaçıncı ayda

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2023, 01:13:38 »
 kişi dokulme agresifleşince ilaca baslar ilaç yuzde 40 baskılar geri kalan yuzde 60 dokmeye devam eder.sadece hormonu baskılamak yetmez dısardan masaj ve dermollerle saçı besleyin.onler ozellikle şakaklar dhtye çok dayanıksız cabuk gider.dokulme onemli değil dokulenin yerine incesinin ufağının gelmesi yani minayturleşme onemli asıl sorun bu.bu aralar mevsimselde var.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Nisan 2023, 04:28:08 »
Dökülme ne zaman durdu sende kaçıncı ayda
dökülmem durmadı sadece azaldı
Her gün 1/4 proscar 

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #10 : 06 Nisan 2023, 06:11:56 »
dökülmem durmadı sadece azaldı
Sen her gün 1mg mi alıyodun

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 06 Nisan 2023, 16:35:51 »
Sen her gün 1mg mi alıyodun
evet her gün 1mg
Her gün 1/4 proscar 

hERAng

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 08 Nisan 2023, 05:14:39 »
beninmde 2.5 ayı geçti başlayalı ama eskisinden daha çok dökülüyo ve  neredeyse hepsi incelmiş saçlar umarim fin kaynaklı shedding dönemindeyizdir de dökülen ince saçların yerine yenileri gelir.

legorn

• Full Member
« Yanıtla #13 : 08 Nisan 2023, 05:21:49 »
Resim yok mu arkadaslar 3 ay öncesi sonrası

KaganBd

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 08 Nisan 2023, 13:48:39 »
Merhabalar. Finasteride çalışma mekanizması olarak belirli miktarlarda DHT miktarını azaltarak saçların bu hormondan zarar görmesini minimum dereceye indirmeyi/durdurmayı sağlayan bir ilaçtır. Bu ilacı kullanmadan önce saçlarınız DHT hormonlarından dolayı mutlaka zarar görmüştür, bahsettiğiniz dökülme bu zarar gören saçların dökülerek yerine yeni ve daha güçlü, daha kalın saçların ortaya çıkması anlamına gelebiliyor. Yabancı kaynaklarda ''Shedding'' olarak adlandırılıyor bu olay ve açıkçası yaşadığın shedding olayını ilacın çalıştığının bir göstergesi olarak düşünebilirsin. Bu arada ilacın etksini maksimum seviyede görebilmen için 12-24 ay bırakmadan kullanman önemli. Panik yapma, sakin kal, unutma ki gününmüzde FDA onaylı olan en etkili tedavilerden birisini kullanıyorsun. Umarım bir nebze içini rahatlatabilmişimdir. Bu konuyla ilgili bazı forum konularını ve blog yazılarını link olarak aşağıya bırakıyorum.
https://www.assuredpharmacy.co.uk/blog/finasteride/why-does-finasteride-cause-shedding/
https://wimpoleclinic.com/blog/finasteride-shedding-everything-you-need-to-know/
https://dslaboratories.com/blogs/news/do-you-initially-lose-hair-with-finasteride
Reddit kullanıcılarının başlıkları:
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/r83b4m/dont_panic_if_youre_still_shedding_on_finasteride/
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/s01fx0/finasteride_shedding_have_you_recovered/
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/p4chj5/finasteride_shedding_experiences/
Tedavi yöntemim:
Finasteride 1.25 mg ED (Proscar)
Topikal Minoxidil yatmadan önce 8 fıs
Ketokonazol şampuan haftada 2 kere
Ketokonazol sonrası kuruluğa karşı nemlendirici

Facebook Twitter Instagram