Gönderen Konu: bu kadar saç teli normal mi beyler?  (Okunma sayısı 1239 defa)

Özkan Bu?ra Güne?

• Yeni üye
  • *
bu kadar saç teli normal mi beyler?
« : 04 Ağustos 2021, 10:53:56 »
Merhabalar gününüz güzel geçsin. Saçlarımı 3 gündür yıkamıyorum bu sabah saçımı silkeledim böyle bir dökülme oldu bu kadar olması normal değil sanırım öyle mi?
Zaten 2-3 yıldır saç dökülmesiyle uğraşıyorum ve bir çözüm bulamıyorum ne yapacağımı da bilmiyorum hiç değilse olanı korumak için xpecia yarar mı işe?

Kelbey

• Sr. Member
Ynt: bu kadar saç teli normal mi beyler?
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2021, 13:24:03 »
Aktif saç dökülmen var o zaten net , xpecia sadece bir takviye antiandrojeni doktor tavsiyesinde kullanmanı ama ru58841 ile baslamani tavsiye ederim.
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2021, 14:41:58 »
bu dökülme çok az ki... ben 2 gün yıkamadığımda bunun 10 katı dökülüyordu. şimdi biraz azaldı
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Özkan Bu?ra Güne?

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2021, 21:34:22 »
Aktif saç dökülmen var o zaten net , xpecia sadece bir takviye antiandrojeni doktor tavsiyesinde kullanmanı ama ru58841 ile baslamani tavsiye ederim.
teşekkürler cevabınız için maalesef biraz bilgisizim doktorlar düzgün ilgilenip tavsiye vermiyorlar artık düzgün bir tedavi uygulamak istiyorum ama bilgim yok

Özkan Bu?ra Güne?

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2021, 21:34:55 »
bu dökülme çok az ki... ben 2 gün yıkamadığımda bunun 10 katı dökülüyordu. şimdi biraz azaldı
cevabın için teşekkür ederim kardeşim

DmitriAhmedov

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2021, 13:58:14 »
Bence normal
  • Yaşınız 25

Özkan Bu?ra Güne?

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2021, 16:08:45 »
Merhabalar gününüz güzel geçsin. Saçlarımı 3 gündür yıkamıyorum bu sabah saçımı silkeledim böyle bir dökülme oldu bu kadar olması normal değil sanırım öyle mi?
Zaten 2-3 yıldır saç dökülmesiyle uğraşıyorum ve bir çözüm bulamıyorum ne yapacağımı da bilmiyorum hiç değilse olanı korumak için xpecia yarar mı işe?
b12 değerim 109 çıktı sanırım düşük çıkmış oluyor doktor iğne verdi. b12'nin bu değerde çıkması da dökülmeyi tetiklemiş artırmış olabilir mi iğneleri kullandığımda değeri yerine getirdiğimde fayda görebilir miyim saç dökülmesi konusunda?
b12 iğnesi, ketoral şampuan, betnovate losyon, androvium topik çözelti verdi ama son çözeltiyi almadım minox gibi deniyor. Bu ilaçları kullanmam fayda sağlar mı sizce görüşleriniz için teşekkürler şimdiden

nickless

• Full Member
« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2021, 18:22:33 »
bu tip yastıkta, banyoda görülen tel tel dökülme vitamin eksikliğinden kaynaklı diye biliyorum genetikle alakası yok ama şakaklar da biraz açılmış gibi yani vitamin eksikliğinden kaynaklanan dökülmeyle birlikte genetik de var sanırım scalpı kanlandıracak tedavilere yönel bence hocam iki dökülmenin de agresifliğini alır bence

Özkan Bu?ra Güne?

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2021, 11:10:48 »
bu tip yastıkta, banyoda görülen tel tel dökülme vitamin eksikliğinden kaynaklı diye biliyorum genetikle alakası yok ama şakaklar da biraz açılmış gibi yani vitamin eksikliğinden kaynaklanan dökülmeyle birlikte genetik de var sanırım scalpı kanlandıracak tedavilere yönel bence hocam iki dökülmenin de agresifliğini alır bence
çok teşekkürler ilginiz için. Xpecia’ya başladım dün, kan değerlerim b12 garici normal geldi vitamin değerlerinden kasıt bu değil mi , scalpı kanlandıracak derken ne önerirsiniz hocam acaba biraz bilgisizim de , teşekkür ederim 🙏🏻

nickless

• Full Member
« Yanıtla #9 : 20 Ağustos 2021, 13:42:12 »
Hocam dermaroller+masaj çok işe yarar scalpı kanlandırmak için evet b12 normal değere gelirse bu kadar fazla dökülmez büyük ihtimalle

Facebook Twitter Instagram